بازار کار رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
فکر می کنید در مقطع کارشناسی چه کارهایی برای یه مهندس کمپیوتر وجود داره؟؟
در مقطع ارشد وضع بازار کار چطوره؟؟

ashkan_y

عضو جدید
بستگی به خودت داره که به چقدر حقوق قانع باشی واسه 200.000 فوق العاده آینده خوبی داره واسه 500.000 ای باید کمی بگردی ولی واسه 800.000 به بالا باید اینقدر تو رشتت تخصص داشته باشی که نیازی به گشتن نیست خودشون میان دنبالت ( البته این مورد واسه مدرک دکتراست )

ناگفته نماند کامپیوتر نرم افزار الان بازار کارش اشباح شده و دیگه فارغ التحصیلاش به زور می تونن برن سر کار اونم با حقوق بین 200 تا 400 ولی سخت افزاریا بین 500 تا 800 بازار امید ور کننده ای دارن .

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بستگی به خودت داره که به چقدر حقوق قانع باشی واسه 200.000 فوق العاده آینده خوبی داره واسه 500.000 ای باید کمی بگردی ولی واسه 800.000 به بالا باید اینقدر تو رشتت تخصص داشته باشی که نیازی به گشتن نیست خودشون میان دنبالت ( البته این مورد واسه مدرک دکتراست )

ناگفته نماند کامپیوتر نرم افزار الان بازار کارش اشباح شده و دیگه فارغ التحصیلاش به زور می تونن برن سر کار اونم با حقوق بین 200 تا 400 ولی سخت افزاریا بین 500 تا 800 بازار امید ور کننده ای دارن .
به تومنه :surprised::confused: یعنی با دکترا حقوقت فقط 800 تومن در ماهه:w00::w00::w06::w06::wallbash:
اشباع شده یعنی دیگه جا نیست پس چجوری به روز میتونن برن سرکار:surprised::confused::confused:

ashkan_y

عضو جدید
به تومنه :surprised::confused: یعنی با دکترا حقوقت فقط 800 تومن در ماهه:w00::w00::w06::w06::wallbash:
اشباع شده یعنی دیگه جا نیست پس چجوری به روز میتونن برن سرکار:surprised::confused::confused:
نه به دلاره

عزیزم اینجا ایرانه ، خوب معلومه که به تومنه

فوق 800 ، دکترا 800 به بالا تا 3.000.000البته هستند دکترایی که چند جا کار میکنن و هر جا حداقل حقوقشون 2.000.000 یکشون استاد خودمه اینقدر سرش ماشالا شلوغه که امتحانی که 2 تیر دادیم هنوز نمرش وارد نشده حداقل ماهی 8 تومن داره ( این که میگم میان دنبالشم همین استادمه از چین میان دنبالش )

ashkan_y

عضو جدید
اشکان کارشناسی هستی؟؟
توی ارشد کد.م گرایشش بهتره؟؟
ترم آخرم
خودم می خوام برم سخت افزار
چون کارشناسیمم سخت افزار بوده
بهتریشو کار ندارم
علاقمو کار دارم
به شمام پیشنهاد میکنم طبق علاقت بری جلو تا موفق بشی
هم نمراتت بالا میره و هم آینده درخشانتری در مقابلته

ashkan_y

عضو جدید
فکر می کنید در مقطع کارشناسی چه کارهایی برای یه مهندس کمپیوتر وجود داره؟؟
در مقطع ارشد وضع بازار کار چطوره؟؟
کارشناسی = میانگین ماهی 400 تومن اکثر اداره هایی که اپراتور کامپیوتر می خوان . کارشونم بیشتر نرم افزاریه و شاید یه موقع اسمبل کردن و تعمیرات در حد کم و راه اندازی شبکه و از این حرفا
واسه ارشد حداقلش استادی تو دانشگاه آزاده . ( البته به صورت حق التدریس ) اداره هایی هم هستن که فوق بخوان حقوقشونم رو پایه های 600 تا 1500 هست
البته آمارم زیاد دقیق نیست

baran10

عضو جدید
سلام دوستان هر رشته ای بازار کار و پولش بستگی به خود فرد داره. ولی به نظر میاد واسه اش کار باشه .یکی از فامیلا کاردانی نرم افزار داره حقوقس الان 800 .میبیند که دکترا هم نداره.البته اول کار انقد نمیگرفت.البته این دوسمن گفتن چه کارایی انجام میدن ؟که بازم حرف اولم میشه طرف میتونه بره تو شرکت های کامپیوتری کار کنه از کارای سخت افزار گرفته تا شبکه و طراحی سایت و برنامه نویسی یا حتی تو شرکت های دیگه یا اداره از بیمه تا.... .و البته دوره های اموزشی هنم هر اداره یا شرکت معمولا میذاره.

ashkan_y

عضو جدید
سلام دوستان هر رشته ای بازار کار و پولش بستگی به خود فرد داره. ولی به نظر میاد واسه اش کار باشه .یکی از فامیلا کاردانی نرم افزار داره حقوقس الان 800 .میبیند که دکترا هم نداره.البته اول کار انقد نمیگرفت.البته این دوسمن گفتن چه کارایی انجام میدن ؟که بازم حرف اولم میشه طرف میتونه بره تو شرکت های کامپیوتری کار کنه از کارای سخت افزار گرفته تا شبکه و طراحی سایت و برنامه نویسی یا حتی تو شرکت های دیگه یا اداره از بیمه تا.... .و البته دوره های اموزشی هنم هر اداره یا شرکت معمولا میذاره.
سلام
این 800 که شما داری میگی از یه شرکته یا در کل 800
بعد تو جای دولتیه یا بازار آزاد ؟

منم خودم الان دانشجوی لیسانسم در واقع دیپلم دارم ولی مغازه خدمات کامپیوتری دارم ماهی 750 دارم
این کار نمیشه .
کار یعنی اداره و جاهای دولتی

ashkan_y

عضو جدید
فک کنم دولتی.تو بیمه کار میکنه.
منظورم اینه که 800 تومن تو یه جای اداری واسه یه فوق دیپلم نیست .
با چند جا کار کردن با مدرک فوق دیپلم
تو یه اداره ماهی حداقل 350 داره
بعد از ظهرم یه مغازه خدماتی بزنه ماهی 1.000.000 داره

baran10

عضو جدید
والا واسه این خانوم که هست.میدونم پایه حقوق واسه کاردان این نیس .حالا نمیدونم چقد اضافه کاری ولی قطعا چون خانوم خیلی اضافه کاری هم نمیره.حالا یکم پایینتر دیگه چونه نزن جا نداره

ashkan_y

عضو جدید
والا واسه این خانوم که هست.میدونم پایه حقوق واسه کاردان این نیس .حالا نمیدونم چقد اضافه کاری ولی قطعا چون خانوم خیلی اضافه کاری هم نمیره.حالا یکم پایینتر دیگه چونه نزن جا نداره
تازه خانوم هستن ؟

خوب ماجرا حل شد .
میخواست جلوتون کلاس بذاره .

شایدم به ريال بوده ؟

به هر حال بهتره فیش حقوقیشونو ببینی تا مطمئن شیم .

فعلا بای
باید برسم سر کار تا 10 شب .
از آشنایی و صحبت باهاتونم خوشحال شدم .

baran10

عضو جدید
البته تصحیح کنم منظورم این نبوده که واسه همه .اون حرفم یه مثال نقض بوده والبته هستن با کارشناسی حقوق 500 میگیرن تو یه شرکه خصوصی .میگهم بستگی به فرد واونجایی که کار میکنه

beginner2001

عضو جدید
مهندسین عزیز مهم نیست که بازار کار هست یا نه !! مهم اینه که شما تو رشته خودتون بهترین باشین همیشه واسه بهترین ها کار هست 800 تومن که یه عدده بالاتر هم میشه
مثلا شما اگه توی بحث شبکه متخصص باشین و بهترین کار رو نجام بدین همیشه کار براتون هست چه بازار آزاد (که پولش بهتره ) چه شغل دولتی که مطمئن تره اما اگه تو اصول رشته خودتون مونده باشین انتظار دارین که با بالاترین پیشنهاد بهتون شغل بدن ؟؟
یه جایی تکنیسین شبکه استخدام می کرد طرف اومده بود واسه مصاحبه حتی تفاوت سرور و کلاینت رو نمیدونست بعد که رد شد ناله میکرد که " این چه رشته ای کا ما میخونیم به هیچ دردی نمیخوره کار نیست و.......
ضمنا بهتره برین دنبال کارا و تخصص های که هم سخت تره و هم پول بیشتری داره والا همه بلدن با visual studio.net واسه انبار داری پروژه بنویسن

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
مهندسین عزیز مهم نیست که بازار کار هست یا نه !! مهم اینه که شما تو رشته خودتون بهترین باشین همیشه واسه بهترین ها کار هست 800 تومن که یه عدده بالاتر هم میشه
مثلا شما اگه توی بحث شبکه متخصص باشین و بهترین کار رو نجام بدین همیشه کار براتون هست چه بازار آزاد (که پولش بهتره ) چه شغل دولتی که مطمئن تره اما اگه تو اصول رشته خودتون مونده باشین انتظار دارین که با بالاترین پیشنهاد بهتون شغل بدن ؟؟
یه جایی تکنیسین شبکه استخدام می کرد طرف اومده بود واسه مصاحبه حتی تفاوت سرور و کلاینت رو نمیدونست بعد که رد شد ناله میکرد که " این چه رشته ای کا ما میخونیم به هیچ دردی نمیخوره کار نیست و.......
ضمنا بهتره برین دنبال کارا و تخصص های که هم سخت تره و هم پول بیشتری داره والا همه بلدن با visual studio.net واسه انبار داری پروژه بنویسن
شاید 70درصد برنامه نویسان ایران دات نت هستن توی برنامه نویسی
یعنی ما که داریم دات نت میخونیم الافیم آآآآآآآآآهههههههههههههه
پس چی بخونیم:wallbash::w06::w06::w00::w00:

beginner2001

عضو جدید
شاید 70درصد برنامه نویسان ایران دات نت هستن توی برنامه نویسی
یعنی ما که داریم دات نت میخونیم الافیم آآآآآآآآآهههههههههههههه
پس چی بخونیم:wallbash::w06::w06::w00::w00:

نه چرا الاف؟؟ اما حرفم اینه که وقتی این همه برنامه نویس دات نت تو بازار هست : اگه از هر 10 نفر دانشجوی برنامه نویسی 5 تا برنامه نویس دات نت حرفه ای باشه خیلی میشه که خیلی هاشون
حرفه ای هستن بهتره سراغ فعالیت های بریم که کمتر دیگران سراغش رفتن

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
نه چرا الاف؟؟ اما حرفم اینه که وقتی این همه برنامه نویس دات نت تو بازار هست : اگه از هر 10 نفر دانشجوی برنامه نویسی 5 تا برنامه نویس دات نت حرفه ای باشه خیلی میشه که خیلی هاشون
میشه چندتا مثال بگید:surprised::confused:

baran10

عضو جدید
ترم آخرم
خودم می خوام برم سخت افزار
چون کارشناسیمم سخت افزار بوده
بهتریشو کار ندارم
علاقمو کار دارم
به شمام پیشنهاد میکنم طبق علاقت بری جلو تا موفق بشی
هم نمراتت بالا میره و هم آینده درخشانتری در مقابلته
منم سخت افزارم.امسال اتفاقا ارشد ازاد معماری کامپیوتر دادم ولی تو دفترچه اسم گرایش سخت افزار ندیدم.
همون 4تا که میدونیم هود.یه توضیح بدین کجا وکدوم دانشگاه ازاد؟؟؟؟؟؟

mike2

عضو جدید

دوست عزیز اون نوع پروژه هایی که به قول شما همه بلدن با visual studio.net انجام بدنو که تو بازار 5000 تومن هم کسی نمی خره.

اگه اینجوریه که همه هم بلدن یه دوره MCSE یا CCNA یا CCNP برن و متخصص شبکه بشن و میلیونی پول در بیارن. :eek: به این راحتی ها هم نیست که.....
چه شبکه ، چه برنامه نویسی....

کاشکی واقعا زندگی و جهان واقعی به همین اسونی و زیبایی بود که ما اول ورودمون به دانشگاه فکر می کردیم.

یه توصیه به استارتر این تاپیک: شما اومدی تو یه جایی که 99% کاربراش هنوز دانشجو هستن و عملا وارد بازار کار نشدن ، در مورد بازار کار می پرسی ؟ معلومه که جوابایی که می گیری همش بر اساس حدس و گمان و شنیده ها و آرزوها هست.

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
میشه چند تا مثال توپ بزنید:)

beginner2001

عضو جدید
میشه چند تا مثال توپ بزنید:)

به عنوان مثال شما در زمینه شبکه متخصص میشین ، که خیلی خوبه اما تو بازار همه بلدن یه شبکه متوسط رو راه اندازی و 10 تا کامپیوتر رو با هم شبکه کنن اما چند نفر بلدن دکل های وایرلس نصب کنن یا چند نفر بلند چوش فیوژن بزنن ؟؟ یه مثال :
من خودم تو زمینه دوربینهای مدار بسته ( ip cammera ) کار میکنم که از درآمدش راضیم اگه واسه راه اندازی شبکه بین 4 تا کامپیوتر 50 تومن بگیرن واسه راه اندازی 4 تا ip cammera حدود 200 تومن میگیرن و حدود 50 تومن هم واسه نصب نرم افزاری میگیرن

یا برای برنامه های موبایل میانگین 500 تومن تا 2 تومن بسته به نوع برنامه میگیرن که با توجه به کاری که میبره خیلی به صرفست مثلا من برای طراحی بولتوث های تبلیغاتی توی یکی از نمایشگاهای سلیمانیه برای هر برنامه حدود 700-800 تومن گرفتم که واقعا به صرفه بود

اینا دو تا مثال ساده بود که واسه همین دو تا مثال شما مواردی مثل فروش تجهیزات رو هم اضافه کنین

دوست عزیز اون نوع پروژه هایی که به قول شما همه بلدن با visual studio.net انجام بدنو که تو بازار 5000 تومن هم کسی نمی خره.

اگه اینجوریه که همه هم بلدن یه دوره MCSE یا CCNA یا CCNP برن و متخصص شبکه بشن و میلیونی پول در بیارن. به این راحتی ها هم نیست که.....
چه شبکه ، چه برنامه نویسی....

کاشکی واقعا زندگی و جهان واقعی به همین اسونی و زیبایی بود که ما اول ورودمون به دانشگاه فکر می کردیم.

یه توصیه به استارتر این تاپیک: شما اومدی تو یه جایی که 99% کاربراش هنوز دانشجو هستن و عملا وارد بازار کار نشدن ، در مورد بازار کار می پرسی ؟ معلومه که جوابایی که می گیری همش بر اساس حدس و گمان و شنیده ها و آرزوها هست.

چرا یه دانشجو که فارغ التحصیل نشده نباید وارد بازار کار بشه ! مدرک فقط به درد استخدامی میخوره . خودتون رو محدود نکنین سعی کنین که بازار رو ببینین که چه چیزی بهترین بازار رو داره و سعی کنین توی اون موضوع تخصص کسب کنین ،
مطمئن باشین کار سختیه و به راحتی به دست نمیاد با پاس کردن نظریه زبانها و ماشینها یک ریال هم به دست نمیارین حتی با رفتن به دورهای مهندسی شبکه هم پولی به دست نمیاد مگر اینکه بازم حرفی برای گفتن داشته باشی
ن همه میتونن دوره های MCSE یا CCNA یا CCNP رو مدرک بگیرن اما چند نفر می تونن به router سیسکو رو به صورت کاملا عملی پیکربندی کنن ؟؟؟؟

دوست خوب من حرف من اینه که سعی کنید بهترین باشین و دنبال بهترین کارها برین

آخرین ویرایش:

mike2

عضو جدید
به عنوان مثال شما در زمینه شبکه متخصص میشین ، که خیلی خوبه اما تو بازار همه بلدن یه شبکه متوسط رو راه اندازی و 10 تا کامپیوتر رو با هم شبکه کنن اما چند نفر بلدن دکل های وایرلس نصب کنن یا چند نفر بلند چوش فیوژن بزنن ؟؟ یه مثال :
من خودم تو زمینه دوربینهای مدار بسته ( ip cammera ) کار میکنم که از درآمدش راضیم اگه واسه راه اندازی شبکه بین 4 تا کامپیوتر 50 تومن بگیرن واسه راه اندازی 4 تا ip cammera حدود 200 تومن میگیرن و حدود 50 تومن هم واسه نصب نرم افزاری میگیرن

یا برای برنامه های موبایل میانگین 500 تومن تا 2 تومن بسته به نوع برنامه میگیرن که با توجه به کاری که میبره خیلی به صرفست مثلا من برای طراحی بولتوث های تبلیغاتی توی یکی از نمایشگاهای سلیمانیه برای هر برنامه حدود 700-800 تومن گرفتم که واقعا به صرفه بود

اینا دو تا مثال ساده بود که واسه همین دو تا مثال شما مواردی مثل فروش تجهیزات رو هم اضافه کنین

دوست خوب من حرف من اینه که سعی کنید بهترین باشین و دنبال بهترین کارها برین

نه دیگه نشد.....

ما اینجا داریم در مورد مواردی عمومی صحبت می کنیم که تقریبا برایه همه امکان ورود توش هست. حالا من از شما سوال می کنم چند نفر می تونن تو این زمینه کارها که شما گفتید وارد بشند و جذب این کارهایی که گفتین بشن؟؟. چون واضحه که این مهارت هایی که شما گفتین بیشتر تجربی یاد گرفتین و لازمه اون هم اینه که بتونین وارد یکی از شرکت هایی که تو این زمینه هستن بشین و اونجا بهتون فرصت رشد رو بدن و کار یادتون بدن. این شرکت ها هم که مثل شرکت های پیمانی کله گنده و کسایی که تو کار واردات هستن یه مجموعه شبه مافیایی هستن و تفریبا غیر ممکنه که کسی بتونه جز نور چشمیا و فک و فامیل وارد اونا بشه و اگه از خارج از مجموعه بخوان کسی رو بگیرن با حقوق 300- 400 نهایتن قراردادی استخدامش کنن. و وفتی هم کارشون تموم شد بسم الله ....

این کارها بیشتر تجربیه و واقعا همونطور که خودتون گفتین نیاز به دانش و تحصیلات بالایی نداره.

من خودم تو این بازار کار کردم و سطح فنی کار تو ایرانم دیدم. بیشتر وارد شدن تو این محیط ها مهم و سخته و گرنه بیشتر دانش فنی اون تجربیه و آنچنان هم بالا نیست و اگه یه خورده همت کنی راحت میاد دستت.تو همین شهر خودمون اداره های دولتی برایه کارایه مربوط به شبکه ها و روترها می رن از تهران متخصص میارن و کاری که اون مهندس پروازی انجام می ده واقعا چیز خاصی نیست و حتی کسی که CCNA رو هم گذرونده باشه راحت اون کارو می تونه انجام بده ولی هیچ کس سراغ این آدمها و شرکت ها اینجا نمیره و همه میرن سراغ شرکت هایی معروفی که تقریبا یه جو انحصاری ایجاد کردن و حسابی بخور بخور راه انداختن. تو اون شرکت ها هم که اگه بیای نسبت های فامیلی رو بکشی بیرون که .....

توصیه نهایی: تو ایران برایه کار کردن ، اگه رابط های خوبی داشته باشین که بتونن دستتونو یه جا بند کنن ، اونموقع اگه خودتونم یه ذره ( فقط یه ذره) همت داشته باشید تقریبا میشه گفت نونتون تو روغنه.

اگه هم تو یه زمینه ای ماهر باشید ، برید تو شب های احیا دعا کنید که شاید صنعت این مملکت پیشرفت کرد و وواقعا به دانش فنی بالا تو یه زمینه هایی نیاز شد که اونموفع قدر یه آدم متخصص رو بدونن.
وگرنه با این سطح کاری که هست ، بهترین متخصص ها هم متناسب با مهارتشون ، در آمد نخواهند داشت.

beginner2001

عضو جدید
نه دیگه نشد.....

ما اینجا داریم در مورد مواردی عمومی صحبت می کنیم که تقریبا برایه همه امکان ورود توش هست. حالا من از شما سوال می کنم چند نفر می تونن تو این زمینه کارها که شما گفتید وارد بشند و جذب این کارهایی که گفتین بشن؟؟. چون واضحه که این مهارت هایی که شما گفتین بیشتر تجربی یاد گرفتین و لازمه اون هم اینه که بتونین وارد یکی از شرکت هایی که تو این زمینه هستن بشین و اونجا بهتون فرصت رشد رو بدن و کار یادتون بدن. این شرکت ها هم که مثل شرکت های پیمانی کله گنده و کسایی که تو کار واردات هستن یه مجموعه شبه مافیایی هستن و تفریبا غیر ممکنه که کسی بتونه جز نور چشمیا و فک و فامیل وارد اونا بشه و اگه از خارج از مجموعه بخوان کسی رو بگیرن با حقوق 300- 400 نهایتن قراردادی استخدامش کنن. و وفتی هم کارشون تموم شد بسم الله ....

این کارها بیشتر تجربیه و واقعا همونطور که خودتون گفتین نیاز به دانش و تحصیلات بالایی نداره.

من خودم تو این بازار کار کردم و سطح فنی کار تو ایرانم دیدم. بیشتر وارد شدن تو این محیط ها مهم و سخته و گرنه بیشتر دانش فنی اون تجربیه و آنچنان هم بالا نیست و اگه یه خورده همت کنی راحت میاد دستت.تو همین شهر خودمون اداره های دولتی برایه کارایه مربوط به شبکه ها و روترها می رن از تهران متخصص میارن و کاری که اون مهندس پروازی انجام می ده واقعا چیز خاصی نیست و حتی کسی که CCNA رو هم گذرونده باشه راحت اون کارو می تونه انجام بده ولی هیچ کس سراغ این آدمها و شرکت ها اینجا نمیره و همه میرن سراغ شرکت هایی معروفی که تقریبا یه جو انحصاری ایجاد کردن و حسابی بخور بخور راه انداختن. تو اون شرکت ها هم که اگه بیای نسبت های فامیلی رو بکشی بیرون که .....

توصیه نهایی: تو ایران برایه کار کردن ، اگه رابط های خوبی داشته باشین که بتونن دستتونو یه جا بند کنن ، اونموقع اگه خودتونم یه ذره ( فقط یه ذره) همت داشته باشید تقریبا میشه گفت نونتون تو روغنه.

اگه هم تو یه زمینه ای ماهر باشید ، برید تو شب های احیا دعا کنید که شاید صنعت این مملکت پیشرفت کرد و وواقعا به دانش فنی بالا تو یه زمینه هایی نیاز شد که اونموفع قدر یه آدم متخصص رو بدونن.
وگرنه با این سطح کاری که هست ، بهترین متخصص ها هم متناسب با مهارتشون ، در آمد نخواهند داشت.

اینجوری که شما میفرمایین باید کاملا نا امید بشیم و بی خیال کار کردن

دوست خوب شما که درس میخونین همزمان با درس هم سعی کنین که توی یه زمینه مهارت کسب کنین ، من که عرض کردم هر کاری سختی خودشو داره اما بازار کا به این سیاهی که شما میبینین نیست در ضمن شما خواه نا خواه از این رشته فارغ التحصیل میشین که سه تا راه دارین
1 . تو یه اداره دولتی استخدام بشین (معمولا سوپروایزر شبکه /که مسئول نگهداری و پشتیبانی شبکه و سیستم های کا مپیوتری میشن . به نظر من ربطی به درس های که خوندین نداره
2. توی بازار کار ( به عنوان تکنیسین شبکه ، برنامه نویسی و طراح ) که پول خوبی داره
3. ترکیبی از هر دو ( که م این گزینه رو ی پسندم )

اولا من با نظر شما در مورد شروع به کار مخالفم اما اگر هم شما درست بگین چاره چیه؟ باید عقب نشینی کنیم ؟ به یک شغل ساده تو یه اداره کوچیک به عنوان تایپست رضایت بدیم ؟! یا سعی کنیم حداقل توی یک زمینه مهارت کسب کنیم به امید اینکه این مهارت حایی به درد بخوره ؟

من قبلا با نظر شما در مورد اینکه چرا ساده ترین کارها را به شرکت ها و تکنیسین های تهرانی میدن موافق بودم اما در حال حاضر با توجه به اینکه خیلی از انحصار های فعالیت های که در اختیار شرکت های تهرانی بود شکسته شده الان کارها و پروژه های زیادی رو به شرکتهای شهرستانی میدن

ببینین اگه شما بشینین کار سراغ شما نمیاد شما باید سراغ کار برین
یادمه برای یکی از اداره های شهر خودمون رو برای استقاده از سیستم تبلیفاتی اس ام اس راضی کنم حدود 10 جلسه با مسئول رایانه و مدیر عامل اون اداره صحبت کردم ! اگه تو خونه میشستیم که کار سراغ ما نمیامد ! درسته ؟

برای یادگیریه تکنولوژی های جدید باید هم شاگردی کنین چون با توجه به کلاس هاس دانشگاه شما یاد نمیگیرین حتی شاید لازم بشه پول هم بدین شاگردی هم بکنین تا یه موضوع رو بگیرین

mike2

عضو جدید
بحث رو ببندم و برم :
من 5 ساله که درسم تموم شده و مشغول کارم. استخدام رسمی هم هستم و کنارش دارم تو شرکت های خصوصی کار می کنم به عنوان مشاور و طراح. تقریبا میشه گفت که بازار کارو خوب می شناسم.

کسایی که می خوان تو ایران کار کنن بهتره این مهارت ها رو کسب کنن:

1- مدرک با معدل خوب . ارزش نداره درست ، ولی واجبه ، هر کسی رو که میشناسم بعدا یه زمانی براش پیش اومد که حسرت معدل پایینشو خورد.
2- در طول دوران دانشجویی سعی کنن یه مهارت بدست بیارن ، حالا چه شبکه ، چه برنامه نویسی ، چه طراحی وب و ... . خلاصه 0 کیلومتر از دانشگاه نرن بیرون.

3- کار آموزی رو جدی بگیرن. حتما برن و تو یه شرکتی که تو زمینه مورد علاقه اونها هست ، کار آموزی رو پاس کنن و سعی کنن کار رو تا یه حدودی یاد بگیرن. بی تعارف تو اون شرکت اگه آشناهاتون نباشن شما رو به چشم یه حمال نگاه می کنن و ازتون بیگاری می کشن. دیگه بسته به عرضه خودتون هست که چه چیزهایی اونجا یاد بگیرید.

4- روابط اجتماعی خودتون رو قوی کنید. با استادای تو دانشگاه رفیق بشید. خا... مالی کنید نه به شیوه ای که تابلو هست و یا برای نمره. بخصوص استادایی که تو بازار کار هستن. این هم می تونه یه دریچه برایه ورود به بازار کار باشه. 

سعی کنید دامنه روابط خودتون رو تو جامعه و با آدمهای مختلف گسترش بدید که یکی از عوامل مهم برایه موفقیت هست.

5- اگه پسرید و قصد ادامه تحصیل برایه ارشد رو ندارید بعد از اتمام تحصیل اولین مساله ای که باید حلش کنید سربازیه. زودتر شرشو بکنید.الکی لفتش ندید.

6- خودتونو آماده کنید که یکی دو سالی یه جا کار کنید و تو این مدت استثمار بشید و سرتونو کلاه بذارن تا کم کم ، وضعیت بازار بیاد دستتون و تجربه پیدا کنید.

از اینجا به بعد بستگی به شانس و وضعیت مالی تون و پارتی و روابط اجتماعی و استعداد و دانش و مهارت و همت خودتون داره ( ببینید همشون با هم ، دانش و مهارت و مدرک به تنهایی رو بذازید در کوزه آبشو بخورید)

اگه بتونید استخدام دولتی بشید که چه بهتر. گول این حرفایه آرمانی که تو اداره ها همه فسیل می شن و اصلا با روحیه من جور نیست و ... رو نخورید که همش الکیه. تو استخدام دولتی حداقل آخر برج می دونی که یه آب باریکه ای هست. الان استخدام دولتی خیلی کم شده ولی هیچ وقت صفر نمیشه و مدرک و معدل به درد این جاها می خوره.

اگه کسی با نظرات من مخالفه خوشحال می شم دلیلشو بنویسه شاید به درد همه بخوره ولی خواهشا کسانی که می خوان این کار رو بکنن با دلیل صحبت کنن و از تجربیات کاری خودشون بگن که مستقیما داشتن. مثل همین دوست عزیزی که تو پست های بالا نوشتن وگرنه به من حق بدید که حرفایی از قبیل یکی رو میشناسم که فلان مقدار حقوقشه یا دختر خاله من اینجور یا استاد من اینجور رو باور نکنم چون در بهترین حالت و اینکه این حرفا راستم باشه ، شما هیچ شناختی از شرایط اون کار و استثنا ها و حالت های ویژه اون شخص ندارید پس نمی تونیم در حالت عمومی و برایه همه بحث کنیم

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
دوست عزیزی که میگی دات نت کار فراوونه. راست میگی فراوونه اما نه دات نت کار خوب. تو این شهر به این بزرگی تک و توک پیدا میشن و همه سر کارن :D

sia1368

عضو جدید
من تازه فوق دیپلمم رو گرفتم میخواستم بدونم اگر لیسانس رو هم بگیرم کاری با حقوق ماهی حداقل 1 تومن دستم میاد؟
برای حقوق حداقل 1 تومن تو چه زمینه ای باید اوستا بشم؟
کجا باید دورش رو بگذرونم؟
بدون گرفتن لیسانس هم میتونم دورش رو بگذرونم و شروع به کار کنم؟

apadana34

عضو جدید
امیدوارم من را راهنمایی کنید.

امیدوارم من را راهنمایی کنید.

من کارشناس مدیریت هستم . اما درکنار ان برنامه نویسی کامپیوتر کردم و چندان نااشنا به ان نیستم . می خوام در ارشدنرم افزار بخاطر بازار کارش شرکت کنم اما جواب چندسوال خیلی می تونه در انتخاب یا عدم انتخاب من موثر باشه
1- همانطور که می دانید حوزه کامپیوتر خیلی وسیع است طوری که نمی شه همه چی رابلد باشی . با توجه به این موضوع یک فارغ التحصیل ارشد نرم افزار ازش انتظار می ره که چکار کنه و اگه استخدام بشه خصوصا در سازمانهای دولتی چه کار می کنه وباید چه مهارتهای داشته باشه . (مثلا شبکه اینترانت انجا را بچرخونه)
2- دراستخدامیها بعد از ازمون و فقط مصاحبه به کسی که کارشناسی رشته دیگه را مثل من داره در زمینه استخدام کسی که ارشد
نرم افزار داره و می خواند گیر نمی دن و بگن که تو پایه غیر تخصصی داری .

apadana34

عضو جدید
می شه با دلیل در مورد مزایا و معایب و جایگاه این رشته در میان رشته ها و جامعه راهنمایی کنید . من می خوام این رشته را بررسی کنم و در صورت لزوم انتخابش کنم . پس اگه می تونید راهنمایی کنید.

بالا