اعتقادات ارثی وبحث با یک ملحد پیرامون علم

secret11

عضو جدید
پیشنهاد می کنم کتاب "ساعت ساز نابینا" رو مطالعه بفرمائید.
در جمله بالا منظور از نابینا،خداوند هست.

هیچوقت،تقریبا هیچوقت با یک زیست شناس در ارتباط با خدا صحبت نکنید چون اینقدر دلیل و مدرک برای رد ـش دارند که حقیقتن من یکی اگر آخوند بودم با اینا مناظره نمی کردم :D :D :D

در ارتباط با این نقل قول :
بنده یه مستند می دیدم که در اون سوال پرسیده بود آیا بدن انسان بی ایراد هست؟ که در جواب بسیاری از مشکلات و ایرادات بدن انسان رو شرح داده بود یادمه Illusions یا خطای چشم هم جزئی از خطاهای مغز بحساب می اومد و خلاصه لیست طویلی رو بررسی می کرد.
دیدن این مستند رو به مذهبیان توصیه نمی نمایم :D

شما چند تا مستند دیدی
چندین کتاب در مورد اثبات خدا هست اصلا به طبیعت نگاه کن متوجه میشی
‏باز هم ( دیده خود را بگشای و به عالم هستی بنگر و ) بارها و بارها بنگر و ورانداز کن . دیده سرانجام فروهشته و حیران ، و درمانده و ناتوان ، به سویت باز می‌گردد

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چند تا مستند دیدی
چندین کتاب در مورد اثبات خدا هست اصلا به طبیعت نگاه کن متوجه میشی
‏باز هم ( دیده خود را بگشای و به عالم هستی بنگر و ) بارها و بارها بنگر و ورانداز کن . دیده سرانجام فروهشته و حیران ، و درمانده و ناتوان ، به سویت باز می‌گردد
شما در عالم هپروت هستی :D
پیشنهاد می کنم شما مطالعتون رو افزایش بدید.
همینطور اینکه با بنده در مورد طبیعت کل کل نفرمائید :D

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط اینو بگم بعد برم تو افق کامل محو شم. من گزارش تخلف برا کسی نزدم. چون اصلا مهم نیست. موفق باشید !.

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعتقاد که ارثی نیست ؛ جبره ، جبررر

نمونه " کودکی که دریک خانواده فرضا مسیحی به دنیا میاد از بدو تولد در حصاری بلند از عقایدی به نام دین (مسیحی ) گرفتاره ، به جبر و ..

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز

نمونه " کودکی که دریک خانواده فرضا مسیحی به دنیا میاد از بدو تولد در حصاری بلند از عقایدی به نام دین (مسیحی ) گرفتاره ، به جبر و ..
میگم من یه چیزی بگم که خیلی واسم عجیبه!!

اینه که چرا سوال پرسیدن در مورد خدا و کتابشو پیغمبرش اینقدر واسه بعضی از دوستان عجیبه؟!
یعنی واقعا فکر کردین مثلا من همینجوری میشینم هرچی گفتن باید قبول کنم؟
چجوری میشه یک نفر حق بحث و تبادل نظر در این ارتباط رو نداشته باشه؟! اصلا چطور میشه یک نفر همینجوری یهو یه چیزی رو قبول کنه واقعا تو کتم نمیره!!!

واقعا عجیبه ! عجیب تر از اون زمانیه که واسه اونا عجیبه که ما مثلا سوال میپرسیم یا بحث می کنیم و به چالش میکشیم!!

عجییییب!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا سوال پرسیدنه !!...
البته من تو راه افقم. هنوز نرسیدم. خخخ.

آخرین ویرایش:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز

زندگی تشکیل شده از جبر و اختیار. نمیشد در همه چیز اختیار داشت چون اونوقت همه چیزای خوب خوب رو واسه خودشون انتخاب میکردن و چیز بدی باقی نمیموند و اگر چیز بدی وجود نداشت اینجا دنیا نمیشد رسما میشد بهشت.

مثلا یه مادری که ایدز داره ، بچش هم ایدز میگیره(فرضا) ، اینجا دیگه اختیاری وجود نداره ، و طبق شرایط هر فرد یه سری انتظارات ازش هست در زندگی ، که باید بالاخره سعی کنه بهشون عمل کنه...

این نمونه ای که گفتین جبر نیست ، نوعی سختی و تنگنا هست. شمایی که در کشوری با اسم اسلامی به دنیا اومدی ، مجبور نیستی در حصاری از عقاید دینی گرفتار بشی ، این شرایط اینجاست و اگه نخوای در این حصار قرار بگیری ، میتونی قرار نگیری ، ولی عواقبش رو هم که قوانین اجتماعی تعیین میکنه ، باید بپذیری....

یا مثلا شما هیچوقت مجبور به زندگی نیستی ، برای اینکه خیلی راحت میتونی خودتو بکشی ، یا مجبور به پذیرش چیزی نیستی ، مثلا عرف جامعه میگه پوشش باید داشته باشی ، حالا مگه کسی نمیتونه لخت بیاد خیابون؟ میتونه ، یعنی جبری درش نیست ، ولی اگه بیاد یه سری مسایل دیگه گریبانشو میگیره ، یعنی یه جورایی cause and effect میشه دیگه

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بجز کتابی که صفحه قبل معرفی کردم یعنی : توهم علم ،،، کتاب معراج السعاده؛ ملااحمدنراقی رو هر انسان زنده ای باید بخونه!!!. درمورد کارکرد اعضای بدن هم توش نوشته + اخلاقیات و غیرههههههه !.

آخرین ویرایش:

secret11

عضو جدید
شما در عالم هپروت هستی :D
پیشنهاد می کنم شما مطالعتون رو افزایش بدید.
همینطور اینکه با بنده در مورد طبیعت کل کل نفرمائید :D

اگه خدا پرستی عالم هپروت هست من این عالم بسیار دوست میدارم.
شما هم در عالم خود بمانید تا رستگار شوید:D

بالا