ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

r.mob

عضو جدید
میشه مبنعشو بزنی ؟ گرایش مکاترونیک شریف و تهران هم داری ؟ شاید یه سری هاشون با سهمیه و حالت سه ساله و آموز محور باشن تا این رتبه ؟

سلام. برو سایت مدرسان شریف. ثبت نام کن . بعد تو قسمت مشاوره (رایگان هم هست) ظرفیت دانشگاهها رو تو سال 91 و 92 گذاشته. ظرفیت های همه دانشگاهها رو گذاشته به تفکیک گرایش. ابن ظرقیتا هم فقط دانشگاههای سراسری تهران هست. یعنی بدون احتساب دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی و خود گردان و دوره های مجازی هست. ظرفیت اونا جداست.
یعد این چیزی که میگی آموزش محور و این جور ظرفیتا مگه کلا چند نفر هست ؟ فوقش 70 نفر که دیگه بیشتر نیست؟
بعدش هم آموزش محور سال 91 هم بوده دیگه . اینجور نیست که 91 بیان 10% ظرفیت رو آموزش محور بگیرن بعد سال بعدش بیان آموزش محور رو بکنن 70 % . شیوه آموزش محور محدود هست.
ظرفیت مکاترونیک سال 91 : 17 نفر
مکاترونیک 92 : 35 نفر
من درس سیالات 2 رو با پروفسور حامدی( رئیس قبلی دانشگاه خواجه نصیر) پاس کردم. بهمون میگفت به ما هر سال میگن باید ظرفیتا رو بالا ببریم.

آخرین ویرایش:

Judass

عضو جدید
امسال ظرفیتا کمتر نشه بیشتر نمیشه. وزیر علوم جدید و معاوناش سیاست کاملا متفاوتی با کامران دانشجو دارن.

r.mob

عضو جدید
امسال ظرفیتا کمتر نشه بیشتر نمیشه. وزیر علوم جدید و معاوناش سیاست کاملا متفاوتی با کامران دانشجو دارن.
ظرفیتها مثل پارسال هم باشه خوبه.هر چند روحانی چند روز پیش گفت ما الان به هرکی میرسیم دکتر هست. دانشگاهها باید کیفیت رو بالا ببرن نه کمیت رو . امیدوارم ظرفیتها کم نشه.
اگه اینجوری باشه ظرفیتها . با رتبه 1500 هم میشه شبانه خواجه نصیر قبول شد.

amin 1990

عضو جدید
سلام
امسال به خاطره شما انشاا.... ظرفیت کم نشه ولی جدی اینقد هم نباید افراد برن دانشگاه، به خاطه همینه که افراد بیکار اینقد زیادن هر وقتی لیسانس یا فوق گرفتیم اونوقت هر کاری را راضی نمیشیم انجام بدیم، به نظرم کیفیت باید باشه، الان هر خونواده ای حداقل چندتا لیسانس و فوق دارن ولی بیکارن، به نظرم باید یه فکری کرد، خیلی ها که از دانشگاه میان بیرون واقعا با دوره دبیرستان هیچ فرقی ندارن،اول خودم رو بگم که کسی ناراحت نشه .البته اینطور هم نباید باشه که به سختی وارد بشیم ولی به راحتی بیرون بیاییم به همون اندازه باید سخت بگیرن.

mojzar

عضو جدید
ظرفیتها مثل پارسال هم باشه خوبه.هر چند روحانی چند روز پیش گفت ما الان به هرکی میرسیم دکتر هست. دانشگاهها باید کیفیت رو بالا ببرن نه کمیت رو . امیدوارم ظرفیتها کم نشه.
اگه اینجوری باشه ظرفیتها . با رتبه 1500 هم میشه شبانه خواجه نصیر قبول شد.

نه عزیز اینطور نیست ، پارسال دوست من با رتبه 950 تهران هیچ دانشگاهی نیورد حتی شبانه

reza2495

عضو جدید
بچه ها اين سوال انتقال 92 ك نمودار دما را توي ديواره داده چطور حل ميشه؟! از كجا بايد معلوم كرد ك نقطه ماكزيمم به كدوم طرفه؟!!!
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

r.mob

عضو جدید
بچه ها اين سوال انتقال 92 ك نمودار دما را توي ديواره داده چطور حل ميشه؟! از كجا بايد معلوم كرد ك نقطه ماكزيمم به كدوم طرفه؟!!!
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

سلام
2 تا نکته رو دقت کن. گفته گرما تولید میشه پس نقطه ماکزیمم داریم. و نقطه ماکزیمم هم همیشه به نقطه ای با دمای بیشتر نزدیکتره. اگه چاه حرارتی داشتیم نقطه مینیمم داشتتیم و نقطه مینیمم به دمای پایین نزدیکتره.

reza2495

عضو جدید
سلام
2 تا نکته رو دقت کن. گفته گرما تولید میشه پس نقطه ماکزیمم داریم. و نقطه ماکزیمم هم همیشه به نقطه ای با دمای بیشتر نزدیکتره. اگه چاه حرارتی داشتیم نقطه مینیمم داشتتیم و نقطه مینیمم به دمای پایین نزدیکتره.
خب اينو ميدونم نكته اينجاس ك اينجا نگفته دماي كدوم طرف بيشتره؟!

r.mob

عضو جدید
نه عزیز اینطور نیست ، پارسال دوست من با رتبه 950 تهران هیچ دانشگاهی نیورد حتی شبانه

950 کدوم گرایش ؟ اگه 950 طراحی و 1400 تبدیل . مشخص هست که تبدیل تهران قبول نمیشی.
با رتبه 950 خواجه نصیر قبول نشیم ، عباس پور و شهید رجایی فکر کنم دیگه بشه قبول شد . ضمن اینکه ترتیب انتخاب ها هم مهم هست.لیست 91 رو ببینی متوجه قبولی های 91 میشی. تازه 91 که ظرقیتا نصف 92 هم بود.

آخرین ویرایش:

r.mob

عضو جدید
آقا دمت گرم اكي شد! مرسي
ميگم ارشد 92 واس شما چطور يوده؟! من زبان 20 رياضي 70 سيالات 35 جامدات 28

خیلی درصدت خوبه
من آزمون اینجوری نگرفتم از خودم به خاطر کمبود وقت. فقط تستای 10 سال گذشته مکانیک رو کار کردم.

reza2495

عضو جدید
خیلی درصدت خوبه
من آزمون اینجوری نگرفتم از خودم به خاطر کمبود وقت. فقط تستای 10 سال گذشته مکانیک رو کار کردم.
البته رياضي چندتا سوالاشا قبلا ديده بودم. ولي رياضي 90 وحشتناك بود !!! من 50 زدم خود كتاب راهيانم چندتاشا نتونسته بود حل كنه

r.mob

عضو جدید
البته رياضي چندتا سوالاشا قبلا ديده بودم. ولي رياضي 90 وحشتناك بود !!! من 50 زدم خود كتاب راهيانم چندتاشا نتونسته بود حل كنه

والا من ریاضی رو فقط به امید ریاضی 2 و معادلات میرم. ریاضی 1 معتقدی زیاد جالب نبود . انتگرال و سری همگرایی و واگرایی رو چیزی نفهمیدم. ولی معادلات و ریاضی 2 اوضام بد نیست. به نظرم بتونم 30-35 درصد ریاضی بزنم. از جامدات40 و سیالات هم 30 درصد بزنم و ارتعاشات هم 15 بزنم. زبان هم تو پارسه که 30 درصد میزدم . فکر کنم با این درصدا بتونم یکی از دانشگاههای تهران شبانه رو بیارم

edram

عضو جدید
دوستان احتمالش هست ظرفیتها کمتر بشه؟!!!
اخه هر سال که ظرفیت زیاد میشه به همون نسبت داوطلب هم زیاد میشه.
با تشکر

mojzar

عضو جدید
با تشکر

خوب امسال که داوطلب زیاد شده امیدواریم ظرفیت ها هم زیاد بشه پس

chego

کاربر فعال
با تشکر

قربون این سوادت ایشالا بایداول مجاز بشی بعد به فکر ظرفیتا باشی خیالت راحت تا الان هیچ موقع ظرفیتا کمتر نشده زیاد نشه کم نمیشه به امید خدا مجاز میشی با رتبه خوب که دیگه تو فکر ظرفیت نباشی یه روز مونده ازمون به خودت استرس وارد نکن

edram

عضو جدید
احساس میکنم تمامی فرمولهای ریاضی و ریاضی مهندسیو فراموش کردم!!!!!

r.mob

عضو جدید
تو این مدت هرکس به اندازه خودش تلاش کرده و ایشالا به اندازه تلاشش نتیجه بگیره. چیزی که الان کمکتون می کنه اینه که آرامش خودتون رو حفظ کنید و نتیجه تلاشتون رو بسپرید به خدا.
این رو بدونید که شرایط جلسه کنکور با کنکورهای آزمایشی که دادین متفاوته. اینو مخصوصاً برای کسانی میگم که جامع­ها رو شاید خیلی خوب نداده باشن. الان دیگه مهم نیست که همه مطالب رو خونده و بلد باشید، مهم اینه که همون مقداری که خوندید و بلدید رو بتونید خوب سر جلسه ازش استفاده کنید.پس بجای فکر کردن به موضوعاتی که نخوندین یا بلد نیستین سعی کنید با تمرکز و مرور مطالبی که تا الان خوندید ازشون استفاده مفید رو ببرید. کنکور صفر و صد‌‌ نیست، تو کنکور افراد زیادی با سطح آمادگی تقریبا یکسان شرکت میکنن. الان دیگه اون چیزی که تاثیر مهمی تو تفاوت رتبه این افراد داره، فقط روحیه و تفکر مثبت داشتنه.
در مورد کنکورتون هم به نکات زیر توجه داشته باشید:

• روز قبل کنکور یه چک لیست تهیه کنید برای این ۱۱مورد که روز کنکور باید ببرید(کارت ورود به جلسه -کارت ملی – مداد نرم – ساعت مچی - پاک کن – تراش – سنجاق برای اتصال کارت - دستمال کاغذی – دستمال پارچه ای – مواد قندی – بطری آب)
  • از کارت ورود به جلسه برای خونه کپی بگیرید و کلا تا اعلام نتایج نگه دارید. آب رو هم چون کنکور زمستونه الکی استفاده نکنین.
  • صبح روز کنکور که بیدار میشید برای موفقیت خودتون دعا کنید. با خودتون بگید که از چیزهایی که خوندم سوال میاد و من خوب کنکور میدم. اینو حتی اگه باور ندارید ولی با خودتون تکرارش کنید. خودتون رو آماده هر اتقاقی بکنید. تغییر تعداد سوالات، سختی یا آسونی سوالات و … می خوام این رو بدونید که اگه کنکور سخت باشه برای همه سخته. تو یه کنکور آسون برای اینکه تراز ۷۰۰۰ بیارید باید ۵۰ درصد بزنین ولی تو یه کنکور سخت برای اینکه تراز ۷۰۰۰ بیارید باید ۳۰ درصد بزنین. پس اگه مثلا ریاضی آسون بود که می زنید ولی اگه سخت بود ، اصراری نداشته باشید که همه رو بزنین و فقط سعی کنید اونایی که فکر می کنین آسونن رو بزنین. مطمئن باشید کسی که ریاضیش خوبه تو آزمون سخت هم می تونه با ۳۰-۴۰ درصد یه تراز بالا بیاره .
  • سر‌جلسه‌ کنکور با آرامش بنشینید‌‌، محیط اطراف خود‌‌ را زیر‌نظر د‌‌اشته باشید‌‌ و حتماً به مراقبین نگاه کنید‌‌ تا ترس شما از محیط بریزد‌‌ و با آن انس بگیرید‌‌………..
  • د‌‌فترچه‌ سؤالات را با آرامش برد‌‌ارید‌‌ زیرا عجله د‌‌ر برد‌‌اشتن د‌‌فترچه‌، باعث افزایش ضربان قلب شما خواهد‌‌ شد‌‌ که باعث افزایش اضطراب و کاهش تمرکز شما خواهد‌‌ انجامید‌….
  • در اول جلسه در صورت داشتن تنش و اضطراب چند نفس عمیق بکشید و هر نفس را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید و عضلات خود را شل کنید تا به حالت تعادل برگردید.
  • با آرامش سراغ سوالات بعدی بروید.
  • سر‌جلسه به خود‌‌ آزمون فکر کنید‌‌ و فکر‌کرد‌‌ن به نتیجه‌ را به بعد‌‌ از آزمون محول کنید‌‌. مطمئناً فکر‌کرد‌‌ن به نتیجه‌ آزمون د‌‌رد‌‌ی را د‌‌وا نمی‌کند‌‌. پس منطقی باشید‌‌ و کاری را انجام د‌‌هید‌‌ که فاید‌‌ه د‌‌ارد‌‌..
  • د‌‌ر موقع پاسخ‌گویی به یک سؤال فقط به همان سؤال فکر کنید‌‌ نه به سؤال‌های قبلی و یا بعد‌‌ی و یا این‌که چند‌‌ سؤال به انتهای د‌‌فتر‌چه ماند‌‌ه است.
  • هنگام جواب دادن خود را موفق تصور کنید.
  • از وسوسه تغییر گزینه ها اجتناب کند، زیرا این کار هم موجب اتلاف وقت و هم افزایش پاسخهای غلط می شود.
  • اگر سؤال‌ها سخت بود‌‌، موضع انفعالی نگیرید‌‌ و یا اگر بسیار ساد‌‌ه بود‌‌، خوشحال نشوید‌‌. همه‌ د‌‌اوطلبان به همین سؤالات جواب می‌د‌‌هند‌‌ و فراموش نکنید‌‌ که کنکور یک آزمون مقایسه‌ای است و نه حد‌‌‌نصابی!!!
  • روی سوالات سخت یا سوالاتی که به ذهنتان ناآشنا می آید وقت زیادی نگذارید و سریعاً به دنبال پاسخ سوالهای بعدی بروید. دقت کنید حتی نفرات اول کنکور هم به صد درصد سوالات پاسخ درست نمی دهند.
  • دفعه اول که سوالا رو می زنین، کنار سوالایی که احساس می کنید که اگه وقت اضافه بیارید می تونین بزنین، حتما علامت بزنین. خیلی از بچه هایی که زیر ۱۰ رو می آوردن، همینجوری تست می زدن. یکی از کلید‌‌‌های اصلی موفقیت د‌‌ر کنکور‌های اخیر، به‌موقع نزد‌‌ه‌گذاشتن سؤال‌ها بود‌‌ه است. به‌موقع نزد‌‌ه‌گذاشتن یعنی اکتفا به خواند‌‌ن صورت سؤال‌ها و رها‌کرد‌‌ن آن است که به پس‌اند‌‌از‌کرد‌‌ن وقت منجر می‌شود‌‌. (پس اگر برای حل سوالی ایده ای ندارید، به سوالهای بعدی بروید و اگر فکر می کنید با فکر کردن به آن، می توانید آن را حل کنید، فقط یک علامت کنار آن بگذارید تا در صورت اضافه آوردن وقت، برگردید و آنها را بزنید.)
  • شانسی جواب ندهید، از شانسی‌ جواب‌د‌‌اد‌‌ن به سؤالات و یا پر‌کرد‌‌ن یک گزینه‌ خاص جد‌‌اً پرهیز کنید‌‌. تجربه نشان د‌‌اد‌‌ه است، این‌کار اشتباه بزرگی است مطمئناً جواب‌ند‌‌اد‌‌ن به یک سؤال، بهتر از غلط ‌زد‌‌ن آن است. معمولا افرادی این کار را می کنند که به حق خود راضی نیستند که متاسفانه در بیشتر مواقع باعث زیاد شدن غلطها می شود.
  • ساعت به همراه خود داشته باشید و سعی کنید وقت خود را تنظیم کرده و آن را تلف نکنید و در زمانی که برای هر درس تعیین کردین به سوالات پاسخ دهید.
  • تقریباً هر ۱۰ سؤال یک بار زمان را چک کنید‌‌. اونایی که اول هر صفحه از سوالات رو میزنن بعد وارد پاسخنامه می کنن، سرعتشون بالاتر میره ولی باید دقت کنن که خدای نکرده یه صفحه رو یادشون نره یا اشتباهی وارد نکنن. این افراد بعد از هر صفحه یه بار زمان رو چک کنن بهتره.
  • بین پاسخ‌د‌‌اد‌‌ن به د‌‌و سؤال، ثانیه‌ای مکث کنید‌‌. د‌‌ر بین پاسخ‌د‌‌اد‌‌ن به د‌‌و د‌‌رس نیز مقد‌‌اری استراحت کنید‌‌. بین ۵ تا ۱۰ ثانیه و با تمرکز کامل سراغ د‌‌رس‌های بعد‌‌ی بروید‌‌.
  • به پاسخ برگ بقیه نگاه نکنین. گزینه های آنها متفاوت است. در ضمن ممکن است او بی‌دلیل تستهای زیادی را بزنی که پر بودن پاسخ برگ او ممکن است باعث استرس شما شود.
توصیه پزشکی (این قسمت از سایت آتی پرس)
“توصیه های دکتر بابابیگلو متخصص تغذیه”
روز قبل از کنکور به توصیه کارشناسان قرار بر این است که درس خوانده نشود. من برای این روز توصیه ام این است که ورزشهای سبکی مثل پیاده روی در پارک را انجام دهند تا یک مقداری بدن خسته شود که این باعث ترشح هورمون اِندروفین می شود که آرام بخش است و هم این خستگی فیزیکی اثر مستقیم روی خوابشان دارد به هیچ عنوان بیرون از منزل چیزی میل نکنند حتماً بایستی شام یک غذای پروتئینی بدون چربی باشد به همراه یک مقدار سالاد سبزیجات تاره برای مثال یک تکه مرغ یا ماهی یا حبوبات پخته مثل لوبیا و عدسی مصرف کنند به همراه سبزی و سالاد.
خوب است که شب قبل از امتحان یک لیوان دم کرده گیاهی مثل گل گاوزبان و بابونه بنوشند که برای آرامش و خواب مؤثر است و به هیچ عنوان تا دیر وقت بیدار نمانند حتماً ساعت ده شب بخوابند.
در صبح روز امتحان دانش آموز قاعدتاً ساعت ۶ صبح از خواب بیدار می شود صبحانه خیلی مهم است حتماً باید پروتئین و بدون چربی باشد از مصرف خامه و کره خودداری کنند عدسی یا نان و پنیر و گردو ترکیب پروتئینی خوبی است حتماً دو تا سه قاشق غذا خوری عسل مصرف کنند.
در سر جلسه حتماً یک بطری آب به همراه داشته باشند. سلول های مغزی برای این که بتوانند خوب عمل کنند به دو ماده اصلی احتیاج دارند یکی قند است و یکی اکسیژن این خیلی مهم است دانش آموز باید کاری کند که سطح قند خونش در حد مناسبی باشد که بتواند عملکرد خوبی داشته باشد.
برای این کار از میوه های خشک شده که درصد گلوکزشان پایین است مثل توت خشک، کشمش، انجیر و یا خرمای خشک سر جلسه ببرند و به هیچ عنوان از آبنبات و شکلات یا موادی که شکر دارند استفاده نکنند و نکته مهم تر این که برای این که اکسیژن مناسب به مغز برسد توصیه می کنم روی صندلی صاف بنشینند این خیلی مهم است اگر دانش آموزی کمرش را خم کند با به اصطلاح غوز کند، باعث می شود که بخاطر این که تبادل هوا بین ریه ها و فضای بیرون دچار مشکل می شود به تدریج سطح اکسیژن خون پایین می آید و کارایی مغز افت می کند.
روز امتحان چندین درس متفاوت با موضوعات متفاوت را باید پاسخ دهند من توصیه می کنم بعد از پایان هر درس چند ثانیه صاف بنشینند کمر خود را صاف کنند نفس عمیق بکشند، چند تا از این میوه هایی که همراهشان هست را میل کنند و کمی آب بنوشند و بعد درس بعدی را شروع کنند این خیلی می تواند کمک کند امیدوارم که به بهترین نتیجه ای که انتظارش را دارید برسید.

سخن آخر:
به هیچ وجه در زندگی تک بعدی فکر نکنید. کنکور خیلی مهمه ولی همه چیز نیست. نه با قبولی به ایده­آل می­رسید و نه با قبول نشدن زندگی تموم میشه. مهم اینه که تلاش خودتون رو کرده باشید دیگه نتیجه رو بسپرید دست کسی که صلاح من و شما رو از خودمون بهتر میدونه.
“ و عسی أن تحبوا شیاً و هو شرٌ لکم و عسی أن تکرهوا شیاً و هو خیرلکم “
پس کاملاً بهش اعتماد کنید.
خدایا چنان کن سر انجام کار ———- توخشنود باشی و ما رستگار
www.mechedep.com

reza2495

عضو جدید
آقا ما رفتيم ك ماشينا روشن كنيمو بريم اصفهان ! انشالا ك فردا واس همه روز خوبي باشه
التماس دعا.....

r.mob

عضو جدید
خب دیگه
بچه ها از صمیم قلب برای همه آرزوی موفقیت میکنم. ان شاءالله آزمون رو خوب بدیم.
همگی موفق باشید

انیشتن

عضو جدید
ببخوابینننننننننننننننننننننننننننننننن فرداکنکوره مغزتون آارامششش میخواد;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا