ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
ایشالا که هموتون روند صعودی رو هم در بیشتر کردن ساعت مطالعه هم کیفیتش داشته باشید
من که میشه گفت نصف نیمه درس میخونم
اونم بخاطر مشغله های بی موقع و سرزده که برام پیش اومد
از برنامه م واقعا عقب افتادم و نمیدونم چطوری جبران کنم
چندتا سوال:
برای خوندن ریاضی یک و دو از پوران اصلا راضی نیستم به نظرتون این کار درستیه که اقاسی رو بخونم؟!یعنی میرسم که درست حسابی بخونمشون
دوم اینکه اگه خوندنشون اشتباهه تست ریاضی دو کم آوردم چی بخونم؟!
سوال سوم اینکه ریاضیات مهندسی مدرسان فقط مفاهیمش رو یاد گرفتم اما اونطور که باید تست نمیتونم بزنم برای مکملش چی بخونم؟!
موفق باشید

A.Khodabakhshi

عضو جدید
بدترین موقعِ ممکن سر دوراهی گیر کردم
با این همه برنامه ای که برای طراحی کاربردی ریخته بودم یه دفعه MBA همه افکارمو مشغول خودش کرد
عاشق مکانیکم،ولی نمیخوام زندگی و آیندمو فدای این رشته بکنم
به نظرتون برم MBA کار درستی کردم؟

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام
ایشالا که هموتون روند صعودی رو هم در بیشتر کردن ساعت مطالعه هم کیفیتش داشته باشید
چندتا سوال:
برای خوندن ریاضی یک و دو از پوران اصلا راضی نیستم به نظرتون این کار درستیه که اقاسی رو بخونم؟!یعنی میرسم که درست حسابی بخونمشون
سوال سوم اینکه ریاضیات مهندسی مدرسان فقط مفاهیمش رو یاد گرفتم اما اونطور که باید تست نمیتونم بزنم برای مکملش چی بخونم؟!
موفق باشید
خب همه این.مشکلو داریم منم خیلی کمتر شده
مهندسی خیلی زیاده بنظر من.ی بار دیگه مرور کنید بعد تموم کردن بعد از قسمت های مهم تست بزنید مثل سری فوریه,نگاشت ها و قسمت اخر فصل سه اسمش یادم.نمیاد
ریاضی اقاسی خیلی جامع و کامل و وقت گیره من ریاضی یک.رو از اقاسی خوندم خوب یاد گرفتم ولی زیاد وقتمو گرفت,درسنامش.خیلی حجیمه ولی مفهومیه.انقدر ک تست میزنیم
حالا خود دانید برای عوض کردنش,ولی میتونید تستای سالهای گذشته رو بزنید ریاضی های سالهای گذشته خسلس شبیه هم بودن
بچهها من ی اشتباهی کردم معدلمو دقیقا ی نمره پایین.زدم اصلا حواسم.ب دهمش نبود زدم ی نمره ا مد.پایین ثبتش کردم
عین پارسال میشه تصحیحش کرد؟

Antikarisma

عضو جدید
سلام
چندتا سوال:
موفق باشید
فکر کنم این مشکل فقط مخصوص شما نباشه حداقل منم یکی دو درس درست رو برنامه جلو نرفتم اما این نقص ها همیشه هست مهم ادامه دادنه حتی با روحیه بیشتر
به نظر من آقاسی خیلی وقت گیر و حجیمه البته من خودم ندیدمش ولی کتاب پارسه معتقدی ریاضی 1 و 2 خوبن به نظرم خیلی تست داره کامل هم هست درسنامش هم خوبه
ریاضی مهندسی بوووووق :D
بچهها من ی اشتباهی کردم معدلمو دقیقا ی نمره پایین.زدم اصلا حواسم.ب دهمش نبود زدم ی نمره ا مد.پایین ثبتش کردم
عین پارسال میشه تصحیحش کرد؟
آره سریع برید ویرایشش کنید تا مهلتش تموم نشده

call_of_omid

عضو جدید
بچه ها یه سوال:

مبحث برخورد فواره ها(جت ها) و نیروی رانش مربوطه به صفحه ها از درس مکانیک سیالات، مهمه؟! مدرسان کلی فرمول و مثال واسش آورده!

ممنون!

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام
چندتا سوال:
موفق باشید
سلام، برای ریاضی مهندسی هنوز دیر نشده، کتاب مهندس کریمی عالیه، در اغلب تست ها نیازی به حل نیست و بسیار سریع به پاسخ می رسید، در ضمن رد گزینه ها اصلا مندراوردی نیست و بر اساس مفاهیم ریاضی هستند بنابراین همه جا جواب می دهند.

M.ARIABOY

عضو جدید
فکر کنم این مشکل فقط مخصوص شما نباشه حداقل منم یکی دو درس درست رو برنامه جلو نرفتم اما این نقص ها همیشه هست مهم ادامه دادنه حتی با روحیه بیشتر
به نظر من آقاسی خیلی وقت گیر و حجیمه البته من خودم ندیدمش ولی کتاب پارسه معتقدی ریاضی 1 و 2 خوبن به نظرم خیلی تست داره کامل هم هست درسنامش هم خوبه
ریاضی مهندسی بوووووق :D

آره سریع برید ویرایشش کنید تا مهلتش تموم نشده

اره اقاسی واقعا حجیمه ,ولی عالیه همچنین زمانبر
مهندس شیما اگه میخواید باید مبحثی بخونید من خودم ریاضی یک رو اقاسیی خوندم و میخوام دوره کنم ولی ریاضی دورو از پوران خوندم و عین شما تست کم اوردم,و ....
تا کی وقت داره؟من معدل دقیقمو نمیدونم,اخه تو سایت ریز.نمراتم معدلمو زده۱۵ و خورده ولی فهمیدم نه تنها واس من.بلکه واسه چندتا از دوستامم اشتباه زده ی سری از نمراتو وارد نکردن معدلم بالاتره, اگه عین پارسال باشه ک نزدیک کنکور میشد ویرایشش کرد

mm.caffee

عضو جدید
بدترین موقعِ ممکن سر دوراهی گیر کردم
با این همه برنامه ای که برای طراحی کاربردی ریخته بودم یه دفعه MBA همه افکارمو مشغول خودش کرد
عاشق مکانیکم،ولی نمیخوام زندگی و آیندمو فدای این رشته بکنم
به نظرتون برم MBA کار درستی کردم؟

ببخشید با MBA خوندن زندگیتون رو فدا نمیکنید؟!؟
مگر با گرفتن این مدرک چی میشه؟
پیشنهاد میکنم چیزی رو که علاقه دارید ادامه بدید و اگه کسی رو دارید که یه جای خوب ببرتتون سر کار، برای پیشرفت بهتر میتونید MBA هم بخونید

A.Khodabakhshi

عضو جدید
ببخشید با MBA خوندن زندگیتون رو فدا نمیکنید؟!؟
مگر با گرفتن این مدرک چی میشه؟
پیشنهاد میکنم چیزی رو که علاقه دارید ادامه بدید و اگه کسی رو دارید که یه جای خوب ببرتتون سر کار، برای پیشرفت بهتر میتونید MBA هم بخونید

این چند وقته خیلی مهندس مکانیک بی کار دیدم که ارشد داشتن
شاید باورتون نشه ولی جایی که میرفتم کارآموزی نگهبان جلو درش ارشد مکانیک داشت
ولی همه از mba خوب میگن
خیلی گیج شدم....

r.mob

عضو جدید
سلام

دوستان 115200 دقیقه مونده تا کنکور .

قدر دقیقه هاتون رو بدونید و الکی هدر ندید .

سعی کنید طوری برنامه ریزی کنید تا 1 ماه مونده به کنکور درساتون تموم شده باشه و 1 ماه آخر رو تست کار کنید بیشتر .

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام

سلام

سلام

دوستان 115200 دقیقه مونده تا کنکور .

قدر دقیقه هاتون رو بدونید و الکی هدر ندید .

سعی کنید طوری برنامه ریزی کنید تا 1 ماه مونده به کنکور درساتون تموم شده باشه و 1 ماه آخر رو تست کار کنید بیشتر .

سلام ...به نظر من و خیلی های دیگه باید تا آخرین لحظه فقط درس خوند...

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها سوال دارم

برای ثبت نام ارشد . من اخر همین ترم مهر فارغ التحصیل میشم وبلافاصله برای سربازی رفتن اقدام میکنم . یعنی تا وقتی که نتایج اعلام بشه من حدود 5 یا 6 ماه سربازیم گذروندم

حالا سوالم اینه کد نظام وظیفه کدوم رو باید بزنم ؟
کد 6 یا کد 7؟

rezahmb

عضو جدید
کمتر 3ماه دیگه تا کنکور سراسری ارشد مونده کتابایی که خوندم و تست زدم( استاتیک-ریاضی1-دینامیک-نصف مقاومت مصالح-دینامیک ماشین) همشونم از کتابای مدرسان شریف- باکس سیالاتم کلا نمی خام بخونم
احساس میکنم خیلی عقبم و ناامید شدم .چه کار کنم؟نظر شما چیه؟

سارنیا

عضو جدید
کمتر 3ماه دیگه تا کنکور سراسری ارشد مونده کتابایی که خوندم و تست زدم( استاتیک-ریاضی1-دینامیک-نصف مقاومت مصالح-دینامیک ماشین) همشونم از کتابای مدرسان شریف- باکس سیالاتم کلا نمی خام بخونم

سلام
من هم از تابستون شروع کردم ولی خیلی کم خوندم الان که دارم میخونم دارم میبینم که اگه بخوای بخونی بازم زمان هست
فقط اینو میتونم بگم که تا لحظه ی آخر بخون وبجنگ!:)

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال

سلام
من هم از تابستون شروع کردم ولی خیلی کم خوندم الان که دارم میخونم دارم میبینم که اگه بخوای بخونی بازم زمان هست
فقط اینو میتونم بگم که تا لحظه ی آخر بخون وبجنگ!:)
ماشاءالله شماها خوب شروع کردید، من حدود یه هفتس شروع کردم و فقط ریاضی 1 و مهندسی رو خوندم ولی بازم به نظرم خیلی زمان دارم برای یه نتیجه خوب.
یهترین کار اینه که نا امید نشید چون هرچی به کنکور نزدیک تر میشیم بازدهی درسا بالاتر میره، من که به شخصه درسایی رو که توشون مهارت دارم میزارم برای یک، یک و نیم ماه آخر که پیک آمادگی شون مصادف بشه با کنکور.
بخونین و شاد باشین که بهترین رشته دنیای مهندسی رو انتخاب کردین.
به قول دکتر کوثری:
"!I believe Mechanical Engineering is a "Divine Subject", and GOD is The Mechanical Engineer"
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

ehsan esf

عضو جدید
بعد سه بار خوندن يه بخش از ديناميك ماشين (بخش سرعت)
بالاخره اون طوري كه بايد يادش گرفتم

به نظرم بچه ها اگه دفعه ي اول درسي را ياد نگرفتيد چند روز بعد دوباره بخونيد به خصوص درساي بخش ديناميك به نظر من اين طورين

در عين حال كه از تمام درسا تعداد مباحث كمتري دارن از لحاظ درك سختر هستن

يه پيشنهاد دارم براي بچه ها
سعي كنيد از نقطه قوت هاتون استفاده كنيد و ضعف ها را پوشش بدين

مثلا من ميدونم كه دو قسمت رياضي و ديناميك ماشين را نميتونم به پنجاه برسونم (مورد انتظارم سي درصد از هر كدومه )
ولي در كنارش زبان را ميخونم و با 50 درصد زبان راحت انگار هر دوتاي اونا را 40 درصد زدم

نقطه قوت هاتون را بخونيد

اين حرف را در مقابل حرف دوستمون زدم كه ميخوان درسهايي كه خوب بلدن را بذارن اخر
نظر شخصيم اينه كه اين كار خوب نيس((شايدم من اشتباه كنم ))

ehsan esf

عضو جدید

دوست عزيز از اون نگهبان بپرس چرا رفته توي اين شغل شايد ميدونه بعدا پيشرفت ميكنه
در ثاني فوق مكانيك از كجا ؟؟
و در اخر شما نرو اون دوتا را بببين مهندساي مكانيكي را ببين كه سر كار بهتري هستن

مثال نقض اوردن كار سختي نيس

r.mob

عضو جدید
من حدود یه هفتس شروع کردم و فقط ریاضی 1 و مهندسی رو خوندم ولی بازم به نظرم خیلی زمان دارم برای یه نتیجه خوب.
یهترین کار اینه که نا امید نشید چون هرچی به کنکور نزدیک تر میشیم......

بخون مهندس که یه نمه عقبی .
اگه به جای تو بودم درسا رو مبحثی میخوندم . یعنی جاهایی که مطمئن هستم تو کنکور میاد رو فقط میخوندم.

"!I believe Mechanical Engineering is a "Divine Subject", and GOD is The Mechanical Engineer"
ما ز بالایم و بالا میرویم ************** ما زدریاییم و دریا می رویم

khorshid_mech

عضو جدید
سلام
با ریاضی عمومی میونتون چه جوریه؟؟؟
عاقا من همه ی فرمولا یادم رفتن!!:(
بعد بسط مک لورن باید هموشونو بخونیم این فرمولای تاب وکنج فرنه و... رو چجوری یادتون نگه میدارین؟؟؟

hsdanesh

عضو جدید
سلام
بعد بسط مک لورن باید هموشونو بخونیم این فرمولای تاب وکنج فرنه و... رو چجوری یادتون نگه میدارین؟؟؟

چیزی که خوندید هیچ وقت از یادتون نمیره، فقط در حافظه تون ته نشین میشه! سعی کنید حافظه تون رو تکون بدین و تمرین و تست تون رو زیاد کنید تا اون مطالب یادآوری بشن.

ehsan esf

عضو جدید
عاقا من همه ی فرمولا یادم رفتن!!
:(

مهندس اين بسط ها اغلب مثل هم هستن پس خيلي نترس ازشون

بعد من يه كاري كردم فقط نخندينا ههه

اين فرولا را زدم به ديوار كنار دستشويي

وقتي ميرم دستشويي يكيش را ميخونم

ديگه از بس خوندم حالم بهم ميخوره ازشون ولي خب ديگه توي قبرم يادم هست هههه

mm.caffee

عضو جدید
این چند وقته خیلی مهندس مکانیک بی کار دیدم که ارشد داشتن
ولی همه از mba خوب میگن
خیلی گیج شدم....

اونایی که از MBA خوب میگن بپرسید چند نفر رو خودتون از نزدیک میشناسید؟!؟
خیلیا فقط یه تحلیل پیش خودشون میکنن که مدیریت در کنار مهندسی عالیه و .... ولی خیلیاشون مورد به خصوصی از نزدیک ندیدن!!

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال

بخون مهندس که یه نمه عقبی .
اگه به جای تو بودم درسا رو مبحثی میخوندم . یعنی جاهایی که مطمئن هستم تو کنکور میاد رو فقط میخوندم.
من مرد روزای سختم :cool:
امروز نشستم تو سه ساعت و اندی حدود نصف ریاضی دو رو خوندم، انشاءالله به فضل خدا فردا ریاضی دو رو تموم کنم میرم سر معادلات.
من کلا هرچی به یه امتحان نزدیک تر میشم سرعت و بازده ام تصاعدی میره بالا، بعدشم اول توکل بر خدا، آخرم توکل بر خدا.
" و من یتق الله یجعل له مخرجا، و یرزقه من حیث لا یحتسب، و من یتوکل علی الله فهو حسبه، ان الله بالغ امره، قد جعل الله لکل شیء قدرا " (طلاق 2-3)

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام
علیک سلام، اینکه خیلی طبیعیه که یادتون بره، حساب کنید تو یه بازه زمانی کوتاه مدت چند ماهه قراره چیزی در حدود 60 واحد رو بخونید، بالاخره ذهنه، فلش مموری نیست که همینطوری پرش کنید.
همین یکی دو روز پیش داشتم مهندسی می خوندم، از بس روشهای حل زیاد شد روش سه صفحه قبل رو کامل فراموش کرده بودم، خب کاملا طبیعی و معموله، ترسم نداره.
کلا بهترین یادآوری زمانی رخ میده که در حین حل تست انجام بشه، یعنی در هنگام حل یادتون نمیاد و به مرجع رجوع می کنید، بعد از این اگه حداقل هفته ای یکی دو تست از اون مبحث بزنید خیلی به ثبات موضوع در ذهن کمک می کنه.
روش های حفظ و یادآوری روابط هم بیشتر شخصیه ولی روشی که میشه گفت فراگیره و تقریبا استثنا نداره (تقریبا!)، یادگیری محاسبه روابطه، یعنی اگه یکبار برای مثال بسط های تیلور و مک لورن رو خودتون حساب کنید به طور شگفت انگیزی پیشرفت رو مشاهده خواهید کرد.
موفق باشید

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
مهندس اين بسط ها اغلب مثل هم هستن پس خيلي نترس ازشون

بعد من يه كاري كردم فقط نخندينا ههه

اين فرولا را زدم به ديوار كنار دستشويي

وقتي ميرم دستشويي يكيش را ميخونم

ديگه از بس خوندم حالم بهم ميخوره ازشون ولي خب ديگه توي قبرم يادم هست هههه
:surprised::D
میگم که، روشها کاملا متفاوت اند و البته شخصی ;)
البته فک کنم این روش شما مزیت های دیگه ای هم داره:D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا