انتخاب باطری مناسب

nashakiba

عضو جدید
سلام
دستگاهی ساختم که با باطری 12 ولت 5 آمپر کار میکنه. از باطری خشک استفاده کردم که متاسفانه وزنش زیاده و مشکل ایجاد کرده. چه پیشنهادی برای تامین منبع انرزی دستگاه دارید؟
میشه به جای باطری از خازن استفاده کرد؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

ahmad_bahreyni

عضو جدید
سلام
دستگاهی ساختم که با باطری 12 ولت 5 آمپر کار میکنه. از باطری خشک استفاده کردم که متاسفانه وزنش زیاده و مشکل ایجاد کرده. چه پیشنهادی برای تامین منبع انرزی دستگاه دارید؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
ميتونيد يك منبع تغذيه سويچينگ بسازيد كه هم ساختش راحته و هم معايب كاريه كمي داره
يه جور رگولاتور ولتاژ سطح بالاست ولي همين هم يه برق AC ميخواد ولي پايداريه فركانسي خيلي خوبي داره

MHDSSR

عضو جدید
اولآ از خازن نمی تونی استفاده کنی چون با چی مخوای شارژش کنی اگرم شارژش کنی در کسری از میلی ثانیه دشارژ می شه ولی در مورد باطری اگه ارزش هزینه کردن داره برو پاساژ امجد همه جور باطری گیر میاری .

behbod

عضو جدید
سلام
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام
میتونی از یک ترانس 220/12استفاده کنی که ججم ان هم کم است بعد از ان یک پل دیودی قرار می دهی تا ریپل کم شود و یکسو شود بعد یک خازن 1000uواز اینجا برای 12 استفاده کنی. تا 5 امپر هم جواب می دهدو دستکاه شما 5 امپر نمی خواهد و خروجی باطری 5 است

آخرین ویرایش:

em947

عضو جدید
سلام به همه
پیشنهاد می کنم از پاور سوئیچ استفاده کنی، البته سعی کن با طرف شرط کنی که این جریان رو بده،
بعدشم اگه می خواهی تو مدارت در آینده دچار مشکل نشی جریان بالاتر انتخاب کن
قیمت کمتر از 25000 تومان هم هزینه نکن، چون ممکنه تغلبی باشه.
با تشکر:gol: