اعضاي تالار خودرو تشريف بيارن داخل

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
بدون فوت وقت برم سر اصل مطلب
من نزديك يك ساله كه در اين سايت و تالار فعاليت دارم و كم بيش معرف حضورتون هستم ، حالا :از دوستاني كه در اين تالار فعاليت دارند يه خواهشي دارم
رشته ي تحصيلي و موضوع مورد علاقه در خودرو (قسمت هاي مختلف خودرو)
و تخصص هاتون در هر زمينه اي از اين صنعت، بي تعارف بيان كنيد .
درسته كه اين يه تالار مربوط به خودروست ولي زياد خودرويي(طوري كه بايد باشه نيست) و آدمي رو از لحاظ روحي ارضاع نميكنه ما بايد منسجم تر باشيم و با بودن در كنار هم يه گروه تشكيل بديم (يه گروه تمام و كامل يه گروه قوي )متاسفانه اين تالار به دليل ضعف هايي كه هست، به مرور زمان داره از اون شور و حال اوليه مي افته
ما نبايد بذاريم اين اتفاق بيوفته و با حمايتمان مانع اين امر بشيم
ما ميتونيم در كنار هم نقاط ضعف رو تقويت و به دانستنيهايمان بي افزاييم
در آخر از دوستان كمال تشكر را دارم
يا علي . . .

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام
همین طوری که طی این مدت فهمیدید، من یوسف هستم. از 2 سال پیش تصمیم گرفتم تو زمینه خودرو ادامه تحصیل و فعالیت کنم. تازه حدود 6 ماهه که تصمیم گرفتم در کدام بخش خودرو کار کنم.

دانشجوی سال آخر مهندسی مکانیک - جامدات در دانشگاه تبریز هستم. تا حالا می شه گفت تقریبا هیچ کار جدی علمی و یا صنعتی در این زمینه انجام ندادم، فقط چند کتاب در این مورد خوانده ام و خواهم خواند.

علایق تحقیقاتی:

• دینامیک و کنترل خودرو
  • سیستم های هوشمند خودرو
سیستم های کنترل پایداری خودرو
سیستم های همیار راننده ( مثل Adaptive Cruise Control, Lane Keeping Systems, Vision Enhancement و ...)
بهبود راحتی سرنشین ( Ride Improvement) ( مثل Fully-active, Semi-active and Passive Suspension Systems)
حل مشکل ترافیک (سیستم های اتوبان هوشمند Automated Highway Systems )
  • سیستم های X-by-wire (مثل Steer-by-wire, Brake-by-wire و ....)
  • کنترل و دینامیک غیر خطی
  • ماشین های بدون سر نشین

در اینهمه موضوع هنوز وقت نکردم کار کنم، ولی تا حالا مطالعات نسبتا خوبی رو ABS به طور دانشگاهی انجام دادم.
به زبان انگلیسی هم تسلط نسبتا خوبی دارم ( IELTS: 7/9 )
به اکثر نرم افزار های موجود این رشته در حد انجام پروژه هر درس تسلط دارم. خوب می دونید دیگه، نرم افزار اصلی من که کار کنترلی باهاش می کنند همون Matlab است.

آخرین ویرایش:

امین قیاسی 1986

عضو جدید
با توجه به علاقه اي كه به مكانيك خودرو داشتم
ديپلم كاردانش در رشته مكانيك خودرو گرفتم
فوق ديپلم در رشته ي مكانيك خودرو از دانشگاه كاشان
در حال حاضر ترم سوم كارشناسي رشته ي مكانيك خودرو هستم
پروژه هاي زيادي رو دنبال كردم و كم و بيش موفق بودن البته تماما براي كسب تجربه و به ميل خودم بوده
تخصص : خودرو

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام
من هم که با اسمم وارد شدم:دی
دانشجوی سال آخر مکانیک جامدات هستم
روی دینامیک خودرو شبیه سازی خودرو و سیستم تعلیق فعالیت داشتم و تو بقیه بخش های اون که مربوط به خودم نبود اما به عنوان مشاور کار کردم
سیستم تعلیق رو برای خودرو طراحی کردم(البته میدونین که قرار نیست مثله ائودی طراحی کنی! در حد پراید برای دانشجویی کافیه) پروژه های دیگه ای در زمینه رباتیک انجام دادم که دوم هم شدیم
کلا به دینامیک و علی الخصوص سیستم تعلیق خودرو علاقه داشتم! که از وقتی درسای ارتعاشات و کنترل رو به خاطر یه استاد ..!!!(غیبت نکنم)هردوش رو افتادم! متنفر شدم از سیستم های کنترلی! ولی مطمئنا باز همین مسیر رو ادامه میدم:دی
دید صنعتی من در این حدی هست که طراحی خودرو کار کردم..با کارخونه های مختلفی صحبت کردم و (منظورم دیدم نسبت به قضیه ساخت و تولیده) چند تا پروژه طراحی کوچولو مثله وینچ و ... انجام دادم که اگه خدا خواست و تونستم روی طراحی دستگاه تراش میخوام تا چند ماه دیگه کار کنم
مقاله و اینا حالا بیخیال.جاش نیست
تنها مشکل من یک چیزه! نداشتن معدل!:دی اونم چه نداشتنی:دی
البته اینارو هم محض کلاس اضافه بگم..دوره های پایپینگ و بازرسی جوش هم گذروندم:دی

آخرین ویرایش:

Arminiya

عضو جدید
سلام بر دوستان
به نظرم لازم بود اين كار رو انجام بديم تشكر از دوستان
من آرمين آريا هستم
به مكانيك خودرو علاقه ي خيلي زيادي دارم ولي رشته ي مكانيك سيالات ميخونم سال آخر مهندسي مكانيك سيالات هستم
من بيشتر از موتور خودرو ، انتقال قدرت ، تعليق . . . اصلا اينجور بگم از كل خودرو از الكتريك خودرو يكم ضعف دارم و بس
خوشحالم كه قراره يه گروه تشكيل بديم
يه خواهش از دوستان دارم كه تماشاچي نباشن با ثبت مشخصات به گروه بپيونديد

Spatra

عضو جدید

سلام
با اجازه ي آقايان به خصوص آقا امين من هم ميخوام عضو اين گروه باشم

البته بدليل مشغله ي زياد من خيلي كم ميتونم وارد سايت بشم ولي سعي ميكنم هميشه در دست رس باشم
راستش من و حاج امين بيرون از اين سايت هم با هم رابطه داريم و دوستي ما فقط به اين سايت ختم نميشه

ايشان با من تماس گرفت كه در اين گروه عضو بشم من هم با كمال ميل پذيرفتم
من سامان تارا هستم

در حال حاضر دانشجوي دكترا هستم و ليسانس مكانيك خاك و مهندسي هوا فضا دارم و قصد دارم يه كارشناسي در رشته ي خودرو بگيرم (البته اگه عمري باشه )
من و آقاي قياسي تمامي پروژه هامون رو مشترك شروع و به پايان رسونديدم
البته حاج امين خيلي استاده و من هم خودمو شاگرد ايشان ميدونم
از اين حركت خوشم اومد و همه جوره در خدمتم اميدوارم بتونم كاري به پيش ببرم
من در ايروديناميك خودرو ، ديناميك خودرو ، خواص مواد و خصوصيات آنها و . . . تخصص دارم اقاي قياسي بيشتر از تخصص هاي من خبر داره

يه پيشنهاد : حاج امين شما يه پست به مديريت سايت بزن و يه گروه به نام{ خودرو }براي ما ترتيب بده كه به ياري خدا بهترين گروه رو تشكيل بديم
ديگه روده درازي نكنم
ياعلي

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
با اجازه ي آقايان به خصوص آقا امين من هم ميخوام عضو اين گروه باشم
البته بدليل مشغله ي زياد من خيلي كم ميتونم وارد سايت بشم ولي سعي ميكنم هميشه در دست رس باشم
راستش من و حاج امين بيرون از اين سايت هم با هم رابطه داريم و دوستي ما فقط به اين سايت ختم نميشه
ايشان با من تماس گرفت كه در اين گروه عضو بشم من هم با كمال ميل پذيرفتم
من سامان تارا هستم
در حال حاضر دانشجوي دكترا هستم و ليسانس مكانيك خاك و مهندسي هوا فضا دارم و قصد دارم يه كارشناسي در رشته ي خودرو بگيرم (البته اگه عمري باشه )
من و آقاي قياسي تمامي پروژه هامون رو مشترك شروع و به پايان رسونديدم
البته حاج امين خيلي استاده و من هم خودمو شاگرد ايشان ميدونم
از اين حركت خوشم اومد و همه جوره در خدمتم اميدوارم بتونم كاري به پيش ببرم
من در ايروديناميك خودرو ، ديناميك خودرو ، خواص مواد و خصوصيات آنها و . . . تخصص دارم اقاي قياسي بيشتر از تخصص هاي من خبر داره

يه پيشنهاد : حاج امين شما يه پست به مديريت سايت بزن و يه گروه به نام{ خودرو }براي ما ترتيب بده كه به ياري خدا بهترين گروه رو تشكيل بديم
ديگه روده درازي نكنم
ياعلي
لازم به ذكره كه آقاي سامان تارا از نخبه هاي روزگاره
و اعتراف كنم كه خيلي استاده و اينكه ميفرمايند من شاگرد امينم ، شما جدي نگيريد شكست نفسيه، از بس كه فروتنه اين آقا سامان ما
خوش آمدي

little galaxy

عضو جدید
با سلام به همه ی دوستان عزیز. من مهسا دانشجوی ترم سوم مقطع کاردانی رشته ی نقشه کشی صنعتی در دانشگاه علمی کاربردی ساپکو(تامین و طراحی قطعات ایران خودرو).بر خلاف خیلی از دخترهای دیگه علاقه ی زیادی به مکانیک و خودرو و مسایل مربوط به اون دارم.
پیشنهاد خوبی شده .امیدوارم بتونم موثر باشم و از داشته ها و دانسته های شما استفاده کنم.

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام
من احمد رهنما هستم
دانشجوی ترم 7 مکانیک سیالات
دلیل انتخاب رشته مکانیک هم علاقه به خودرو بود
من تا حدودی اطلاعاتی درباره ی قسمتهای مختلف خودرو دارم ولی علاقه شخصی من قسمت موتور ماشین هست و یکی از آرزوهای من هم ساختن یه موتور کاملا ایرانیست
در مورد نرم افراز هم ، با سالید و آدامز می تونم کار کنم

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به... جمع دوستان که جمعه...بریم سراغ اصل مطلب

اینجور که بوش میاد من بین دوستان نخودیم! خداروشکر بار علمی بچه ها خیلی زیاده.. فقط وقتشون واسه فعالیت کم!:gol:
بریم سراغ معرفی...
علیرضا فرجی هستم... دیپلم مکانیک خودرو... فوق دیپلم مکانیک خودرو از دانشگاه ساری... والانم پیش پای شما دیروز رفتم واسه ثبت نام دانشگاه واسه کارشناسی....تو کنکور کاردانی به کارشناسی به دلیل زده شدن از رشته خودم (مکانیک) که یه دورانی واسش دست و پا میشکوندم تصمیم به ادامه تحصیل تو رشته مکانیک سیالات گرفتم...و الانم ترم یک سیالاتم!
اما هنوز دوس دارم تو زمینه خودرو فعالیت داشته باشم...
همه بخشای خودرو رو دوست دارم..بیشتر قسمتای برقی و هوشمندشو...
به رشته های هوافضا، الکترونیک، گرافیک، زبان و کامپیوترم خیلی علاقه دارم...!
مقاله هم دوس دارم بنویسم...حیف که رفیق فعال ندارم...!

موی تایم البته دوس دارمااااااا! ولی هنوز وقت نشده برم!:D
خلاصه ما همه جوره در خدمتیم:gol:
آرزوی موفقیت دارم واسه تک تک دوستان.../

امین قیاسی 1986

عضو جدید
اين آقا عليرضا خدايي كارش خيلي درسته من كه خيلي توي اين تالار قبولش دارم (همه ي دوستان گل تشريف دارن ) (نا گفته نمانه كه همه جوره قبولش دارم ) كارش درسته 20 بيسته

امین قیاسی 1986

عضو جدید
اين تقريبا مربوط موضوعي ميشه كه باعث شد استارت اين تاپيك زده بشه .
در باشگاه يه گروه خودرو تشكيل شده به اين آدرس :http://www.www.www.iran-eng.ir/group.php?groupid=11
اگه دوست داريد اين پيمان حفظ بشه لطفا عضو بشيد
در اين گروه قراره مباحث داغي دنبال بشه
تشريف بياريد;) خواهيد ديد :gol:

little galaxy

عضو جدید
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::(
خوب کجایین پس!!!!!!!
چرا هیچ بحثیرو شروع نکردین!!!
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

اصلا قراره راجع به چه چیزایی حرف بزنیم؟؟؟؟

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين آقا عليرضا خدايي كارش خيلي درسته من كه خيلي توي اين تالار قبولش دارم (همه ي دوستان گل تشريف دارن ) (نا گفته نمانه كه همه جوره قبولش دارم ) كارش درسته 20 بيسته

شما بزرگواری داش..! ببییییین! از خجالت کوچولو شدم! از عکسمم کوچولوتر شدمااا!
:redface:

یه مدتی میشد تو سایت نبودم! به امید خدا از این به بعد فعالیتم بیشتر میشه!:gol:

parsa s

عضو جدید
دوستان سلام
من قبلا مرتب تو تالار خودرو شرکت داشتم ولی بخاطر بعضی مشغله ها و کنکور کارشناسی ارشد چند وقتیه که فرصت نکردم فعالیت کنم ...
من محمد حسین سلطانی زاده هستم ... ترم 8 مهندسی مکانیک در طراحی جامدات در دانشگاه شهید باهنر کرمان . امسال در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کردم که امیدوارم یه دانشگاه خوب قبول شم .
در مورد خودرو هم همین بس که بگم از دوران کودکی عاشق خودرو و مباحث مربوط به اون بودم و در مورد بخش های مختلف خودرو اطلاعاتی ناچیز دارم ... و دوست دارم در مورد تمام اجزا خودرو اطلاعات زیادی داشته باشم .. شاید جالب باشه بدونید من حتی به طراحی بدنه خودرو که شاید زیاد ربطی به مهندسی مکانیک نداشته باشه هم علاقه زیادی دارم و تجربه کمی هم در این مورد بدست آوردم ... در پایین می تونین اولین کار نسبتا جدی من رو هم در زمینه طراحی بدنه ببینید ....

http://tehranpic.net/images/pauu16ucrvfju1f8alt.jpg

Arminiya

عضو جدید
دوستان سلام
من قبلا مرتب تو تالار خودرو شرکت داشتم ولی بخاطر بعضی مشغله ها و کنکور کارشناسی ارشد چند وقتیه که فرصت نکردم فعالیت کنم ...
من محمد حسین سلطانی زاده هستم ... ترم 8 مهندسی مکانیک در طراحی جامدات در دانشگاه شهید باهنر کرمان . امسال در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کردم که امیدوارم یه دانشگاه خوب قبول شم .
در مورد خودرو هم همین بس که بگم از دوران کودکی عاشق خودرو و مباحث مربوط به اون بودم و در مورد بخش های مختلف خودرو اطلاعاتی ناچیز دارم ... و دوست دارم در مورد تمام اجزا خودرو اطلاعات زیادی داشته باشم .. شاید جالب باشه بدونید من حتی به طراحی بدنه خودرو که شاید زیاد ربطی به مهندسی مکانیک نداشته باشه هم علاقه زیادی دارم و تجربه کمی هم در این مورد بدست آوردم ... در پایین می تونین اولین کار نسبتا جدی من رو هم در زمینه طراحی بدنه ببینید ....
سلام آقا حسين
بله عزيزم مدتي زياديه كه سعادت زيارت شما رو نداريم ، پس نبودنتون دليل داشت
ما چاكرتيم داش حسين انشاالله در كنار شما و ساير دوستان فعاليت خوبي داشته باشيم
و براتون آرزوي موفقيت دارم
انشاالله ارشد هم قبول ميشيد و يه شيريني به ما ميديد :gol:

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
عضو جدید نمی خواین ؟

عضو جدید نمی خواین ؟

سلام
اگه این گروه تشکیل بشه کار خیلی خوبیه
اما مسئله اصلی موضوع مورد تحقیقه
منم مثل بیشتر بچه های مکانیک خودرو عاشق این رشته بودم و هستم و سر همین علاقه با فنی حرفه ای (هنرستان) رشته مکانیک رو شروع کردم و بعد از دیپلم کاردانی رو هم تو شهر خودم (آموزشکده فنی شماره 2 ارومیه ) تموم کردم و بعد از خدمت با این که علاقه زیادی به ادامه تحصیل داشتم حین کاری که واسه خودم دست و پا کردم رشته مهندسی مکانیک پیام نور رو دارم ادامه ادامه میدم.
این از رزومه من ...
اما توی کشور ما با این وضعیت نمیشه روی طرح های جدید و یا موتور جدید کار کرد چون طرحی می تونه موفق باشه که به خط تولید برسه و با این اوضاع ما بهتره روی رفع ایراد پلتفرم ها و یا مولد قدرت هایی که در بازار هستند کار کنیم چون هم زودتر به نتیجه می رسیم و هم صرفه اقتصادی رو به هماه داره
نظر شما چیه ؟

امین قیاسی 1986

عضو جدید
دوستان سلام

http://tehranpic.net/images/pauu16ucrvfju1f8alt.jpg

سلام
ياالله دوست قديمي
آقا پارسال دوست و امسال آشنا
چه عجب چشم ما به جمال شما روشن شد
خوشحالم زيارتتون ميكنم
انشاالله در خدمتتون هستيم و از حضور شما فيض خواهيم برد
به قول آرمين شيريني رو هم خواهيم خورد

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
اگه این گروه تشکیل بشه کار خیلی خوبیه
اما مسئله اصلی موضوع مورد تحقیقه
منم مثل بیشتر بچه های مکانیک خودرو عاشق این رشته بودم و هستم و سر همین علاقه با فنی حرفه ای (هنرستان) رشته مکانیک رو شروع کردم و بعد از دیپلم کاردانی رو هم تو شهر خودم (آموزشکده فنی شماره 2 ارومیه ) تموم کردم و بعد از خدمت با این که علاقه زیادی به ادامه تحصیل داشتم حین کاری که واسه خودم دست و پا کردم رشته مهندسی مکانیک پیام نور رو دارم ادامه ادامه میدم.
این از رزومه من ...
اما توی کشور ما با این وضعیت نمیشه روی طرح های جدید و یا موتور جدید کار کرد چون طرحی می تونه موفق باشه که به خط تولید برسه و با این اوضاع ما بهتره روی رفع ایراد پلتفرم ها و یا مولد قدرت هایی که در بازار هستند کار کنیم چون هم زودتر به نتیجه می رسیم و هم صرفه اقتصادی رو به هماه داره
نظر شما چیه ؟
سلام
چرا كه نه ، خوش آمدي سالار

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
من علی سیدی هستم دانشجوی سال سوم مهندسی صنایع .
من از بچگی به اتومبیل علاقه فوق العاده ای داشتم فقط در مورد رانندگیش خلاصه نمی شد .
خیلی دوست داشتم مکانیک بخونم ولی قسمت نبود .
اکثر مواقع هم به تالار سر میزنم .
در مورد تخصصم ، رشتم یه طور مستقیم مربوط به خودرو نمی شه ولی چند کار پروژه ای انجام دادم
که آخریش واسه در طرح ریزی واحد های صنعتی بود . که خط تولید سقف پژو رو انجام دادیم .
دوست دارم در کنار دوستان باشم و یه چیزی یاد بگیرم .
البته 2 هفته ای نیستم .

aminrokh

عضو جدید
سلام امين جان خيلي حرف خوبي زدي.
من از بچگي عشقم مكانيك خودرو بوده.من تويه دبيرستان بزور خودمو كشيدم بالا تا برم هنرستان رشته مكانيك خودرو.من به درسخوندن هيچ علاقه اي نداشتم.ولي وقتي رسيدم به هنرستان زندگيم زيروروشد.به درس علاقه شديد پيداكردم .براي كارداني هم آموزشكده فني قبول شدم.(مكانيك خودرو).براي كارشناسي دانشگاه دولتي لعنتي 10 نفر بيشتر نميگرفت .خيلي تلاش كردم ولي رتبم از 140 بهتر نشد.مجبورشدم برم كارشناسي ناپيوسته سيالات آزاد ، الان 1ساله درسم تمام شده.ديگه الان مكانيكه خودرورو فراموش كردم .همه چيزم شده سيالات.ولي همه زندگيمو مديونه مكانيك خودروهم.

ولي دوست دارم بازم برم سراغش هنوز تودلمه دوسش دارم.

mortezasarmady

عضو جدید
سلام من مرتضی سرمدی کوچیک شما دانشجوی ترم دو رشته مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت هستم.
بیشتر هم به آیرو دینامیک و قوای محرکه خودرو علاقه دارم.
در حال حاضر هم دارم تخصصی سالید یاد میگیریم برای شما مهندسان آرزوی موفقیت دارم