!!! از هم اکنون تا ارشد 93 !!!

Bahar628

عضو جدید
ممنون :)
چشم رو هم بذاری نوبت شما هم میرسه، سعی کن درس هارو از همین الان خوب بخونی ;)
خوندن تنها کافی نیس, ولی تقریبا گیج شدم نمیدونم باید از کجا شروع کنم تا علاوه بر مدرک, بتونم تو IT حرفی واسه گفتن داشته باشم!

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام به دوستان گرامی.

خوبید؟ خوشید؟سلامتین؟

بعد از کلی تلاش و استرس بالاخره کنکور 93 هم برگزار شد.

انگار امسال کنکور از سال پیش آسونتر بود.چن تایی از دوستام رو که بعد ازمون دیدم همگی راضی بودن و ادعای قبولی میکردن.(تعدادیشون هم فقط به نیت آزمایشی اومده بودن ولی به شدت امید قبولی داشتن.)

من ،خودم واقعا نمیدونم چی در انتظارمه قبول میشم یا نه.چون بعضی (نه همه ی سوالات فقط تعدادی)سوالاتی که کاملا مطمئن نبودم پاسخ درستی انتخاب کردم یا نه؟.با این حال تو پاسخ نامه گزینه ی انتخابیم رو پر کردم.

چقد سخت بود ریسک کردن ولی با وجود دودلی واقعا حیفم میومد نزنم.مخصوصا درسایی رو که وقت بیشتری براشون گذاشته بودم.شاید کار درستی نکرده باشم ولی امیدوارم انشالله هرچی زدم درست باشه....

امیدوارم امسال همه کسانی که تلاش کردن کنکورشون رو خوب داده باشن و دوستان جای خوبی هم قبول شن.:gol:
ایشالله شما را ازین به بعد بیشتر ببینیم.
برای شما و همه دوستان آرزوی موفقیت دارم.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
"به درستی کاری را انجام دادن" با "به درستی کارها را انجام دادن" فرقی میکنه ؟؟ :surprised:
که 2 تا از گزینه های یکی از سوال ها بود ؟؟؟ سوال ادبیات بود مگه ؟

----
یکی از سوال های شبکه این بود که :
ما به صورت معمولی یه فایل رو دانلود میکنیم.
اگه از اینترنت دانلود منیجر استفاده کنیم. و 9 تا کانکشن هم ایجاد بشه. سرعت چند برابر میشه.
میدونی جوابش چی میشه؟؟
من چون تو تبلیغات idm دیده بودم نوشته سرعت 5 برابر. ریکس ! کردم و زدم 5 :D (نمیدونم چرا همچین کاری کردم ولی زدم دیگه !! :D )
اینم منبعش :
http://www.asriran.com/fa/news/306447/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-5-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%B9%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-idm

شبکه فکر کنم اینو زدم که از رو هوا زدم !! با یه سوال دیگه.
احتمالا جوابها اشتباه بوده، حدس میزنم یکیش قرار بوده «درست انجام دادن کار» و اون یکی «انجام کار درست» باشه که بحث effectiveness و efficiency بوده.

مگه ما توی شبکه بحث سرعت داریم؟ ما بحث پهنای باند، تاخیر، لزرش و غیره رو داریم اما سرعت نمیدونم چیه!
استفاده از دانلود منجر (با بهتر بگم شتاب دهنده دانلود یا Download accelerator) و روشهای مشابه باعث میشه شما از پهنای باند استفاده بهینه بکنی. سرعت نمیدونم چیه این وسط.
۱. يك كار شبكه هس كه احتمال ٦٠ درصد بشه اگه بشه واقعا برام عالي ميشه دعا كنين بشه

۲. به نظرتون انتخابم اشتباه بود يا درست ؟ يعني اينكه اين همه رفتم بحر دوره هاي شبكه و يادگيري اون و از درس هاي دانشگاهم غافل شدم ارزش داشت؟
۱. کار رو با دعا پیدا کردی یا واسش تلاش کردی؟

۲. نظر ما مهمه؟ فرض کن من الان بگم شدیدا اشتباه کردی و باید همون درس رو می‌خونید...خب، میخوای چیکار کنی؟ می‌تونی برگردی به عقب و دوره های شبکه رو undo کنی؟ یا میخوای ادامه زمانت رو به غصه خوردن و زار زدن بگذرونی؟ (اسم زار زدن اومد ...)
شخصا هیچ وقت خیلی درگیر گذشته نمی‌شم، مگه شرایط مشابهی باشه و بخوام از تجربیات اون موقع استفاده کنم. تو الان به این فکر نکن که من اگه پارسال چیکار می‌کردم بهتر بود، چون واقعا تفکر بی‌فایده ایه. به این فکر کن که خب من الان چی دارم و باهاش چه کارهایی می‌تونم بکنم؟ یه نگاهی هم به آینده بنداز که چه چیزهایی ممکنه لازم داشته باشی و برنامه ای بریز واسه به دست آوردن اون چیزها.

redhood

کاربر فعال
خوندن تنها کافی نیس, ولی تقریبا گیج شدم نمیدونم باید از کجا شروع کنم تا علاوه بر مدرک, بتونم تو IT حرفی واسه گفتن داشته باشم!

بله تنها خوندن کافی نیست، به نظر من مطالعه و کار مکمل هم اند، نمیشه فقط خوند یا فقط کار کرد، به نظر من اول هدف تون رو مشخص کنید بعد همه تلاشتون رو به سمت اون هدف متمرکز کنید، ولی از بقیه مطالب هم غافل نشید!
به عنوان مثال اگه کسی دنبال شبکه رفته باید روی اون تمرکز کنه، ولی نه اینکه از تجارت یا مباحث دیگه صرف نظر کنه

احتمالا جوابها اشتباه بوده، حدس میزنم یکیش قرار بوده «درست انجام دادن کار» و اون یکی «انجام کار درست» باشه که بحث effectiveness و efficiency بوده.

مگه ما توی شبکه بحث سرعت داریم؟ ما بحث پهنای باند، تاخیر، لزرش و غیره رو داریم اما سرعت نمیدونم چیه!
استفاده از دانلود منجر (با بهتر بگم شتاب دهنده دانلود یا Download accelerator) و روشهای مشابه باعث میشه شما از پهنای باند استفاده بهینه بکنی. سرعت نمیدونم چیه این وسط.

سوال مربوط به اثربخشی بود effectiveness
توی کتاب رابینز اینجوری نوشته: "اگرچه به حداقل رساندن هزینه منابع شرط لازم برای کارایی است اما شرط کافی نیست. بنابراین مدیریت به تکمیل فرآیندها توجه دارد. ما در اصطلاح مدیریت این توانایی را اثربخشی می نامیم. اثر بخشی یعنی انجام درست وظیفه. اثربخشی در یک سازمان یعنی دستیابی به هدف."

با توجه به این جواب سوال کدوم میتونه باشه؟
من "به درستی انجام دادن کارها" رو زدم :confused:

درست میگی اشتباه ماست که بجای پهنای باند از سرعت استفاده می کنیم
ولی من از هر کسی که پرسیدم گفته 5 جواب :)

آخرین ویرایش:

sara.hoseini90

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی کتاب رابینز اینجوری نوشته: "اگرچه به حداقل رساندن هزینه منابع شرط لازم برای کارایی است اما شرط کافی نیست. بنابراین مدیریت به تکمیل فرآیندها توجه دارد. ما در اصطلاح مدیریت این توانایی را اثربخشی می نامیم. اثر بخشی یعنی انجام درست وظیفه. اثربخشی در یک سازمان یعنی دستیابی به هدف."

مشابه این سوال سالهای قبل اومده بود.من براساس مطالبی که خونده بودم "به درستی انجام دادن کار" رو انتخاب کردم.ولی واقعا به قول آقا دانیال این دو گزینه چه فرقی دارن ؟؟؟"به درستی کاری را انجام دادن" با "به درستی کارها را انجام دادن"
سر جلسه مونده بودم فرق دو گزینه جمع بستن کلمه ی کار بود!و جواب درست بر این اساس باید تشخیص داده میشد!
انوقت اگ هر دو جواب درست باشه تکلیف چی میشه؟هر دو رو صحیح در نظر میگیرن؟!!!!!!

----------------------------

دوستان شما موضوع پروژه پایانی تون در چه رابطه ای بوده یا هست؟ممنون میشم بگید.یا اگر موضوع جالبی به ذهنتون میرسه که جای کار داره، اینجا بیان کنید.
و اینکه کار آموزیتون رو کجا گذروندین؟اینک کار اموزی کجا باشی در آینده ممکنه مهم باشه؟مثلا برای اشتغال؟
اگر قبلا در این مورد صحبت کردین ممنون میشم اگ براتون مقدوره لینک بدین بخونم.

آخرین ویرایش:

redhood

کاربر فعال
مشابه این سوال سالهای قبل اومده بود.من براساس مطالبی که خونده بودم "به درستی انجام دادن کار" رو انتخاب کردم.ولی واقعا به قول آقا دانیال این دو گزینه چه فرقی دارن ؟؟؟"به درستی کاری را انجام دادن" با "به درستی کارها را انجام دادن"
سر جلسه مونده بودم فرق دو گزینه جمع بستن کلمه ی کار بود!و جواب درست بر این اساس باید تشخیص داده میشد!
انوقت اگ هر دو جواب درست باشه تکلیف چی میشه؟هر دو رو صحیح در نظر میگیرن؟!!!!!!

این سوال یکمی عجیب بود
ولی با توجه به این جمله: "
اثر بخشی یعنی انجام درست وظیفه. اثربخشی در یک سازمان یعنی دستیابی به هدف."
به نظر من برای رسیدن به هدف کارها باید درست انجام بشه نه یه کار
البته این نظر منِ، شاید هم اشتباهِ

sara.hoseini90

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سوال یکمی عجیب بود
ولی با توجه به این جمله: "
اثر بخشی یعنی انجام درست وظیفه. اثربخشی در یک سازمان یعنی دستیابی به هدف."
به نظر من برای رسیدن به هدف کارها باید درست انجام بشه نه یه کار
البته این نظر منِ، شاید هم اشتباهِ
:D

اقا من هنگ کردم الان شک کردم نکنه انجام درست کارها رو زدم!!:redface:
نمیدونم هرچی بود درست یا غلط تموم شد.تا اردیبهشت نتیجه بیاد ببینم چه کردیم.
بامید خدا انشالله نتیجه ها مسرت بخش باشن.

redhood

کاربر فعال

آره زیاد فکر کردنی آدم شک می کنه به خودش :D
خوب میشه انشاالله

واسه اینکه ذهنتون رو منحرف کنم یه سوال می پرسم :D چرا به کرگدن میگن کرگدن؟
:D این واسه خود منم سوالِ :razz:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشالله شما را ازین به بعد بیشتر ببینیم.
برای شما و همه دوستان آرزوی موفقیت دارم.

چرا فقط پست دخترارو نقل قول میگیری محمد ؟؟

اونوقت من باید 5 دقیقه حساب کتاب کنم تا به این نتیجه برسم . قبول نیست

الان حسودی کردی؟ :D
خب عزیز من. مهم این هست که شما با اطمینان زدی .
من که از رو هوا زدم !
جوابش کجای کتاب حقیقت هست ؟ برم بخونم یاد بگیرم.

سلام, امیدوارم نتیجتون خوب بشه. . . خوش به حالتون! من تازه ترم 2ام هنوز کلی راه نرفته دارم!

زندگی همین راه های نرفته هست. خوش به حال شما که این راه ها رو خواهید رفت و لذتش رو میبرید.
زندگی همین طی کردن مسیر هست. باید از همین مسیر لذت ببرید. به فکر پایان نباشید که لذت پایان , زودگذر و غیرپایداره.

پ ن : امروز کلی بیانیه در مورد زندگی صادر کردم :redface: (رجوع شود به فیس بوق)

من فکر می کردم زبان میتونه یکمی جبران کنه مشترک رو :(
در هر صورت هر چی بوده گذشته
ببینیم نتیجه چی میشه

البته بالای 80 درصد زبان هم فوق العادست . احتمالا تراز خیلی خاصی خواهید گرفت.
ولی خب مشترک ضریب 4 داره و خیلی مهمه.

1- احتمالا جوابها اشتباه بوده، حدس میزنم یکیش قرار بوده «درست انجام دادن کار» و اون یکی «انجام کار درست» باشه که بحث effectiveness و efficiency بوده.

2- مگه ما توی شبکه بحث سرعت داریم؟ ما بحث پهنای باند، تاخیر، لزرش و غیره رو داریم اما سرعت نمیدونم چیه!

3- کار رو با دعا پیدا کردی یا واسش تلاش کردی؟

4- نظر ما مهمه؟

1- منم سر کنکور همین رو حس کردم که یکی از این 2 تا اشتباهه و یکی دیگه درسته . جوابمم مثل جواب احسان دادم.
ولی خب اگه گزینه ها الان باشه میشه گفت جواب کدومه. فکر میکنم هیچکدوم از این 2 تا نیست/

2- اصول دین میپرسی امیر؟؟ حالا یادم نمیاد سوال دقیقا چی بود. باید دفترچه سوال بیاد ببینم چی بود
احتمالا همون پهنای باند بود.
ولی استدلالم تو حلقم !!!

3- دعا دل رو اروم میکنه . وقتی کار دیگه ای از دستت بر نمیاد مثل توکل کردن میمونه.
البته بعضی افراد به دعا اعتقاد دارن و بعضی ها ندارن . فکر نکنم بشه با استدلال ردش کرد

4- باز زدی تو ذوق بچه ؟؟ :D

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

الان کتاب رو دیدم.
اون بخش کتاب رابینز ایراد داره و اشتباهه. این سوال قبلا تو کنکور اومده.

اثربخشی یعنی انجام کار های درست. و کارایی یعنی انجام کارها به نحو شایسته و درست

ولی گزینه ها این بود :

درست انجام دادن کار
درست انجام دادن کارها (ما این رو زدیم )
با دقت انجام دادن کار
و یه گزینه دیگه.

با توجه به اینکه این 3 تا گزینه دارن کارایی رو تعریف میکنن. احتمالا همون گزینه باقیمونده میشه که من یادم نیست چی بود.
طراح سوال 2 تا گزینه شبیه به هم داد. گولمون زد.

دفترچه اگه اومد تو اینترنت. لینک دانلودش رو بگذارین. مشخص میشه دقیقا.

چرا به کرگدن میگن کرگدن؟
:D این واسه خود منم سوالِ :razz:

به همون دلیلی که به شما میگن احسان. به من میگن دانیال .
از اینجور سوالا بازم داشتی بپرس. خوشحال میشم جوابش رو بدم :D

پ ن :
تا امیر نگفته بهت بگم که : :D
سوالِ اشتباهه. باید بگی : واسه خود منم سواله .

redhood

کاربر فعال
البته بالای 80 درصد زبان هم فوق العادست . احتمالا تراز خیلی خاصی خواهید گرفت.
ولی خب مشترک ضریب 4 داره و خیلی مهمه.

1- منم سر کنکور همین رو حس کردم که یکی از این 2 تا اشتباهه و یکی دیگه درسته . جوابمم مثل جواب احسان دادم.
ولی خب اگه گزینه ها الان باشه میشه گفت جواب کدومه. فکر میکنم هیچکدوم از این 2 تا نیست/

سر هر 2جلسه امتحانی که بودم (مدیریت هم دادم) همه کسایی که پاسخ نامه شون رو دیدم زبانشون خالی بود. واسه همین خیلی فرق میکنه
البته حساب نکردم که 80 میشه واقعا یا نه، همه سوالای زبان رو جواب دادم، شاید بیشتر شد شاید کمتر
ولی تو مدیریت 15 تا سوال اول جواباش رو گذاشتن تو تالار 1دونه غلط دارم تو Passageهاش فک نکنم بیشتر از 1دونه غلط زده باشم، شایدم همش درست باشه!
اگه اینجوری باشه که فکر میکنم زبان رو تو مدیریت بالای 90 میزنم که خوشبختانه ضریبش 3 اونجا :)
الان کتاب رو دیدم.
اون بخش کتاب رابینز ایراد داره و اشتباهه. این سوال قبلا تو کنکور اومده.

اثربخشی یعنی انجام کار های درست. و کارایی یعنی انجام کارها به نحو شایسته و درست

ولی گزینه ها این بود :

درست انجام دادن کار
درست انجام دادن کارها (ما این رو زدیم )
با دقت انجام دادن کار
و یه گزینه دیگه.

با توجه به اینکه این 3 تا گزینه دارن کارایی رو تعریف میکنن. احتمالا همون گزینه باقیمونده میشه که من یادم نیست چی بود.
طراح سوال 2 تا گزینه شبیه به هم داد. گولمون زد.

دفترچه اگه اومد تو اینترنت. لینک دانلودش رو بگذارین. مشخص میشه دقیقا.

به همون دلیلی که به شما میگن احسان. به من میگن دانیال .
از اینجور سوالا بازم داشتی بپرس. خوشحال میشم جوابش رو بدم :D

پ ن :
تا امیر نگفته بهت بگم که : :D
سوالِ اشتباهه. باید بگی : واسه خود منم سواله .

خود سنجش کی جواب هارو منتشر میکنه؟
آدم کلافه میشه فکر کردنی :confused:
اگه سوال غلط باشه کلا، اون موقع چیکار میکنن؟

باشه از این سوالا به فکرم رسید میام سراغ تو :biggrin:

خدا وکیلی فارسی رو محاوره ای نوشتن دردسره! چشم از این به بعد رعایت می کنم :D;)

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
--- امیرحسین جان. کنکور چطور بود ؟؟

اولا خوشحالم که تو خوب کردی
بعد اینکه برای چی پست بزارم وقتی خراب کردم :D
کنکور عجیبی بود .. و بنظرم یکی از بدترین کنکور در نوع خودش بود

اینم تحلیل من :
گسسته بنظرم 4 جلدی گریمالدی و 2 تا کتاب تستی هم میخوندی دلیلی نبود که بتونی یک سوالش رو بزنی .. سوالای گسسته تست آی کیو بود تا سوال گسسته
پس حق دارم بگم این درس بد سوال طرح شده بود چون خودشون هم نمیدونن مرجع چی هست و عشقی سوال طرح کردن

ساختمان داده و طراحی :
چندتا سوال خوب داشت که واقعا اونایی که خونده بودن فقط میتونستن جواب بدن ولی خب بعضی سوالاش خیلی بهتر از اینا (نه لزوما من بزنم) میتونست باشه

نرم افزار :
با اینکه فکر کنم از سه تایی که زدم 2 تا غلط زدم ولی بنظرم قابل تحمل بود و میشد گفت خوب بود سوالاش

شبکه :
هیچی نمیتونم بگم .. واقعا خیلی دوست دارم طراحشو از نزدیک ببینم .. کلی میشد سوالهای پر محتوا داد و علم طرف رو سنجید ولی این هم بنظرم 4 تا سوال بوووق بود و معادله باید بلد بودی نه شبکه :|

مدیریت : نسبتا ساده بود .. نصف بیشترش رو توی رابینز دیده بودم .. چندتاش هم برای سالهای قبل بود .. چندتا هم جدید بود

پایگاه :
یکی بره به طراحش بگه آخه عزیز وقتی سوال طرح میکنی جون کی رو قسم بوخوریم که بری یکبار (فقط و فقط یکبار) سوالش رو بخونی ؟؟
نظری در مورد پایگاه ندارم و هوش ندارم :D

سیستم عامل :
کلی میشد سوال داد از این درس که واقعا سوال باشه .. چندتا تعریفی داده بودن درسته بعضا چندتاشون خیلی قابل تامل بود ولی واقعا باید افسوس خورد که این درس رو اینطوری ازش سوال بدن

در کل کنکور خوبی نبود و ملاک اصلا خوبی برای سنجیدن نبود و توزیع موضوعی و مراجع بنظرم کاملا عشقی آورده شده بود وبنظرم فرق چندانی بین کسی که خونده بود و نخونده بود نبود (دانیال اینجاش شانس تو بودا :D )
ممکنه خیلیها واقعا عالی خونده باشن که بعد از اومدن نتیجه حسابی افسرده بشن .. واقعا دلم برای اون آدما سوخت :|
البته خود منم یکم اشتباهات داشتم و و خیلی چیزا که میتونستم بهتر بزنم دقتم پایین بود و میشه گفت خراب کردم فقط بخاطر اینکه تمرکز نداشتم
وقت هم خیلی کم آوردم .. حتی چندتا سوال تخصصی که یکم فکر میکردم روشون جواب میگرفتم رو نرسیدم (+مشترکا سوالای بچگانه ایی رو بخاطر کمبود وقت اشتباه زدم).. و اینکه حتی یک سوال زبان هم وقت نکردم بزنم که این مشکل از خودم هست که خیلی بد زمانبندی کردم

اگر حرفای بالام رو خوندین باور نکنین .. من یه چی همین الان از خودم گفتم .. فقط از این ناراحت شدم که بعضی دوستان رو دیدم شب و روز خوندن و با این کنکور میخوان سنجیده بشن .. امیداوارم اشتباه کرده باشم و خودم قبول نشم ولی فقط کسانی که حقشونه قبول بشن (از دیدن ناعدالتی همیشه گُر میگیرم .. ببخشید :D )

کنکوره دیگه .. چندنفر میشن طراح .. چند نفر جواب میدن .. چند نفری خوب میزنن و قبول میشن .. چند نفری هم به هر دلیلی قبول نمیشن ..

کلام آخرم : سخنی با طراحان عزیز کنکور هست که چکاریه اینقدر خودمون رو خسته کنیم .. بیایین دور همی بشینیم یه چایی بوخوریم و از زندگی لذت ببریم :D

dzzv_13

مدیر تالار

درست میگی اشتباه ماست که بجای پهنای باند از سرعت استفاده می کنیم
ولی من از هر کسی که پرسیدم گفته 5 جواب :)

کارایی = یعنی درست استفاده کردن از منابع , بعبارتی درست انجام دادن یک کار
اثربخشی = یعنی رسیدن به هدف , بعبارتی به درستی انجام دادن یک کار
و اینگونه هست که درست انجام دادن یک کار با بدرستی انجام دادنش فرق میکنه :)

مثال میزنم روشنتر بشه : شما محصولی رو درست کرده اید, اگر شما تمام ملاکها و استانداردها رو بکار برده باشید و کمترین منابع رو استفاده کرده باشید اونوقت به کارایی دست یافته اید .. و اگر همون کالای که ساخته اید مشتری داشته باشه و بفروش برسه و شما سود کنید پس به اثربخشی(هدف) دست یافته ایید
آیا میشه کارایی داشت ولی اثربخشی نداشت؟ بله میشه .. با ساخت محصولی که از نظر ساختار مشکلی نداره ولی اصلا مشتری براش نیست و با اینکه عیبی در محصول نیست ولی شکست خورده اید

در مورد سوالی هم که کنکور داده بود من بین گزینه بدرستی و گزینه هدفش گیر کرده بودم .. با کمی تحلیل (درست یا غلط) به این رسیدم که اون هدف قبلش منابع رو ذکر کرده نه هدف اصلی

===================
در مورد اون سوال شبکه هم باید بگم بهتر معادله بلد باشی نه شبکه
سوال: سرویس دهنده ایی به 10 مشتری , سرویس میده که به هر کدوم یک کانال هست .. حالا اگر یکی از سرویس گیرنده ها بجای یک کانال از 9 کانال استفاده کنه (اینکار رو با دانلود منیجر انجام بده) چند برابر سرعتش افزایش میابد؟
جواب من :
9 کانال که جدا
یک کانال ظرفیتش میشه 9 کانال
جمع کانالها میشه 18 تا
کانال قبلا 1/10 کانال در دسترس داشته حالا 9/18 کانال در اختیار داره ...
پس 9/18 (یا همون 1/2) چند برابر 1/10 هست ؟ جواب میشه 5

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
ا

در کل کنکور خوبی نبود و ملاک اصلا خوبی برای سنجیدن نبود و توزیع موضوعی و مراجع بنظرم کاملا عشقی آورده شده بود وبنظرم فرق چندانی بین کسی که خونده بود و نخونده بود نبود (دانیال اینجاش شانس تو بودا :D )
ممکنه خیلیها واقعا عالی خونده باشن که بعد از اومدن نتیجه حسابی افسرده بشن .. واقعا دلم برای اون آدما سوخت

الان یکجوری گفتی دانیال شانس باهات بود که یکی ندونه فکر میکنه رتبه 1 میارم !! حالا بهت میخندم وقتی رتبه کنکورت از رتبه من بهتر بشه :D

نمیدونم. شاید من اشتباه میکنم. ولی به نظرم سوالات اونقدرا هم بد نبود.

هم سوال فوق العاده اسون داشت. (چند تا هوش. یکی سیستم عامل .چند تا مدیریت)
هم سوال متوسط. (مهندسی نرم افزار. ساختمان داده )
هم سوال سخت (طراحی الگوریتم - پایگاه)
گسسته و شبکه هم که خودت قبل کنکور میگفتی رو اینا زیاد وقت نگذار. از اینا هیچکس نمیزنه. درسته؟؟

مثلا امروز کنکور کامپیوتر سوال هوش مصنوعیش سخت تر از ایتی بود.
ولی سیستم عاملش با اینکه بیشتر مسئله بود یکی زمانبندی. یکی الگوریتم بازوی دیسک.
ولی خب سوالش حتی از سوال کنکور ایتی هم آسون تر بود.

اگه اینو میگی سخت بود و بین کسی که خونده بود و نخونده بود فرقی نمیکرد. پس سوال پارسال چی بود ؟؟

1-
کارایی = یعنی درست استفاده کردن از منابع , بعبارتی درست انجام دادن یک کار
اثربخشی = یعنی رسیدن به هدف , بعبارتی به درستی انجام دادن یک کار

2-
در مورد سوالی هم که کنکور داده بود من بین گزینه بدرستی و گزینه هدفش گیر کرده بودم .. با کمی تحلیل (درست یا غلط) به این رسیدم که اون هدف قبلش منابع رو ذکر کرده نه هدف اصلی

===================
سوال: سرویس دهنده ایی به 10 مشتری , سرویس میده که به هر کدوم یک کانال هست .. حالا اگر یکی از سرویس گیرنده ها بجای یک کانال از 9 کانال استفاده کنه (اینکار رو با دانلود منیجر انجام بده) چند برابر سرعتش افزایش میابد؟
جواب میشه 5

تعریفت مشکل داره برادر. به امیر بگم بیاد ادبیات تدریس کنه ؟؟
درست انجام دادن یک کار
با
به درستی انجام دادن یک کار
فرقی میکنه ؟ !!!!!!!!! امیر. بیا بگو ببینم فرقی میکنه ؟؟
اثربخشی میشه "کارهای صحیح" انجام دادن . کارایی میشه "انجام کارها به نحو شایسته و مطلوب "

تو پست صفحه قبلمم نوشتم که نخوندیش. گزینه ها این بود :
1- با دقت انجام دادن یک کار
2-به درستی انجام دادن یک کار
3-به درستی انجام دادن کارها
4- ؟؟
که این 3 تا تعریف کارایی هست و اثربخشی نیست. الان بگو این گزینه چهارم چی بود دقیقا ؟؟

------

در مورد سوال شبکه مطمئنی جوابش اینجوری حل میشه ؟
ممنون.

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر تالار
اگه اینو میگی سخت بود و بین کسی که خونده بود و نخونده بود فرقی نمیکرد. پس سوال پارسال چی بود ؟؟

==================
تعریفت مشکل داره برادر. به امیر بگم بیاد ادبیات تدریس کنه ؟؟
درست انجام دادن یک کار
با
به درستی انجام دادن یک کار
فرقی میکنه ؟ !!!!!!!!! امیر. بیا بگو ببینم فرقی میکنه ؟؟
اثربخشی میشه "کارهای صحیح" انجام دادن . کارایی میشه "انجام کارها به نحو شایسته و مطلوب "

تو پست صفحه قبلمم نوشتم که نخوندیش. گزینه ها این بود :
1- با دقت انجام دادن یک کار
2-به درستی انجام دادن یک کار
3-به درستی انجام دادن کارها
4- ؟؟
که این 3 تا تعریف کارایی هست و اثربخشی نیست. الان بگو این گزینه چهارم چی بود دقیقا ؟؟

------

در مورد سوال شبکه مطمئنی جوابش اینجوری حل میشه ؟
ممنون.

چی بگم دانیال جان
شاید من اشتباه میکنم خودمم دیگه نمیدونم چی درسته و چی غلط :D
البته از خیلی ها شنیدم سوالا خوب بود و راحت ..
=============
درست انجام دادن یک کار
با
انجام کارهای درست
(این دوتا منظورم بود که فکر کنم پست قبلی یکم بد گفتم)

سوالا رو میتونی از اینجا بگیری .. کلیک کن
=============
در مورد سوال شبکه هم راه خودم رو گفتم .. احتمال اشتباه کردنم هم هست

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیردراگو. دفترچه رو دانلود کن. سوال 55 رو ببین .
نوشته سرعت :cool:

سوالا رو میتونی از اینجا بگیری .. کلیک کن

ممنون
بعضی سوالات رو یادم نیست کدوم گزینه زدم :razz: خب چی میشه بعد امتحان سوال رو منتشر کنند؟؟
طبق این دفترچه :
سوال 75 : ؟
سوال 74 : ؟
سوال 73 : گزینه 2
سوال 72 : گزینه 4
سوال 71 : گزینه 1 (تو خلاصه کتاب دقیقا اومده )
سوال 70 : گزینه 1
سوال 69 : گزینه 2
سوال 68 : ؟
سوال 67 : گزینه 4
سوال 66 : گزینه 1
سوال 65 : ؟
سوال 64 : گزینه 1
سوال 63 : گزینه 2
سوال 62 : گزینه 1
سوال 61 : گزینه 2

جواب 4 تا دیگه رو ببینین میتونین از کتاب پیدا کنین. من نتونستم پیدا کنم

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
کلیدهای خود سنجش منتشر شده؟
پ.ن : دانیال عزیزم یکم سرم شلوغه میخوام سریعتر و نیز خلاصه تر پست بذارم.;)

dzzv_13

مدیر تالار
امیردراگو. دفترچه رو دانلود کن. سوال 55 رو ببین .
نوشته سرعت :cool:

ممنون
بعضی سوالات رو یادم نیست کدوم گزینه زدم :razz: خب چی میشه بعد امتحان سوال رو منتشر کنند؟؟
طبق این دفترچه :
سوال 75 : ؟
سوال 74 : ؟
سوال 73 : گزینه 2
سوال 72 : گزینه 4
سوال 71 : گزینه 1 (تو خلاصه کتاب دقیقا اومده )
سوال 70 : گزینه 1
سوال 69 : گزینه 2
سوال 68 : ؟
سوال 67 : گزینه 4
سوال 66 : گزینه 1
سوال 65 : ؟
سوال 64 : گزینه 1
سوال 63 : گزینه 2
سوال 62 : گزینه 1
سوال 61 : گزینه 2

جواب 4 تا دیگه رو ببینین میتونین از کتاب پیدا کنین. من نتونستم پیدا کنم

سوال 65 : گزینه 1 (اینو مطمئنم)
سوال 68: گزینه 2 (البته اون چیزی که خودم زدم) .. توی کتاب یه چیزی در مورد فرهنگ ملی خونده بودم ولی باز دقیق مطمئن نیستم
سوال 71 : درسته گزینه 1 (اینو خوب گزینه ها رو ندیدم .. کارها و کار :| )
سوال 75 : اینم بنظرم گزینه 4 هست (مطمئن نیستم)

بابا مدیریت رو بیخیال
فقط برای روحیه دادن اینو گذاشتن :D

اصل مشترکا بود که ... :|

redhood

کاربر فعال
جواب 15 سوال اول زبان

جواب 15 سوال اول زبان

سلام خدمت همگی
جواب 15 تا سوال اول زبان خدمت شما (طبق این دفترچه که امیر حسین عزیز لینکش رو گذاشته)
البته سوالات به نظر من ناجور بود، بعضی سوالات می تونستن چند تا جواب داشته باشن!

سوال 1) گزینه 3 -> sturdy
سوال 2) گزینه 2 -> inhabit
سوال 3) گزینه 1 -> aroma
سوال 4) گزینه 4 -> rejected
سوال 5) گزینه 1 -> remorse
سوال 6) گزینه 3 (شاید هم 2) -> explicit (شاید rudimentary)
((( این سوال رو من از خیلی از استادای زبان پرسیدم و توی تالار های مخصوص انگلیسی مثل forum.thefreedictionary.com هم مطرح کردم. بیشتر نظر روی explicit هستش ولی rudimentary هم میتونه باشه، باید منتظر جواب سنجش باشیم)))
سوال 7) گزینه 3 -> forestalled
سوال 8) گزینه 1 -> riddle
سوال 9) گزینه 2 -> fraudulent
سوال 10) گزینه 4 -> perplexed
سوال 11) گزینه 3 -> which
سوال 12) گزینه 1 -> allowing them
سوال 13) گزینه 2 ->is exhausted to
سوال 14) گزینه 4 -> in which the breathing gas
سوال 15) گزینه 2 -> the oxygen used is

بازم اگه سوالی بود در خدمتم
ممنون
پ.ن. (((این جواب ها نظر خود من هستش و از جایی برنداشتم)))

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
(توضیح : من دفترچه رو دانلود نکردم، باید عضو می‌شدم حسش نبود...)
جواب من :
9 کانال که جدا
یک کانال ظرفیتش میشه 9 کانال
جمع کانالها میشه 18 تا
کانال قبلا 1/10 کانال در دسترس داشته حالا 9/18 کانال در اختیار داره ...
پس 9/18 (یا همون 1/2) چند برابر 1/10 هست ؟ جواب میشه 5
مگه از اون اول ۱۰ تا کانال برابر نداریم؟ حالا اگه یه یوزر کانال خودش رو تبدیل به ۹ کانال کنه باز هم باید مجموع پهنای باند این ۹ تا روی هم به اندازه همون یه کانالی بشه که از اول داشت...اشتباه می‌کنم؟
اصلا بیا معادله :
10x = 9x + 1x
x = 9y
10x = 9x + 9y
نه؟
سوال 71 : درسته گزینه 1 (اینو خوب گزینه ها رو ندیدم .. کارها و کار :| )
این همون سوالیه که دانیال میگه؟ یعنی نکته سوال فقط یه علامت جمع (ها) بوده؟؟ خودشونو مسخره کردن آیا؟
من هرچی سوالی که دانیال میگه رو نگاه می‌کنم دوتا گزینه معنیش یکیه (درست انجام دادن کار/کارها)

dzzv_13

مدیر تالار
(توضیح : من دفترچه رو دانلود نکردم، باید عضو می‌شدم حسش نبود...)
چون اولین بار اونجا دیدم بهتر دیدم لینک خود سایتی که دوستان گذاشتن رو بدم (بنظرم طرف خودش سوالا رو آپلود کرده بود)
ولی الان خود سنجش سوالها رو گذاشته .. کلیک کنید

همینطور سنجش اعلام کرده کلیدها تا آخر هفته میاد

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

والا چه میدونم !!! ممنون لینک رو دادی.

امتحان که امکان نداره دوباره برگزار بشه و بخوان دوباره کلی هزینه کنن. سوال طرح کنن و ...
پس سازمان سنجش مطمئنا قبول نمیکنه و زیربار نمیره که سوالات لو رفته.

--------------
ایتی هم که انگار لو نرفته خدا رو شکر.
کاش قبل ازمون سرچ میکردم.
حداقل هوش مصنوعی و سیستم عامل رشته کامپیوتر رو 100 میزدم :D

redhood

کاربر فعال
والا چه میدونم !!! ممنون لینک رو دادی.

امتحان که امکان نداره دوباره برگزار بشه و بخوان دوباره کلی هزینه کنن. سوال طرح کنن و ...
پس سازمان سنجش مطمئنا قبول نمیکنه و زیربار نمیره که سوالات لو رفته.

--------------
ایتی هم که انگار لو نرفته خدا رو شکر.
کاش قبل ازمون سرچ میکردم.
حداقل هوش مصنوعی و سیستم عامل رشته کامپیوتر رو 100 میزدم :D
مال کدوم رشته لو رفته؟
نتونستم لینک رو نگاه کنم شیلتر بود :D

بالا