با انتقال پایتخت از تهران به استان دیگه موافقید؟

дажджавая кропля

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم شهری باید پایتخت بشه که قابلیت توسعه جغرافیایی + ایمنی طبیعی و امنیت استراتژیک داشته باشه ...
و اینکه ساختار شبکه ای اون شهر پاسخگوی حجم ترافیک درآینده را داشته باشه...

بنظرم بهترین و علمی ترین گذینه از نظر امنیت ملی و توسعه جغرافیایی استان اصفهان هستش ....
باید مردمشم در نظر بگیرینا..............:D

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر وقت بحث برآورد هزینه زندگی در تهران میشه من یاد جمله کرباسچی ( شهردار اسبق ) میفتم در مورد کسانی که می تونن توی تهران زندگی کنن... هزینه ای که دولت در قبال زندگی هر فرد در دولت میده اصلا قابل قیاس نیست. به عنوان مثال دو دولت در یک فاصله زمانی گزارشی از بودجه دادند که حتی رقم های یکان اش شبیه هم نیست.... یا دولت همیشه از بانک مرکزی قرض می کنه .... بحث انتقال پایتخت فراتر از این که بخواد توی دو سال یا حتی بازه زمانی 10 سال جمع بشه .....
در ضمن مردم تهران خودشون خوب می دونن در قبال زندگی که می کنن بیشتر هزینه می کنن و زمان بیشتری صرف می کنن ... بر عکس تفاوتی که وجود داره انتقال پایتخت در هر شهری از ایران به جز بدبختی برای مردم اون شهر در بازه زمانی اعلام شده نداره .....

نه به نظر من هیچ کس نمیدونه چقدر داره هزینه میکنه تا تهران پایتخت بمونه و اونم بچه پایتخت باشه اینکه باید این طرح توسط کارشناسان خبره بررسی بشه شکی نیست برای اینکه دوباره چند سال دیگه دوباره به فکر انتقال پایتخت نیوفتیم ولی به نظر من هرچی این طرح با دلایل غیر واقعی و برای حفظ منفعت برخی به تعویق بیفته به فاجعه بیشتر نزدیک میشیم اگه تهران پایتخت بمونه احتمال کراچی شدنش بیشتره نه انتقال پایتخت...

fire.boy

کاربر فعال
ول کنیین جون هرکسی که دوس دارین. اینجا باشگاه مهندسانه مثلا :( . نون مردم شده دونه ای 500 تومن. پایه حقوق اداره کار 487125تومنه!! بعد شما صحبت از کار کارشناسی میزنید.

رک بگم تا موقی که دین با سیاست قاطیه و افرادی با بک گراند دینی تو سیاستن، طرح ها چرت و پرته. میگن یا مرد باش یا کنار مرد باش. اینا اگه مغزشون کار نمیکنه، لااقل فعلا بگیرن نظام های مدیریتی درست درمونو کپی پیست کنن بعد سر فرصت (موقعی که از زجر مردم کاسته شد) از خودشون طرح در وکونن. آقایون به غرورشون برمیخوره اگه نظام ایالتی امریکا رو پیاده کنن. ایرانی که 4فصل همزمان داره و گستردست، باید با نظام فدرالی اداره بشه

من برم فوتبال ناب ببینم که از دست نره. شمام از دست ندین. من سیتی-لیورپول:gol:

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بیخیال تهران شید خواهشا!
این شهرستانی ها چه دندونی تیز کردن واسه این پایتخت! :cool:

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بیخیال تهران شید خواهشا!
این شهرستانی ها چه دندونی تیز کردن واسه این پایتخت! :cool:
یادتون باشه ....
در طی گذر امپراتوری ها تو ایران پایتخت ... از شوش - شیراز - اصفهان - مشهد - همدان به تهران رسیده ...
و پایتخت بودن تهران قرار نیست تا ابد پایدار باشه...
.
.
و این دیدگاه های کاپیتالیسمی تو دنیای دموکراسی جایی ندارند.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون نزدیک پایتخت تهران
بعد ظرفیت کافی برای رشد داره
اگه به نزدیکی باشه کرج به تهران نزدیک تره....
هر جایی رو بهش برسی ظرفیت واسه رشدو داره...
حتی یه خرابه رو..

آره هر کی میاد منافع رو می کشونه سمت خودش
فک کنم زمینای باباش اطراف سمنان باشه......................:D

خوش به حال باباش پس!

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من سمنان رفتم انقدر کویر و زمین خالی داره که به صورت اساسی میتونی پایتخت خوب بسازی
پتانسیل داره ها من میگم پتانیسل اونم چه پتانسیلی

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه سمنان بشه که
میشه مثه پایتخت افغانستان ..کابل
نه آب و هوای درستی
نه طبیعتی
نه فضای شهری
همش بیابون !

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه سمنان بشه که
نه آب و هوای درستی
نه طبیعتی
نه فضای شهری
همش بیابون !

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه سمنان بشه که
نه آب و هوای درستی
نه طبیعتی
نه فضای شهری
همش بیابون !

کی گفته مناطق خوش اب وهوا هم داره مثلا شهمیرزاد فوق العادست
تازه مگه تهران اول همین طور بود
به همین خاطر میگم ظرفیت داره

hastia89

عضو جدید
هر جا میره باید قابلیت گسترش شهر رو داشته باشه و طوری باشه که کمترین خسارت به محیط زیست و دارایی های طبیعی وارد کنه، هر جا میرا شمال نیاد، از کل کشور مگه چقدر زمین قبل کشت برای کشاورزی و باغبانی و ... و جنگل هی طبیعی وجود داره، که تازه همین طوری بخاطر گسترش شهرها و ... داره به سرعت تظیر کاربری پیدا میکنه، محیط های عمومی هم با این حجم بالای مسافر واقعا الوده شدن، از جنگل تا دریا و پارک های جنگلی و حاشیه ی جاده ها.
نکته ی مهمی که امیدوارم مسئولین بهش توجه کنن اینه که لااقل اگه پایتخت رو منتقل کردن ، اینبار حواسشون باشه تو طرح های ساختمانی و شهرسازی شون معماری سبز و معماری پایدار رو در نظر بگیرن و براش هزینه کنن تا دوباره با مشکلی که امروز باهاش مواجهن مواجه نشن. کمی اموزش از طریق محلات و شهرداری ها و در اختیار گذاشتن امکانات و تسهیلات و البته وضع قوانینی در راستای موظف کردن مجریان طرحها برای اجرای طرحهای همساز با اقلیم و معماری سبز به سادگی اینده ی شهر پایتخت جدید رو تظمین می کنه ، کما اینکه شاید چنین کاری در تهران هم به نتیجه بیانجامه.

hastia89

عضو جدید
ضمنا دوستان در نظر بگیرن از نظر استراتژیک پایتخت باید در مرکز کشور باشه یعنی از مرزها دور باشه .