ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ali-gold

کاربر فعال
فعلا همینو گوش بدین................:D

هوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو

شاواژ میدم:D

ali-gold

کاربر فعال
من از مکانیک چیزی نمیدونم اما چون گفتید همه نظر بدن میگم.. بنظر من دینامیک کنترل بهتره اینم واسه این میگم ک خودتون دارید ب تغییر گرایشتون فک میکنید
اگه جامدات خوب بود هرگز ب این چالش نمیرسیدید:)

عالی بود

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه‌ها به نظرتون گرایش "دینامیک و کنترل" بهتره یا "مکانیک جامدات"؟؟؟
من جامدات خواجه قبول شدم به نظرتون برم تغییر گرایش بدم بهتر نیست؟؟؟
خواهش می‌کنم همگی‌ نظر بدین . . .

تغییر گرایش نمی تونی بدی.ولی شاید بتونی با پروفسور غفاری برداری پروژه تو خیلی خوبه.خدایگان کنترل ایرانه حدوداً!!!
شاهانی و موسویان هم جامدات-کنترلی و مشهور هستند.
دوستان به نتیجه ای که بدست آوردن اعتماد کنن و اصلا دچار تردید نشن، بهشون ضربه میزنه.همه ی گرایش های مکانیک جای کار داره تکنولوژی های جدید هم به فراخور فیلد کاری توشون صدق میکنه.
این رو هم بگم شما میتونی با توجه به برش استاد راهنمات توی هر فیلدی پروژه بردارین و کار کنین.

mm.caffee

عضو جدید
تغییر گرایش نمی تونی بدی.ولی شاید بتونی با پروفسور غفاری برداری پروژه تو خیلی خوبه.خدایگان کنترل ایرانه حدوداً!!!
دوستان به نتیجه ای که بدست آوردن اعتماد کنن و اصلا دچار تردید نشن، بهشون ضربه میزنه.همه ی گرایش های مکانیک جای کار داره تکنولوژی های جدید هم به فراخور فیلد کاری توشون صدق میکنه.
این رو هم بگم شما میتونی با توجه به برش استاد راهنمات توی هر فیلدی پروژه بردارین و کار کنین.

دوستمون کاملا درست میگن
همونطور که گفتم کاملا به نظر استاد و گروه بستگی داره و میتونید هر چیزی خواستید بردارید
من جامداتی هستم، مدیر گروهمون به خود من گفت میتونید تبدیل و یا تلفیقی هم بردارید
البته خودش سیالاتی بود:biggrin:

jsmh

عضو جدید
دوستان میشه اینقد نپرسید آیا اساتید این دانشگاه و اون دانشگاه سخت گیرن مثل امیر کبیر؟:confused: اینقدر نترسونید خب:(.اینقدر گفتن که الان من حس میکنم باید ناراحت باشم بابت قبولیم:cry:

بدبخت شدی:D...شوخی کردم.قبولیتو تبریک میگم دانشگاه خوبی قبول شدی تو زمینه ساخت و تولید.یکی دوتا استاد سختگیر داره ولی درکل خیلی بد نیس نگران نباش.

Reyhan2667

عضو جدید

چه‌ها به نظرتون گرایش "دینامیک و کنترل" بهتره یا "مکانیک جامدات"؟؟؟
من جامدات خواجه قبول شدم به نظرتون برم تغییر گرایش بدم بهتر نیست؟؟؟
خواهش می‌کنم همگی‌ نظر بدین . . .

پروفسور غفاری با دانشجوهای جامداتی هم پایان نامه بر میداره؟؟؟
تا حالا این کارو کرده؟؟

نمی‌شه دروس اختیاری رو از دروس اجباری گرایش دیگه گرفت؟؟؟

parandme

کاربر بیش فعال
پروفسور غفاری با دانشجوهای جامداتی هم پایان نامه بر میداره؟؟؟
تا حالا این کارو کرده؟؟

نمی‌شه دروس اختیاری رو از دروس اجباری گرایش دیگه گرفت؟؟؟

سلام دوست عزیر
تبریک بابت قبولی
موضوع بهتر بودن گرایش ها اصلا مطرح نیست فقط و فقط علاقه مهمه
فکر نمی کنم به شکل رسمی بتونین گرایش عوض کنین و دکتر غفاری هم فکر نمی کنم قبول کنه
ولی تو خواجه نصیر بخاطر تعداد زیاد استاداش دستتون برای کارای ترکیبی کاملا باز هست اصلا از این بایت نگران نباشید.
در ضمن گرایش های طراحی کاربردی خیلی به هم نزدیکه مثلا شما به راحتی میتونین ارتعاشات رو با خستگی ترکیب کرده و یه زمینه فوق العاده برای آینده کاری و تحقیقاتی خودتون داشته باشین
یا در زمینه کنترل ارتعشات سازه های هوشمند مانند سازهای حافظه دار و ... کار کنین که جامداتی- ارتعاشی هست
یا روی بهینه سازی سازه های با استفاده از هوش مصنوعی یا الگوریتم های مختلف پروزه انجام بدین

دوست عزیز مکانیک جامدات که فقط تحلیل تنش و کرنش و پلاستیسیته نیست خیلی گسترده تره

مگر اینکه فقط علاقه به کنترل دینامیک و کنترل ارتعاشات داشته باشین که تقریبا با مباحث جامدات نمی شه ترکیب کرد

hastii69

عضو جدید
بدبخت شدی:D...شوخی کردم.قبولیتو تبریک میگم دانشگاه خوبی قبول شدی تو زمینه ساخت و تولید.یکی دوتا استاد سختگیر داره ولی درکل خیلی بد نیس نگران نباش.
از کی تا حالا امیر کبیر قبول شدن جزو بد بختیاس؟:surprised:
تحقیق کردم دیدم بعضیا زیادی شلوغش کردن.به همه سختیاش میارزه.چون بهترینه تو ساخت ;)

hsdanesh

عضو جدید
سلام مریم جان خوبی؟من دانشجوی ارشد مکانیکم.دوس دارم با جنابعالی آشنا بشم.اگه تمایل آشنایی رو دارید جواب پیامم رو بدید.

یعنی مُردم از خنده. تاپیک ارشد 93 مکانیک تبدیل نشه به تاپیک دوست یابی صلواااات... :biggrin:

Abolfazl6776

عضو جدید
سلام دوستان کارشناس ارشد

بچه ها من کنترل رو تا چند فصل بخونم کافیه ؟؟؟؟؟؟؟ مثلا از کتاب اریاز یا غفاری؟؟

شرمنده این بچه های کنکور 94 هیچی نمیدونن بیخود ادمو گیج میکنن گفتم بیام اینجا بپرسم

آخرین ویرایش:

hsdanesh

عضو جدید
سلام دوستان با کارشناس ارشد

بچه ها من کنترل رو تا چند فصل بخونم کافیه ؟؟؟؟؟؟؟ مثلا از کتاب اریاز یا غفاری؟؟

شرمنده این بچه های کنکور 94 هیچی نمیدونن بیخود ادمو گیج میکنن گفتم بیام اینجا بپرسم

سلام. به نظرم کنترل رو کلا حذف کن زمانش رو بذار واسه درسای دیگه

Abolfazl6776

عضو جدید
نمیدونم حیفم میاد

این درسا رو در این حد میخوام که یکی دوتا تست ازشون جواب بدم نهایتا

راستی من تا الان هیچ خوب نخوندم ، ضعیف و داغون ... فقط زبان رو خوب جلو بردم خخخخخخخخ

ترمم دارم لامصب رو باید 3 روز در هفته براش وقت بذارم و...

به نظرتون خیلی عقب هستم؟؟؟؟؟؟

hsdanesh

عضو جدید
نمیدونم حیفم میاد

این درسا رو در این حد میخوام که یکی دوتا تست ازشون جواب بدم نهایتا

راستی من تا الان هیچ خوب نخوندم ، ضعیف و داغون ... فقط زبان رو خوب جلو بردم خخخخخخخخ

ترمم دارم لامصب رو باید 3 روز در هفته براش وقت بذارم و...

به نظرتون خیلی عقب هستم؟؟؟؟؟؟

به نظرم روزی 4-5 ساعت کافیه. نه زیاد عقب نیستی ریاضی و جامدات رو شروع کن. در مورد کنترل نمیتونم نظر بدم چون زیاد بلد نبودم و حذف کردم.

Abolfazl6776

عضو جدید
به نظرم روزی 4-5 ساعت کافیه. نه زیاد عقب نیستی ریاضی و جامدات رو شروع کن. در مورد کنترل نمیتونم نظر بدم چون زیاد بلد نبودم و حذف کردم.

متشکرم

من درس خوندنم بگیره راحت روزی 7 ساعت میخونم ، ولی چون ترم تابستون داشتم نرسیدم ...

کنترلم هنوز پاس نکردم اصلا و دارم میپرسم که بدون کجاهاشو بخونم کجاهاشو بی خیال شم

خلاصه دوستان اگه نظری درباره درس شیرین کنترل داشتن که ما بیخودی از دستش ندیم بگن دیگه ، استقبال میکنیم خخخخخخخخ

ehsan-p30

عضو جدید
سلام به همه دوستای عزیزم.تو اطلاعیه ثبت نام دانشگاه صنعتی اراک زده:برای مشاهده شماره دانشجویی خود به فایل پیوست مراجعه نمایید .
من که هر چی میگردم فایل پیوستو پیدا نمیکنم.خواهش میکنم اگه کسی پیداش کرد به منم خبر بده.مررررررررسی از همه

http://www.arakut.ac.ir/index.php/2014-04-22-09-05-23/365-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D9%87-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D9%83%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%8A-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%D9%8A%D9%84%D9%8A-93-94.html

samhabibi66

عضو جدید
متشکرم

من درس خوندنم بگیره راحت روزی 7 ساعت میخونم ، ولی چون ترم تابستون داشتم نرسیدم ...

کنترلم هنوز پاس نکردم اصلا و دارم میپرسم که بدون کجاهاشو بخونم کجاهاشو بی خیال شم

خلاصه دوستان اگه نظری درباره درس شیرین کنترل داشتن که ما بیخودی از دستش ندیم بگن دیگه ، استقبال میکنیم خخخخخخخخ

اتفاقا کنترل رو بخونی تو باکس دینامیک خوب جواب میده
دلیل: سوالاتش دستورالعملی هست تنوع کمتری نسبت به دینامیک و ..... داره و دست طراح بسته هست
کلا هر درسی که قویتری رو بیشتر وقت بذار این واقعا جواب میده

Reyhan2667

عضو جدید
سلام دوست عزیر
تبریک بابت قبولی
موضوع بهتر بودن گرایش ها اصلا مطرح نیست فقط و فقط علاقه مهمه
فکر نمی کنم به شکل رسمی بتونین گرایش عوض کنین و دکتر غفاری هم فکر نمی کنم قبول کنه
ولی تو خواجه نصیر بخاطر تعداد زیاد استاداش دستتون برای کارای ترکیبی کاملا باز هست اصلا از این بایت نگران نباشید.
در ضمن گرایش های طراحی کاربردی خیلی به هم نزدیکه مثلا شما به راحتی میتونین ارتعاشات رو با خستگی ترکیب کرده و یه زمینه فوق العاده برای آینده کاری و تحقیقاتی خودتون داشته باشین
یا در زمینه کنترل ارتعشات سازه های هوشمند مانند سازهای حافظه دار و ... کار کنین که جامداتی- ارتعاشی هست
یا روی بهینه سازی سازه های با استفاده از هوش مصنوعی یا الگوریتم های مختلف پروزه انجام بدین

دوست عزیز مکانیک جامدات که فقط تحلیل تنش و کرنش و پلاستیسیته نیست خیلی گسترده تره

مگر اینکه فقط علاقه به کنترل دینامیک و کنترل ارتعاشات داشته باشین که تقریبا با مباحث جامدات نمی شه ترکیب کرد

سلام
مرسی بابت تبریک
ایشالا که شما هم همیشه موفق و شاد و سالم باشی‌

و بسیار ممنونم واسه راهنماییت
من علاقم به جامدات کمی‌ بیشتره حتا
فقط واسه آیندش می‌ترسیدم که دستم نسبت به کنترلی‌ها بسته نباشه ...

شما احیانا لیست دروس طراحی کاربردی خواجه نصیر رو ندارین؟؟؟

Abolfazl6776

عضو جدید
اتفاقا کنترل رو بخونی تو باکس دینامیک خوب جواب میده
دلیل: سوالاتش دستورالعملی هست تنوع کمتری نسبت به دینامیک و ..... داره و دست طراح بسته هست
کلا هر درسی که قویتری رو بیشتر وقت بذار این واقعا جواب میده

اقا معلومه کنترل رو خوب خوندید شما خخخخخ
دقیقا مسئله منم همین ترس از دینامیکه که میخوام بخونم کنترلو چون دینامیک نه تنها خودش سرطانه مرضش به ارتعاشات هم سرایت میکنه حتی دیده شده تو دینامیک ماشین هم دینامیک مشکل داشته باشی گیر میکنی
من این کنترلو هنوز پاس نکردم حقیقتش ، نمیدونم دقیقا کدوم فصل هاش مهمه برای ارشد ، اگه میشه لطف کنید فصل های مهمش از کتاب غفاری یا اریاز رو معرفی کنید من یه نگاهی بندازم ببینم چی میشه

mm.caffee

عضو جدید
سلام
مرسی بابت تبریک
ایشالا که شما هم همیشه موفق و شاد و سالم باشی‌

و بسیار ممنونم واسه راهنماییت
من علاقم به جامدات کمی‌ بیشتره حتا
فقط واسه آیندش می‌ترسیدم که دستم نسبت به کنترلی‌ها بسته نباشه ...

شما احیانا لیست دروس طراحی کاربردی خواجه نصیر رو ندارین؟؟؟

اتفاقا تو صنعت ما جامداتی از کنترلی که کارش کمتر نیست!!

mm.caffee

عضو جدید
جدا؟؟؟
واسه Apply چی؟؟؟

ببینید نمیشه اینقدر ساده تقسیم بندی کلی کرد
شما اگه پروژتون قوی باشه حالا هر گرایشی، زبانتون هم خوب باشه، میتونید اپلای بگیرید
ربطی به کنترل و غیر کنترل نداره
اونی که میگید مثلا اینطوره که سالانه 200 نفر جامداتی مثلا و 250 نفر کنترلی (شاید!!)
اما اینطور نیست که 2 نفر جامداتی باشن و 250 نفر کنترلی!!!
گرایشی نیست که شما اینقدر دست کم میگیریدش!!
نگران نباشید
این همه استاد و دانشجو داره این گرایش، خیلیا هم موفق
اینطور نیست که یه دفعه این مشکل پیدا شده که دیگه به درد نمیخوره!!
خیلی هم خوبه!
برای خودتون دغدغه ایجاد نکنید
خیلی خوب هم هست
به فکر شروع ترم باشید :w10: و پروژه خوب و استاد خوب و از تعطیلات باقیمونده استفاده کنید :smile:
:w33:

Abolfazl6776

عضو جدید
بچه ها تبدیل چطوره برای ارشد ؟؟؟؟؟؟؟

تو کارشناسی که با قطعیت میشه گفت سیالات سره به خاطر نظام مهندسیش

• Like
واکنش ها: maxy

jayali

عضو جدید
کسی از بچه ها یک همخونه ای تو تهران نمیخواد؟

لطفا اگه کسی هم خونه میخواد جواب بده.

mm.caffee

عضو جدید
بچه ها تبدیل چطوره برای ارشد ؟؟؟؟؟؟؟

تو کارشناسی که با قطعیت میشه گفت سیالات سره به خاطر نظام مهندسیش

ای بابا!!
بابا از این چیزا نگید!!
چون نظام مهندسی مثلا بیشتر میخواد پس تبدیل سرتره؟!
بعضی رشته ها که تو ایران ضعیف هستند یعنی ما باید بگیم دیگه به درد نمیخوره؟!
هر گرایشی ویژگی های خاص خودش رو داره
در سطح بین المللی که خیلی کشورها خودرو و صنعت هوایی و ... درشون هست که بخش زیادیشون هم جامداتی میشه، تبدیل میشه، دینامیکی هم میشه
کاملا تلفیقی
از این چیزا نگیم:smile:

samhabibi66

عضو جدید
اقا معلومه کنترل رو خوب خوندید شما خخخخخ
دقیقا مسئله منم همین ترس از دینامیکه که میخوام بخونم کنترلو چون دینامیک نه تنها خودش سرطانه مرضش به ارتعاشات هم سرایت میکنه حتی دیده شده تو دینامیک ماشین هم دینامیک مشکل داشته باشی گیر میکنی
من این کنترلو هنوز پاس نکردم حقیقتش ، نمیدونم دقیقا کدوم فصل هاش مهمه برای ارشد ، اگه میشه لطف کنید فصل های مهمش از کتاب غفاری یا اریاز رو معرفی کنید من یه نگاهی بندازم ببینم چی میشه

اتفاقا یک هفته بیشتر نخوندم!!!!!!!
ولی 2 تا تست رو زدم . شما که پاس نکردی برات سخت میشه ولی مبحث پایداری و دیاگرام بد و نایکویست و تابع تبدیل مهم هستند

nima427

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
من امسال به خاطر درسام و امتحانا نتونستم زیاد برای ارشد بخونم ولی با این وجود شبانه دانشگاه شاهرود قبول شدم . میخواستم بدونم به نظر شما همینو برم یا یک سال پشت کنکور بمونم ؟! (با توجه به اینکه امسال فارق التحصیلم و وقت خیلی بیشتری واسه درس خوندن دارم و مطمئنم میتونم تو یه دانشگاه خیلی بهتر قبول شم) .
به علاوه میخواستم بدونم سطح دانشگاه شاهرود چجوریه ؟ کلا دانشگاهش خوبه یا نه ؟ اگه کسی اونجا تحصیل کرده یا تحصیل میکنه ممنون میشم نظرشو در مورد این دانشگاه بگه .

peyman_mihankhah

عضو جدید
سلام. از اون دسته از داوطلبانی که تو رشته ساخت وتولید قبول شدن عاجزانه تقاضا دارم لطفا بگن چه منابعی رو نگاه کردند در ضمن لطفا درصداشون رو هم بگن؟؟؟؟

peyman_mihankhah

عضو جدید
سلام. از اون دسته از داوطلبانی که تو رشته ساخت وتولید قبول شدن عاجزانه تقاضا دارم لطفا بگن چه منابعی رو نگاه کردند در ضمن لطفا درصداشون رو هم بگن؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا