ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای مکانیک سیالات پیشنهاد میکنم تستهای کتاب نصیر پروفسور صادقی رو بزنید . اگر به تستهای این کتاب مسلط هیچ بشید تستی رو از دست نمیدید مگر اینکه مثل یکی از تستهای پارسال که از شکل کتاب مانسون سوال طرح بشه!! موفق باشید

آخرین ویرایش:

babakv

عضو جدید
سلام جناب
ترمو 2از رو راهیان که حجمش زیاد نیست
البته حجمش کمه ولی هرخطش یه نکته داره
منم تازه اولین فصلش رو خوندم
سیالات 2رو من هم قصد دارم یه فصلاییش رو حذف کنم اما کدوما رو نمیدونم
به نظرم این وسط انتقال حرارت از همشون مهربونتره
یعنی احساس میکنم اگه روش کار کنی حتما نتیجه میبینی ولی سیالات اینطور نیست همیشه نه؟
ترمو 2 فروزانی بهتره یا خداکرمی؟ آخه 2تاش هم هست ظاهرا

r.mob

عضو جدید
به نظر من کلا قید ترمو 2 رو بزن. چون بیشتر سوالات ترمو از ترمو 1 میاد و ترمو 2 هم سخت تره نسبت به ترمو 1 .

r.mob

عضو جدید
مثلا یاتاقان ها اصلن نقطه کور سازمان سنجش بود و کلا اصلن کم و به تعداد پایین سوال می یومد که امسال به همه رکب زدن ولی اونایی که ضربه فنی کرده بودن به این جور سوالا جواب می دن نه اینکه اینایی که با حذف کردن بخش پیش برن--طراح سوال کامل به حذفیاتی که توسط دانشجو صورت میگیره واقفه می دونه چکار کنه

سلام. این که شما می فرمایید باید به همه جا مسلط بود ، درست ولی اولا الان وقت کمه نمیشه همه جا رو خوند و در این مواقع منطق میگه که آم جاهایی رو بخونه که احتمال تست اومدنش بیشتر باشه.دوما طراح سوال هم میاد از جاهایی سوال طرح میکنه که مهمتر باشه یعنی وقتی از مبحث طناب و کابل تو استاتیک تو این 8 سال 1 تست هم نیومده بهتره که آدم وقتشو با این مبحث هدر نده.

shadowwalker

عضو جدید
تنهایی نمیتونم برم خارج.برا پسراشرایطش هس دخترسخته اینقد دارم سختی میکشم 6سال از خونه دورم خسته ام از دوری.چندماه خونه نرفتم.بهترین سالای عمرم توسختی گذشته
منم 6سال از خانواده دور بودم.خیلی خیلی دور.6ماه یکبار 2هفته می اومدم خونه.خیلی سختی کشیدم.می دونم دقیقا منظورت چیه.اما همون سختی ها الان باعث شده قوی،مقتدر و مستقل باشم.وقتی دور شی از اون شرایط تازه متوجه میشی اون قدر ها هم که فکر می کردی سخت نبوده.این ذهن انسانه که تصمیم می گیره چیزی براش سخت باشه یا آسون.ذهن هم می تونه بزرگترین خیانت رو بهت کنه و هم می تونه برات ناجی باشه.
خوب این که مشکل نیست.تنها نرو خارج.ازدواج کن.با کسی که هم شأن و هم فکرت باشه.الان که اکثر پسرهای تحصیلکرده می خوان از ایران برن....از طرفی واسه کسی که6سال از سن 18سالگی تو غربت بوده الان که سنش بالاتره و این تجارب رو هم داره خارج رفتن اصلا سخت نیست.این افکارنسل پیشین ماست که دختر رو ناتوان می بینند.باید تا الان تواناییهات بهت ثابت شده باشه.خودت رو محدود نکن.برای بزرگ بودن باید بزرگ فکر کرد.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام می دونم ولی توشهر دور خیلی عاطفم دچار مشکل شده تنها نمی تونم .هرکسی می خواسته بره خارج آدم درست حسابی نبوده متاسفانه الان همه ذهنشون بدشده از دوری می ترسم از چیزای دیگه می ترسم الانم دکتراشرکت کردم. 2سال قصدرفتن دارم ولی نشدتمام آرزوهام هدرشدباز موندن توایران.هرکی خواسته بره گول زده هم شأن و هم فکرپیدانشد. به آدمادیگه اعتمادی نیس...........موفق باشید

ضروری هست که بری خارج؟همین جا نمیشه پیشرفت کرد؟مگه چقدر میخوای پیشرفت کنی؟

r.mob

عضو جدید
من امروز به طور اتفاقی رفتم یه کارخونه مصاحبه کردم. قبولم هم کردن.گفتن از شنبه بیا سرکار. بعد کلی فکر کردم به این نتیجه رسیدم که نرم سرکار بشینم واسه ارشد بخونم. امیدوارم آخر قبول شم تا حسرت کاری که از دست دادم رو نخورم . :(

sadrasadra12

عضو جدید
کلا نسبت به تستای سیالات حساسم
دوس دارم تستاش رو خفه کنم:redface:
اگه سیالاتتو به حد خوبی رسوندی و به قول خودت میخوای تستاشو خفه کنی،حتما کتاب دکتر صادقی انتشارات نصیر رو بخون و تستاشو حل کن. بسیار دقت کن اون کتابیو بگیری که فقط تسته. چون تو نصیر 2 تا کتاب زده.چرا باید این کتابو خوند؟ سوالاس پارسال 4 تاش کیفی بودن، محاسباتی نبودن. یعنی باید به مفهوم مسلط بشی. کتابی بهتر از این برای تسلط بر سیالات کنکور نمیشناسم. فوق العاده بود. به دلیل کیفی بودن وقت کمیو سر جلسه میگیره، واسه همین اگه میتونی حذفش نکن هیچ بخشیشو. چون از پارسال بودجه بندی فصلا ریخته به هم.

amin 1990

عضو جدید
سلام
منظورتون فقط کتاب تستشه رو بگیریم بعدش ما که از رو راهیان خوندیم نیازی هست که درس نامه کتاب نصیر رو هم بخونیم یا فقط تست از روش بزنیم؟ما که شهرستانی هستیم از کجا گیرش بیاریم؟

r.mob

عضو جدید
به نظر من کلا باکس سیالات مفهومیه . زیاد فرمول نداره. در مقایسه با جامدات ، سیالات مفهومی تر و بدون فرمول تره . که اگه آدم خوب متوجه بشه میتونه هر سوالی رو جواب بده ولی باکس جامدات فرمولش بیشتره فقط کافیه یه فرمول رو آدم فراموش کنه کل سوال رو نمیتونه جواب بده. یه نکته دیگه هم اینکه کتاب راهیان درسنامش کامل هست به نظر من زیادی درس داده. قبل اینکه بخواهیم یه فصل کتاب راهیان رو شروع کنیم بهتره یه نگاهی به تستاش بندازیم . بعد متوجه میشیم کجاها رو باید بخونیم. مثلا کتاب اجزا قسمت معیار های طراحی برای خستگی کلی درسنامه داره ولی تستش رو که نگاه میکنیم میبینیم که فقط از معیار گودمن سوال اومده.

mojzar

عضو جدید
سلام ، برای دینامیک چی باید بخونم ؟ کتاب راهیان و پوران پژوهش رو که نگاه کردم زیاد خوب مفهوم رو نرسوندن که بشه مسلط تستاشو زد چی خوبه بخونم واسه دینامیک ممنون

maysam_n2005

کاربر فعال
دوستان خوبم به چند منبع از یک درس نوک نزنید گمراه میشید یک منبع رو هر چقدرم که فهمیدین بده تا آخر ادامه بدین الان وقت تغییر منبع نیست-اون زمانی که باید منبع انتخاب می کردین گذشت -تمرکز روی یک منبع هر چقدرم بد بهتر از نوک زدن به چند منبع هست-اینقدر تو فکر این نباشید که انو خونم اونو بخونم بهتره-یک منبع انتخاب کردین دیگه تمام نیاید اینجا یکی میگه اون بهتره یکی میگه این بهتره فکر کنید منبعاتون مشکل داره روحیاتتون به هم بریزه-شما اکثر وقت مرورتون رو به نظر من با نوک زدن این ور اون ور دارید هدر میدین-میل خود شما داوطلبای محترم-زمان من کسی نبود اینجور برای من دل بسوزونه-با این همه درگیری و عدم وجود وقت وظیفه خودم دونستم بیام بهتون بگم-دیگه برداشت مناسب یا نامناسب از این متن به عهده ی خود شما دوستای محترمه-کمتر وقت بزارید بیاید تو نت-به خودتون فشار بیارین-می دونم می بورین و زهنیات پریشون رهاتون نمی کنه ولی فشار بیارین فکر خودتونو متمرکز رو این کنید که بهترین نتیجه رو خواهید گرفت و هیچ چیز هم جلودارتون نیست-تمرکز-فشار اوردن-تنظیم وقت-نظر به مفهوم-دوری از افکار پریشون-برابر با موفقیت شما خواهد بود-کسایی که این زمان فشار بیارن به خودشون موفق می شن-همه تا اینجا مثل شما وقت می زارن از این جا به بد خیلی یا سر در گم می شن-کسایی موفق خواهند شد که از این پیچ و خم بدون کوچکترین آسیبی عبور کنن-معذرت می خوام زیاد صحبت کردم-گفتم شاید کمکی بهتون بکنم -به هر حال موفق باشید امیدوارم به خودتون بیاید از الان بچسبید بیشتر به درساتون-1 دقیقه بیشتر ممکن ا تست بیشتر و یک تست 1500 نفر آدم رو جابه جا می کنه -تفاوت یک رتبه ی 4200 با رتبه 2500 در 1 تسته من به چشم دیدم-و 2500 با 1200 تو 2 تا تست که دیدمو می گم-و 1200 به پایینه که تفاوتای زیادی دارن مثلا 20-30 تا -ولی بین 1200 تا 4200 تنها زدن 4 تا5 تست زندگی ادمو از در آمدن به در نیامدن تغییر می ده -دیگه شما اکثرا نسل70-71 هستید و می دونم نصیحت بر نمی دارید-ولی گفتم که نگم نگفتم -دوستون داشتم که این حرفا رو بهتون زدم خدا شاهده این حرفا رو توی موسسات آموزشی میلیون ها تومن میگیرن تا می گن -فکر می کنید چی می گن تو این موسسات---داداشا و آبجیای خوبم گوش کنید -دیگه همین موفق و پیروز باشید-

آخرین ویرایش:

r.mob

عضو جدید
سلام ، برای دینامیک چی باید بخونم ؟ کتاب راهیان و پوران پژوهش رو که نگاه کردم زیاد خوب مفهوم رو نرسوندن که بشه مسلط تستاشو زد چی خوبه بخونم واسه دینامیک ممنون

سلام . دیگه وقتی اینا رو متوجه نشدی کتابی بهتر از خود مریام نیست.

adjrrb_87112

عضو جدید
سلام به همه دوستان؛
من 6 سال پیش درسمو تموم کردم و بعد از سربازی و .... و 3 سال کار الان تصمیم گرفتم که کنکور ارشد 94 شرکت کنم.
هدفم هم قبولی توی رشته مهندسی انرژی یا سیستم های انرژی و در بهترین حالت گرایش تبدیل انرژی هستش ( به خاطر نوع کارم)
می خواستم منو راهنمائی کنید که از چه درسهائی شروع کنم و به چه درسهائی بهای بیشتری بدم و کدومارو احیانا بذارم کنار ( چون خیلی وقته سمت درس های دانشگاه نرفتم و فاز درس خوندن برای کنکور رو کاملا فراموش کردم ...)

joey

عضو جدید
سلام به همه دوستان؛
من 6 سال پیش درسمو تموم کردم و بعد از سربازی و .... و 3 سال کار الان تصمیم گرفتم که کنکور ارشد 94 شرکت کنم.
هدفم هم قبولی توی رشته مهندسی انرژی یا سیستم های انرژی و در بهترین حالت گرایش تبدیل انرژی هستش ( به خاطر نوع کارم)
می خواستم منو راهنمائی کنید که از چه درسهائی شروع کنم و به چه درسهائی بهای بیشتری بدم و کدومارو احیانا بذارم کنار ( چون خیلی وقته سمت درس های دانشگاه نرفتم و فاز درس خوندن برای کنکور رو کاملا فراموش کردم ...)
94:surprised:؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
بچه های ساخت اوضاتون چطوریهههههههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کلا بچه های ساخت امسال خبریشون نیست یادش بخیر ارشد 92 بچه های ساخت چه دورانی بود.......
دوستان برای همه شما آرزوی موفقیت می کنم;)

maryamaminiyan

عضو جدید

دینامیک راهیان بهترین کتاب بازاره. اما اگر با خوندن اون هم باز حس میکنی بعضی جاها رو مشکل داری باید بری سراغ منبع. فقط همون قسمتایی که مشکل داری رو از منبع بخون. منبع هم فقط مریام نه چیز دیگه!

البته باید بگم جنس درس دینامیک ناجوره! خیلی نمیشه به منابع خرده گرفت. شما 1000 تا سوال هم از یک مبحث حل کنی ممکنه سوال 1001م را نتونی جواب بدی!!!

nimaie

عضو جدید
سلام به همه دوستان؛
برو اینجا رتبه‌های برتر راهنماییت میکنن.

hsdanesh

عضو جدید
دوستان خوبم به چند منبع از یک درس نوک نزنید گمراه میشید یک منبع رو هر چقدرم که فهمیدین بده تا آخر ادامه بدین الان وقت تغییر منبع نیست-اون زمانی که باید منبع انتخاب می کردین گذشت -تمرکز روی یک منبع هر چقدرم بد بهتر از نوک زدن به چند منبع هست-اینقدر تو فکر این نباشید که انو خونم اونو بخونم بهتره-یک منبع انتخاب کردین دیگه تمام نیاید اینجا یکی میگه اون بهتره یکی میگه این بهتره فکر کنید منبعاتون مشکل داره روحیاتتون به هم بریزه-شما اکثر وقت مرورتون رو به نظر من با نوک زدن این ور اون ور دارید هدر میدین-میل خود شما داوطلبای محترم-زمان من کسی نبود اینجور برای من دل بسوزونه-با این همه درگیری و عدم وجود وقت وظیفه خودم دونستم بیام بهتون بگم-دیگه برداشت مناسب یا نامناسب از این متن به عهده ی خود شما دوستای محترمه-کمتر وقت بزارید بیاید تو نت-به خودتون فشار بیارین-می دونم می بورین و زهنیات پریشون رهاتون نمی کنه ولی فشار بیارین فکر خودتونو متمرکز رو این کنید که بهترین نتیجه رو خواهید گرفت و هیچ چیز هم جلودارتون نیست-تمرکز-فشار اوردن-تنظیم وقت-نظر به مفهوم-دوری از افکار پریشون-برابر با موفقیت شما خواهد بود-کسایی که این زمان فشار بیارن به خودشون موفق می شن-همه تا اینجا مثل شما وقت می زارن از این جا به بد خیلی یا سر در گم می شن-کسایی موفق خواهند شد که از این پیچ و خم بدون کوچکترین آسیبی عبور کنن-معذرت می خوام زیاد صحبت کردم-گفتم شاید کمکی بهتون بکنم -به هر حال موفق باشید امیدوارم به خودتون بیاید از الان بچسبید بیشتر به درساتون-1 دقیقه بیشتر ممکن ا تست بیشتر و یک تست 1500 نفر آدم رو جابه جا می کنه -تفاوت یک رتبه ی 4200 با رتبه 2500 در 1 تسته من به چشم دیدم-و 2500 با 1200 تو 2 تا تست که دیدمو می گم-و 1200 به پایینه که تفاوتای زیادی دارن مثلا 20-30 تا -ولی بین 1200 تا 4200 تنها زدن 4 تا5 تست زندگی ادمو از در آمدن به در نیامدن تغییر می ده -دیگه شما اکثرا نسل70-71 هستید و می دونم نصیحت بر نمی دارید-ولی گفتم که نگم نگفتم -دوستون داشتم که این حرفا رو بهتون زدم خدا شاهده این حرفا رو توی موسسات آموزشی میلیون ها تومن میگیرن تا می گن -فکر می کنید چی می گن تو این موسسات---داداشا و آبجیای خوبم گوش کنید -دیگه همین موفق و پیروز باشید-

واسه این نصیحت خوب و بجای شما متشکرم :gol::heart::gol:

shadowwalker

عضو جدید
اگه سیالاتتو به حد خوبی رسوندی و به قول خودت میخوای تستاشو خفه کنی،حتما کتاب دکتر صادقی انتشارات نصیر رو بخون و تستاشو حل کن. بسیار دقت کن اون کتابیو بگیری که فقط تسته. چون تو نصیر 2 تا کتاب زده.چرا باید این کتابو خوند؟ سوالاس پارسال 4 تاش کیفی بودن، محاسباتی نبودن. یعنی باید به مفهوم مسلط بشی. کتابی بهتر از این برای تسلط بر سیالات کنکور نمیشناسم. فوق العاده بود. به دلیل کیفی بودن وقت کمیو سر جلسه میگیره، واسه همین اگه میتونی حذفش نکن هیچ بخشیشو. چون از پارسال بودجه بندی فصلا ریخته به هم.
منظورت کتاب جدیده ست؟مکانیک سیالات مهندسی؟
پاسخ های تشریحیش خوبه؟

mohandes_ali

عضو جدید
همه بجز من دارن میخونن مام یه ناخونکی میزنیم بعضی بچه ها چقدر فعال هستن همه درس هارو تموم کردن . همه مشکل من با این ریاضی اه :D

اون که مشکل همه اس......تضعیف روحیه نفرما نامردا تموم کردن؟؟؟؟؟ایشالا بتونم تا ده دی تموم کنم منم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا