ایرانی مسلمان یا مسلمان ایرانی

ایرانی مسلمان یا مسلمان ایرانی

• مسلمان ایرانی

رای: 35 41.7%
  • ایرانی مسلمان

رای: 21 25.0%
  • ایرانی

رای: 19 22.6%
  • مسلمان

رای: 6 7.1%
  • نه ایرانی و نه مسلمان

رای: 3 3.6%

• مجموع رای دهندگان
    84

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همون یزدگرد
خوبه به کارایی که رستم فرخزاد کرد هم رجوع کنیم
ایرانیها اعراب-به زعم خودشون وحشی-رو به همین سادگی نمیپذیرفتن هرچند پیام خیلی مهمی آورده باشن...
بله
منظورم یزدگرد سوم بود

mojtabanokhodian

عضو جدید
من جايي غير از ايران هم مي تونم زندگي كنم ولي فكر نكنم ديني غير از اسلام را بتونم دوست داشته باشم.براي همين خودم را اول يك مسلمان مي دونم.

siavash@dt

عضو جدید
من ایرانیم، فرزند کوروش،فرزند زرتشت و زنده باد ایران و ایرانی و دفاع میکنم از خون سیاووشان که در را ایران ریخته شد.

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
من جايي غير از ايران هم مي تونم زندگي كنم ولي فكر نكنم ديني غير از اسلام را بتونم دوست داشته باشم.براي همين خودم را اول يك مسلمان مي دونم.
خوب میتونی بری هرجا دوست داری واونایی که واقعا این مملکتو دوس دارن توش زندگی کنن..

SAMIFAR

عضو جدید
اگه منظورت از این که ما به زور مسلمان شدیم اینه که چون بابا و مامانامون مسلمان بودن و ما به اجبار نه خود خواسته مسلمان شدیم منم طرفه توام ولی اگه منظورت اعرابن باس بم که ایرانی ها زور تو کلشون نمیره......
نه الآن و نه قدیما....
یه دوره ای از زمان، فارسی حرف زدن اعدام داشت و حالا ما چیزی میبینیم جز زبان فارسی......
منظورم هر دو تا مورد بود!
کلا ما ایرانی ها عادت کردیم زور بالا سرمون باشه!
و این هم جزو مواردی بوده که به زور به ما تحمیل شده!

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من از دو زاویه میشه بهش نگاه کرد
اگه به اولیت باشه یعنی کدوم اول بوده خوب قبل از اینکه مسلمان باشم یه ایرانی بودم خوب
اما اگه به اولویت باشه مطمئنا اولویت با چیزیست که ارزشش ارثی نباشه و همچنین فنا ناپذیر باشه پس مطمئنا میشه مسلمان ایرانی:cool:
اسلام هم به صورت موروثی از والدین مسلمانه

As7az

عضو جدید
منظورم هر دو تا مورد بود!
کلا ما ایرانی ها عادت کردیم زور بالا سرمون باشه!
و این هم جزو مواردی بوده که به زور به ما تحمیل شده!
نظرت قابل احترامه

و بحثی در موردش ندارم و بحث کردن هم درست نیست و همچنین اطلاعات کافی برای بحث کردن ندارم...

در نتیجه من در نصف این نظر با تو هم عقیدم و نصفش نه....

پاینده باشی

alborz_2000

اخراجی موقت
من ایرانیم، فرزند کوروش،فرزند زرتشت و زنده باد ایران و ایرانی و دفاع میکنم از خون سیاووشان که در را ایران ریخته شد.

100% باهات موافقم. زنده باد ایران و ایرانی فارغ از نژاد و زبان( البته حتما باید فارسی بلد باشیدا)

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لطفا ننظرتون رو بدون توهین به دیگران بفرمایید،

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون آقایی که گفت نخاله هم پیدا میشه....
البته نمی دونم به کی گفت

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انوقت به اونایی که دهن فاضلابشون رو باز می کنن و به مقدسات اسلامی مسلمونا توهین میکنن چی باید گفت؟

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
انوقت به اونایی که دهن فاضلابشون رو باز می کنن و به مقدسات اسلامی مسلمونا توهین میکنن چی باید گفت؟

ببخشید که دخالت میکنم!!
جواب اینه که شما با دینت،اونا رو اذیت نکن تا اونا هم دینتو نچزونونن چون اونا تا 100 سال دیگه میتونن از حقوقشون دفاع کنن!! ولی دین شما نمیتونه!چون تا همون 100 سال اینده،میشه ازش ایراد گرفت و هر قسمتیش رو که جواب بدی،یه ایراد دیگش رو رو میکنن!!

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید که دخالت میکنم!!
جواب اینه که شما با دینت،اونا رو اذیت نکن تا اونا هم دینتو نچزونونن چون اونا تا 100 سال دیگه میتونن از حقوقشون دفاع کنن!! ولی دین شما نمیتونه!چون تا همون 100 سال اینده،میشه ازش ایراد گرفت و هر قسمتیش رو که جواب بدی،یه ایراد دیگش رو رو میکنن!!
دوست عزیز من یادم نمیاد که دین خودم رو به کسی تا حالا تحمیل کرده باشم ، حتی توی آمریکا خیلی راحتر ار باشگاه مهندسان و دیگر سایتها میشه از اسلام دفاع کرد و من عمولا این کار رو هم نمی کنم.
من گفتک توهین .
و الا شما بیا بدون فحاشی تا صبح اینجا ایراد بگیر ، اگر کسی غیر محترمانه جواب داد بهتون.
همون کاری که الان کردی و از اسلام ایراد گرفتی، البته خیلی ناوارد.

As7az

عضو جدید
از دینه ما نمیشه ایراد گرفت از اونایی که این دین رو دارن اینجوری که میبینین اجرا می کنن میشه ایراد گرفت...
مشکل از اجرای دینه ، نه خود دین...

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من یادم نمیاد که دین خودم رو به کسی تا حالا تحمیل کرده باشم

شما نمی کنی!! طرف یه تاپیک رو میخونه، میبینه از اول تا اخرش،از اسلام حرف زده شده و ایشون یه ادم وطن پرسته،بنابراین میاد به اون دین توهین میکنه!!
شخصا فعالیتم رو تو این سایت تازه شروع کردم با اینکه خیلی وقته ثبت نام کردم،الان که داشتم این بخش عمومی رو میخوندم،دیدم افراد مذهبی تر سایت،تقریبا همه ی کارهای عادی مردم رو که تو هر جای دنیا حتی راجع بهش بحث نمی کنه کسی رو هم اوردن و راجع بهش بحث میکنن!!
شما فکر میکنی،یه ادمی که زیاد مذهبی نیست، با دیدن جمله مثل:
تو عربستان،هرکی حجابش کامل نیست رو با شمشیر سرش رو می برن!! باید تو ایران هم با قانون شکنی ها برخورد بکنن!
چه حسی بهش دست میده و چه جوابی رو تحویل میده؟! ایا این تحمیل دین خودت به دیگری نیست؟! اون دوستمون به شما کاری نداشت!! ولی همونطوری که گفتم،همونجوری که حبث در مورد لباس افراد جامعه،به همه ربط پیدا میکنه و همه نظرشون محترم میشه،ادیان هم به همین شکل میان وسط....مشکل اینه که لباس شخصیه! ولی دین،یه چیز عمومیه و یکی داره و یکی نداره و اونایی که دارنش،توهین به دینشن برا همشونه!! ....

فکر نمیکنم منظورم رو رسونده باشم!! ولی لازم شد،بیشتر بحث میکنیم در این مورد!

mojtabanokhodian

عضو جدید
خوب میتونی بری هرجا دوست داری واونایی که واقعا این مملکتو دوس دارن توش زندگی کنن..
كاملا معلومه كه زود قضاوت مي كنين.كي گفتم كه اينجا را دوست ندارم تا از اين مملكت برم؟بر فرض هم دوست نداشته باشم.هر سرزمين مردم آن ديار هويت مي دهند.با توجه به اينكه بيشتر مردم ايران مسلمان هستند و فرهنگ و اعتقاد اسلامي دارند با استدلال شما كسانيكه اعتقاد اسلامي ندارند ميتونن از اين سرزمين برن تا فقط مسلمان كه هويت اين كشور هستند در اين سرزمين بمونند.آيا اين حرف منطقي به نظر مياد؟شما ميشه جغرافيا مملكت و هم وطناتو مشخص كني؟و در ضمن حرف كسي تاييد مي شود كه با تمام سعي و كوشش مي خواد سطح ادب نابشو به رخ كاربرا بكشه؟(البته منظورم به شما نيست بلكه كاربرalborz_2000هست ) حتما اون فرد هم وطن درجه يك هستند هرچند معلوم الحال باشه...

آخرین ویرایش:

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
بيشتر مردم ايران مسلمان هستند

شما رانت های مسلمون بودن رو بردار،ببین چند نفر می مونه!! هرچند همین الانش هم حداکثر مطلق نیستن مسلمون ها.....
هر کسی که تو مشخصاتش نوشته باشه مسلمون که مسلمون نیست!! طرف کوچکترین اعتقادی نداره!!

تازه،این کشور قبل از اسلام 1200 سال با تمدن ثبت شده و محرض وجود داشته!! اگر قرار باشه که کسی کشور رو ترک کنه،مشخصه که کی باید بره!!

magnet

عضو جدید
100% باهات موافقم. زنده باد ایران و ایرانی فارغ از نژاد و زبان( البته حتما باید فارسی بلد باشیدا)

حتماً در کار نیس .
می خواد باشه می خواد نباشه.

siavash@dt گفت:
نمیشه که نخاله نباشه!درسته؟

اینم نمادی از فرهنگ 1200ساله ی ایرانی های والاتبار !!!

خوب همونی که زندگی تو ایران با جاهای دیگه براش فرقی نمیکرد.
دلیل توهین که میشه هیچی، میشه با این دلیل بیرونشم کرد از سرزمین عشق

کسی نمی تونه با زور بگه این بمونه این نمونه !!! دنیا داره کجا پیش میره شماها کجایین ! :surprised:

:gol:

این کشور قبل از اسلام 1200 سال با تمدن ثبت شده و محرض وجود داشته!! اگر قرار باشه که کسی کشور رو ترک کنه،مشخصه که کی باید بره!!

محرز !!!

خدا پدر یونانی ها و ایتالیایی ها و ایکاهای پرو رو بیامرزه ! :D

مهندس جان اگه این تمدن به قول شما 1200ساله خیلی کارش درست بود که از عده ای بازم به قول دوستان ، بیابانگرد بی سواد سوسمارخور وحشی .... (هرچند مسلمان شده ، که اونم زیر سؤال می برید) شکست نمی خورد.

mojtabanokhodian

عضو جدید
شما رانت های مسلمون بودن رو بردار،ببین چند نفر می مونه!! هرچند همین الانش هم حداکثر مطلق نیستن مسلمون ها.....
هر کسی که تو مشخصاتش نوشته باشه مسلمون که مسلمون نیست!! طرف کوچکترین اعتقادی نداره!!

تازه،این کشور قبل از اسلام 1200 سال با تمدن ثبت شده و محرض وجود داشته!! اگر قرار باشه که کسی کشور رو ترک کنه،مشخصه که کی باید بره!!
مسلما هركس تو مشخصاتش نوشته باشه مسلمون مسلمون نيست.ولي با اين حال هنوز با قاطعيت تعداد كساني كه معتقد به اسلام هستند بيشتر است.اگر منكر اين موضوع هست حرف خاصي ندارم چون تمام بحث ها بي فايده است.بله ما تمدن 1200 سال داشتيم اما الان فرهنگ ايراني تنها با فرهنگ اسلامي اختلاط پيدا كرده است.از بزرگترين و شناخته شده ترين شاعران ايران كه شهرت جهاني دارند مثل حافظ و سعدي و مولوي و عطار و فردوسي و عطار...تا مشهور ترين دانشمندان شناخته شده ايران خواجه نصير الدين و بوعلي و ابوريحان و خوارزمي ...تا معماري خاص ايراني-اسلامي همه عشق و ارادت خودشون به اسلام و پيامبر اكرم ابراز داشتند و در حقيقت اگر اينها را از ايران بگيريم ديگر هويتي نمي ماند جز چند تا ستون و مجسمه و يك عدد منشور.در ضمن بهتره اينقدر بحث بيرون رفتن نكنيم كسي قرار نيست جايي بره حرفم در راستاي حرف اون دوست بود.موفق باشيد

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم نمادی از فرهنگ 1200ساله ی ایرانی های والاتبار !!!

البته از جملات بعضی ها بدتر نیست!! اون ممله رو لولو برد و بد تر از اون رو بابای بنده نفرمودن!!

مهندس جان اگه این تمدن به قول شما 1200ساله خیلی کارش درست بود که از عده ای بازم به قول دوستان ، بیابانگرد بی سواد سوسمارخور وحشی .... (هرچند مسلمان شده ، که اونم زیر سؤال می برید) شکست نمی خورد.
عزیزم، جنگه دیگه! یکی میبره،یکی شکست میخوره!! مشکل اینه که ملت سالها بوده تو جنگی نبودن و مملکت اروم بوده!! شاید خیلی از سرباز ها،حتی نمی دونستن جنگ یعنی چی!!بعد یه دفعه یه مشت وحشی! که زندگیشون اساسا تو بیابون بوده، نون و اب و بهداشت و این چیزا هم تو فرهنگ لغاتشون وجود خارجی نداشته، حمله میکنن!! معلومه که نتیجه چی میشه!!! یه مشت وحشی،طبق قوانین وحشی گری می جنگن ولی ادمای متمدن مثل همون یونان و روم و ایران که شما میگی،مثل بچه ی ادم!!!جنگیدن همون جنگیدنه!! ولی ادم با ادم بجنگه یه چیزه! ادم با یه جور حیوون ادم نما بجنگه یه چیز دیگس!!!!مردم تا صدها سال و تا حالا،تو روی این دین زورکی وایساده بودن!! و صدها قهرمان ملی فقط مربوط به همین دوران جنگ هاست!!!
با اومدن اقایون عرب به مملکت،خیانت و بی اعتمادی و تجاوز و نیاز به غسل؟!(یا همون دوش گرفتن روزانه!) هم به کشور وارد شد و مردم پیشرفته ی کشور،به جایاینکه سعی در تولید و حل مشکلات داشته باشن،با این تفکر مزخرف زندگی کردن که مشیت خداست!! قسمته!!!
هنوزم که هنوزه،احمق هایی هستن که با این تفکر زندگی میکنن!! من مطئنم که شما هم دیگه از این گروه ها نیستی!!
به قول یه دوستی،اگه اسلام برا تمام دنیا بود،ما هیچ وقت برق نداشتیم! چون لابد قسمت بوده یا همون مشیت خدا بوده که شبا چیزی نشه دید و....!!

می بینی؟! شروع بدبختی مملکت از همون دورانه!! همش هم تقصیر اونها نیست!!

الان که مملکت داره طبق قوانین متجرانه اداره میشه،کاملا مشهوده که مملکت لااقل 20-30 سال از کل دنیا عقبه!!

بعدشم،من نمی گم که من ادم مهمی هستم یا نخبه در حد اینایی که شما مثال زدی!، ولی من هم تو فرم های دانشگاهی وارد میکنم که مسلمانم و شیعه و مسلما،در دورانی که به قول استاد ما،عرب نبودن جرم بوده،خیلی ها جرات این رو نداشتن که جیک بزنن!!
پیشنهاد میکنم که یه سر به ویکی پدیا بزنید و صفحه ی مربوط به شاهنامه رو مورد مطالعه قرار بدی تا بدونی که نظر مسلمون ها و شعرای خود فروخته در این مورد چی بوده!! چون در این مورد در ادبیات ایران،تحقیقی رو انجام دادم،میدونم که داستان چی بوده!!! نیازی نیست که از سر خم کردن این افراد بگی!!

بحث بيرون رفتن نكنيم كسي قرار نيست جايي بره حرفم در راستاي حرف اون دوست بود.موفق باشيد
بحث بیرون رفتن رو هم دوستان ضد ایرانی و مذهبی شما فرمودن نه ما! و ما فقط تو دعوا یه چیزی گفتیم که گفته باشیم!!

فرهنگ یه مملکت،نه به دانشمند های مردشه،نه به در و دیوار و سنگ هاش! به مردمشه که الان،به نظر میاد دارن کم کم سرشون رو از تو برف ها بلند میکنن!! هرچند،حکومت به خوبی نشون داده که چقد ضدیت داره با تاریخ ایران و همه هم میدونیم و خبر داریم از برخورد های دولتی ها با نشانه های ایران قبل از اسلام که میراث جهانی هستن!!

mojtabanokhodian

عضو جدید
البته از جملات بعضی ها بدتر نیست!! اون ممله رو لولو برد و بد تر از اون رو بابای بنده نفرمودن!!

عزیزم، جنگه دیگه! یکی میبره،یکی شکست میخوره!! مشکل اینه که ملت سالها بوده تو جنگی نبودن و مملکت اروم بوده!! شاید خیلی از سرباز ها،حتی نمی دونستن جنگ یعنی چی!!بعد یه دفعه یه مشت وحشی! که زندگیشون اساسا تو بیابون بوده، نون و اب و بهداشت و این چیزا هم تو فرهنگ لغاتشون وجود خارجی نداشته، حمله میکنن!! معلومه که نتیجه چی میشه!!! یه مشت وحشی،طبق قوانین وحشی گری می جنگن ولی ادمای متمدن مثل همون یونان و روم و ایران که شما میگی،مثل بچه ی ادم!!!جنگیدن همون جنگیدنه!! ولی ادم با ادم بجنگه یه چیزه! ادم با یه جور حیوون ادم نما بجنگه یه چیز دیگس!!!!مردم تا صدها سال و تا حالا،تو روی این دین زورکی وایساده بودن!! و صدها قهرمان ملی فقط مربوط به همین دوران جنگ هاست!!!
با اومدن اقایون عرب به مملکت،خیانت و بی اعتمادی و تجاوز و نیاز به غسل؟!(یا همون دوش گرفتن روزانه!) هم به کشور وارد شد و مردم پیشرفته ی کشور،به جایاینکه سعی در تولید و حل مشکلات داشته باشن،با این تفکر مزخرف زندگی کردن که مشیت خداست!! قسمته!!!
هنوزم که هنوزه،احمق هایی هستن که با این تفکر زندگی میکنن!! من مطئنم که شما هم دیگه از این گروه ها نیستی!!
به قول یه دوستی،اگه اسلام برا تمام دنیا بود،ما هیچ وقت برق نداشتیم! چون لابد قسمت بوده یا همون مشیت خدا بوده که شبا چیزی نشه دید و....!!

می بینی؟! شروع بدبختی مملکت از همون دورانه!! همش هم تقصیر اونها نیست!!

الان که مملکت داره طبق قوانین متجرانه اداره میشه،کاملا مشهوده که مملکت لااقل 20-30 سال از کل دنیا عقبه!!

بعدشم،من نمی گم که من ادم مهمی هستم یا نخبه در حد اینایی که شما مثال زدی!، ولی من هم تو فرم های دانشگاهی وارد میکنم که مسلمانم و شیعه و مسلما،در دورانی که به قول استاد ما،عرب نبودن جرم بوده،خیلی ها جرات این رو نداشتن که جیک بزنن!!
پیشنهاد میکنم که یه سر به ویکی پدیا بزنید و صفحه ی مربوط به شاهنامه رو مورد مطالعه قرار بدی تا بدونی که نظر مسلمون ها و شعرای خود فروخته در این مورد چی بوده!! چون در این مورد در ادبیات ایران،تحقیقی رو انجام دادم،میدونم که داستان چی بوده!!! نیازی نیست که از سر خم کردن این افراد بگی!!

بحث بیرون رفتن رو هم دوستان ضد ایرانی و مذهبی شما فرمودن نه ما! و ما فقط تو دعوا یه چیزی گفتیم که گفته باشیم!!

فرهنگ یه مملکت،نه به دانشمند های مردشه،نه به در و دیوار و سنگ هاش! به مردمشه که الان،به نظر میاد دارن کم کم سرشون رو از تو برف ها بلند میکنن!! هرچند،حکومت به خوبی نشون داده که چقد ضدیت داره با تاریخ ایران و همه هم میدونیم و خبر داریم از برخورد های دولتی ها با نشانه های ایران قبل از اسلام که میراث جهانی هستن!!
بحث بي نتيجه است.مطمئنم عاقل تر از اين هستيد كه جواب ندادن من باعث باد در غبغب انداختن خودتون بشه و بگيد خدا را شكر اينم كم آورد.پيروز و مويد باشيد.