با چند میلیون تومان میتوان ازدواج کرد؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
با چند میلیون تومان می توان ازدواج کرد؟؟:smile:
در نظر داشته باشید چند سال پیش با حقوق 100 هزارتومن در ماه میشد 1000 لیتر بنزین خرید، الان با یک میلیون تومان میتوان همان مقدار بنزین خرید. حال با توجه به این بگید:
فرض کنید شما یک فارغ التحصیل بیچاره رشته مهندسی باشید:D کار نون آب دار هم ندارید، در اون صورت چقدر پول و سرمایه رو برای ازدواج و زندگی مشترک کافی میدونید؟

موندم بر چه اساسی (همون با چه رویی:D) از مردم میخوان بچه دار بشن؟:surprised::confused:

چاو شین

اخراجی موقت
مگه میشه ازدواجم کرد؟؟؟؟؟؟؟

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بستگی داره ، میشه خیلی راحت ازدواج کرد به شرطی که هرکس لقمه اندازه دهنش برداره !
هنوز میشه بدون هزینه زیاد ازدواج کرد و زتدگی گذروند منتها مساله اینه که ما ها چه دختر چه پسر به زندگی که داریم عادت کردیم و نمیتونیم غیر از اون رو تصور کنیم این یعنی شرایط زندگی جدیدمون رو میخوایم با زندگی که خونه پدری داشتیم بسنجیم و حداقل معیارمون رو اون میذاریم ، که خب این چیزی که نیست خودمون در کوتاه مدت بهش برسیم برای همین همیشه میگیم شرایط محیا نیست ! در حالی که هست ولی نه با اون ایده الی که تو ذهن ماست

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم 100 میلیون.....30 تومن حداقل پول رهن خونه....20 تومن لوازم زندگی....و بقیه اش هم خرج عروسی

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره ، میشه خیلی راحت ازدواج کرد به شرطی که هرکس لقمه اندازه دهنش برداره !
هنوز میشه بدون هزینه زیاد ازدواج کرد و زتدگی گذروند منتها مساله اینه که ما ها چه دختر چه پسر به زندگی که داریم عادت کردیم و نمیتونیم غیر از اون رو تصور کنیم این یعنی شرایط زندگی جدیدمون رو میخوایم با زندگی که خونه پدری داشتیم بسنجیم و حداقل معیارمون رو اون میذاریم ، که خب این چیزی که نیست خودمون در کوتاه مدت بهش برسیم برای همین همیشه میگیم شرایط محیا نیست ! در حالی که هست ولی نه با اون ایده الی که تو ذهن ماست
با 50 میلیون شاید بشه

ببر جان، کیفی صحبت نکن کمی بگو، لقمه اندازه دهن یعنی چقدر؟ الان حداقل ها برای داشتن یک خانواده و شروع یک زندگی مستقل چیه؟
اگه به قیمت سوخت و حامل انرژی نگاه کنم 50 میلیون امروز یعنی 5 میلیون سال 86.

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقدقه(دغدغه ) مردم ما چی شدهحالا اونایی که زن گرفتن به کجا رسیدن که شما انقدر دنبالشی برید زندگیتون رو بکنید

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقدقه(دغدغه ) مردم ما چی شدهحالا اونایی که زن گرفتن به کجا رسیدن که شما انقدر دنبالشی برید زندگیتون رو بکنید

جواب به این سوال خودش 4 تا کتاب میشه
فقط اینو بگم
هر آدمی با دیگری فرق میکنه. تو یه خانواده دو تا خواهر یا برادر یکی از ازدواج متنفره یکی دوست داره هرچه زودتر خانواده تشکیل بده و مستقل بشه.

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در نظر داشته باشید چند سال پیش با حقوق 100 هزارتومن در ماه میشد 1000 لیتر بنزین خرید، الان با یک میلیون تومان میتوان همان مقدار بنزین خرید. حال با توجه به این بگید:
فرض کنید شما یک فارغ التحصیل بیچاره رشته مهندسی باشید:D کار نون آب دار هم ندارید، در اون صورت چقدر پول و سرمایه رو برای ازدواج و زندگی مشترک کافی میدونید؟

موندم بر چه اساسی (همون با چه رویی:D) از مردم میخوان بچه دار بشن؟:surprised::confused:

چرا شما واسه تموم سوالات تاپیک میزنی؟
یه تاپیک بزن کل سوالاتو بپرس مهندس:D
آقا مهندس برق تو طالعش اینه که تا اخر عمر مجرده البته فقط آقایونش:D

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا شما واسه تموم سوالات تاپیک میزنی؟
یه تاپیک بزن کل سوالاتو بپرس مهندس:D
آقا مهندس برق تو طالعش اینه که تا اخر عمر مجرده البته فقط آقایونش:D

بده تاپیک می زنم تالار رو از رخوت و سکوت و مردگی در میارم؟
خب تو بعنوان به خانم هم جوابتو بگو به سوال تاپیک

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من کمابیش با حرفای همشهریم موافقم
اول از همه بستگی داره این کمیتی که دارین ازش حرف میزنین تو کدوم شهره ...یعنی محل زندگی کجاست
مسلما منی که دارم تو شمال زندگی میکنم با اونی که داره تو تهران زندگی میکنه رهن خونه هامون متفاوته و خیلی چیزای دیگه ....
ولی در کل اگه اول زندگی هر دو طرف ساده تر بگیرن و ولخرجی های زیادو بذارن کنار میشه با حداقل هایی شروع کرد فقط به این شرط که مرد خانواده بیکار نباشه
به نظر من کار باشه بقیش به مرور و پس انداز بدست میاد

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز

به نظرم این که با چند میلیون میشه ازدواج کرد کاملا بستگی داره به توقعات دو طرف یا حتی خونواده هاشون
شما در نظر بگیرید برای شروع یه زندگی اولین کاری که باید بکنید اینه که حداقل یه جشن کوچیک بگیرید
البته قبلا حداقل تو شمال شونصد تا جشن می گرفتن، نامزدی، عقد، شیرینی خورون، روزنشینی، حنابندون، عروسی
ولی الان یه مقدار این جشنا کمتر شده و به یه عقد و عروسی بسنده می کنند
شما باید برای عروس یه سرویس طلا بخری، یه انگشتر واسه نشون، حلقه، اینا رو بخوام خیلی کم بگم و عروس خانوم بخواد باهاتون راه بیاد میشه 6 میلیون
جشن عروسی خودش حداقل 20 میلیون خرج داره، پول کرایه تالار، شام، آرایشگاه، موزیک، فیلمبردار ....ببینید دارم حداقل ها رو میگما
26 میلیون واسه اولش...شما حساب کن 30 میلیون با یه سری خرجای اضافی

به نظرم الان اصلا تو زمونه ای نیستیم که دو طرف بخوان به هم سخت بگیرن
برای تشکیل یه زندگی مشترک باید دو طرف از خیلی چیزهاشون بزنن (منظورم جشن و مراسم و تشریفاتشه) که بتونن بعد ازدواج حداقل پول یه اجاره خونه یا رهن یه خونه رو داشته باشند
عروس نباید توقع جشن و خرجای آنچنانی داشته باشه و دوماد هم نباید توقع جهیزیه آنچنانی
ولی مگه این چشم و هم چشمی ها میذاره !

و اما نکته مهم تر این که برای خونواده عروس فقط یه مدرک که نون و آب نمیشه :دی
حداقل باید پسر یه کاری داشته باشه، همینجوری بیکار که نمیشه رفت خواستگاری!

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم این که با چند میلیون میشه ازدواج کرد کاملا بستگی داره به توقعات دو طرف یا حتی خونواده هاشون
شما در نظر بگیرید برای شروع یه زندگی اولین کاری که باید بکنید اینه که حداقل یه جشن کوچیک بگیرید
البته قبلا حداقل تو شمال شونصد تا جشن می گرفتن، نامزدی، عقد، شیرینی خورون، روزنشینی، حنابندون، عروسی
ولی الان یه مقدار این جشنا کمتر شده و به یه عقد و عروسی بسنده می کنند
شما باید برای عروس یه سرویس طلا بخری، یه انگشتر واسه نشون، حلقه، اینا رو بخوام خیلی کم بگم و عروس خانوم بخواد باهاتون راه بیاد میشه 6 میلیون
جشن عروسی خودش حداقل 20 میلیون خرج داره، پول کرایه تالار، شام، آرایشگاه، موزیک، فیلمبردار ....ببینید دارم حداقل ها رو میگما
26 میلیون واسه اولش...شما حساب کن 30 میلیون با یه سری خرجای اضافی

به نظرم الان اصلا تو زمونه ای نیستیم که دو طرف بخوان به هم سخت بگیرن
برای تشکیل یه زندگی مشترک باید دو طرف از خیلی چیزهاشون بزنن (منظورم جشن و مراسم و تشریفاتشه) که بتونن بعد ازدواج حداقل پول یه اجاره خونه یا رهن یه خونه رو داشته باشند
عروس نباید توقع جشن و خرجای آنچنانی داشته باشه و دوماد هم نباید توقع جهیزیه آنچنانی
ولی مگه این چشم و هم چشمی ها میذاره !

و اما نکته مهم تر این که برای خونواده عروس فقط یه مدرک که نون و آب نمیشه :دی
حداقل باید پسر یه کاری داشته باشه، همینجوری بیکار که نمیشه رفت خواستگاری!

کاملا باهات موافقم ...
ولی من بالاخره طلسمو میشکنم این چشم و هم چشمی هارو میذارم کنار ....:)

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همون 20 ملیونی که دوستمون گفت حالا یکم بالا پایین رو اصلا نباید خرج عروسی کرد به جاش یه سفر دوتایی برن هم خوش میگذره هم ی خاطره میشه اول زندگی براشون

2 حالت داره وقتی پسر وقتی میخواد این حرف رو بزنه

یکی اینکه کلا تیریپ تاپیک خدا عرفان اسلام عشق و ... رو برداره و بگه ما اصلا رسم نداریم فقط مولودی اونم چون نزدیک ایام فلان هستیم گناه داره و بعدش بگه میریم مشهد از فرودگاه هرجا بیستر خوش میگذشت برن

ی حالت دیگه اینکه بیا از اول بگه من نمیخوام عروسی بگیرم که این کاملا اشتباهه

کلا خانوم ها رو باید تو عمل انجام شده قرار داد و اجازه فکر کردن بهشون نداد اگه میخوای به مقصودت برسی

از اول بیای بگی اونا کلی مخالفت میکنند بعد میگند ما آبرو داریم آرزو داریم دخترمون رو تو لباس عروسی ببینیم و از این حرفا آخرشم میگن خودمون اصلا میگیریم ( اما آخرشم از دوماد میگیرن پولو )

یا میرن رو مخ دختر کار میکنند (فرض میکنیم عروس راضیه به رفتن به سفر) آره سفر میری کجا نرو بابا

میری اونجا یه هفتش که ... میشی اعصابت به هم میریزه و........ اصلا بیا خودم ی آرایش گر سراغ دارم 20 هزار تومن از همه جا ارزون تر میگیره

و فلان و بسار و بهمان ...

میزاری یه هفته مونده به عروسی میگی -اونا هم به هولو ولا میفتم ای داد ه بیداد عجب رکبی خوردیم و .... بعد اگه ببینند مرغ دوماد یه پا داره آخرشم باید بین بهم خوردن ازدواج و عروسی نگرفتن یکی رو انتخاب کنند که معلومه انتخابشون کدومه

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
همون 20 ملیونی که دوستمون گفت حالا یکم بالا پایین رو اصلا نباید خرج عروسی کرد به جاش یه سفر دوتایی برن هم خوش میگذره هم ی خاطره میشه اول زندگی براشون

یکی اینکه کلا تیریپ تاپیک خدا عرفان اسلام عشق و ... رو برداره و بگه ما اصلا رسم نداریم فقط مولودی اونم چون نزدیک ایام فلان هستیم گناه داره و بعدش بگه میریم مشهد از فرودگاه هرجا بیستر خوش میگذشت برن

کلا خانوم ها رو باید تو عمل انجام شده قرار داد و اجازه فکر کردن بهشون نداد اگه میخوای به مقصودت برسی

از اول بیای بگی اونا کلی مخالفت میکنند بعد میگند ما آبرو داریم آرزو داریم دخترمون رو تو لباس عروسی ببینیم و از این حرفا آخرشم میگن خودمون اصلا میگیریم ( اما آخرشم از دوماد میگیرن پولو )

یا میرن رو مخ دختر کار میکنند (فرض میکنیم عروس راضیه به رفتن به سفر) آره سفر میری کجا نرو بابا

میری اونجا یه هفتش که ... میشی اعصابت به هم میریزه و........ اصلا بیا خودم ی آرایش گر سراغ دارم 20 هزار تومن از همه جا ارزون تر میگیره

میزاری یه هفته مونده به عروسی میگی -اونا هم به هولو ولا میفتم ای داد ه بیداد عجب رکبی خوردیم و .... بعد اگه ببینند مرغ دوماد یه پا داره آخرشم باید بین بهم خوردن ازدواج و عروسی نگرفتن یکی رو انتخاب کنند که معلومه انتخابشون کدومه

مثل اینکه قضیه ازدواجه ها نه کلاهبرداری !
وقتی می تونن خیلی منطقی به توافق برسن واسه چی باید این همه صغری کبری بچینن!

خودم به شخصه اگه طرف بیاد بهم بگه وضعم اینطوریه و سخته برام که عروسی بگیرم و بشینه مث یه آدم بالغ باهام حرف بزنه راحت تر قبول می کنم تا این که بخواد دروغ بگه و اینجوری مارموز بازی در بیاره:razz:

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثل اینکه قضیه ازدواجه ها نه کلاهبرداری !
وقتی می تونن خیلی منطقی به توافق برسن واسه چی باید این همه صغری کبری بچینن!

خودم به شخصه اگه طرف بیاد بهم بگه وضعم اینطوریه و سخته برام که عروسی بگیرم و بشینه مث یه آدم بالغ باهام حرف بزنه راحت تر قبول می کنم تا این که بخواد دروغ بگه و اینجوری مارموز بازی در بیاره:razz:

سره ی مهریه کلی جنجال به پا میشه تو خونواده ها اونوقت سره این بیام منطقی به توافق برسن !!!

قضیه همون عرف و رسم های ماست که اگه یکی بخواد بزارتشون کنار بقیه مقاومت میکنند

تو حرف گفتنش آسونه -اما وقتی موقع عمل میشه میگن حالا یه عروسی ساده میگیریم :D ( من با کلش مخالفم -دست طرفت رو میگیری میری زندگیتو میکنی والا -( ی صیغه دایم هم میخونن تا دیگه ملت و ... گیر ندن البته اگه کل مشکلشون همین باشه :cool:)

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همیشه قانع کردن یه زن خیلی راحته اما وقتی بشن چندتا میشه تقریبا غیر ممکن -چرا چون یکی رو با منطق و استدلال قانع میکنی فرداش بقیه میان با احساس و ... نظرش رو عوض میکنند این رو اونایی که تو خونوادشون دختر زیاده کاملا میفهمند ;)

منم گفتم که عروس مشکل نیست مشکل خونواده هان

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

که این طور؟!
بعد ازدواجم حتما همون اول میگه من حقوقمو شیش ماه یبار میدن هر شب آب دوغ خیار بخوریم آره؟
آدم باید با کسی ازدواج کنه که باهاش تفااهم داره نه اینکه با کلکو دروغ یکیو راضی کنه تا به خواسته های خودش برسه
خب خواستگار قحط که نیست با یکی دیگه ازدواج میکنه اگه واقعا نخواد تو اون عمل انجام شده ای که گفتین قرار بگیره....

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همیشه قانع کردن یه زن خیلی راحته اما وقتی بشن چندتا میشه تقریبا غیر ممکن -چرا چون یکی رو با منطق و استدلال قانع میکنی فرداش بقیه میان با احساس و ... نظرش رو عوض میکنند این رو اونایی که تو خونوادشون دختر زیاده کاملا میفهمند ;)

منم گفتم که عروس مشکل نیست مشکل خونواده هان

حاج منصور شما فعلا تا پایان نتیجه ی این تاپیک نظری نده آخره آخر بیا نظرتو بگو همه رو هم بذار تو عمل انجام شده:D

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته بعضی جاها هست که معمولاً عقدوعروسی رو باهم میگیرن و بجا شام هم میوه،شیرینی میدن که روش خوبیه.
البته اگه خانواده دوماد جنبه این لطف رو داشته باشن...!.
که بازالبته دروتخته ها معمولاباهم جورمیشن و اگه بافرهنگ باشن، هردوخانواده بافرهنگن.
البته حتی عقدوعروسی رو باهم بگیرن، قبلش بعنوان خواستگاری باز یه مراسم دارن که فقط بعضی فامیل و آشناهای نزدیک میان.
(اگرم دومادتمکن مالی داشته باشه خب هرجور دوست دارن میگیرن) وبنظرم عروس دوماد اگر عاقل و بالغ باشن باید با هم و نه مخ زنی، برنامه هاشون رو جور کنن و حتی بحث مهریه، که دیگه خودشون بگن فلان چیز یا فلان مقدار و دیگه بحث خیلی خاصی هم بین خونواده ها نشه.

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
زندگی که با دروغو خالی بندیو فریب بخواد شروع بشه،همون بهتر که نشه!!!!!!
بهتره بگم مجرد موندن بهتر از ازدواج با آدمیه که میدونیم اهل این چیزاست.

شاید یه جاهایی حق با شما باشه فهم خانوم یا آقا پایینتر باشه،اما این مجوز فریب دادن یا دروغ گفتن نیست.راهش ایجاد تفاهم یا مدیریت اختلافات از طرف کسیه که مهارت ادراکی و مدیریتی بیشتری داره هست.ممکنه خانومای زیادی همینی باشن که شما گفتین،اما خیلی از آقایون هم هستن که خیلی عاقلانه رفتار نمیکنن!خیلی جاها اصلا فکر اقتصادی ندارن.یا خدای نکرده دمدمی مزاجن.شایدم ظاهر بین.تا دوست یا فامیلشون یه کاری میکنه فوری جو گیر میشن در خرج پولشون در همون راهو ....اصلا هم به فکر آینده و پس اندازو عاقبت امور نیستن!

من معتقدم اینکه اصلا جشنی نباشه،چیز خوبی نیست.بالاخره ازدواج اتفاق مهمیه در زندگیه آدم.در فرهنگ ما اینکه دخترو پسری همدیگرو واسه ازدواج انتخاب میکنن،اتفاق پسندیده و خوشحال کننده ایه.واسه یه جشن تولد،خیلی وقتا خیلی هزینه ها میشه اونوقت واسه جشن ازدواج هیچی؟مسافرتو هروقت خواستن میتونن برن مگه کسی مانع سفرهای آینده زندگیشون میتونه بشه؟اگر واقعا پدرومادری نمیتونن هزینه تالار بپردازن،میتونن در حد فامیلای درجه یک،یه رستوران بگیرن با مثلا دو نوع کباب ساده ....الان که انقدر خونواده ها جمعیتشون کم شده شاید کل فامیلای درجه یک دو طرف 40 50 نفر هم نشن.دیگه هزینه ورودی تالار و منو های گرونترش رو هم نمیپردازن.هزینه غذای نفری 30 تومن واسه 50 نفر میشه یک و نیم میلیون.هزینه زیادیه؟

خرید ازدواج هم در حد یه دست کت و شلوار،کفش،ساعت،حلقه واسه پسر و مانتو،روسری،یه لباس یا پارچه،کفش،سرویس طلا،ساعت،حلقه.اگر دختر چادری باشه پارچه چادر مشکی و رنگی اضافه میشه.همه اینارو در حد متوسط 15-10 میلیون میشه برآورد کرد.البته معمولا خرید پسر رو خونواده دختر انجام میدن.

اینایی که گفتم شاید در هر خونواده ای بسته به نوع فرهنگ متفاوت باشه.دخترو پسریو میشناسم که هیچکدوم ازین خرید ها رو نکردن.حتی هزینه جهیزیه و اجاره خونه رو خودشون با حداقل ها فراهم کردن و رفتن سر زندگیشون.

همه چی بستگی به طرز فکر و فهم متقابل دختر و پسر و در مرحله بعد خونواده هاشون داره.

secret11

عضو جدید
بنظرم تنها به پول کمی احتیاج هست اگه دو طرف همدیگه رو دوست دارند با هم ازدواج کنند زندگی زیبا دلچسبی تشکیل میشه اگه دختر بگه فلان پسر باید ماهی چند میلیون درامد داشته باشه تا باهش ازدواج کنم بنظرم میخواد با پولش ازدواج کنه یه اندازه ی داشته باشند که خرجشون در بیاد دیگه دختر طلا میخواد چیکار ماشین میخواد چیکار پسر هم چشمش به جهیزیه دختر نباشه یه خونه ساده داشته باشن کنار هم زندگی کنند والا اگه توقعات رو کنار بذاریم میتونیم یه زندگی خوب بدون هزینه هایی زیاد تشکیل بدیم دیگه امار فساد هم تو جامعه اینقدر بالا نمیره

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببر جان، کیفی صحبت نکن کمی بگو، لقمه اندازه دهن یعنی چقدر؟ الان حداقل ها برای داشتن یک خانواده و شروع یک زندگی مستقل چیه؟
اگه به قیمت سوخت و حامل انرژی نگاه کنم 50 میلیون امروز یعنی 5 میلیون سال 86.

نمیشه براش عددی گفت ، اصلا نمیشه خرج زندگی تو تهران رو با شهرستان ها مقایسه کرد !! حتی همین تهران هم بالا تا پایینش زمین تا اسمون فرق میکنه !! برای همینم میگم هرکس با اطراف خودش مقایسه میکنه و به نظرش سنگین میرسه در حالی که اگه یکم پایین تر از خودش رو نگاه کنه میبینه با هزینه خیلی کمتر هم میشه . به شرطی که ظرفیت پذیرش این قضیه رو داشته باشه

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حاج منصور شما فعلا تا پایان نتیجه ی این تاپیک نظری نداره آخره آخر بیا نظرتو بگو همه رو هم بذار تو عمل انجام داده شده

راس میگیا خخخخ اصلا اگه تو نباشی من چیکار کنم -غلط املایی که نداشط جملم :D

بالا