ارشد 93

r_saeedi

عضو جدید
بچه ها کنکور چطور بود؟؟؟؟؟
به نظر من خواص مکانیکی از پارسال راحت تر بود و خواص فیزیکی خیلی سخت بود..
لطفا نظراتتونو بگید

M9.GHORBANI

عضو جدید
سوالهای امسال نسبتا مناسب بود .
فقط سوالهای فیزیکی کاملا مفهومی بود .
مکانیکی نسبتا راحت بود .
سوالهای ترمو هم بدنبود .
زبان هم خوب بود .

• Like
واکنش ها: SMAW

509&

عضو جدید
من از همه شنیدم راحت بوده. پارسالم سخت نبود، دیگه اگه امسال راحتتر بوده که خوش به حال 93ای ها..!
go0d luck ;)

• Like

SMAW

عضو جدید
سلام به همه بچه ها و خسته نباشید به همتون:gol:
من سال 90 کنکور دادم و الان دیگه دارم کم کم دفاع میکنم:razz:
یه نیم نگاهی هم به دکترا داشتم البته نه جدی
سوالات امسال ارشد رو زدم و طبق تحلیل های مهندس کوکبی درصدام اینا شد:
فیزیکی 72%
مکانیکی 56%
ترمو 66%
زبان و ریاضی رو هم ندیدم
حالا شماها بیاین و بگین چیکار کردین؟؟؟;)

ceramist20

عضو جدید
سلام به همه بچه ها و خسته نباشید به همتون:gol:
من سال 90 کنکور دادم و الان دیگه دارم کم کم دفاع میکنم:razz:
یه نیم نگاهی هم به دکترا داشتم البته نه جدی
سوالات امسال ارشد رو زدم و طبق تحلیل های مهندس کوکبی درصدام اینا شد:
فیزیکی 72%
مکانیکی 56%
ترمو 66%
زبان و ریاضی رو هم ندیدم
حالا شماها بیاین و بگین چیکار کردین؟؟؟;)

سلام. یعنی ارشد رو تدارین تموم میکنین؟پس چرا دوباره سوالای ارشدو زدین؟ من درصدام ایناست :
زبان: 27.77 ( که البته توی سایت ماهان نبود ولی با مشورت دوستان متوجه شدم از 11 سوالی که جواب دادم دوتاش غلطه).
ریاضی 5 %،
خواص فیزیکی 56.66% ،
خواص مکانیکی 60 %،
ترمودینامیک 45 %
ترمو واقعا راحت بود ولی من بیش از حد احتیاط کردم:(
الان دو روزه فرم تخمین رتبه هم پر کردم ولی هنوز خبری از ایمیل یا اس ام اس نشده.
به نظر شما زیر 300 میشم؟ خیلی نگرانم:(
بعد قبلا توی اون سایت که مهندس کوکبی جواب میدادن عضو بودم الان هر چی نام و کاربری و رمز میزنم میگه اشتباس. دوباره هم میخوام عضو شم حتی با یه شماره دیگه میزنه شماره تکراری است! خیلی سعی کردم ولی نشد! بعدا انشاله برای انتخاب رشته میخوام از ایشون کمک بگیرم ولی نمیدونم چطوری باید براشون پیام بفرستم.

• Like

SMAW

عضو جدید
سلام. یعنی ارشد رو تدارین تموم میکنین؟پس چرا دوباره سوالای ارشدو زدین؟ من درصدام ایناست :
زبان: 27.77 ( که البته توی سایت ماهان نبود ولی با مشورت دوستان متوجه شدم از 11 سوالی که جواب دادم دوتاش غلطه).
ریاضی 5 %،
خواص فیزیکی 56.66% ،
خواص مکانیکی 60 %،
ترمودینامیک 45 %
ترمو واقعا راحت بود ولی من بیش از حد احتیاط کردم:(
الان دو روزه فرم تخمین رتبه هم پر کردم ولی هنوز خبری از ایمیل یا اس ام اس نشده.
به نظر شما زیر 300 میشم؟ خیلی نگرانم:(
بعد قبلا توی اون سایت که مهندس کوکبی جواب میدادن عضو بودم الان هر چی نام و کاربری و رمز میزنم میگه اشتباس. دوباره هم میخوام عضو شم حتی با یه شماره دیگه میزنه شماره تکراری است! خیلی سعی کردم ولی نشد! بعدا انشاله برای انتخاب رشته میخوام از ایشون کمک بگیرم ولی نمیدونم چطوری باید براشون پیام بفرستم.
سلام. بله شنبه روز دفاعمه!!!!
سال 90 که کنکور دادم درصد هام اینا شدن:
زبان 8%
ریاضی 5%
فیزیکی 52%
مکانیکی 68%
ترمو 90%
معدل موثر 13.6
رتبم شد 317
با این درصدهایی که شما اعلام کردین به نظرم رتبتون ما بین 350تا 400بشه. 
انشاالله هر چی که به صلاحتون براتون اتفاق بیوفته:gol:
در ضمن منم کارشناسی سرامیک بودم

آخرین ویرایش:

بین نشین

عضو جدید
سلام و خسته نباشی به همه بچه های 93 ایی

اینجوری که من از بچه های کنکوری پرسیدم و سوالاتی که دیدم امسال ظاهرا دروس تخصصی رو راحت تر داده بودن مخصوصا ترمو ، یکی از دوستام می گفت ترمو به جز یه سوال بقیه رو زده و بقیه درصدهایی که از بچه های صنعتی همدان پرسیدم تقریبا بیشتری ها اختصاصی ها رو نزدیک 70 زده بودند ، دوستان 93 ایی ممکنه تا روز آمدم جواب های اولیه از این جور حرف ها زیاد بشنوید و اعصابتان بریزه به هم یا استرس بگیرید ولی بذارید یه نکته جالب بگم تجربه ثابت کرده سال هایی مثل کنکور امسال که سوال های اختصاصی به نسبت راحت بوده موقع اعلام نتایج اولیه قیافه خیلی ها اینجوری بوده :eek: چون متاسفانه ما از کنکور یه غول ساختیم و وقتی سر جلسه یه سوال راحت می بینیم همش فکر می کنیم که حتما یه نکته عجیب غریبی باید داشته باشه برای همین اشتباه می زنیم . پس برای شنیدن درصدها و قضاوت کردن و مقایسه کردن تا روز آمدن جواب ها منتظر بمانید

بین نشین

عضو جدید
موضوع انشا : وقت خود را چگونه گذراندید؟

موضوع انشا : وقت خود را چگونه گذراندید؟

اما پیشنهاد برادرانه اینکه از الان وقت رو بذارید برای خواندن زبان که سال اول ارشد به شدت بهش نیاز دارید و یا اینکه اگه خدایی نکرده نشد قبول شید و خواستین یا علی بگید و دوباره شروع کنید چیزی رو از دست ندادید ضمن اینکه در کنارش راجع به گرایش ها خوب خوب خوب تحقیق کنید و این کار رو برای یک هفته انتخاب رشته نذارید دقیق برید ببنید آینده علمی و کاری هر گرایش چیه و اصلا علاقه خودتان به کدام گرایشه
من خودم دانشگاه تهران انتخاب شناسایی می خونم و پروژه ارشد رو شکل دهی برداشتم الان هم از اینکه دانشگاه تهران رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردم واقعا کیف می کنم .
یکی از خوبی های رشته ما اینکه دست شما برای ادامه تحصیل و انتخاب پروژه بازه ولی فعلا برای این حرف ها زوده . دعا می کنم سالی که در پیش داریم سالی باشه که همه به آرزوهاشون برسن
نزدیک های زمان انتخاب رشته که شد ما در خدمتیم . ایشالا یه رتبه خوب بعدش یه انتخاب رشته خوب و بعدش شروع یه زندگی علمی جدید

حیفم میاد این حرف رو نزنم ولی باور کنید همه زندگی کنکور نیست لحظه های زندگی و کنار پدر و مادر بودن رو غنیمت بدونیم . ببخشید

یاحق

آخرین ویرایش:

mehdi bax

عضو جدید
سلام به همه بچه های مواد ومتالورژی.......
ضمنه خسته نباشید به همه مخصوصا اوناییکه راضی بودن ازعملکردشون سر ازمون;);)
به نظر من امسال کنکور سطح پایین گرفتن و دودش میره تو چشم کسایی که زحمت کشیده بودن...
منم درصدم روی 70 یا 60 درصد ...
البته ریاضی 0%
زبانم 40 یا 45%
خواص فیزیکی خیلی خیلی راحت بود.. خواص مکانیکی هم کسی که 2 ماه وقت گذاشته بود حداقل 50% میزد ..ترمو که شدیدا راحت گرفته بودن جوری بود که من سر جلسه کنکور شک کردم که کنکور دارم میدم...
زبانشم تا جاییکه وقت داشتم جواب دادم ....
من که امیدی ندارم دیگه وعازم خدمت مقدس سربازیم ایشاله که سال بعد با درصد ریاضی یهتر بتونم رتبه ای بیارم که تهران قبول شم...;);):D

آخرین ویرایش:

mehdi bax

عضو جدید
اما پیشنهاد برادرانه اینکه از الان وقت رو بذارید برای خواندن زبان که سال اول ارشد به شدت بهش نیاز دارید و یا اینکه اگه خدایی نکرده نشد قبول شید و خواستین یا علی بگید و دوباره شروع کنید چیزی رو از دست ندادید ضمن اینکه در کنارش راجع به گرایش ها خوب خوب خوب تحقیق کنید و این کار رو برای یک هفته انتخاب رشته نذارید دقیق برید ببنید آینده علمی و کاری هر گرایش چیه و اصلا علاقه خودتان به کدام گرایشه
من خودم دانشگاه تهران انتخاب شناسایی می خونم و پروژه ارشد رو شکل دهی برداشتم الان هم از اینکه دانشگاه تهران رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردم واقعا کیف می کنم .
یکی از خوبی های رشته ما اینکه دست شما برای ادامه تحصیل و انتخاب پروژه بازه ولی فعلا برای این حرف ها زوده . دعا می کنم سالی که در پیش داریم سالی باشه که همه به آرزوهاشون برسن
نزدیک های زمان انتخاب رشته که شد ما در خدمتیم . ایشالا یه رتبه خوب بعدش یه انتخاب رشته خوب و بعدش شروع یه زندگی علمی جدید

حیفم میاد این حرف رو نزنم ولی باور کنید همه زندگی کنکور نیست لحظه های زندگی و کنار پدر و مادر بودن رو غنیمت بدونیم . ببخشید

یاحق
ممنون بابت سخن پایانی تون.......
و اینکه ارزوی تحصیلیم اینه که دانشجوی ارشد دانشگاه تهران باشم ..
خوش به حالتون;)

3312232

عضو جدید
سلام به همه دوستان

من امسال خودم جزو داوطلبین کنکور بودم خیلی از بچه ها میگن که کنکور امسال خیلی راحت بوده اما به نظر من کنکور امسال تفاوت چندانی با کنکور سال گذشته نداشت من فکر میکنم حدود درصدها تقریبا مشابه با سال گذشته باشه

3312232

عضو جدید
به نظر من بچه ها نباید کنکور امسال رو از نظر سادگی با کنکور 90 مقایسه کنن(البته بدون ضایع کردن زحمات 90ایها) چون واقعا کنکور سال 90 ساده بود اما کنکور امسال رو میشه یه کنکور ساده رو به بالا دونست .
امیدوارم تمام بچه هایی که امسال زحمت کشیدن همه به حقشون برسن.:smile::smile::smile:
یاحق

shirazii

عضو جدید
وقتی میگی از هر کی پرسیدی گفته ساده بوده پس یعنی شبیه 90 میشه با این تفاوت که ریاضیو کسی سفید نذاشته باشه.

shirazii

عضو جدید
کسی اطلاع داره شبانه شناسایی شیراز و اصفهان تا طرف چه رتبه ای میگیرن؟

509&

عضو جدید
صنعتی اصفهان امسال از 400 گرفته. احتمالا تا 450 نهایتا.

shirazii

عضو جدید
QUOTE=3312232;7504574]هنوز كه نه رتبه اومده نه ظرفيت دانشگاه ها والا نگراني درباره اينجور چيزا خيلي قابل درك نيست....اصلا نميشه نظر قطعي داد هر سال ظرفيت دانشگاه ها متغيره:surprised:
عزیز من منم مثل شما رتبم قرار بود عالی بشه نگران نبودم راحت نشسه بودم .....اگه مثل من وضعیتت بود اونوقت بیا بگو نگرانی معنا نداره

3312232

عضو جدید
QUOTE=3312232;7504574]هنوز كه نه رتبه اومده نه ظرفيت دانشگاه ها والا نگراني درباره اينجور چيزا خيلي قابل درك نيست....اصلا نميشه نظر قطعي داد هر سال ظرفيت دانشگاه ها متغيره:surprised:
عزیز من منم مثل شما رتبم قرار بود عالی بشه نگران نبودم راحت نشسه بودم .....اگه مثل من وضعیتت بود اونوقت بیا بگو نگرانی معنا نداره
دوس عزیزما از شما حمایتم میکنیم شما ناراحت میشی!....من منظورم این بود هنوز زوده که مثلا بخوایم بگیم شیراز شبانه داره یا نداره چون ظرفیتا هر سال متغیره.من منظورم از نگرانی اون بود....در ضمن شما مثل اینکه از خود من به رتبه من اگاهتری!نه بابا از این خبرا نیست هرچی خدا بخواد همون میشه#####یا حق

shirazii

عضو جدید
دوس عزیزما از شما حمایتم میکنیم شما ناراحت میشی!....من منظورم این بود هنوز زوده که مثلا بخوایم بگیم شیراز شبانه داره یا نداره چون ظرفیتا هر سال متغیره.من منظورم از نگرانی اون بود....در ضمن شما مثل اینکه از خود من به رتبه من اگاهتری!نه بابا از این خبرا نیست هرچی خدا بخواد همون میشه#####یا حق
اهان الان گرفتم منظورتو مرسی و ببخشید. ........... بله شما بین 100 تا 200 میشی ببین من کی گفتم;)

r_saeedi

عضو جدید
دوستان بنظر شما برای
1- دانشگاه شریف
2-امیر کبیر
3- علم و صنعت
4- تربیت مدرس
تا چه رتبه ای احتمال قبولی برای شبانه هست؟؟

farshad.titan22

عضو جدید
ki gofte nadare? pas chera goftan be man dare? etela dari rozanash ta chand migire?500 miare?

راستش دو سال هست که مواد شیراز شبانه نگرفته. اگه خواستی ببینی دفترچه راهنمای انتخاب رشته پارسال توی سایت سنجش هست. اما یکم صبر کنیم دفترچه امسال هم میاد...امیدوارم امسال بگیره.
با رتبه 500 هم روزانه شیراز میاری ولی گرایش سرامیک.

farshad.titan22

عضو جدید
دوستان بنظر شما برای
1- دانشگاه شریف
2-امیر کبیر
3- علم و صنعت
4- تربیت مدرس
تا چه رتبه ای احتمال قبولی برای شبانه هست؟؟

می دونی نسبت به گرایش خیلی تفاوت داره...مثلا انتخاب و شناسایی، خوردگی و جوشکاری ممکنه حتی زیر 100 هم پر بشه اما یه گرایش مثل استخراج تهران و شریف شبانه تا 200-250 هم جا داره..و شبانه استخراج علم و صنعت حتی تا 350. تربیت مدرس پارسال شبانه نداشت امیدوارم امسال بیاره.

shirazii

عضو جدید
راستش دو سال هست که مواد شیراز شبانه نگرفته. اگه خواستی ببینی دفترچه راهنمای انتخاب رشته پارسال توی سایت سنجش هست. اما یکم صبر کنیم دفترچه امسال هم میاد...امیدوارم امسال بگیره.
با رتبه 500 هم روزانه شیراز میاری ولی گرایش سرامیک.
خدا ککنه بیاااااااااااااااره شبانه شناسایی

shirazii

عضو جدید
شبانه چیه آبجی شما که همون روزانه شناسایی شیراز قبول میشی انشاااااااااااالله:victory:
:victory: کپسووووووووول روحیه ایاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا این چند روز اخری بیا همش تو سایت .. هم اکنون به یاری سبزتان نیازندیییییییییییییم