اشتباهات کنکور ارشد 88

vahid2955

عضو جدید
با سلام
در مورد قسمت اول اين سؤال بايد گفت که دبي در ابتدا Q=N*V*A بوده و در حالت دوم هم شده Q=2N*V*A با توجه به ثابت بودن A و Q واضحه که سرعت بايد نصف شود اما در مورد قسمت دوم سؤال که بحث برانگيز شده بايد گفت جواب هر دو دسته افراد که به افزايش يا کاهش ميزان انتقال حرارت نظر داده اند درست است و اشکال از طراح سؤال بوده که در مورد N هيچ اشاره بيشتري نکرده در واقع اگر N کم باشد بحث زياد شدن درهمي اهميت مي يابد و انتقال حرارت زياد مي شود ولي اگر N نسبتاً زياد باشد دوبرابر کردن آن سبب ميشود که لوله هاي واقع در شعاع بزرگتر مانع انجام انتقال حرارت لوله هاي داخلي حتي به ميزان اوليه شان شوند لذا با ثابت بودن A انتقال حرارت کاهش مي يابد
به هر حال احتمالاً طراح در ذهنش "تعداد لوله زياد (که البته در چنين مبدل هايي مرسوم است )" بوده و لذا مي توان گزينه ايشان را پذيرفت .

با سلام
دوست عزیز این سوال از فصل 10 کتاب هولمن طرح شده است (ویرایش 9-مثال 14 فصل 10 یا ویرایش 9) اما اگر دقت کنید به نظر میرسد طراح محترم یک شرط اساسی را در صورت سوال ذکر نکرده اند وآن ثابت ماندن U در هر دو حالت است با مقایسه سوال کنکور با مثال کتاب هولمن و یا تمرینات انتهای فصل مبینید که این شرط را برای تمام سوالات مشابه به کار برده است در غیر این صورت قطعا U و متناظرا h تغییر میکند که خود به نوع جریان یعنی ارام و اشفته بودن وابسته است و دو نتیجه کاملا معکوس می دهد(در جریان ارام زیاد میشودو برعکس)
لطفا کتاب هولمن را ببینید و در سایت سازمان سنجش با همین دلیل مطرح شده این مسئله را مطرح کنید.

حسين 1966

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز این سوال از فصل 10 کتاب هولمن طرح شده است (ویرایش 9-مثال 14 فصل 10 یا ویرایش 9) اما اگر دقت کنید به نظر میرسد طراح محترم یک شرط اساسی را در صورت سوال ذکر نکرده اند وآن ثابت ماندن U در هر دو حالت است با مقایسه سوال کنکور با مثال کتاب هولمن و یا تمرینات انتهای فصل مبینید که این شرط را برای تمام سوالات مشابه به کار برده است در غیر این صورت قطعا U و متناظرا h تغییر میکند که خود به نوع جریان یعنی ارام و اشفته بودن وابسته است و دو نتیجه کاملا معکوس می دهد(در جریان ارام زیاد میشودو برعکس)
لطفا کتاب هولمن را ببینید و در سایت سازمان سنجش با همین دلیل مطرح شده این مسئله را مطرح کنید.

با سلام
دوست عزيز از اينکه نمي توانم چنين کاري کنم متاسفم زيرا :
1-مطالعه مطلب ذکر شده توسط شما و مطالب ساير دوستاني که در مورد U و h بحث مي کنند و "روانشناسي طراح " نشان مي دهد که اصلاً طراح بنايي بر استفاده از رابطه Q=U*A*Delta(T) نداشته و اگر مي خواست در مورد U بحث کند بايد به Delta(T( هم اشاره مي کرد
2- همانطور که تايپيک قبل اشاره کردم نظر طراح رو پذيرفته ام.
به هرحال من معتقدم اين اولين باري نيست که تست هايي با اطلاعات اوليه ناقص و يا دو پهلو مطرح مي شود بسياري از تست هاي مفهومي و حتي محاسباتي سال هاي گذشته در دو کتاب تستي داراي دو جواب متفاوت ، با استدلال و بعضاً راه حل متفاوت هستند که هريک به يک گزينه صحيح اشاره کرده اند اشکال کار در اين است که ما براي هر درس کنکور ارشد و حتي دکترا "طراح" داريم نه "هيئت طراحان" . البته در آن صورت هم اگرچه کيفيت سوالات در اثر خرد جمعي بالا مي ره ولي احتمال "نشتي سؤالات "هم زياد مي شه .
موفق باشيد

آخرین ویرایش:

darkoob

عضو جدید
با سلام
دوست عزيز از اينکه نمي توانم چنين کاري کنم متاسفم زيرا :
1-مطالعه مطلب ذکر شده توسط شما و مطالب ساير دوستاني که در مورد U و h بحث مي کنند و "روانشناسي طراح " نشان مي دهد که اصلاً طراح بنايي بر استفاده از رابطه Q=U*A*Delta(T) نداشته و اگر مي خواست در مورد U بحث کند بايد به Delta(T( هم اشاره مي کرد
2- همانطور که تايپيک قبل اشاره کردم نظر طراح رو پذيرفته ام.
به هرحال من معتقدم اين اولين باري نيست که تست هايي با اطلاعات اوليه ناقص و يا دو پهلو مطرح مي شود بسياري از تست هاي مفهومي و حتي محاسباتي سال هاي گذشته در دو کتاب تستي داراي دو جواب متفاوت ، با استدلال و بعضاً راه حل متفاوت هستند که هريک به يک گزينه صحيح اشاره کرده اند اشکال کار در اين است که ما براي هر درس کنکور ارشد و حتي دکترا "طراح" داريم نه "هيئت طراحان" . البته در آن صورت هم اگرچه کيفيت سوالات در اثر خرد جمعي بالا مي ره ولي احتمال "نشتي سؤالات "هم زياد مي شه .
موفق باشيد

دوست عزيز A جداري لوله است كه انتقال حرارت دارد و نه سطح مقطع لوله. پس وقتي سطح انتقال حرارت ثابته دبي هم ثابته تعداد لوله ها دوبرابر ميشه لذا قطر نصف ميشه.....

javadjafari

عضو جدید
سلام به همگی. بیشتر از یه هفته س که می خوام پیغام بذارم ولی خطا می ده. حالا که شکر خدا شفا گرفته می خوام بپرسم راجع به سوال 105 دینامیک ماشین نظرتون چیه؟ من فکر می کنم مرکز آنی دوران در راستای عضو 2 هست ولی در بینهایت.

floe

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در مورد سوال 105 باید بگم که این سوال کاملا واضح و روشن است اگر از قضیه کندی استفاده کنی میفهمی که گزینه سازمان کاملا درسته
در ضمن در بینهایت! اصلا حرفشو نزن:redface:

oliverk

عضو جدید
سلام به همگی. بیشتر از یه هفته س که می خوام پیغام بذارم ولی خطا می ده. حالا که شکر خدا شفا گرفته می خوام بپرسم راجع به سوال 105 دینامیک ماشین نظرتون چیه؟ من فکر می کنم مرکز آنی دوران در راستای عضو 2 هست ولی در بینهایت.

منم با شما موافقم.منم نظرم اینه که تو بی نهایت می افته.یه تست مشابه اون قبلا اومده بود جوابش شده در بی نهایت.

floe

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عزیز من همانطور که قبلا هم گفتم این سوال هیچ جای مبهمی نداره اگر قضیه کندی رو یه بار دیگه مرور کنی و با توجه به فایل عکسی که براتون فرستادم متوجه میشی که مرکز آنی در امتداد عضو 2 ولی در بینهایت نیست.
باز هم نمیدونم این سوالی که به این اندازه ساده و روشن است چطوری به این نتیجه رسیدید که مرکز آنی در بینهایت است!

ahmadkntu

کاربر فعال
یک بار دیگه خوب بخون

یک بار دیگه خوب بخون

جناب darkoob

من هم منظورم در قسمت سطح انتقال حرارت همون سطح جانبی بود و در قسمت دبی سطح مقطع.

شاید خوب نخوندی ، کاملاً از روی روابط این مسئله واضحه.

science

عضو جدید
ُسوال 78 جامدات دفترچه A:
salam duste aziz

tu in soal niruye bohraniro khaste ke fek konam eshtebah karde
vali javabe feshare bohrani tu gozineha hast
chon 2 halat dare​

آخرین ویرایش: