اصفهانیهاش سریع بیان تو...

star65

عضو جدید
شما به مهندسی خودتون ببخشین
فرض کنید 15 تا بودیم !!!
خوب پس بستنی هم خوردین و حسابی خوش گذشته شانستون گفته که به قرار ما نرسیدین
چون من توی یه کتاب قدیمی خوندم که اگه یه اصفهانی در دو روز پشت سرهم بستنی بخوره
یا در یک روز دو بار بستنی بخوره باید برای همه ، اونم نفری دو تا بستنی بخره
الان قرن بیست و یکم:biggrin:
عصر،عصر فضاست!

این قوانین همه مال گذشته هاست،الان همشون مطرود شدن!:w25:
این کتابای قدیمی چیه میخونید!علمتونو به روز کنید:thumbsup2:

zakari

عضو جدید
خوب که اینطور
اولا که من فکر نمیکردم که یه مهندسی:confused: میشه پیدا بشه که سطح آیکیوش اینقدر بالا باشه و نابغه باشه:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::confused::confused::confused::confused::confused:
آقای نابغه ....
این توضیحاتی که الان بنده میدم نیاز به هیچ فکر کردن زیاد و طاقت فرسایی نداره و حتی اگه من اینارو به یه بچه دبستانی هم بگم به دقت میفهمه که من چی گفتم:
اولا که این آثاری رو که ما رفتیم و دیدیم رو من که خودم بچه اصفهانم و هر هففته حداقل یک بار از کنارشون رد میشم و مغازه دوستامم توی میدون امامه ، حدود چندین سال بود که توشون نرفته بودم و اطلاعات قبلیم رو یادم رفته بود...
ثانیا این قرار واسه اینه که هر کدوم از بچه ها هر اطلاعاتی که در زمینه رشته خودش داره به بقیه هم انتقال بده
مثلا روز جمعه تنها کسیکه توی ما معماری خونده بود آگین بود که خیلی چیزا رو واسه ما گفت و ما همه خیلی چیزا ازش یاد گرفتیم
ما که نه معماری خونده بودیم و نه از معماری چیزی سر درمیاوردیم اما توضیحاته آگین داد به درک هرچه بهتر ما از آثاری که دیدیم خیلی کمک کرد...
قرار ما هم واسه همینه
که هرکدوم هرچی بلده یاد بقیه بده و قراره اطلاعات ما در زمینه رشته های هم بالا بره
من که یه مهندس صنایع هستم به شخصه خیلی از قرار روز جمعه راضی بودم چون خیلی چیزارو یاد گرفتم... خیلی چیزارو
درک و احساسی که الان به طور مثال از عالی قاپو دارم با اون درک و احساسی که تا روز پنجشنبه داشتم خیلی فرق داره..

جناب آقای نابغه...
ثالثا این قرار فقط محض آشنایی بود و توی قرار های بعدی برنامه های مختلف دارم که مطمئن باش به درد هممون میخوده و حداقل واسه زندگیمون خوبه:gol::gol::gol::gol:

خوب بابا حالا من یه سوال پرسیدم چرا میزنی؟؟؟!!!:neutral::w43:فکر کردی با تکرار کلمه نابغه من از رو میرم و حرفمو پس میگیرم؟؟؟!!!:thumbsdown: کلمه معماریم قرمز کردی که چیییییی؟آره من معماری می خوانم به رشته مم افتخار میکنم...:cool:
خوبه خودتم میگی ما که رشته مون غیرمعماری بود این دیدار به دردمون خورد و چیزای تازه یاد گرفتیم نه خانمی که معماری بودن!!!در نتیجه من و دوستان هم کلاسی اگه میومدیم فقط وقت تلف میکردیم شاید شما سالی یه بار برید اینجور جاها اما بچه های دانشگاه هنر اصفهان که دانشکده شون چسبیده به این چندتا عمارت کمه کمش ماهی یکبار از راههای فرعی:whistle:(به صورت مجانی"نپرسین ازم چه طوری چون سکرته اگه لو بره جلوشو میگیرن")یه تجدید آجر متر کردن دارن...
البته من تو پست قبلی گفتم که غیر آشناییت چه سودی داره و دوباره هم تایید میکنم که دوستای جدید پیدا کردن ارزش داره اما اگه قرار بر انتقال اطلاعاته فرد به فرده نه فرد به گروه وبالعکس این بازدید چندان سودی نداره...
راستی میشه درمورد برنامه های بعدیتون که قراره واسه زندگیمون خوب باشههههههه...:redface:توضیح بدین...؟؟قضیه داره مشکوک میشه هاااااااا...
نتیجه گیری از این پست این دیدار برای بچه های معماری اصفهان بی فایده می باشد.سرخط:w10:

پترو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه های هم شهری من از قبل قصد اومدن نداشتم جمعه هم با بچه ها رفتیم روستا و تازه برگشتم(برای درس روستامون)....اما از نیومدنم همچینم ناراحت نیستم....:cool:
یه سوال این قرار چه سودی داشته؟ناسلامتی همه اصفهانی هستیم وهزار بار عالی قاپو و چهل ستون رو دیدیم....:D اگه هم معماری باشه رشته مون که نور علی نور تک تک آجرای اینجاها رو متر کردیم.....:confused:کسی بوده که تو این قرار یه چیز به درد بخور گیرش اومده باشه؟؟؟ البته به جز پیدا کردن دوستای تازه و...:biggrin:
دوست عزیز شاید اگه گفته بودین قرار رو جوری تنظیم میکردن که بتونن بیان روستا اما شاید شما نظر ندادی که چجوری باشه بهتره. خوب برای برنامه های بعدی شما کمک کنید تا بهتر اجرا بشه مطمئن هستم فرزان هم از راهنمایی شما دوستان استفاده میکنه.

پترو

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اینکه نتونستم بیام شرمنده و از تمام بچه های اصفهان که اومدن و همدیگه رو دیدن معذرت میخوام سعی میکنم تو دیدار های بعدی بیام تا بیشتر با هم آشنا بشیم و امیدوارم برنامه های بهتری اجرا بشه.هرچند که به نظرم این دفعه هم عالی بوده و من از دست دادمش.

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب بابا حالا من یه سوال پرسیدم چرا میزنی؟؟؟!!!:neutral::w43:فکر کردی با تکرار کلمه نابغه من از رو میرم و حرفمو پس میگیرم؟؟؟!!!:thumbsdown: کلمه معماریم قرمز کردی که چیییییی؟آره من معماری می خوانم به رشته مم افتخار میکنم...:cool:
خوبه خودتم میگی ما که رشته مون غیرمعماری بود این دیدار به دردمون خورد و چیزای تازه یاد گرفتیم نه خانمی که معماری بودن!!!در نتیجه من و دوستان هم کلاسی اگه میومدیم فقط وقت تلف میکردیم شاید شما سالی یه بار برید اینجور جاها اما بچه های دانشگاه هنر اصفهان که دانشکده شون چسبیده به این چندتا عمارت کمه کمش ماهی یکبار از راههای فرعی:whistle:(به صورت مجانی"نپرسین ازم چه طوری چون سکرته اگه لو بره جلوشو میگیرن")یه تجدید آجر متر کردن دارن...
البته من تو پست قبلی گفتم که غیر آشناییت چه سودی داره و دوباره هم تایید میکنم که دوستای جدید پیدا کردن ارزش داره اما اگه قرار بر انتقال اطلاعاته فرد به فرده نه فرد به گروه وبالعکس این بازدید چندان سودی نداره...
راستی میشه درمورد برنامه های بعدیتون که قراره واسه زندگیمون خوب باشههههههه...:redface:توضیح بدین...؟؟قضیه داره مشکوک میشه هاااااااا...
نتیجه گیری از این پست این دیدار برای بچه های معماری اصفهان بی فایده می باشد.سرخط:w10:

هرگز معلم خوبی نخواهی شد دوست من .
انتقال اطلاعات از فرد به گروه سودی نداره ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کی میگه برای من بیفایده بوده .؟
من هر زمان که میرم به بناها ، یه چیز تازه توشون پیدا میکنم . باید دنبال اصل باشی ، وگرنه حفظ بودن تعداد آجرهاشون به چه سود ؟!!!!

معمار باید دنبال اصل معماری بنا باشه نه تعداد آجرهاش . فکر نمیکنم به این راحتی بتونیم بفهمیم با چه فلسفه ای این بناها ساخته شده ، حداقل گنده تر از ماها که هنوز کامل نفهمیدن .

استاد بزرگوارم ، آقای پورنادری ، همیشه معرفت درک بنا رو بهمون گوشزد میکردن . شاید صد بار رفته بودن توی این بناها ، ولی باید هربار می دیدینش. انگار بار اولشون بود ........
من دارم سعی میکنم از این جور آدما درس معماری بگیرم .... پس اصلا برام تکراری و بی فایده نبود.:gol:

hamid ed

عضو جدید
سلام این تاپیک رو زدم تا بچه های اصفهانی که توی باشگاه هستن بیشتر با هم آشنا بشیم

سلام منم هستم.هم تو اصفهان،هم بهارستان،هم سپاهان شهر،هم فولادشهر>هم خمینی شهر (چه خبره،،،)
بنده خدا راست میگه همه جا هست من خبر دارم آخه تیتک 25 شغلش ... است جاش را عوض میکنه یا بهتر بگم سیاره

smmoosavian

عضو جدید
الان قرن بیست و یکم:biggrin:
عصر،عصر فضاست!

این قوانین همه مال گذشته هاست،الان همشون مطرود شدن!:w25:
این کتابای قدیمی چیه میخونید!علمتونو به روز کنید:thumbsup2:

همکلاسی عزیز من فقط به نفع شما کار کردم چون توی متون جدید نوشته بود برای هر نفر
چهار تا بستنی باید بخرید
شما هم که حساس !!!!!

منم دلم سوخت دیدم اگه بر اساس متون قدیمی بنویسم بهتره :w25:

البته اون نسخه قدیمی کتابی با عنوان "الجامع فی سلوک اهل الصفاهان"

تالیف مبرزا پشمک خان خسیس الدوله بود و بر اساس امکانات اون زمان نوشته شده بود
ولی نسخه 2009 با عصرفضا که شما می گید مطابقت بیشتری داره !!!
و توش به 4 تا بستنی
اشاره شده .

smmoosavian

عضو جدید
پیرو پست قبلی باید بگم اگه کسی با متون قدیمی مشکل داره می تونم از این به بعد از متون
جدید استفاده کنم ولی یه کم قوانینش سخت گیرانه تره!!!!:biggrin:
:gol:

farzaan

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اگه قبلا شک داشتم حالا دیگه مطمئن هستم که نابغه هستی...
آخه نابغه اینجا که قرار نیست همه و همیشه در مورد معماری صحبت بشه که...
این قرار اولمون بیشتر به معماری ربط داشت درسته ولی قرار نیست که مش بریم معماری های سنتی و مدرن ببینیم که ...
جناب نابغه یه کم اگه این مخت رو بکار مینداختی میفهمیدی که قرار نیست همه بچه ها از اطلاعات بچه های معماری و نوابغی چون شما استفاده کنن
چون بقیه بچه ها هم به اندازه خودشون تو رشتشون حرف برای گفتن دارن
بعدشم این گونه انتقال اطلاعات رو شما توی کدوم مجله علمی خوندی که فرد به فرد بهتره؟؟؟؟؟؟:confused::confused::confused:
تو هنوز نمیدونی که مباحثه بهترین شیوه یادگیریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused::confused:
البته واسه شما که از بیماریه زیادیه نبوغ رنج میبری و اطلاعاتت راجع به همه چیز و همه رشته ها و همه جا کامل و جامعه این گونه مباحثه و اینگونه قرار ها هیچ فایده ای نداره
این قرار ها مال یه چند تا آدم با اطلاعات کم و محدود و بی سواد مثل منه که بیایم و سوادمون رو در مورد رشته های دیگه و کلا روش زندگی بالا ببریم
البته برهمگان واضح و مبرهن است که هرکس اطلاعات بیشتری در مورد رشته های دیگه و کلا بگم هرکس اطلاعات عمومی بیشتری داشته باشه درکش از زندگی خیلی تفاوت میکنه
و هرقدر اطلاعات ما بیشتر بشه درک بهتری از زدنگی خواهیم داشت...
ضمنا علت اینکه حرف نابغه و معماری رو قرمز مینویسم رابط هبین این دو کلمه ست و منظور اینه که شما از نوابغ معماری هستی:confused::confused::confused::cry::cry::cry:

natalie

عضو جدید
سلام....بر و بچ اصفهانی....:gol:
بابا چرا دعوا می کنین....بی خیال zakari....همین طوری که نمی شه گفت به درد نمی خوره....یه بار امتحان کن بعد قضاوت کن...من تازه می خواستم بچه هارو دعوت کنم دانشگاهمون.... حالاخیلی علمی هم نباشه خوش که می گذره....ماشالا همم مهندس و باجنبه ....بچه دبیرستانی که نیستیم!!!
اقاfarzan شمام یکم مهربون تر ...خوب نظرش بوده دیگه....نابغه یعنی چی دیگه؟؟!!!:biggrin:
حالا نظرتون چیه؟البته به قول شما همه برنامه ها هم تریپ معماری نباشه...اما اگه خواستین دفعه های سوم چهارم(ان شاالله برنامه ها ادامه پیدا کنه...)

آخرین ویرایش:

natalie

عضو جدید
هرگز معلم خوبی نخواهی شد دوست من .
انتقال اطلاعات از فرد به گروه سودی نداره ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کی میگه برای من بیفایده بوده .؟
من هر زمان که میرم به بناها ، یه چیز تازه توشون پیدا میکنم . باید دنبال اصل باشی ، وگرنه حفظ بودن تعداد آجرهاشون به چه سود ؟!!!!

معمار باید دنبال اصل معماری بنا باشه نه تعداد آجرهاش . فکر نمیکنم به این راحتی بتونیم بفهمیم با چه فلسفه ای این بناها ساخته شده ، حداقل گنده تر از ماها که هنوز کامل نفهمیدن .

استاد بزرگوارم ، آقای پورنادری ، همیشه معرفت درک بنا رو بهمون گوشزد میکردن . شاید صد بار رفته بودن توی این بناها ، ولی باید هربار می دیدینش. انگار بار اولشون بود ........
من دارم سعی میکنم از این جور آدما درس معماری بگیرم .... پس اصلا برام تکراری و بی فایده نبود.:gol:
سلام......همرشته ای ...هم شهری....!!!
پس شمام با مهندس پورنادری کلاس داشتین...چه درسی؟؟ من باهاشون معماری اسلامی داشتم... اطلاعاتشون خیلی خوب و گستردس....اما من یکم از یه لحاظ ازشون ناراضی بودم...که بگذریم...اینجا جاش نیست.:)راستی شما کدوم دانشگاهین؟
دوست مام منظورش از تعداد اجر بیشتر این بوده که خیلی تا حالا رفتیم ...اخه خیلی نزدیک ماست....اما خداییش ادم هر چی هم ببینه سیر نمیشه...:gol:

smmoosavian

عضو جدید
میرزا پشمک خان خسیس الدوله

میرزا پشمک خان خسیس الدوله

یه وقت فکر نکنین من همه این قصه ها رو از خودم در میارما !!!! میرزا پشمک خان واقعیت داره :biggrin::biggrin:
تازه خودش تعجب کرد وقتی من داشتم عکسشو می کشیدم ببین چه جوری داره نگاه می کنه !!!! :surprised::surprised::surprised:
البته بهش گفتم وقتی داره میاد کتاب رو با خودش بیاره ولی بیچاره حواس پرت شده !!
نوشتن اون کتاب قدیمی براش خیلی زحمت داشت به همین خاطر بقیه شو من دارم براش
می نویسم . نسخه 2010 در دست ویرایشه و به زودی چاپش می کنیم .

قانون 4 بستنی هنوز سر جاشه . پس حواستون باشه برای قرار بعدی که ایشا الله دوباره
به آقا فرزان زحمت می دیم روز قبلش کاشان و نیاسر بستنی نخورین تا مجبور نشین برا هر نفر 4 تا بستنی
بخرین :w25::w25::w25:

پیوست ها

• pashmak khan2.jpg
    pashmak khan2.jpg
    14.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام......همرشته ای ...هم شهری....!!!
پس شمام با مهندس پورنادری کلاس داشتین...چه درسی؟؟ من باهاشون معماری اسلامی داشتم... اطلاعاتشون خیلی خوب و گستردس....اما من یکم از یه لحاظ ازشون ناراضی بودم...که بگذریم...اینجا جاش نیست.:)راستی شما کدوم دانشگاهین؟
دوست مام منظورش از تعداد اجر بیشتر این بوده که خیلی تا حالا رفتیم ...اخه خیلی نزدیک ماست....اما خداییش ادم هر چی هم ببینه سیر نمیشه...:gol:

سلام . خوبین شما ؟
من با استاد پور نادری کلاس طراحی معماری داشتم و معماری اسلامی و........ ارادت ویژه:gol:
آره هر کسی باهاشون کلاس داره یه کم ازشون دلخور میشه ولی ایشون از جمله استادایی هستن که به مرور زمان قدرشون فهمیده میشه .
من خودم باهاشون یه بار یه کنتاکت حسابی داشتم ..... اما همه چیز آروم شد.
روی همه معماری من اثر گذاشتن ..... خدا حفظشون بکنه :gol:
من درسم تموم شده . سپاهان شهر بودم .... اشرفی اصفهانی

شما هم که دانشگاه هنرین .
خوش باشین

آخرین ویرایش:

farzaan

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله
منم خوبم
تشکر که اینجا همه حال منو میپرسن و ازم خبر میگیرن
هییییییییییییییییییییییییییییییییییییی(این آهی بود از ته نهاد!):cry::cry::cry::cry:

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اگه قبلا شک داشتم حالا دیگه مطمئن هستم که نابغه هستی...
آخه نابغه اینجا که قرار نیست همه و همیشه در مورد معماری صحبت بشه که...
این قرار اولمون بیشتر به معماری ربط داشت درسته ولی قرار نیست که مش بریم معماری های سنتی و مدرن ببینیم که ...
جناب نابغه یه کم اگه این مخت رو بکار مینداختی میفهمیدی که قرار نیست همه بچه ها از اطلاعات بچه های معماری و نوابغی چون شما استفاده کنن
چون بقیه بچه ها هم به اندازه خودشون تو رشتشون حرف برای گفتن دارن
بعدشم این گونه انتقال اطلاعات رو شما توی کدوم مجله علمی خوندی که فرد به فرد بهتره؟؟؟؟؟؟:confused::confused::confused:
تو هنوز نمیدونی که مباحثه بهترین شیوه یادگیریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused::confused:
البته واسه شما که از بیماریه زیادیه نبوغ رنج میبری و اطلاعاتت راجع به همه چیز و همه رشته ها و همه جا کامل و جامعه این گونه مباحثه و اینگونه قرار ها هیچ فایده ای نداره
این قرار ها مال یه چند تا آدم با اطلاعات کم و محدود و بی سواد مثل منه که بیایم و سوادمون رو در مورد رشته های دیگه و کلا روش زندگی بالا ببریم
البته برهمگان واضح و مبرهن است که هرکس اطلاعات بیشتری در مورد رشته های دیگه و کلا بگم هرکس اطلاعات عمومی بیشتری داشته باشه درکش از زندگی خیلی تفاوت میکنه
و هرقدر اطلاعات ما بیشتر بشه درک بهتری از زدنگی خواهیم داشت...
ضمنا علت اینکه حرف نابغه و معماری رو قرمز مینویسم رابط هبین این دو کلمه ست و منظور اینه که شما از نوابغ معماری هستی:confused::confused::confused::cry::cry::cry:

سلام ببین من دو روز نبودما چه ماجرایی پیش اومده آقا فرزان از شما بعیده چقدر تند رفتین دوستمون فقط نظرشو گفته چرا میزنی دادا بعدشم هرکی نظرشو گفت چه درست چه غلط ما حق توهین نداریم نابغه یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببخشید من اصلا قصد نصیحت نداشتم
zakari حون بچه ها خوب اینجوری صلاح دیدن بیخیال

farzaan

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ببین من دو روز نبودما چه ماجرایی پیش اومده آقا فرزان از شما بعیده چقدر تند رفتین دوستمون فقط نظرشو گفته چرا میزنی دادا بعدشم هرکی نظرشو گفت چه درست چه غلط ما حق توهین نداریم نابغه یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببخشید من اصلا قصد نصیحت نداشتم
zakari حون بچه ها خوب اینجوری صلاح دیدن بیخیال
به به
تینا جون سلاااااااااااااااااااااام
کجایی بی معرفت؟
جواب پیامهامو هم که نمیدی؟!!!!!
نه بابا تینا جون من قصد توهین به کسی رو نداشتم
شما چند صفحه قبل رو بخون و گرد وخاکی که این بنده خدا کرده بود رو توجه کن
منم دوستش دارم و فقط در حد شوخی این حرفهارو زدم
همینجا هم جلوی همه بچه ها میگم:
اگه از دست من ناراحت شده ازش عذرخواهی میکنم
ولی قصد مزاح بوده و حرف جدی نبوده:gol::gol::gol:

پترو

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به
تینا جون سلاااااااااااااااااااااام
کجایی بی معرفت؟
جواب پیامهامو هم که نمیدی؟!!!!!
نه بابا تینا جون من قصد توهین به کسی رو نداشتم
شما چند صفحه قبل رو بخون و گرد وخاکی که این بنده خدا کرده بود رو توجه کن
منم دوستش دارم و فقط در حد شوخی این حرفهارو زدم
همینجا هم جلوی همه بچه ها میگم:
اگه از دست من ناراحت شده ازش عذرخواهی میکنم
ولی قصد مزاح بوده و حرف جدی نبوده:gol::gol::gol:
به به دادا فرزان هم اومدن بالاخره ...خوش اومدی .... خدایی دلم برات شده داداشم.

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله
منم خوبم
تشکر که اینجا همه حال منو میپرسن و ازم خبر میگیرن
هییییییییییییییییییییییییییییییییییییی(این آهی بود از ته نهاد!):cry::cry::cry::cry:

به به سلام
خوفی داداشی؟؟؟
حالت چیطوره؟؟؟
خوش می گذره این ورا نمیایی؟؟؟

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
جمع اصفهونيا جمعه!
خــــــــــــــــــــــــــب!

farzaan

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به دادا فرزان هم اومدن بالاخره ...خوش اومدی .... خدایی دلم برات شده داداشم.
سلام داداش گلم
باور کن منم دلم برات تنگ شده
اما سرم شلوغه
کار و درس و...
میان ترما هم که دیگه اعصاب واسه آدم نمیذاره:confused::confused::confused:

پترو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام داداش گلم
باور کن منم دلم برات تنگ شده
اما سرم شلوغه
کار و درس و...
میان ترما هم که دیگه اعصاب واسه آدم نمیذاره:confused::confused::confused:
همین که به یاد دوستان هستی یه دنیا ارزش داره مرسی عزیزم به درست برس

smmoosavian

عضو جدید
داداش فرزان راستی اون روز یادم رفت بپرسم ترم چندی آخه ما که فارغ التحصیل شدیم
فکر میکنیم همه مثل ما بیکارن !!!! پس میان ترم داری که یه مدته پیدات نیست .

دعا می کنم همه درساتو بیفتی !!! :biggrin::biggrin: (شوخی)

نه ایشا الله که شاگرد اول بشی :gol::gol: