هر سوالی درباره نحوه کار با تجهیزات پزشکی دارید در این تاپیک مطرح کنید

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
با سلام
هر سوالی درباره نحوه کا با تجهیزات پزشکی دارید می توانید در این تاپیک مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود

mohamadhoseinzare

عضو جدید
مرجع کامل

مرجع کامل

سلام دوست عزیز یه مرجع کامل می تونی معرفی کنی ؟ ممنونت می شم
من ترم دو مهندسی پزشکی می خونم و بعد اتمام می خوام پر و با تجربه وارده جامعه بشم
یه مرجع کامل بهم معرفی کنین که با دستگاه ها اشنا بشم.:)

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
دوست عزیز پنین مرجعی مطمئنا نباید وجود خارجی داشته باشد . چراکه به تعداد تجهیزات موجود در بازار که هر روز هم به تعداد آنها افزوده می شود باید منبع اطلاعاتی داشته باشد . با این حال دوستان عزیز سایت دزمد چند نرم افزار جالب طراحی کرده اند که در جای خود جالب و ارزنده است

mohamadhoseinzare

عضو جدید
فشارسنج

فشارسنج

در مورد تعمیر فشارسنج های غیر ساعتی اطلاعاتی می خواستم اقای نیازی .

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
در مورد تعمیر فشارسنج های غیر ساعتی اطلاعاتی می خواستم اقای نیازی .
منظورتون رو دقیقتر بیان کنید .
علاوه بر فشارسنجهای ساعتی ، فشارسنجهی جیوه ای و فشارسنجهای دیجیتالی در بازار مرسوم هستند که هرکدام مبحث خاص و راهکارهای ویژه خوشون رو برای عیب یابی و تعمیر دارند. شما کدوم مورد مد نظرتون هست ؟

mohamadhoseinzare

عضو جدید
منظورتون رو دقیقتر بیان کنید .
علاوه بر فشارسنجهای ساعتی ، فشارسنجهی جیوه ای و فشارسنجهای دیجیتالی در بازار مرسوم هستند که هرکدام مبحث خاص و راهکارهای ویژه خوشون رو برای عیب یابی و تعمیر دارند. شما کدوم مورد مد نظرتون هست ؟

شرمنده واضح نگفتم
تعمیر خود فشارسنج دیجیتال!
با تشکر اقای نیازی

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
شرمنده واضح نگفتم
تعمیر خود فشارسنج دیجیتال!
با تشکر اقای نیازی
دستگاههای دیجیتال دستگاههای دیجیتال فشارسنج دستگاههایی هستند که به لحاظ تکنولوژی در رده متوسط قرار دارند . فرض من بر این است که آشنایی اولیه با اصول کارکرد دستگاه دارید . اگر غیر از این است حتما به من متذکر شوید . اشکالات رایج این دستگاه به شرح زیر است
1- دستگاه شروع به کار نموده ولی فشار آن اصلا بالا نمی رود و در حد زیر 10 میلیمتر جیوه باقی می ماند : در این حالت احتمال خرابی سیستم پمپ و شیرهای الکتریکی وجود دارد . سلامت موتور پمپ و نیز عدم ترکیدگی بدنه پمپها را چک کنید . همچنین شیرهای الکتریکی را چک نموده و تمیز نمایید .
2- فشار تاحدی بالا می رود ولی به فشار مناسب نمب رسد : دستگاه از یک جایی نشتی دارد . کاف دستگاه را چک نموده و کلیه مسیرهای هوایی را چک کنید
3- فشار دستگاه بالا می رود ولی محاسبه انجام نمی شود : احتمالا سنسور دستگاه مشکل دارد
اگر مشکل خاصی مد نظرتون هست که به آن اشاره نشده مطرح کنید تا در صورت امکان راهنمایی شوید

mohamadhoseinzare

عضو جدید
ممنونم ازتون

با اصول کارکرد این دستگاه اشنایی ندارم
راستش تازه شروع به یادگیری تعمیر لوازم پزشکی و کار در این مورد کردم.

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
کمی درباره رشتتون و میزان آشنایی تون با این تجهیزات بنویسید تا بهتر بتونم راهنماییتون کنم

mohamadhoseinzare

عضو جدید
کمی درباره رشتتون و میزان آشنایی تون با این تجهیزات بنویسید تا بهتر بتونم راهنماییتون کنم

مهندسی پزشکی دانشگاه سهند می خونم گرایش بیوالکتریک

ازتون درباره ی این که خودم با جزوه هایی که شما در سایتتون گذاشتید و جزوه دوستانم می تونم دست به تعمیر دستگاه ها بزنم؟

hassan_niazy

مدیر بازنشسته

ازتون درباره ی این که خودم با جزوه هایی که شما در سایتتون گذاشتید و جزوه دوستانم می تونم دست به تعمیر دستگاه ها بزنم؟

ببینید تعمیر تجهیزات پزشکی وابسته به چند عامل است :
1- داشتن توان علمی ( که در مورد شما با توجه به اینکه تحصیلاتتون در یک دانشگاه معتبر داخلی است مسلما وجود دارد )
2- پشتیبانی لازم برای تامین قطعات مورد نیاز ( در مورد برخی تجهیزات این پشتیبانی صرفا از سوی خود شرکت سازنده و نماینده رسمی اون در ایران انجام می شه و تهیه برخی قطعات خارج از این چرخه امکان ندارد )
3- آشنایی با اصول کارکرد دستگاه و اپراتوری آن
4- داشتن پشتکار
5- بدست آوردن تجربه
اینکه شما بوسیله اطلاعاتی که در دست دارید تا چه حد این لوازم را کسب نموده اید ، فکر می کنم خودتون بهتر از هر کسی به آن واقف باشید . اما توصیه من به شما این هست که در زمان دانشجویی بیشتر به دنبال کسب تجربه باشید . در این دوران می تونید کارآموزی داشته باشید ، از تجربیات اساتیدتون استفاده کنید با شرکت ها به عنوان دانشجو رابطه برقرارکنید ، پروژه بردارید و . . . ولی بعد از فارغ التحصیلی همین افرادی که ممکنه الان به شما کمک کنند ، اکثرا به شما به عنوان یک رقیب نگاه می کنند و کمتر کمکی از آنها دریافت خواهید کرد .
به هر حال آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز دارم . هر کمکی از دستم بر بیاد مطمئن باشید مضایقه نمی کنم .

با سلام و خسته نباشید من به تازگی عضو این وب لاگ شده ام و یکسری اطلاعات و جزوات در مورد دیالیز و تکنو دیالیز نیاز دارم ممنون می شم اگر در این مورد کمکم کنید

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
با سلام و خسته نباشید من به تازگی عضو این وب لاگ شده ام و یکسری اطلاعات و جزوات در مورد دیالیز و تکنو دیالیز نیاز دارم ممنون می شم اگر در این مورد کمکم کنید
در چه زمینه ای اطلاعات می خواهید ؟ فنی یا کلینیکی ؟

nta88

عضو جدید
سلام!
شما مطلبی در مورد معرفی کوتاه urology و تجهیزات بخش urology بیمارستان دارید؟

nta88

عضو جدید
سلام!

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام!
ببینید سوالتون خیلی کلی است . یک بخش ارولوژی بسته به اینکه در چه سطحی مورد استفاده قرار بگیرد می تواند تعاریف و عملکردهای متنوعی داشته باشد و بسته به این عملکرد تجهیزات متنوعی را نیز نیاز دارد . مضاف بر اینکه منظور شما بخش کلینیکی ، پاراکلینیکی و یا جراحی است ؟

elahe.20

عضو جدید
دوست عزيز
كتاب مقدمه اي بر مهندسي پزشكي 1)بران 2)وبستر 3)برونزينو و......
ميتونه كمكت كنه
موفق باشي

shadi kh

عضو جدید
خسته نباشین آقای نیازی...
روش کار و استفاده از اولتراسوند رومی خواستم بدونم اگه میشه

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
خسته نباشین آقای نیازی...
روش کار و استفاده از اولتراسوند رومی خواستم بدونم اگه میشه
دوست عزیز سوالتون خیلی کلیه .
خوب اگه بخواهیم به همین صورت جوابش بدیم می شه گفت از امواج اولتراسوند در پزشکی برای بررسی مشخصات مختلف بافتها و اعضاء استفاده می شود . روش کار هم به این صورت است که از طریق محاسبه تغییرات میان موج تابیده شده و باز تابیده شده که به سنسور بر می گردد فاصله ، جنس ، اندازه و دیگر کاراکترهای مورد نظر سنجیده می شود .
حالا اگه در مورد خاصی سوالتون رو تخصصی تر بیان کنید می تونم بیشتر راهنمایییتون کنم
موفق باشید

MIRZAE

عضو جدید
کالیبراسیون دستگاه رادیولوژی

کالیبراسیون دستگاه رادیولوژی

سلام خسته نباشید
من دانشجو مهندسی پزشکی هستم
استاد برا من یه پروژه با عنوان کالیبراسیون رادیولوژی داده جدا هیچ مطلبی براش نمیتونم پیدا کنم یه ذره راهنماییم کنید
ممنون

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام خسته نباشید
من دانشجو مهندسی پزشکی هستم
استاد برا من یه پروژه با عنوان کالیبراسیون رادیولوژی داده جدا هیچ مطلبی براش نمیتونم پیدا کنم یه ذره راهنماییم کنید
ممنون
دوست عزیز سوالتون خیلی کلیه .
چراکه تجهیزات رادیولوژی خیلی متنوع هستند و طبعا کالیبراسیونشون هم به همین منوال روشهای متنوع و استانداردهای متنوعی دارند
اما برای شروع کار می تونید موارد زیر رو امتحان کنید
اول سری به سایت شرکتهای زیر بزنید . تماس تلفنی و حضوری البته می تونه سودمند تر باشه
1- آماج درمان
2- نیک آزما
این دو شرکت در زمینه کالیبراسیون تجهیزات پزشکی فعالیت دارند و حتما می تونند کمک زیادی بهتون بکنند
دومین کاری که می تونید بکنید این هستش که به سایت اداره کل دارو و تجهیزات سر بزنید و در این سایت به دنبال آیین نامه های مربوطه بگردید
سومین کاری که بهتون توصیه می کنم این هستش که سری به چند بیمارستان که قرارداد کالیبراسیون با شرکتهای ذی ربط دارند بزنید و نمونه گزارش کالیبراسیون اونها رو مطالعه کنید
آخرین کاری که می شه انجام داد تماس با شرکتهای تولید کننده و وارد کننده مثل ایکس ری ایران و شیما پرتو هستش و از اونها هم اطلاعاتی بگیرید .
خوب اگه از هیچکدوم از این روشها به نتیجه نرسیدید باز یک سری اینجا بزنید ببینیم چی کار می شه کرد
موفق باشید

آخرین ویرایش:

kiarodi

عضو جدید
دستگاه های ICU وCCU

دستگاه های ICU وCCU

سلام
در مورد دستگاه های احیایی ICUوCCU می خواستم بدونم،در مورد نحوه کارشون،تعمیراتشون،و اگه ممکنه ساختار کلیشون.
ممنون

mosayeb87

عضو جدید
من سوالم خیلی تجهیزاتی نیست راسش میخواستم بدونم از نظر بیولوژیکی پرتو ایکس و گاما هردو با یک انرژی کدوم خطرناکترن؟

stabiloo

عضو جدید
سلام من دارم یک فشارسنج دیجیتال درست می کنم می خوام بدونم چطوری می تونم هنگام باد کردن کاف اونا تا فشار سیستولیک متناسب با فرد باد کنم آیا کاف مخصوصی برای این کار است یا نه راهنمایی کنید من برنامش می نویسم من فقط مشکلم تو این قسمت هست

سلام

من یک سوال دارم

در سیستمهای تصویر برداری به روش مقاومت مغناطیسی یا همان ام آر آی MRI
ایا میتوان به جای ابررسانائی که داخل هلیوم مایع گذاشته شده
از پودر و یا مواد ابررسانای نانو استفاده کرد؟

یعنی SuperConductor ام ار ای از جنس NANoSuperconductor ساخته بشه؟

کسی در این زمینه اطلاعاتی داره؟

با تشکر

3zar

عضو جدید
salam
man dar rabete ba yekiazdastgahae tavanbakhshi dar fizioterapi mikham k marbot b gerayesham k bioelectric hastam bashe

mamnoooooooon
faghat man inja ziad vared nistam to payam hae shakhsibaram befrestin

tnx

نرگس زارعی

عضو جدید
سلام اقای نیازی خسته نباشی
دانشجوی ترم اخر الکترونیکم و میخواستم برای پروزه پایانی ام ساخت دستگاه سونی کید(اشکار سازی ضربان قلب جنین) رو ارایه بدم تا مراحلی جلو رفتم ولی الان برای برنامه میکرو 16f877با مشگل مواجه شدم برنامه ام جواب نمیده البته استاد راهنما ام بهم گفت از برنامه نشتی گاز میتونی کمک بگیری ولی متاسفانه اونم جواب نداد اگه ممکنه راهنمایی ام کنید ممنونم

نرگس زارعی

عضو جدید
مشخصه که اطلاعات خوبی دارید. متاسفانه من هیچ کمکی نمیتونم به شما بکنم ولی فکر میکنم شما میتونید به من کمک کنید که میکرو رو برای ساخت دستگاه سونی کید یا فیتال مانیتررینگ یا اشکار ساز ضربان قلب جنین با چه برنامه ایی program کنم شما میتونید کمکم کنید که چه برنامه ایی برای این دستگاه جواب میده

koorogli

عضو جدید
با سلام میخوام دستگاه اندوسکپی بسازم اگر کسی در این مورد راهنمای کنه ممنون میشم
با تشکر koorogli

بالا