انجام یک کار عملی گروهی بدرد بخور

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
دوستان عزیز سلام
مطالب خیلی خوبی توی این تالار بحث می شه منتحهای مراتب باید به یک نکته توجه کنید و اون اینکه به دنبال مطالبی برید که بعد از فارغ التحصیلی هم بدردون بخوره .
برای شروع در مورد پروبهای پالس اکسی متری می خوام یک کار علمی ساده گروهی رو شروع کنیم . دوستانی که داوطلبن آمادگیشون رو اعلام کنن .

baharsalehi

عضو جدید
من بیکارم:(
وعاشق ساخت
اتفاقا بعد از ساخت دستگاهی که الان دارم میسازم تو فکر ساختن یه پالس اکسی متر بودم
مدار داخلی و مقالش رو دارم ولی هنوز دست به کار نشدم
بگید میخاید چکارکنید ببینم درحد توانم هست
اگه باشه درخدمتم
پاینده باشید

farshchian

عضو جدید
مهندس جان سلام
من هم اگر بتونم کمکی کنم تمایل به این کار دارم.
لطفاً بیشتر توضیح بدهید.

cadillac

عضو جدید
سلام به همه دوستان منم شاید بتونم کمکی بکنم یه چندتا مقاله انگیسی و فارسی دارم .حداقل نتونم کمک بکنم باز یه چیزی یاد بگیرم خوبه

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
دوستان عزیز ممنون از همراهی تون . ببینید اونچه که مد نظر من هست یک کار عملی در زمینه اکسسوری تجهیزات پزشکی هستش . اکسسوری به چی می گیم ؟؟ در بازار ایران به قطعاتی از وسیله پزشکی گفته می شود که مصرفی نیستند ولی عمر مفید خاصی داشته و یا اینکه پس از خراب شدن باید تعویض شوند . انواع سنسورها ، کابلهای رابط ، پروبها ، گاها باطری های قابل شارژ و .....
خوب تا اینجا همه چیز مرتب به نظر می رسه ولی مشکل زمانی اتفاق می افته که به شما به عنوان یک مهندس تجهیزات پزشکی گفته می شه فرضا باطری الکتروشوک چمی دونم life pack 10 . یا سنسور اکسیژن دستگاه ونتیلاتور الیزه و یا انتظارات و سفارشات مشابه . با توجه به تنوع بسار بالایی که این تجهیزات در بازار دارند به هیچ وجه نمی شه ادعا کرد که می شه مشخصات کلیه اکسسوری مورد نیاز رو تو ذهن داشت .
چیزی که مد نظر من هست انجام یک کار گروهی در دو مرحله است
مرحله اول جمع آوری اطلاعات مربوط به اکسسوری تجهیزات مختلف
مرحله دوم ایجاد یک بانک اطلاعاتی مناسب به نحوی که به راحتی بشه به این اطلاعات دسترسی پیدا کنیم .
خوب حالا منتظر پیشنهاد دوستانم . صورت مسئله از ما حلش رو هم با هم انجام می دیم .

baharsalehi

عضو جدید
دوستان عزیز ممنون از همراهی تون . ببینید اونچه که مد نظر من هست یک کار عملی در زمینه اکسسوری تجهیزات پزشکی هستش . اکسسوری به چی می گیم ؟؟ در بازار ایران به قطعاتی از وسیله پزشکی گفته می شود که مصرفی نیستند ولی عمر مفید خاصی داشته و یا اینکه پس از خراب شدن باید تعویض شوند . انواع سنسورها ، کابلهای رابط ، پروبها ، گاها باطری های قابل شارژ و .....
خوب تا اینجا همه چیز مرتب به نظر می رسه ولی مشکل زمانی اتفاق می افته که به شما به عنوان یک مهندس تجهیزات پزشکی گفته می شه فرضا باطری الکتروشوک چمی دونم life pack 10 . یا سنسور اکسیژن دستگاه ونتیلاتور الیزه و یا انتظارات و سفارشات مشابه . با توجه به تنوع بسار بالایی که این تجهیزات در بازار دارند به هیچ وجه نمی شه ادعا کرد که می شه مشخصات کلیه اکسسوری مورد نیاز رو تو ذهن داشت .
چیزی که مد نظر من هست انجام یک کار گروهی در دو مرحله است
مرحله اول جمع آوری اطلاعات مربوط به اکسسوری تجهیزات مختلف
مرحله دوم ایجاد یک بانک اطلاعاتی مناسب به نحوی که به راحتی بشه به این اطلاعات دسترسی پیدا کنیم .
خوب حالا منتظر پیشنهاد دوستانم . صورت مسئله از ما حلش رو هم با هم انجام می دیم .

اول یه سوال:
جمع آوری اطلاعات به جز از طریق اینترنت و استفاده از اطلاعات نمایندگی های فروش که انشالا اطلاعات رو دراختیار بزارن از چه طریق میسره؟

دوم پیشنهاد:
کاری که میخاید انجام بدید واقعا عالیه
به نظر من این اطلاعات توسط بچه ها جمع آوری بشه و یک یا دو نفر مسئول این بشن که بچه ها اطلاعات رو بهشون بدن
و اینها اطلاعات رو دسته بندی کنن بصورت کاملا طبقه بندی شده و با قابلیت سرچ بصورت بک نرم افزار دربیاد که استفاده راحت تری ازش بشه
و به این صورت خیلی راحت در دسترس مهندسین پزشک هست میتونن اون نرم افزار رو در تلفن همراهشون داشته باشن و به اطلاعات به راحتی دسترسی پیدا کنن
به نظرم فکر واقعا خوبیه
همگی موفق باشید

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
قسمت قابل توجهی از کار قبلا توسط من پیش رفته منتهای مراتب انجام این کار به صورت انفرادی خیلی زمانگیر هست و لطفی هم نداره . در ضمن هر کدام از دوستان تخصص و علاقه ای خاص دارند که با تجمیع اونها می شه کارهای زیباتر و حرفه ای تری انجام داد .
اول یه سوال:
جمع آوری اطلاعات به جز از طریق اینترنت و استفاده از اطلاعات نمایندگی های فروش که انشالا اطلاعات رو دراختیار بزارن از چه طریق میسره؟

دوم پیشنهاد:
کاری که میخاید انجام بدید واقعا عالیه
به نظر من این اطلاعات توسط بچه ها جمع آوری بشه و یک یا دو نفر مسئول این بشن که بچه ها اطلاعات رو بهشون بدن
و اینها اطلاعات رو دسته بندی کنن بصورت کاملا طبقه بندی شده و با قابلیت سرچ بصورت بک نرم افزار دربیاد که استفاده راحت تری ازش بشه
و به این صورت خیلی راحت در دسترس مهندسین پزشک هست میتونن اون نرم افزار رو در تلفن همراهشون داشته باشن و به اطلاعات به راحتی دسترسی پیدا کنن
به نظرم فکر واقعا خوبیه
همگی موفق باشید