اگه غریبه ای، نامرئی که نیستی!!!!!!!

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
من هم اگر دقت کنید گفتم تفکر کنن و کورکورانه تقلید نکنن که گند نزنن به جامعه، از اون نظر میگم که نقش افراد تحصیل کرده تو جامعه پررنگ تر از افراد عامی هست.
نمیدونم با کجای اون جمله مشکل دارید!

هدف من از این تاپیک این نبود که کسی رو وادار کنم طرز فکرش رو تغییر بده، فقط یه دعوت بود به فکر کردن به یه سری مسائل به ظاهر بی اهمیت، ولی مهم و تاثیر گذار
من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم

تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال
این جور جوک ها رو نمیشه با سریال مهران مدیری مقایسه کرد! فرق دارن با هم... توی اون سریال یه سری رفتارهای غیر انسانی رو نکوهش میکرد، نه نفس پزشک بودن رو، ولی این جوک ها دختر بودن رو مساوی خنگ بودن میدونن... این دوتا زمین تا آسمون فرق دارن!
در مورد بقیه صحبتاتون، اگر واقعا نظرتون اینه من دیگه حرفی ندارم!! :smile:
موفق و موید باشید
.

اینجا شما قشر تحصیل کرده رو از لحاظ فهم و درک بالاتر از عام دونستید . غیر از اینه ؟ . البته از مردم عامه ای که هر چیزی رو که بشنون استفاده میکنن نمیشه انتظاری داشت، ولی قشر تحصیل کرده جامعه نباید با چشم بسته تقلید کنن و باید در مورد هر چیزی تفکر و تحلیل داشته باشن.

هدف من از این تاپیک این نبود که کسی رو وادار کنم طرز فکرش رو تغییر بده، ولی میفرمایید که داره تاثیرشو میذاره ! و اصرار به این دارید . پس باید بقیه هم قبول کنن ؟ نه اینجور نیست
کاش برای هر کدوم از گزینه ها جواب داشتید نه که بگید اگر نظرم اینه دیگه حرفی ندارید . اینجوری میخواین به نتیجه هم برسید ؟

من طنز مهران مدیری رو مثال زدم . مثال به معنی عینا نیست . ولی همون پزشک تحصیل کرده بهش برخورد . مثل الان که بگیم یه دختر معقول بیاد این جوک ها بهش بر بخوره ! معنی شعرتونم فهمیدم . منم واقعا حرفی ندارم و ادامه نمیدم . اگرم نظری دادم اهمیت برای پیامتون بود . میتونستم بی تفاوت رد بشم . جوری صحبت میشه انگار دخترا دارن خنگ میشن. نیستن ، نخواهند بود و نمیشن با این جوک ها . این جوک ها بر پایه ی رفتار های اندک افراد ساخته میشه . همیشه زشتی ها بزرگ دیده میشه و سری براش چیز میسازن . شما هم موفق باشید تو این زمینه و همه مراحل . منم واقعا حرفی ندارم و ادامه نمیدم .

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجا شما قشر تحصیل کرده رو از لحاظ فهم و درک بالاتر از عام دونستید . غیر از اینه ؟ . البته از مردم عامه ای که هر چیزی رو که بشنون استفاده میکنن نمیشه انتظاری داشت، ولی قشر تحصیل کرده جامعه نباید با چشم بسته تقلید کنن و باید در مورد هر چیزی تفکر و تحلیل داشته باشن.

هدف من از این تاپیک این نبود که کسی رو وادار کنم طرز فکرش رو تغییر بده، ولی میفرمایید که داره تاثیرشو میذاره ! و اصرار به این دارید . پس باید بقیه هم قبول کنن ؟ نه اینجور نیست
کاش برای هر کدوم از گزینه ها جواب داشتید نه که بگید اگر نظرم اینه دیگه حرفی ندارید . اینجوری میخواین به نتیجه هم برسید ؟

من طنز مهران مدیری رو مثال زدم . مثال به معنی عینا نیست . ولی همون پزشک تحصیل کرده بهش برخورد . مثل الان که بگیم یه دختر معقول بیاد این جوک ها بهش بر بخوره ! معنی شعرتونم فهمیدم . منم واقعا حرفی ندارم و ادامه نمیدم . اگرم نظری دادم اهمیت برای پیامتون بود . میتونستم بی تفاوت رد بشم . جوری صحبت میشه انگار دخترا دارن خنگ میشن. نیستن ، نخواهند بود و نمیشن با این جوک ها . این جوک ها بر پایه ی رفتار های اندک افراد ساخته میشه . همیشه زشتی ها بزرگ دیده میشه و سری براش چیز میسازن . شما هم موفق باشید تو این زمینه و همه مراحل . منم واقعا حرفی ندارم و ادامه نمیدم .

وقتی قشر تحصیل کرده بدون تامل هر کاری رو تقلید کنن از بقیه افراد نمیشه انتظاری داشت، پس اول از همه باید تحصیل کرده ها اصلاح بشن! برداشتی که از صحبتای من داشتید یه مقدار بدبینانه س :smile:
جواب تک تک صحبتاتون توی مقاله، پست های جناب EECi و صحبتای من هست... میتونید وقتی حوصله شو داشتید و با دید بی طرف یک بار بخونیدشون...
موضوع تاپیک طنز مهران مدیری نیست، و فکر کنم قبلا در این مورد تاپیک زده شده، به علاوه اینکه ربطی هم به موضوع تاپیک نداره و یه جورایی بحث رو منحرف میکنه
ممنونم از اهمیت و نظراتتون

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استفاده از نامهای که برای شیعیان مقدس هستند برای ساختن جکهایی با بار حماقت
و ضرب المثلهای از همین جور.

زمانی که کسی حقیقتی را کتمان میکند و دروغ میگوید
میگویند فلانی خود را به کوچه علی چپ زده است.

زمانی که کسی با جمعی برای انجام کاری اقدام میکند
میگویند علی بابا و چهل دزد بغداد آمدند.

مسخره کردن لقب امام علی(ع) لقب غضنفر
تمامی جکهای که میخواهند شخصی دیوانه و احمق را مثال بزنند
میگویند یه روز غضنفر ........!

از همه بدتر و واضح تر
در بعضی مواقع که خودم شاهد بود.
به اشخاصی که کاری خطرناک را انجام دادند و اتفاقی برایشان نیوفتاد
گفتن طرف گربه مرتضی علی است.
زیرا گربه را هرجور به هوا پرت کنید چارچنگولی به زمین می آید.

مسخر کردن لقب امام محمد تقی(ع) لقب جواد
زمانی که میخواهند بگویند فلان چیز از مد افتاده.
میگویند فلان چیز جواد شده است.

عبدالله به معنی بنده خدا.
زمانی که میخواهند به کسی بگویند تو دیوانه ای و چیزی نمیفهمی.
میگوند تو حرف نزن عبدالله.
یعنی هرکس که چیزی نمیفهمد وابله است بنده ی خداست.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
وااقعن من نمیدونم که چی بشه این جکا!!
خیلی خنده داره واقعن؟
متاسفم برا دخترایی که خودشون خودشونو میزنن له میکنن!
من چنبار از این مسخره بازیا دیدم تو گوشی خاهرم بهش گفتم یک بار دیگه این مزخرفاتو به من نشون بدی میزنم گوشیتو خودتو له میکنم!!من همچین آدم بی اصابی هستم..
:D

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. ممنون از همتون. دعوا هم نکنید. همتون حرفای خوبی زدید.
الان من فعلاً میخوام رو حرف شکیبای عزیز تاکید کنم. اتفاقاً خودمم یه بار خواستم در مورد همین علی چپ و اینا... یه توضیحاتی بدم. واقعاً همه چیز مرموزانه و به اصطلاح با جنگ نرم داره پیش میره...

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. ممنون از همتون. دعوا هم نکنید. همتون حرفای خوبی زدید.
الان من فعلاً میخوام رو حرف شکیبای عزیز تاکید کنم. اتفاقاً خودمم یه بار خواستم در مورد همین علی چپ و اینا... یه توضیحاتی بدم. واقعاً همه چیز مرموزانه و به اصطلاح با جنگ نرم داره پیش میره...

سلام
مرسی از حضورتون :gol:
ای وای! نه... دعوا کجا بود! :redface:
یه سوء تفاهمایی بود که امیدوارم برطرف شده باشه...
راستش هدفم از زدن این تاپیک و همه پستایی که دادم یاداوری مسائل کوچیک و مهمی هست که حس میکنم فراموش شدن!
همه ما داریم با هم توی یه جامعه زندگی میکنیم و رفتارامون روی هم تاثیر داره، به علاوه اینکه هیچکس کامل نیست و همه ممکنه یه چیزایی رو فراموش کرده باشن...
بقیه هم اگه مطلب فرهنگی ای مد نظرشون هست خوشحال میشم همین جا مطرح کنن و راه حل علمی و عملی هم بدن....مهم نیست چند نفر با دید مثبت و متفکرانه مطلبو میخونن، حتی اگه اون متن یک نفرو وادار به تفکر در مورد رفتارش کرده باشه کار بزرگی انجام دادین!
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_smile.gif
بیاین با هم جامعه مونو مهندسی کنیم و یه دنیای بهتر برای نسلای آینده بسازیم، اولین قدمون هم کالیبره کردن فرهنگ جامعه باشه :smile:

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر کس باید از خودش شروع کنه

در این موضوع که شکی نیست دوست عزیز! اصلا کسی که خودش به حرفاش عمل نکنه نه شرعا و نه عرفا شرایط امر به معروف و نهی از منکرو نداره...
به علاوه اینکه این جوک ها بیشتر از اعتماد به نفس خانم ها، غیرت مردا رو نشونه میگیرن، و این هم یکی از هزاران روشی هست که برای از بین بردن غیرت مردا و عزت زنا به کار میبرن...
وقتی یک مرد که باید حمایت کننده و مراقب زن باشه اجازه بده به خانما راحت بخندن باید فاتحه مردونگی رو خوند!

YaZahra313

عضو جدید
خیلی مطالب خوبی روبیان کردی عزیزم امیدوارمهمگی بتونیم رعایتشون کنیم و سبک زندگی ورفتارامونو اصلاح کنیم....

بالا