ازدواج از کدام جهت

رزمنده

عضو جدید
من نمیفهمم 99 درصد تایپیکای این تالار نگاه زن به مرده.
خواستگار خوب
مهریه چقد
چگونه دختر به خواستگاری پسر برود
چگونه با مشکلات شوهرم کنار بیایم
چطور راجع به خواستگار تحقیق کنیم
حتما فردا هم اگر تو زندگی مشکلی پیش اومد تایپیکهای در مورد چگونگی برخورد با کارهای بد پسران خواهیم دید.
انگار زنها بی نقص ترین قسمتن و یه جورایی انگار این دخترا هستن که پسرا رو انتخاب میکنن.
یه کمم راجع به مشکلات ازدواج پسران بحث کنید . مگه فقط زنها در ازدواج مشکل دارن؟
راجع به مشکلات اقتصادی و مدیریت مالی خانواده که بر دوش پسرهاست بحث کنید.
بگید چکار کنیم که سن ازدواج بیاد پایین . بگید که چرا یه پسر تا شغل نداشته باشه در خونه هر دختری بره بهش به چشم یک الاف و گدا نگاه میکنند.
بگید که چرا اگه یه پسر لیسانس نداشته باشه به جای سلام بهش میگن هششششش
برو ینجتو بخور.
بگید که اگه مهریه کم پیشنهاد بشه پدر عروس با اردنگ خاستگارو میندازه بیرون.
بگید که شاید در زندگی مشترک دخترها هم اشتباه کنن و اگر پنجاه درصد مرد وظیفه داره پنجاه درصدم زن وظیفه داره چون زندگی از دونفر تشکیل شده و مثل کسی که میخواد شمارو تصاحب کنه به این پسرای بیچاره نگاه نکنید لطفا.............

آخرین ویرایش:

it2015

عضو جدید
سلام
با توجه به شرایط موجود این پیشنهاد شما امکان پذیر نیست!!
شرایط موجود :
1- برتری کمی دختران بر پسران در باشگاه (شاید 70 یا 80 درصد باشگاه دختران هستند اعتراض دارید میتونید امار بگیرید)
2- در جامعه تشکل های دفاع از حقوق زنان به شدت فعال هستند ولی چیزی به نام دفاع از حقوق مردان نداریم.(پس مردان هیچ حقی ندارند که کسی از انها دفاع کند!!)
3- ............................
..................
3-

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواستگار خوب
مهریه چقد
حتما فردا هم اگر تو زندگی مشکلی پیش اومد تایپیکهای در مورد چگونگی برخورد با کارهای بد پسران خواهیم دید.
انگار زنها بی نقص ترین قسمتن و یه جورایی انگار این دخترا هستن که پسرا رو انتخاب میکنن.
بگید چکار کنیم که سن ازدواج بیاد پایین . بگید که چرا یه پسر تا شغل نداشته باشه در خونه هر دختری بره بهش به چشم یک الاف و گدا نگاه میکنند.
برو ینجتو بخور.
بگید که شاید در زندگی مشترک دخترها هم اشتباه کنن و اگر پنجاه درصد مرد وظیفه داره پنجاه درصدم زن وظیفه داره چون زندگی از دونفر تشکیل شده و مثل کسی که میخواد شمارو تصاحب کنه به این پسرای بیچاره نگاه نکنید لطفا.............

خب بیشترین مشکلات پسرهامشکل بی پولیه.وصرف داشتن کارمشکلیوحل نمیکنه.ای بساکارهایی که کل وقت یک پسرومیگیرن وآخرماه 700هزارتومن کف دست پسرمیزارن.پس کارتنهابه دردنمیخوره کارباپول باهم مشکل جدی پسرهابرای ازدواج هستند.
خدایی اگه کسی لیسانس نداشته باشه بهش میگن هششششششش:biggrin:

anahita1370

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواستگار خوب
مهریه چقد
برو ینجتو بخور.

شما خودت دختر داشتی به پسری که کار نداشته باشه میدادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

رزمنده

عضو جدید
شما خودت دختر داشتی به پسری که کار نداشته باشه میدادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
اگه واقعا پسر خوبی بود دستشو میگرفتم.یه جایی بندش میکردم.نه اینکه مثل یه جنایتکار باهاش برخورد کنم.برام پیش اومده که میگم.

eng.bahar

عضو جدید
مشکل اینجاس که وابستگی خانواده ها به فرزنداشون خیلی زیاد شده...
و دوس ندارن بچه شون کمترین سختی رو متحمل شه...

برا همین میخوان شاهزاده ی سوار بر اسب سفید همه چی تمام باشه...

که واقعا هم جای تاسف داره...
انسانیت و خیلی ارزشهای دیگه رو نادیده گرفتیم...چسبیدیم به 4تادونه سکه که اگه طرف اخلاق و انسانیت نداشته باشه اونام به هیچ دردی نمیخوره...

رزمنده

عضو جدید
سلام
با توجه به شرایط موجود این پیشنهاد شما امکان پذیر نیست!!
شرایط موجود :
1- برتری کمی دختران بر پسران در باشگاه (شاید 70 یا 80 درصد باشگاه دختران هستند اعتراض دارید میتونید امار بگیرید)
2- در جامعه تشکل های دفاع از حقوق زنان به شدت فعال هستند ولی چیزی به نام دفاع از حقوق مردان نداریم.(پس مردان هیچ حقی ندارند که کسی از انها دفاع کند!!)
3- ............................
..................
3-
دفاع در برابر چی یا کی؟؟؟ فکر نمیکنید تو این جامعه داریم به دست خودمون با این الفاظ بین پسرها و دخترها جنگ راه میندازیم.اون نادانی که اسم این تشکل رو انتخاب کرده علنا پسرها رو در مقابل دخترها قرار داده.مثلا همین تصادفات در ترافیک. وای به اون روز که مردی با یک زن تصادف کنه تشکل دفاع از حقوق زنان فعالیتهای انسان دوستانه خودش رو اغاز میکنه. غافل از این که تصادفات خیابانی یک امر طبیعی است و هیچ ربطی به جنسیت افراد ندارد.و یا همین اختلافات زن و شوهر . خوب از کجا معلوم که قسمتی از اختلاف به گردن زن نیست.من هیچ کشوری رو سراغ ندارم که با مساله جنسیت اینقدر متحجرانه برخورد کنه. تو مترو با یه مرد متاهل صحبت میکنی راجع به زنها کلی نغ میزنه تو که انقد از زنها بدت میاد برو با یه مرد ازدواج کن .برعکسشم هستا . مثلا زنها تو محافل زنانه چیزی به جوز غر زدن از کارهای شوهرشون بلد نیستن.
معلوم نیست کجا داریم میریم.

anahita1370

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه واقعا پسر خوبی بود دستشو میگرفتم.یه جایی بندش میکردم.نه اینکه مثل یه جنایتکار باهاش برخورد کنم.برام پیش اومده که میگم.

با برخورد بد که کلا موافق نیستم

ولی قبول کنید که توی این زمونه از صفر شروع کردن کار هرکسی نیست

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز

دلت خوشه گلم
کاش مشکلات فقط به اینجا ختم میشد

من یه رفیق داشتم زرنگ ،7ترمه مهندسی مکانیک ـو تمام کرد،بچه باحال یعنی یه تکه از بهشت بود این پسر !! هنوز رفیقمه هر موقع وقت کنم باهاش میرم بیرون
ایشون رفته بود خواستگاری یه دختر
پدر دختره برگشته گفته شما (رفیقم) چون عرب هستی،من به شما قوم فلان فلان شده دختر نمیدم!!!!

:eek:

رفیقم خیلی بهش برخورد
تازشم بم رفیقم کوتا نیومد یک بار دیگه هم سر فرصت مناسب پس از یک سال،رفت
2بار این اتفاق افتاد:surprised:

تا وقتی که دیگه گفت دیگه چقدر خودمو خار کنم واسه اینا؟!خسته شدم دیگه.اه...

الانم هم داره هم فوق ـشو میگیره هم تو شرکت کار میکنه...
پسر پاک،بی مشکل،یعنی هیچکس نمیتونه رو این بچه یک نقطه ایراد بزاره،اینجوری باهاش برخورد کردن.

بنظرم خیلی ها حتی لیاقت ازدواج ندارن.بنظرم آدم تنها بمونه چه دختر چه پسر سرش به سنگ میخوره،درست میشه.
دختر میبینی اینقدر خودشو گرفته،اینقدر همه رو زیر پاش میبینه و نوکر و غلامش،هرکی میاد رد میکنه،پس فردا 32 سالش میشه تنها و بیکس میشه،میگه وای خدا من چرا بدبختم؟!چرا اینجوری ام؟!
خو بخاطر همون رد کردن های بی مورد و شکستن قلب و غرور یه مرد ـه دیگه هستش خب! پس نه پس!!

در آخر بگم»
کلا تو اینترنت (کل اینترنت!) و در ظاهرِ دنیا،اککککثر اوقات حق رو به دختر و جماعت مونث میدن...ولی اینکه حقیقت کجاست و واقعیت چیه،دیگه خدا میدونه.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پارسا پیروزفر:تو اجتماع همه کارهارو ما مردا می کنیم.
همه پول ها رو ما مردا میدیم.
همه سگ دو زدن ها مال ماست.
هرچی سکته قلبی ها وبدبختی ها و بیچارگی ها و چک برگشت خوردن ها و زندانی رفتن ها مال ماست.
اون وقت جنس لطیف راحت میگه: درطول تاریخ به ما ظلم شده٬ما خواهان حقوق برابر هستیم .
حقوق برابر میخوای برو فاضلاب پاک کن.
برو سوپور شهرداری شو٬نصفه شب خیابون ها رو جارو بکش.
چه طور موقع کار کردن جنس لطیف هستین٬ولی صحبت حقوق که میشه حقوق برابر میخوای؟
نقاب| 1383| کاظم راست گفتار

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل اینجاست که حقوق اسلامی میخان(بعضی ها نه همه) مثل مهریه و نفقه و .... و برابری غربی
دیگه نمیگن تو غرب زن و مرد هر دو با هم کار میکنن و با هم خرج میکنن

anahita1370

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پارسا پیروزفر:تو اجتماع همه کارهارو ما مردا می کنیم.
همه پول ها رو ما مردا میدیم.
همه سگ دو زدن ها مال ماست.
هرچی سکته قلبی ها وبدبختی ها و بیچارگی ها و چک برگشت خوردن ها و زندانی رفتن ها مال ماست.
اون وقت جنس لطیف راحت میگه: درطول تاریخ به ما ظلم شده٬ما خواهان حقوق برابر هستیم .
حقوق برابر میخوای برو فاضلاب پاک کن.
برو سوپور شهرداری شو٬نصفه شب خیابون ها رو جارو بکش.
چه طور موقع کار کردن جنس لطیف هستین٬ولی صحبت حقوق که میشه حقوق برابر میخوای؟
نقاب| 1383| کاظم راست گفتار

لطفا این آیه از قرآن رو هم آویزه ی گوشتون کنید:

وَ عاشِروهُنَّ بِاالمَعرُوف:و با آنان به نیکی رفتار کنید

عاشروهن صیغه ی جمع و مونّث

و این حدیث رو هم از پیامبر گرامی اسلام(صَلَّ اللّهُ عَلَیهِ وَ آلِه ی وَ سَلَّم)

به یادگار داشته باشید:

جبرئیل آنقدر درباره ی زنان سفارش کرد که گمان کردم برای مرد جایز نیست

به همسرش حتی اُف و سخنی لطیف تر ازبرگ گل بگوید.

بهترین شما آنست که با زنان بهترین باشد.

با ایمان ترین شما آنست که به همسرش بیشتر اظهار محبت می کند.

کلا سفارش خانوم ها همه جا شده......غصه دلتون...خخخخخخخ

anahita1370

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل اینجاست که حقوق اسلامی میخان(بعضی ها نه همه) مثل مهریه و نفقه و .... و برابری غربی
دیگه نمیگن تو غرب زن و مرد هر دو با هم کار میکنن و با هم خرج میکنن

والا اینجا هم توی اکثر اداره ها خانوم ها دارن کار میکنن

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

و این حدیث رو هم از پیامبر گرامی اسلام(صَلَّ اللّهُ عَلَیهِ وَ آلِه ی وَ سَلَّم)

به یادگار داشته باشید:

اینم چون ب فران اعتقاد داری
سوره نسا ایه 3
خداوند متعال می فرمایند
وَ إِنْ خِفْتُمْ أَلا تُقْسِطوا فى الْیَتَمَى فَانکِحُوا مَا طاب لَکُم مِّنَ النِّساءِ مَثْنى وَ ثُلَث وَ رُبَعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلا تَعْدِلُوا فَوَحِدَةً أَوْ مَا مَلَکَت أَیْمَنُکُمْ ذَلِک أَدْنى أَلا تَعُولُوا
و اگر مى ترسید از اینکه (به هنگام ازدواج با دختران یتیم ،) عدالت را رعایت نکنید، (از ازدواج با آنان ، چشم پوشى کنید و) با زنان پاک (دیگر) ازدواج نمایید، دو یا سه یا چهار همسر، و اگر مى ترسید عدالت را (درباره همسران متعدد) رعایت نکنید تنها یک همسر بگیرید، و یا از زنانى که مالک آنهایید هستید استفاده کنید. این کار، بهتر از ظلم و ستم جلوگیرى میکند

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به یادگار داشته باشید:

در خصوص ایه 9 سوره نسا هم ک فرمودید
خدای متعال اونجا خیلی داره از مردها طرفداری می کنه بر عکس

anahita1370

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوره نسا ایه 3
خداوند متعال می فرمایند
وَ إِنْ خِفْتُمْ أَلا تُقْسِطوا فى الْیَتَمَى فَانکِحُوا مَا طاب لَکُم مِّنَ النِّساءِ مَثْنى وَ ثُلَث وَ رُبَعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلا تَعْدِلُوا فَوَحِدَةً أَوْ مَا مَلَکَت أَیْمَنُکُمْ ذَلِک أَدْنى أَلا تَعُولُوا
و اگر مى ترسید از اینکه (به هنگام ازدواج با دختران یتیم ،) عدالت را رعایت نکنید، (از ازدواج با آنان ، چشم پوشى کنید و) با زنان پاک (دیگر) ازدواج نمایید، دو یا سه یا چهار همسر، و اگر مى ترسید عدالت را (درباره همسران متعدد) رعایت نکنید تنها یک همسر بگیرید، و یا از زنانى که مالک آنهایید هستید استفاده کنید. این کار، بهتر از ظلم و ستم جلوگیرى میکند

خدا گفته اااااااااااااااااااااااگر تونستید عدالت را رعایت کنید میتونید از یک همسر بیشتر داشته باشین

که اکثرا نمیتونن عدالت را رعایت کنند:D

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوره نسا ایه 3
خداوند متعال می فرمایند
اینم من قرمزش کردم که خوب ببینید...اصلن مگه میشه 4تا ادم مثل هم باشن وبینشون عدالت برقرار بشه؟؟!!!

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
گفته شما متین ..
ولی خب ببینید زندگی خرج داره .. کسی که میره خواستگاریه یه دختر باید بتونه یه زندگی رو تأمین کنه! خب اگه کار نداشته باشه که نمیشه! آیا میخواد خرجش رو پدرش بده؟ اونوقت تا کی؟ ازدواج شوخی بردار که نیست .. صحبت یک عمر زندگی و مسئولیته .. هر چقدر که برا پسرا سخته، برا دخترا هم سخته! دخترا هم مسئولیت دارند ..

ولی من با مهره ی سنگین مخالفم! کسی که واقعاً همسرش رو دوست داشته باشه .. باید پا به پاش برای زندگیش زحمت بکشه .. هم دختر هم پسر ..

می دونین تو این دوره و زمونه پسر خوب و مسئولیت پذیر و اهل زن و زندگی به زور پیدا میشه! ( چون تاپیکتون به پسرا مربوط میشه برا همون پسرا رو گفتم .. نمیگم همه دخترا خوبن! ) برا همون خانواده ها شرایط رو سخت میکنن ..

آخرین ویرایش:

I.R.IRAN

عضو جدید
اين يه واقعيته كه زندگي سخت شده ، يعني خودمون سختش كرديم
خود ما جوونا از يه طرف و پدر و مادرا از طرف ديگه و چوب اينو هم خودمون ميخوريم
ببينيد ، مگه ما قراره چند سال زندگي كنيم؟ چه پسر ، چه دختر
درس بخون ، ليسانس ، ارشد ، سربازي برو ، كار پيدا كن ، خونه بخر ، ماشين بخر و . . .
از اون طرف ، فكر ميكنيد سن واقعي و مناسب براي ازدواج چنده؟!
پسر و دختري كه تو 30 سالگي ازدواج ميكنن ، فكر ميكنيد چيزي از زندگي ميفهمن ؟! همه ي حداقل پسرايي كه تو اين سن و سالاي بالا به فكر ازدواج ميوفتن ، واسشون مهم نيست طرف كي باشه ، چجوري باشه ، فقط دنبال يكي ميگردن كه باهاش سر كنن !
بعد يه چيز ديگه اينه كه ما واقعا ميترسيم ، همه مون محافظه كار شديم
خدا خودش وعده داده كه نترسيد از ازدواج ، قدم برداريد و خدا خودش همه چي رو جور ميكنه
خيلي ديديم كه به بركت ازدواج ، پسره در عين ناباوري كار پيدا كرده
از قديم هم گفتن كه پول ازدواج و خريد خونه خودش جور ميشه
اما همه مون خب حقم داريم كه اعتماد نكنيم و باورمون نشه

اما يه چيزي اونم اين كه بايد جوهر داشته باشيم ، كسي كه ميخواد ازدواج كنه ، چه پسر ، چه دختر ، بايد جنم داشته باشه ، نبايد بترسه ، بايد مسؤليت سرش شه ، كسي كه از خودش ، از حق خودش نميتونه دفاع كنه ، براي خودش و آينده اش هيچ برنامه اي نداره ، دست يكي رو بگيره بياره تو زندگيش كه چي بشه؟!

elahe .

کاربر فعال
منم موافقم . همه دارن چه دختر چه پسر از زیر بار مسئولیت شونه خالی میکنن

it2015

عضو جدید
دفاع در برابر چی یا کی؟؟؟ فکر نمیکنید تو این جامعه داریم به دست خودمون با این الفاظ بین پسرها و دخترها جنگ راه میندازیم.اون نادانی که اسم این تشکل رو انتخاب کرده علنا پسرها رو در مقابل دخترها قرار داده.مثلا همین تصادفات در ترافیک. وای به اون روز که مردی با یک زن تصادف کنه تشکل دفاع از حقوق زنان فعالیتهای انسان دوستانه خودش رو اغاز میکنه. غافل از این که تصادفات خیابانی یک امر طبیعی است و هیچ ربطی به جنسیت افراد ندارد.و یا همین اختلافات زن و شوهر . خوب از کجا معلوم که قسمتی از اختلاف به گردن زن نیست.من هیچ کشوری رو سراغ ندارم که با مساله جنسیت اینقدر متحجرانه برخورد کنه. تو مترو با یه مرد متاهل صحبت میکنی راجع به زنها کلی نغ میزنه تو که انقد از زنها بدت میاد برو با یه مرد ازدواج کن .برعکسشم هستا . مثلا زنها تو محافل زنانه چیزی به جوز غر زدن از کارهای شوهرشون بلد نیستن.
معلوم نیست کجا داریم میریم.
من چیکار دارم !!:D خودشون این تشکل ها رو تشکیل دادن خود زن ها !! برو ازخودشون بپرس به من چه !!

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه نمیشد خدا نمیگفت !
والا تا جایی که من دیدم مردم بین بچه هاشونم گاهی فرق میزارن چه برسه به زنهای متفاوت!!یعنی خیلی وقتا ناخواسته عدالت برقرار نمیشه!!»گه میشه دوتا زن نازو ادا وعشوه مثل هم داشته باشن یا چهره شون واخلاقشون یکی باشه ؟!

it2015

عضو جدید
والا تا جایی که من دیدم مردم بین بچه هاشونم گاهی فرق میزارن چه برسه به زنهای متفاوت!!یعنی خیلی وقتا ناخواسته عدالت برقرار نمیشه!!»گه میشه دوتا زن نازو ادا وعشوه مثل هم داشته باشن یا چهره شون واخلاقشون یکی باشه ؟!
عدالت مثل هم بودن نیست !!
یه معلم بین چند دانش آموز به عدالت برخورد میکنه ولی بر اساس درس و انضباط هر کدوم ، نمره ی متفاوتی به هر کدوم میده!
پس عدالت بین چند زن به معنی برخورد مثل هم با اونا نیست !!

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم من قرمزش کردم که خوب ببینید...اصلن مگه میشه 4تا ادم مثل هم باشن وبینشون عدالت برقرار بشه؟؟!!!

معلومه میشه
شما مرد ها رو نمیشناسین مرد ها می تونن در یک زمان چند زن رو از صمیم قلب دوس داشته باشن این خاصیت ژنتیک موجود نره
بدون اینکه دروغی در کار باشه
از خروس بگیر تا شیر
زن ها این خصوصیت رو روی بچه هاشون دارن یعنی اگه دو تا بچه دوقولو باشن ک در خطر باشن مادر از جفتشون یکسان مراقبت می کنه
این ژنتیکه
این دس خودمون نیس، خیلیم بهمون ظلم میشه تا ب همین یکیشم راضی بمونیم :D

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عدالت مثل هم بودن نیست !!
یه معلم بین چند دانش آموز به عدالت برخورد میکنه ولی بر اساس درس و انضباط هر کدوم ، نمره ی متفاوتی به هر کدوم میده!
پس عدالت بین چند زن به معنی برخورد مثل هم با اونا نیست !!
منم منظورم مث هم بودن نیست.....بالاخره یه زن شیرین زبون تره وبهتر میتونه خودشو تو دل طرف جا کنه ومسلما راحتتر میتونه به اهدافش برسه
معلومه میشه
شما مرد ها رو نمیشناسین مرد ها می تونن در یک زمان چند زن رو از صمیم قلب دوس داشته باشن این خاصیت ژنتیک موجود نره
بدون اینکه دروغی در کار باشه
از خروس بگیر تا شیر
زن ها این خصوصیت رو روی بچه هاشون دارن یعنی اگه دو تا بچه دوقولو باشن ک در خطر باشن مادر از جفتشون یکسان مراقبت می کنه
این ژنتیکه
این دس خودمون نیس، خیلیم بهمون ظلم میشه تا ب همین یکیشم راضی بمونیم :D
درسته که میتونه همزمان چندتا رو دوس داشته باشه ولی حتما یکیشون دوس داشتنی تره...مادر هم اگه دوقلو داشته باشه هردوتاشونم خیلیییییییییی دوس داشته باشه ولی اخرش یکی عزیز تر میشه...از خودشونم سوال کنی اصولا میگن هردوتاشون خوبن ولی اون یکیه بانمکتره یا تودلبروتره یا شیرین زبونتره یا نمیدونم بیشتر بلده خودشو لوس کنه!!البته طبیعت دخترا هم اینکه شیرین زبونتر باشن:D

بابابزرگ شما یکیشو بگیر بعد چونه بعدیشو بزن..دی

it2015

عضو جدید
منم منظورم مث هم بودن نیست.....بالاخره یه زن شیرین زبون تره وبهتر میتونه خودشو تو دل طرف جا کنه ومسلما راحتتر میتونه به اهدافش برسه

درسته که میتونه همزمان چندتا رو دوس داشته باشه ولی حتما یکیشون دوس داشتنی تره...مادر هم اگه دوقلو داشته باشه هردوتاشونم خیلیییییییییی دوس داشته باشه ولی اخرش یکی عزیز تر میشه...از خودشونم سوال کنی اصولا میگن هردوتاشون خوبن ولی اون یکیه بانمکتره یا تودلبروتره یا شیرین زبونتره یا نمیدونم بیشتر بلده خودشو لوس کنه!!البته طبیعت دخترا هم اینکه شیرین زبونتر باشن:D

بابابزرگ شما یکیشو بگیر بعد چونه بعدیشو بزن..دی
پس ما در معنی عدالت مشکل داریم !!
عدالت یعنی چه؟؟؟؟!!!1

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس ما در معنی عدالت مشکل داریم !!
عدالت یعنی چه؟؟؟؟!!!1
یعنی انصاف داشتن
یعنی همون اندازه که به یکی محبت میکنی به دیگری هم محبت کنی یعنی دوتا ادمی به یه اندازه دوس داشته باشی وبینشون نتونی یکی رو انتخاب کنی

من خودم زیاد تو این بحث ها نمیام اما همین طوری اومدم :Dوالا شما چقدر مثبت فکر می کنید، خیلی از همکلاسی ها من ازدواج رو که دور زدند و خود به خود دیگه اون زندگی مشترک فقط برای رابطه حنسی براشون از دهن افتاده .برای خیلی ها ازدواج یه مسیری برای ارضای غریزه هست ، و واقعا براشون بعد های دیگه زندگی مشترک از جمله مسئولیت پذیری و یا فدا کردن چیزها کوچک برای زندگی مشترک اصلا تعریف نشده و در مواجهه با این مسایل بیشتر مسئله رو حذف می کنن تا حل کنن. کلا منظورم بلوغ فکری هست که اصلا توی دوران دبیرستان به بعد فرصتی نیست که پرورش پیدا کنیم همه اش محدود میشیم به درس خواندن که مدت زیادی اش حفظ کردن مطالب هست نه بالا بردن قدرت تحلیل.
در ضمن خرج عروسی و درست کردن یه زندگی نو با مهریه سنگین فقط برای پولدارها میسر هست . بقیه نمی تونن بابا. جدا از این موضوع من 5-6 مورد رو دیدم که وقتی سنشون به 30 سالگی رسیده دیگه توانی ندارن برای تشکیل خانواده و فقط به فکر یه استقلال مالی هستند که فشار مالی رو کم کنن . اکثر دوستان دبیرستانی من و دانشگاهی من همه شون زیر استرس و فکر دیگه چیزی به عنوان «رو به جلو زندگی کردن» براشون معنی نداره ، همه مون تو یه جور حالت فرار و دفاع کردن گیر کردیم. یکی شون که خیلی پوست کلفت بود و ما بهش می گفتیم اعصابش پولادی هست بعد از یه مدت افتاد توی یه دوره افسردگی . در کل اوضاع مالی خوب نیست و همکاری و احترام متقابل بین خانواده ها کم شده.