[ استخدامی های مهندسی شیمی ]

hamidrezachemeng

کاربر فعال
همه ی امیدم به این استخدامی پارس جنوبی بود که اینم هییییچ
بازم ذکوووور:(
آره عجیب بود واقعا" همیشه من شنیده بودم عسلویه خانوم ها رو هم استخدام میکنن و خودم هم حتی دیده بودم اونجا کارمندهای خانوم کار میکنن اما تو آگهی دیدم نوشته مردها. دلیلشو نمیدونم

ahmad4u

عضو جدید

تو آب و هوای گرم و آلوده به انواع سموم عسلویه ؛ مردها - مذکرها - ذکووور هم دوام نمیارن چه برسه به جنس مخالف - زن - دختر - مونث :cry:

ahmad4u

عضو جدید

تو آب و هوای گرم و آلوده به انواع سموم عسلویه ؛ مردها - مذکرها - ذکووور هم دوام نمیارن چه برسه به جنس مخالف - زن - دختر - مونث :cry:

hamidrezachemeng

کاربر فعال
معمولا" چقدر طول میکشه فرآیند استخدامش؟ من شنیدم خیلی طولانیه اما نمیدونم چقدر طول میکشه اگه در حدود یک سال و اینها باشه که خیلی طولانیه

Ariyaee_0098

کاربر فعال

ای بابا مردم از بیکاری تو بگو موتور خونه جهنم کار باشه من میرم:(
چقدر تبعیض میذارن آخه اگه قرار بود مهندسای شیمی خانم نرن سر کار اصلاً چرا این رشته رو برا دخترا هم گذاشتن :w00:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چقدر تبعیض میذارن آخه اگه قرار بود مهندسای شیمی خانم نرن سر کار اصلاً چرا این رشته رو برا دخترا هم گذاشتن :w00:

با سلام
آره بدجور داره تبعیض میشه، ولی بیشترش پارتی بازیه، حتا مرد‌ها
من که دنبال یه کار درآمدزا هستم، ولی قبلش نیاز به تجربه دارم، و این هم نیازمند همین بند پ هستش! البته بستگی شانس هم داره

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا موفقم.اصلا م.شیمی خوندن تو ایران اشتباه محضه وقتی تو اگهی استخدام میزنن مهندس مکانیک اشنا به طراحی فرایند اشنا به پالایش.طرف نمیدونه این کسی که میخواد مهندس شیمیه نه مکانیک.بیاین از همه اگهی های استخدام رو اینجا اعلام کنین.البته م.شیمی ها رو

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاملا موفقم.اصلا م.شیمی خوندن تو ایران اشتباه محضه وقتی تو اگهی استخدام میزنن مهندس مکانیک اشنا به طراحی فرایند اشنا به پالایش.طرف نمیدونه این کسی که میخواد مهندس شیمیه نه مکانیک.بیاین از همه اگهی های استخدام رو اینجا اعلام کنین.البته م.شیمی ها رو

هی روزگار
چندباری این آگهی‌ها رو چک کردم ...

adeniss

عضو جدید
چقدر تبعیض میذارن آخه اگه قرار بود مهندسای شیمی خانم نرن سر کار اصلاً چرا این رشته رو برا دخترا هم گذاشتن
:w00:
گل گفتي. ما چه گناهي كرديم اومديم اين رشته

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
استخدام شرکت نفت بهران

جذب و استخدام
شرکت نفت بهران به منظور تامین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود از میان دارندگان مدرک تحصیلی دعوت به همکاری می نماید.
1-تكنسين توليد
تحصيلات: فوق دیپلم (ترجیحا” رشته های فنی)
حداكثر سن: 25 سال
جنسيت: مرد
2-مامور انتظامات
تحصيلات: فوق دیپلم (کلیه گرایشها)
مهارت های موردنیاز: توانائی کار با نرم افزارهای رایانه ای متناسب با شغل
3-مامور خرید
تحصيلات: فوق دیپلم رشته های فنی (ترجیحا” برق و مکانیک)
شرایط جذب و استخدام
شرایط عمومی :
1- تابعیت جمهوری اسلامی ایران
2- نداشتن منع قانونی از نظر خدمت نظام وظیفه عمومی
3- نداشتن سابقه محکومیت جزائی
4- داشتن گواهینامه تحصیلی در مقطع کاردانی
5- برخورداری از سلامت جسمانی برای انجام وظایف محوله با توجه به شغل استخدامی مورد نظر
6- قبول تعهد خدمت در محل تعیین شده از طرف شرکت
شرایط اختصاصی :
- دارا بودن مدرک تحصیلی از دانشگاهها و موسسات مورد تائید آموزش عالی کشور و یا دانشگاههای معتبر خارج از کشور که توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ارزیابی و تائید شده است :
- دارا بودن شرایط احراز شغل از نظر مدرک تحصیلی، رشته تحصیلی و تجربه مورد نیاز .
• ثبت نام صرفا” از طریق سایت اینترنتی انجام می پذیرد.
• کارکنان پیمانکاری طرف قرارداد شرکت نفت بهران ، مشمول محدودیت سنی و گرایش تحصیلی نخواهند بود.
• متقاضیان واجد شرایط موظفند پس از تکمیل فرم درخواست کار اینترنتی، نسبت به تکمیل و ارسال رزومه خود (درج شماره موبایل ضروری است) بهمراه یک قطعه عکس 4*3 ، کپی شناسنامه و کارت ملی در یک ورق A4، به آدرس تهران : خیابان شریعتی – خیابان وحید دستگردی (ظفر)، شماره 2 ، صندوق پستی1633- 15815 مدیریت منابع انسانی شرکت نفت بهران اقدام نمایند .
• لازم است در تکمیل فرم درخواست کار از ثبت اطلاعات به صورت انگلیسی خودداری گردد .
• در صورتی که این شرکت در هر یک از مراحل استخدام متوجه عدم صحت اطلاعات ثبت شده در سایت توسط داوطلب یا عدم تطبیق هر یک از شرایط اعلامی خود در آگهی، با شرایط واقعی دواطلب گردد ، ادامه فرآیند استخدام میسر نبوده و موضوع همکاری کن لم یکن تلقی می گردد .
قابل ذكر است نتايج از طريق سايت اينترنتي بهران به اطلاع متقاضيان محترم خواهد رسيد
لینک ثبت نام :
http://www.behranoil.com/behran_new/fa/membership.asp

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من خیلی به این قضیه اعتقاد ندارم که رشته مون در ایران کارایی نداره چطور ممکنه در کشوری که روی نفت و گاز خوابیده کار برای مهندسین شیمی نباشه متاسفانه این قضیه بر میگرده به سیاستهای دولت و تحریمها که این شرایط رو حاکم کرده اکثر پروژه ها بعلت تحریم یا انجام نشدند یا نیمه کاره رها شدند ولی بازم در مورد رشته ما نسبت به بقیه رشته شرایط بهتری موجوده

mary_satan

عضو جدید
واقعا نسبت به این کلمات تو اگهی استخدام الرژی پیدا کردم:
مرد.مذکر.ذکور
:wallbash::wallbash::crying:

تمام سعیم تو دوران کارشناسی این بود که با معدل بالای 17 فارغ التحصیل شم:) و بعد برای کار تو پالایشگاه و عسلویه و...!
عسلویه هم مثل آرزوهای دوران کودکی شده !
آخه یکی بگه بی عدالتی و بی انصافی تاکی؟:cry:اصلا چقدر؟:mad:
فرق من و اون جنس ذکور چی هستش برای کار!:eek:
بعد میگم چرا مهندس مملکت ما بیکارن یا معتاد میشن:surprised:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
تمام سعیم تو دوران کارشناسی این بود که با معدل بالای 17 فارغ التحصیل شم:) و بعد برای کار تو پالایشگاه و عسلویه و...!

هنوز توی واحد عملیاتی نرفتید که بدونید چی هستش. وقتی چاه آتش میگیره دمای اون منطقه به بالای 80 درجه می رسه. ظهر گرما توی عسلویه دمای هوا 60 درجه هستش وقتی کنار فلر میرسید دما میشه 80 درجه...اگر زیرش برید بدنتون شروع به تاول زدن خود به خود میکنه. فکر می کنید می تونید توی این اوضاع کار کنید؟ وقتی میرید طب صنعتی برای چی؟ واسه اینکه ببینه پوست بدن کی چه رنگیه؟ نخیر برای چک کردن وضع جسمانی هستش شما اگر کمی لاغر باشید محاله طب صنعتی پذیرشتون کنه.
مگه کار کردن واسه یک ساعت یا دو ساعته؟ برای 12 ساعت کار روزانه در شرایط ایده ال هستش فقط کافیه کمی از حالت نرمال خارجه بشه اون وقت به جای 12 ساعت باید 18 ساعت کار کنید. فکر میک یند ون مهندس هستید می شینید روی صندلی پشت میز و اتاق کولر دار؟ نه از این خبرا نیست. باید برید روی لوله استیم با دمای 120 درجه با استید تا زیر کفشتون دود بلند بشه. به حرف شاید بگید میرم نه مشکلی نداره، وقتی رفتید متوجه می شوید. مردها که برن نهایتش که گرمشون بشه کمی لباس آزاد تر میپوشن خانم ها با مانتو و کلاه ایمنی و کفش ایمنی چطوری می خوان کار کنن؟

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هنوز توی واحد عملیاتی نرفتید که بدونید چی هستش. وقتی چاه آتش میگیره دمای اون منطقه به بالای 80 درجه می رسه. ظهر گرما توی عسلویه دمای هوا 60 درجه هستش وقتی کنار فلر میرسید دما میشه 80 درجه...اگر زیرش برید بدنتون شروع به تاول زدن خود به خود میکنه. فکر می کنید می تونید توی این اوضاع کار کنید؟ وقتی میرید طب صنعتی برای چی؟ واسه اینکه ببینه پوست بدن کی چه رنگیه؟ نخیر برای چک کردن وضع جسمانی هستش شما اگر کمی لاغر باشید محاله طب صنعتی پذیرشتون کنه.
مگه کار کردن واسه یک ساعت یا دو ساعته؟ برای 12 ساعت کار روزانه در شرایط ایده ال هستش فقط کافیه کمی از حالت نرمال خارجه بشه اون وقت به جای 12 ساعت باید 18 ساعت کار کنید. فکر میک یند ون مهندس هستید می شینید روی صندلی پشت میز و اتاق کولر دار؟ نه از این خبرا نیست. باید برید روی لوله استیم با دمای 120 درجه با استید تا زیر کفشتون دود بلند بشه. به حرف شاید بگید میرم نه مشکلی نداره، وقتی رفتید متوجه می شوید. مردها که برن نهایتش که گرمشون بشه کمی لباس آزاد تر میپوشن خانم ها با مانتو و کلاه ایمنی و کفش ایمنی چطوری می خوان کار کنن؟

یه بار قرار بود مسیر بخار 600 پوندو از روی هدر اصلی به سمت کوره باز کنیم که در ارتفاع 20 متری زمین بود نه جای دست داشت نه جایی که بتونی پاتو محکم کنی رو دوتا لاین تو اون ارتفاع وایساده بودیم یعنی جرات پایین نگاه کردن و نداشتم وقتی ولو پشتش فشار میفته مخصوصا فشار بالا دیگه باز کردنش کار 6 تا حسین رضا زاده باهمه خلاصه با چه بدبختی ولو و باز کردیم خدا میدونه
البته خانمها هم میتوننا :دی

engineer84

عضو جدید
كاش از اول اين گرايش و رشته رو براي خانمه ا نميذاشتن تا حالا بعد از 6 سال تحصيل هيچ مزيتي برات نداشته باشه و سرخورده تر از قبل بشي. من كه اميدمو براي كار خوب تو اين رشته از دست دادم. همه جا خانمهاي مهندس شيمي رو مثل شيميست ها براي كار در آزمايشگاه استخدام ميكنن و البته با توجه به شرايط كاري كه شما ميگيد حق هم دارن.پ ما چكار كنيم با اين عمر رفته و بي نتيجه

engineer84

عضو جدید

كاش از اول اين گرايش و رشته رو براي خانمه ا نميذاشتن تا حالا بعد از 6 سال تحصيل هيچ مزيتي برات نداشته باشه و سرخورده تر از قبل بشي. من كه اميدمو براي كار خوب تو اين رشته از دست دادم. همه جا خانمهاي مهندس شيمي رو مثل شيميست ها براي كار در آزمايشگاه استخدام ميكنن و البته با توجه به شرايط كاري كه شما ميگيد حق هم دارن.پ ما چكار كنيم با اين عمر رفته و بي نتيجه​

یه بار قرار بود مسیر بخار 600 پوندو از روی هدر اصلی به سمت کوره باز کنیم که در ارتفاع 20 متری زمین بود نه جای دست داشت نه جایی که بتونی پاتو محکم کنی رو دوتا لاین تو اون ارتفاع وایساده بودیم یعنی جرات پایین نگاه کردن و نداشتم وقتی ولو پشتش فشار میفته مخصوصا فشار بالا دیگه باز کردنش کار 6 تا حسین رضا زاده باهمه خلاصه با چه بدبختی ولو و باز کردیم خدا میدونه
البته خانمها هم میتوننا :دی

hamidrezachemeng

کاربر فعال
من سر جلسه امتحان دکترا چندتا از دوستای قدیمیو دیدم که عسلویه کار میکنن. همه گفتن کار توی عسلویه برای مدت محدود و موقت خوبه نه دائم. شاید اصلا" عملی نباشه. البته توی بخش های دیگه ی جنوب مثل جزایر سیری و لاوان و خارک و بندرعباس و ماهشهر شاید به طور نسبی یه کم بهتر باشه. خب اینم شانس بد ماایرانیاست که همه مناطق نفتیمون افتادن گرمترین نقاط مثلا" چی میشد رامسر و فریدونکنار و چالوس مناطق نفتی داشتیم به جای عسلویه و اینجاها:)

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
كاش از اول اين گرايش و رشته رو براي خانمه ا نميذاشتن تا حالا بعد از 6 سال تحصيل هيچ مزيتي برات نداشته باشه و سرخورده تر از قبل بشي. من كه اميدمو براي كار خوب تو اين رشته از دست دادم. همه جا خانمهاي مهندس شيمي رو مثل شيميست ها براي كار در آزمايشگاه استخدام ميكنن و البته با توجه به شرايط كاري كه شما ميگيد حق هم دارن.پ ما چكار كنيم با اين عمر رفته و بي نتيجه
موافقم.البته الان کار تو همون ازمایشگاهم دیگه پیدا نمیشه:cry::cry::cry::cry:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
چی میشد رامسر و فریدونکنار و چالوس مناطق نفتی داشتیم به جای عسلویه و اینجاها:)

اون وقت باید همه بدبختی ها واسه جنوبی ها بود.
گرما برای جنوبی ها.
هشت سال جنگ تحمیلی که هنوز آثارش به وضوح پدیداره.
بیکاری برای جنوبی ها.
================================
آب و هوای عالی برای تهرانی ها و شمال کشور.
امکانات رفاهی و آموزشی و قطبی شدن دانشگاه ها.
کار فراوان در آزمون های استخدامی برای تهرانی ها.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
گرما برای جنوبی ها.
بیکاری برای جنوبی ها.

کل امکانات و ریختن تو تهران
البته حقوق تهرانم پایینه واقعا تو این شهر گرون ضریب 1.1 خیلی پایینه در صورتیکه تو جنوب تا 4 هم میرسه

hamidrezachemeng

کاربر فعال
گرما برای جنوبی ها.
بیکاری برای جنوبی ها.
آره واقعا".انصافا" همینطوره. و چقدر هم ادمهای خونگرم و مهربونی هستن. هر دفعه واسه ماموریت رفتم جنوب حالا هر جاییش جز خوبی ندیدم ازشون. چقدر هم مهمون نوازن و هوای غریبه ها رو دارن

hamidrezachemeng

کاربر فعال
کل امکانات و ریختن تو تهران
البته حقوق تهرانم پایینه واقعا تو این شهر گرون ضریب 1.1 خیلی پایینه در صورتیکه تو جنوب تا 4 هم میرسه
به نظر من که مهندس شیمی تا نره جنوب مهندس شیمی نمیشه. باید چندسال زیر اون آفتاب کار کنه تا حرفی برای گفتن داشته باشه.

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار

عسلویه اصلا بدرد یه خانوم نمیخوره به چند دلیل
اول اینکه پیرجو هم گفتند
دوم اینکه گازهای خطرناکی که وجود داره برای خانومها و مخصوصا خانوم های باردار خطرناکه
سوم اینکه خانوما وقتی باردار میشن چند ماه قبلش و 6 ماه بعدش باید برن مرخصی، خوب این جور جاه‌ها نمیتونه بذار نیرهاش چندین ماه نباشن. روزای عادیش تا 12 ساعت کار میکنند.

سرمد حیدری

مدیر تالار

یاد حرف یکی از مهندسا افتادم.
فک کنم یه کمپرسور بود یا پمپ، دقیقا یادم نیست. گفت اگر این ترکید تا کره ماه میبرتت.

سرمد حیدری

مدیر تالار
من سر جلسه امتحان دکترا چندتا از دوستای قدیمیو دیدم که عسلویه کار میکنن. همه گفتن کار توی عسلویه برای مدت محدود و موقت خوبه نه دائم. شاید اصلا" عملی نباشه. البته توی بخش های دیگه ی جنوب مثل جزایر سیری و لاوان و خارک و بندرعباس و ماهشهر شاید به طور نسبی یه کم بهتر باشه. خب اینم شانس بد ماایرانیاست که همه مناطق نفتیمون افتادن گرمترین نقاط مثلا" چی میشد رامسر و فریدونکنار و چالوس مناطق نفتی داشتیم به جای عسلویه و اینجاها:)

قربون شکلت، باید چنتا جا هم برای تفریح و گردش باشه دیگه. از گرمای جنوب فراری کنی و باز بیای تو محیط کثیف پالایشگاه!
همون جریان از چاله در اومدن و در چاه افتادنه.
بالاخره باید یه تناسب باشه.

سرمد حیدری

مدیر تالار
به نظر من که مهندس شیمی تا نره جنوب مهندس شیمی نمیشه. باید چندسال زیر اون آفتاب کار کنه تا حرفی برای گفتن داشته باشه.

یه بار رفته بودم پالایشگاه اصفهان، بقول خودشون پالایشگاه طلائی.
70 میلیون داده بودن دانشگاه شریف که براشون واخدهای کاتالیستیشونو با petro sim شبیه سازی کنه. یعنی یه پالایشگاه با اون عظمت و سابقه که به پالایشگاه طلائی معرفه چندتا مهندس طراح نداشت که براشون کار کنه.
حالا بیا عسلویه. اکثر کارهای مربوط به واحدها رو خودشون انجام میدن. یه واحد درست کرده بودن برای پتروشیمی که ماهی 1 میلیارد سود دهی داشت.
از اینجور ادما زیاد پیدا میشه اونجا. در صورتی که تو پالایشگاه های دیگه کمتر داریم.

phalagh

مدیر بازنشسته

همين چارشنبه رفته بودم واسه كار توي يه كارخانه توليد مواد شوينده(بدبختي رو ميبيني گرايش پالايش رو چه به شوينده؟) ساعت دو و ده دقيقه رفتم تو آتاق رئيس ساعت سه و ربع اومدم بيرون. بعد از حدود يك ساعت سوال و جواب و سين جيم در حالي كه مشخص بود راضيه گفت بريم سر شرايط كاري:
6ماه اول ماهي دويست تومن بدون بيمه.(كه در نظر بگيريد ماهي حدودا 30 تومن رفت و آمدم ميشه)
بعد از 6ماه 330 تومن كه با كسري بيمه دريافتيتون ميشه 308 تومن.(يعني حداقل حقوق قانون كار.
گفتم ميرم فكرامو ميكنم ميام. بابام گفت بشيني تو خونه بهتر از اينه بري ايجوري كاري كني. حقم داره. منم قيدشو زدم.
چند جاي ديگه هم كه رفتم وضع بهتري نداشتن.
ي بابا... كارمون به جايي رسيده كه طرف بايد فوق ديپلم بهداشت دخترشو به رخ من بكشه. كه چي؟ دخترش رفته سر كار و داره كلي حقوق ميگيره ولي من بيكارم.ديگه مامانم هم كم كم داره ميگه كاش رفته بودي بهداشت خونده بودي.

بالا