ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fayyazjahani

عضو جدید
مطمئنی زبان رو میشه بالای 30 % زد ؟ من نصف 504 رو کامل حتی ریدینگو بقیه جملات رو هم راحت معنی می کنم و الان هم 2 تا کتاب پسیج تا تافل فاصله دارم ولی بیشتر از 25 % نتونستم بزنم. در مورد تست هم اگه بتونیم 10 تا رو هم جواب بدیم خیلی هنر کردیم . 10 تا سوال میشه 50 % درصد که خیلی درصد خوبیه. تا این لحظه که ریاضی آقاسی و معتقدی رو خوندم . به نظرم انتگرال دو گانه و سه گانه و طول خم و فصول آخر معتقدی رو اگه بلد باشیم میتونیم تستای آقاسی رو راحت جواب بدیم.

کتاب 504 اصلا به کارت نمیاد الکی نخون . باز تافل بدک نیست . در ضمن زبان 30 تا سواله و اگه 10 تا رو درست بزنی میشه 33 درصد . اون دوستمون هم که گفت زبان رو هفته آخر میزنه اصلا امکان نداره زبان در بهترین حالت 3 ماه بکوب وقت میخواد

r.mob

عضو جدید
کتاب 504 اصلا به کارت نمیاد الکی نخون . باز تافل بدک نیست . در ضمن زبان 30 تا سواله و اگه 10 تا رو درست بزنی میشه 33 درصد . اون دوستمون هم که گفت زبان رو هفته آخر میزنه اصلا امکان نداره زبان در بهترین حالت 3 ماه بکوب وقت میخواد
منظورم از 10 تا سوال ، سوالای ریاضی بود که میشه 50 % درصد

amin 1990

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیز
به نظرم قبل از آزمون نگید که فلان تست بزنم که استرس به وجود میاره،درضمن دوست عزیزم اگه تا الان هیچ ارتعاشات نخوندی به نظرم نرو سراغش من چند ماه پیش دوفصل خوندم به کلی پشیمون شدم فوق العاده سنگین بود،به نظرم ماشین بخونی بهتر جواب میگیری البته اگه ارتعاشاتت خیلی خوب بلد هستی که میشه خوند ارتعاشات. برا سر جلسه آزمون های ازمایشی فکرکنم مشکله خیلیها همین باشه که سرجلسه اولش سردرگم هستن ولی دیگه باید تمرین کرد که اینطور نشه.

mojzar

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیز
به نظرم قبل از آزمون نگید که فلان تست بزنم که استرس به وجود میاره،درضمن دوست عزیزم اگه تا الان هیچ ارتعاشات نخوندی به نظرم نرو سراغش من چند ماه پیش دوفصل خوندم به کلی پشیمون شدم فوق العاده سنگین بود،به نظرم ماشین بخونی بهتر جواب میگیری البته اگه ارتعاشاتت خیلی خوب بلد هستی که میشه خوند ارتعاشات. برا سر جلسه آزمون های ازمایشی فکرکنم مشکله خیلیها همین باشه که سرجلسه اولش سردرگم هستن ولی دیگه باید تمرین کرد که اینطور نشه.

من جامدات خوندم. همه به من گفتن ارتعاشات راهیان خوبه . راهیان گرفتم که هنوز شروع به خوندم نکردمش.

سلام ، من ارتعاشات اصولا از 5 تا تست یا 5 تا رو میزنم یا 4 تا ولی دوست دارم به هر نوع تست ارتعاشات مسلط باشم، من TA ارتعاشات بودم خودم و تسلطم بد نیست و خیلی از تستاشون چشمی می زنم

کتاب پوران به نظرم خیلی بهتر از همشون بوده ولی متاسفانه تست نداره راهیان رو باید ببینم ، باز هم ممنون

solid_mechanical

عضو جدید
با سلام

سلام دوست عزیز. در نگاه اول فقط اینو میتونم بگم که باید از 4 تا ناحیه انتگرال بگیریم. و 2 تا 2 تا از هم کم کنیم و اینکه 100% مختصات قطبی هست.

کدوم 4 تا ناحیه؟ 2 تا 2 تا یعنی چجوری؟ اتفاقاً مرتبط به همین مبحثی هستش که شما تازه مطالعه کردی (انتگرال دوگانه). سایر دوستان هم کسی اگه نظری داره استدعا میکنم...

به نظرم قبل از آزمون نگید که فلان تست بزنم که استرس به وجود میاره...

حساب و کتابای کلی در مورد پاسخگویی به سوالات میتونه مفید باشه لکن در مورد تعیین درصد، نظر بنده به نظر شما نزدیکه! نمیشه با قطعیت گفت من فلان درس رو فلان درصد میزنم. در تایید فرمایشات شما اضافه میکنم تجربه نشون داده درجه دشواری سوالات در باکس های مختلف (و یا درس های مختلف یک باکس) در سالهای اخیر با هم فرق داشته... کنکور 90 رو ملاحظه بفرمایید (دینامیک و دینامیک ماشین خیلی سخت، ارتعاشات متوسط و بالاخره کنترل گلابی) یا مثلا سوالات باکس سیالات سال 90 رو با 91 مقایسه کنید...

...درضمن دوست عزیزم اگه تا الان هیچ ارتعاشات نخوندی به نظرم نرو سراغش من چند ماه پیش دوفصل خوندم به کلی پشیمون شدم فوق العاده سنگین بود...

کسایی که روی دینامیک وقت گذاشتن و سینتیک اجسام صلب رو مسلطن، میتونن براحتی از پس ارتعاشات بر بیان و اونایی که دینامیک نخوندن بهتره اصلا سراغ ارتعاشات هم نرن که ممکنه دچار یاس فلسفی/تحصیلی بشن!

کتاب 504 اصلا به کارت نمیاد الکی نخون . باز تافل بدک نیست .

همینکه شما این دو تا کتاب رو رو با هم مقایسه کردید نشون میده که در این زمینه دستی در آتش دارید. حق با شماست سطح کتاب تافل از 504 بالاتر هستش ولی آیا درسته که بگیم 504 اصلا به کار نمیاد و یا به قول شما خوندنش الکیه؟!

اون دوستمون هم که گفت زبان رو هفته آخر میزنه اصلا امکان نداره زبان در بهترین حالت 3 ماه بکوب وقت میخواد

دقیقا متوجه نشدم چطور اصلا امکان نداره ولی بسته به سطح دانش این دوستمون حتی در کمتر از یه هفته هم امکانپذیر هستش! ولی یه چیزی...

فرض کنید شما (یا هر کدوم از بچه های سیالات یا جامدات) توانایی نسبتا مناسبی برای پاسخگویی به سوالات زبان داشته باشید، فک میکنید عاقلانه باشه اگه زمان بخصوصی (حدود 30-20 دقیقه) رو به زبان اختصاص بدید در صورتی که مطمئن باشید تو این مدت میتونید به 5-4 سوالی که در 4 باکس اصلی شک داشتید (یا سوالات قابل حلی که حل اونا احتیاج به زمان بیشتری داره) پاسخ صحیح بدید؟!

موفق باشید/

mojzar

عضو جدید
من قبلا 504 رو خوندم و 1100 رو دارم می خونم ، هفته ی آخر هم میذارم واسه مهارت تست زنی و گرامر ، منظورم این بود ...
50% میشه ولی خوب آدم باید برای 60 70 % خونده باشه تا بتونه 40 50 % بزنه توی شرایط کنکور ....
تراز درس زبان خیلی کمک می کنه و زبان رو وقتی باید شروع کرد که دید توی 15 دقیقه کمتر از 3 تا تست باکس اصلی رو میشه زد و گرنه که باید برگشت به درس های اصلی و اونارو زد
برای سوال ریاضی هم از روی گزینه ها جواب می دم حلش هم با انتگرال های دوگانس ، گزینه ی 1 و 4 که مساحت حساب شده بیشتر از مساحت مربع محاط شدس که محاله ، گزینه ی 3 هم با کمی دقت معلومه یک عدد منفیه که غیر قابل قبوله پس فقط گزینه ی 2 می تونه درست باشه ، البته اگه طراح نگه منظورم قدر مطلقش بوده !

solid_mechanical

عضو جدید
با سلام

سلام ، من ارتعاشات اصولا از 5 تا تست یا 5 تا رو میزنم یا 4 تا ولی دوست دارم به هر نوع تست ارتعاشات مسلط باشم، من TA ارتعاشات بودم خودم و تسلطم بد نیست و خیلی از تستاشون چشمی می زنم

کتاب پوران به نظرم خیلی بهتر از همشون بوده ولی متاسفانه تست نداره راهیان رو باید ببینم ، باز هم ممنون

من فک میکنم با توجه به محدودیت زمان به همون 4 تست از 5 تا قناعت کنید بهتره و مطمئن باشید این تسلط فوق العادست. برای تسلط بیشتر میتونید معروفترین کتاب رفرنس ارتعاشات که در حال حاضر در اکثر دانشگاههای اروپا و آمریکا تدریس میشه رو مطالعه بفرمایید

• Mechanical Vibrations Theory and Applications by S. Garaham Kelly

و یا به طور خلاصه کتاب "ارتعاشات سری شومز" از همین مولف که شامل حل تمرینات کاربردی ارتعاشات هستش

• Schaum's Outline of Theory and Problems of Mechanical Vibrations by S. Garaham Kelly

تراز درس زبان خیلی کمک می کنه و زبان رو وقتی باید شروع کرد که دید توی 15 دقیقه کمتر از 3 تا تست باکس اصلی رو میشه زد و گرنه که باید برگشت به درس های اصلی و اونارو زد

این منطقی به نظر میرسه ولی دو تا بحث دیگه پیش میاد:

1. طبیعتا اگه قراره فقط به 3-2 سوال زبان پاسخ بدیم در صورت اشتباه جواب دادن به احتمال بالا درصدمون منفی میشه! در این صورت یه تراژدی واقعی اتفاق افتاده
  2. ضمناً حالا که دقیقا معلوم نیست سر جلسه میتونیم برای پاسخگویی به سوالات زبان وقت بذاریم یا نه آیا اساسا منطقی هستش که قبل از کنکور یه زمانی رو به خوندن و تقویت مهارت تست زنی برای این درس اختصاص بدیم. آیا بهتر نیست افرادی که توانایی چندانی در زبان ندارن زمانی رو که قراره برای خوندن این درس صرف کنن روی درسای دیگه سرمایه گذاری کنن؟

برای سوال ریاضی هم از روی گزینه ها جواب می دم حلش هم با انتگرال های دوگانس ، گزینه ی 1 و 4 که مساحت حساب شده بیشتر از مساحت مربع محاط شدس که محاله ، گزینه ی 3 هم با کمی دقت معلومه یک عدد منفیه که غیر قابل قبوله پس فقط گزینه ی 2 می تونه درست باشه ، البته اگه طراح نگه منظورم قدر مطلقش بوده !

من به مهارت به گفته خودتون "چشمی زدن" شما ایمان آوردم و پیش از اینکه به شما بابت این دقت نظرتون آفرین بگم باید بگم طراح این سوال (که من باشم!) انقد تحت تاثیر این پاسخ زیرکانه قرار گرفته که از ارائه هر گونه دفاع از طرح این گزینه های ناشیانه عاجز مونده!

فقط اجازه بدین جسارتاً این اشتباه (که قطعاً اشتباه تایپی بوده) رو تصحیح کرده و عرض کنم که اونی که محاط شده دایره هستش! مربع موجود در شکل در واقع محیط شده:smile:

موفق باشید/

amir-mehrizi

عضو جدید
من ریاضی معتقدی رو خوندم تموم کردم. بعد اومدم سراغ کتاب آقاسی میبینم زمین تا زیر زمین این 2 تا ریاضی فرق دارن. نشستم ریاضی 2 آقاسی رو یه بار از اول خوندم. :eek:الان سر انتگرال 3 گانه هستم . واقعا گیج کننده هست کتاب آقاسی :surprised:. معتقدی خوب درس داده ولی حیف تست نداره:(
اصلا معلوم نیست این همه نکته و تذکری که داده تو کتابش به درد مکانیک میخوره یا نه. :cry:تو تستاش هم از همه کمتر تستهای ریاضی مکانیک رو گزاشته.
اینم یه بحث در مورد ارشد برای دوستایی که گلگی میکنن که تو تاپیک در مورد ارشد بحثی نمیشه. ;)

من از روي معتقدي ميخونم.ولي لز رو آقاسي تست ميزنم.خدايي معجزه كرده.من پارسال از رو اقاسي خوندم اخرشم گند زدم.كتاباي اقاسي فقط به درد كسايي ميخوره كه كلاساشو رفته باشه

mojzar

عضو جدید
با سلام

این منطقی به نظر میرسه ولی دو تا بحث دیگه پیش میاد:

1. طبیعتا اگه قراره فقط به 3-2 سوال زبان پاسخ بدیم در صورت اشتباه جواب دادن به احتمال بالا درصدمون منفی میشه! در این صورت یه تراژدی واقعی اتفاق افتاده
  2. ضمناً حالا که دقیقا معلوم نیست سر جلسه میتونیم برای پاسخگویی به سوالات زبان وقت بذاریم یا نه آیا اساسا منطقی هستش که قبل از کنکور یه زمانی رو به خوندن و تقویت مهارت تست زنی برای این درس اختصاص بدیم. آیا بهتر نیست افرادی که توانایی چندانی در زبان ندارن زمانی رو که قراره برای خوندن این درس صرف کنن روی درسای دیگه سرمایه گذاری کنن؟

اگر کسی واقعا در حد 10% هم نمی تونه زبان رو بزنه همون بهتره که کلا وقت نذاره روی زبان ! البته همیشه سه تا تست میشه پیدا کرد که با معلومات عادی هم زده بشه ، مثلا وکب ها یا توی ریدینگ وقتی میگه این کلمه در متن به چه معناست یا ... ولی من یکم کارنامه ها رو نگاه کردم دیدم تاثیر ترازی زبان واقعا چشم گیره ، بخصوص وقتی دیگه وقت زیاد اوردی و نمی تونی چیزی حل بکنی

با تشکر از تذکرتون بابت تصحیح اشتباهم :)

r.mob

عضو جدید
سلام دوست عزیز. در نگاه اول فقط اینو میتونم بگم که باید از 4 تا ناحیه انتگرال بگیریم. و 2 تا 2 تا از هم کم کنیم و اینکه 100% مختصات قطبی هست.
سلام . در مورد سوال مورد نظرم. نواحی که اول به ذهنم رسید رو مشخص کردم. یه خورده که بیشتر نگاه کردم متوجه شدم راههای ساده تری هم برای حل این سوال هست.(مثلا اینکه زاویه رو میشه تغییر داد یا کلش رو یه دایره فرض کرد و ....) هرچند که دوستمون جواب رو گفتن ولی چیزی که با نگاه اول به ذهنم رسید این بود. فکر میکنم هم درست باشه.
math2.prob.jpg

• Like
واکنش ها: joey

r.mob

عضو جدید
در مورد زبان هم یه نکته خیلی خوبش اینه که. اگه کامل به وکب ها وسلط باشی 10 تا سوال اول رو کلا تو 3 دقیقه میشه جواب داد. بدون هیچ فکری. که این یعنی 33% زبان که خیلی میتونه به آدم کمک کنه.پس نباید از زبان به این راحتیا گذشت.

انیشتن

عضو جدید
اگر کسی واقعا در حد 10% هم نمی تونه زبان رو بزنه همون بهتره که کلا وقت نذاره روی زبان ! البته همیشه سه تا تست میشه پیدا کرد که با معلومات عادی هم زده بشه ، مثلا وکب ها یا توی ریدینگ وقتی میگه این کلمه در متن به چه معناست یا ... ولی من یکم کارنامه ها رو نگاه کردم دیدم تاثیر ترازی زبان واقعا چشم گیره ، بخصوص وقتی دیگه وقت زیاد اوردی و نمی تونی چیزی حل بکنی

با تشکر از تذکرتون بابت تصحیح اشتباهم :)

سلام خسته نباشی.شب قبل از کنکور وهر آزمونی وحتی توصیه می کنم از خوردن ماست جلوگیری کن ماست متابولیسم مغز رو میاره پایین وقفل می شه مغز.حتما عسل توی مواد غذاییت در نظر بگیر.خیلی به فعالیت مغزی کمک میکنه.ایشالاه که دیگه اینجور نمیشی وحتمامرور فرمولا روبا تست درنظر بگیر روخونی از خلاصه هادردی دوانمی کنه اگه می خوای موفق شی حتما مرورتوبا تست زدن انجام بده

amir-mehrizi

عضو جدید
يه سوال.مشتق ضمني اگه مرتبه دومشو بخواييم بايد چگونه حل كنيم؟من هرچي حل ميكنم جواب بدست نمياد

solid_mechanical

عضو جدید
با سلام

...شب قبل از کنکور وهر آزمونی وحتی توصیه می کنم از خوردن ماست جلوگیری کن ماست متابولیسم مغز رو میاره پایین وقفل می شه مغز.حتما عسل توی مواد غذاییت در نظر بگیر.خیلی به فعالیت مغزی کمک میکنه.ایشالاه که دیگه اینجور نمیشی وحتمامرور فرمولا روبا تست درنظر بگیر روخونی از خلاصه هادردی دوانمی کنه اگه می خوای موفق شی حتما مرورتوبا تست زدن انجام بده

بله، از ماست و عسل و تاثیرات هر یک بر روی متابولیسم مغز اطلاع دقیقی ندارم ولی در مورد نحوه مرور کردن شدیدا با شما موافقم و اجازه میخوام دو نکته رو به فرمایشاتتون اضافه کنم:

1. مرور کردن رو با زدن تست جامع از هر باکس انجام بدید. به عنوان مثال مجموعه های 20 تایی رو بصورت رندم از هر باکس انتخاب کنید و سعی کنید با در نظر گرفتن زمان به اونا پاسخ بدید. بعد از پاسخگویی و درصد گیری بیاید با بررسی اون سوالات، مباحث مربوطه رو مرور کنید و در صورت داشتن زمان کافی بصورت مبحثی از اون مباحث تست بزنید. ممکنه بگید خوب اینجوری که ما خیلی مباحثو فراموش کردیم و طبیعیه که خیلی از سوالا رو نتونیم پاسخ بدیم که باعث کاهش اعتماد به نفس و روحیه میشه. در جواب باید گفت که با انجام این شیوه در دراز مدت (بعد از 20-10 بار)، اولا شاهد رشد چشمگیری در درصدامون میشیم که نتیجه انجام یه مرور خوب و موفق هستش و ثانیاً ترس ما از آزمون دادن تا حد زیادی ریخته میشه و باعث میشه سر جسله کنکور آرامش و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم.
  2. ببینید بچه ها هر کدوم از ماها یه قسمتایی رو یا حذف کردیم یا تسلط کافی نداریم یا هر چیز دیگه ای. این معناش اینه که بدون تردید 100 درصد داشته ها و خونده های ما از 100 درصد مطالب کنکور کمتره. بنابراین بهترین حالتی که میتونه تو کنکور برای ما اتفاق بیفته اینه که ما موفق بشیم %90-80 داشته هامونو ارائه بدیم. و همه ما به این باور داریم که محقق شدن این بهترین حالته، با انجام یه مرور موفق و داشتن دقت کافی یه هیچ وجه دور از انتظار نیست. پس همه ما داریم حداکثر تلاشمونو برای ارائه دادن %90-80 داشته هامون انجام میدیم.

کدوم 4 تا ناحیه؟ 2 تا 2 تا یعنی چجوری؟ اتفاقاً مرتبط به همین مبحثی هستش که شما تازه مطالعه کردی (انتگرال دوگانه). سایر دوستان هم کسی اگه نظری داره استدعا میکنم...

سلام . در مورد سوال مورد نظرم. نواحی که اول به ذهنم رسید رو مشخص کردم. یه خورده که بیشتر نگاه کردم متوجه شدم راههای ساده تری هم برای حل این سوال هست.(مثلا اینکه زاویه رو میشه تغییر داد یا کلش رو یه دایره فرض کرد و ....) هرچند که دوستمون جواب رو گفتن ولی چیزی که با نگاه اول به ذهنم رسید این بود. فکر میکنم هم درست باشه.
مشاهده پیوست 183503

مهندس جان شرمنده، بازم متوجه نشدم! حلشو میذارم اگه اشتباست شما و سایر دوستان تصحیح بفرمایید...

مشاهده پیوست solution.pdf

يه سوال.مشتق ضمني اگه مرتبه دومشو بخواييم بايد چگونه حل كنيم؟من هرچي حل ميكنم جواب بدست نمياد

اگه امکانش هست صورت سوالو مرقوم بفرمایید تا دقیقتر صحبت کنیم.

موفق باشید/

solid_mechanical

عضو جدید
با سلام

اگه امکانش هست صورت سوالو مرقوم بفرمایید تا دقیقتر صحبت کنیم.

سلام . هم میتونی دیفرانسیل درجه 2 بگیری هم میتونی از ژاکوبین استفاده کنی.

خب صورت سوال که مطرح نشد پس ناچاریم خودمون اونو حدس بزنیم!

مشتق ضمنی مبحث ساده ای هستش و تو دوره دبیرستان باهاش سر و کار داشتیم؛ اینه که نوعا برای کنکور سراسری یه مقدار پیچ و تاب بهش میدن. دو تا از معروفترین sample های مربوط به مشتق ضمنی عبارتند از:
  1. مراتب بالاتر مشتقات ضمنی (ریاضی 1)
  2. مشتق ضمنی از توابع مرکب (ریاضی 2)

ملاحظه کنید...

مشاهده پیوست derivative.pdf

موفق باشید/

r.mob

عضو جدید
Untitled11.jpg
سلام دوست عزیز فکر کنم الان دیگه منظورم رو متوجه شده باشی. البته با توجه به اینکه طراح سوال خودت هستی حتما بهترین و ساده ترین راه حل رو میدونی چی هست. این چیزی بود که اون اول به ذهنم رسیده بود. فقط سوالی که ازت دارم اینه که چرا از مختصات قطبی استفاده نکردی ؟ برام جای تعجب هست.البته تو جزئیات جواب دقت نکردم که ببینم حلت درست بوده یا نه.
در مورد مشتق ضمنی هم تو کتاب معتقدی خیلی ساده درس داده ولی تو کتاب آقاسی مشتق ضمنی رو سخت کرده. ولی به طور کلی اگه بخوایم از دو تا متغییر نسبت به هم تو یه تابع مشتق بگیریم باید از مشتق ضمنی استقاده کنیم. که البته مشتق ضمنی رو هم میشه به مشتق زنجیره ای تبدیل کرد.موفق باشید

amir-mehrizi

عضو جدید
نه عزيزانم مربوط به رياضيه 1 هستش.
x^2-xy+y^2=1
من اينجوري حل ميكنم.با فرمول ضمني حل ميكنم يه بار.با از عيارت بدست اومده يه بار ديگه برحسب ضمني مشتق ميگيرم.ولي اصلا جور در نمياد

solid_mechanical

عضو جدید
با سلام

مشاهده پیوست 183694
سلام دوست عزیز فکر کنم الان دیگه منظورم رو متوجه شده باشی...

مهندس جان اذیت شدیا، راضی نیستیم بخدا، ما اومدیم خودتو ببینیم

امیدوارم اینبار درست متوجه شده باشم!

مشاهده پیوست 183741
بله درسته با این استراتژی مبشه مسئله رو حل کرد ولی آیا شما میتونی S_2 رو بدست بیاری؟ من که نمیتونم!

فقط سوالی که ازت دارم اینه که چرا از مختصات قطبی استفاده نکردی ؟ برام جای تعجب هست.

استفاده از مختصات قطبی توجیهی نداره مگر در مواقعی که منجر به ساده تر شدن حل بشه ولی در اینجا اگر از مختصات قطبی حل کنیم بعد از اینکه با کلی محاسبات حدود انتگرال و توابع مورد نیاز رو بدست آوردیم ناچار به محاسبه انتگرالهای پیچیده خواهیم شد. اگه شما از طریق مختصات قطبی به جواب رسیدی ممنون میشم منو در جریان جزئیاتش قرار بدی...

نه عزيزانم مربوط به رياضيه 1 هستش.
x^2-xy+y^2=1
من اينجوري حل ميكنم.با فرمول ضمني حل ميكنم يه بار.با از عيارت بدست اومده يه بار ديگه برحسب ضمني مشتق ميگيرم.ولي اصلا جور در نمياد

خب میخوای حل منو ببین، شاید جور درومدش!

مشاهده پیوست 3.pdf

موفق باشید/

آخرین ویرایش:

r.mob

عضو جدید
با سلام مهندس جان اذیت شدیا، راضی نیستیم بخدا، ما اومدیم خودتو ببینیم امیدوارم اینبار درست متوجه شده باشم! مشاهده پیوست 183741 بله درسته با این استراتژی مبشه مسئله رو حل کرد ولی آیا شما میتونی S_2 رو بدست بیاری؟ من که نمیتونم! استفاده از مختصات قطبی توجیهی نداره مگر در مواقعی که منجر به ساده تر شدن حل بشه ولی در اینجا اگر از مختصات قطبی حل کنیم بعد از اینکه با کلی محاسبات حدود انتگرال و توابع مورد نیاز رو بدست آوردیم ناچار به محاسبه انتگرالهای پیچیده خواهیم شد. اگه شما از طریق مختصات قطبی به جواب رسیدی ممنون میشم منو در جریان جزئیاتش قرار بدی/
سلام دوباره. خواهش میکنم مهندس. شما با دسته گل تشریف آوردین ما هم به رسم ادب با میوه و شیرینی ازتون پذیرایی کردیم. اول اینکه فایل ضمیمه ای که گذاشتی باز نشد متاسفانه متوجه نشدم منظورت از s_2 چی بود.بعد اینکه فکر کنم با مختصات قطبی راحت تر بشه حل کرد. فقط به جای a باید r بزاریم. مخصوصا جایی که sin رو وارد کردی. بعد اینکه یه چیزه دیگه نظرت در مورد تغییر و متغییر u , v چیه ؟ الان دارم استاتیک قسمت تیرها رو میخونم در اولین فرصت با اون روشی که خودم گفتم و با مختصات قطبی مینویسم اگه حل شد در جریان میذارمت.

amir-mehrizi

عضو جدید
با سلام

مهندس جان اذیت شدیا، راضی نیستیم بخدا، ما اومدیم خودتو ببینیم

امیدوارم اینبار درست متوجه شده باشم!

مشاهده پیوست 183741
بله درسته با این استراتژی مبشه مسئله رو حل کرد ولی آیا شما میتونی S_2 رو بدست بیاری؟ من که نمیتونم!

استفاده از مختصات قطبی توجیهی نداره مگر در مواقعی که منجر به ساده تر شدن حل بشه ولی در اینجا اگر از مختصات قطبی حل کنیم بعد از اینکه با کلی محاسبات حدود انتگرال و توابع مورد نیاز رو بدست آوردیم ناچار به محاسبه انتگرالهای پیچیده خواهیم شد. اگه شما از طریق مختصات قطبی به جواب رسیدی ممنون میشم منو در جریان جزئیاتش قرار بدی...

خب میخوای حل منو ببین، شاید جور درومدش!

مشاهده پیوست 183740

موفق باشید/

اي دست گلت درد نكنه.ديگه فهميدم.يه دنيا تشكر ازت

solid_mechanical

عضو جدید
با سلام

...فایل ضمیمه ای که گذاشتی باز نشد متاسفانه متوجه نشدم منظورت از s_2 چی بود...

اینم فایل ضمیمه

مشاهده پیوست 4.pdf

همونطور که پیش تر هم عرض کردم با این استراتژی میشه مسئله رو حل کرد به شرطی که بتونیم S_2 رو بدست بیاریم. ممنون میشم طریقه محاسبه S_2 رو بفرمایید...

سلام خداقوت کنکوریای عزیزایشالاه همتون قبول بشین ارشدبشین روزتون وسال دیگه تبریک بگم.;)

مادر من مادر من/ تو یاری و یاور من
با یادی از زنده یاد خسرو شکیبایی و همچنین تشکر از شما بابت این انرژیهای مثبت

اي دست گلت درد نكنه.ديگه فهميدم.يه دنيا تشكر ازت

قابل شما رو نداشت. اگه بازم سوالی هست خوشحال میشم بتونم کمک کنم

موفق باشید/

r.mob

عضو جدید
با سلام

اینم فایل ضمیمه

مشاهده پیوست 183819

همونطور که پیش تر هم عرض کردم با این استراتژی میشه مسئله رو حل کرد به شرطی که بتونیم S_2 رو بدست بیاریم. ممنون میشم طریقه محاسبه S_2 رو بفرمایید...
در مورد اون قسمت مورد نظر اگه نشه با تغییر متغییر حلش کرد منم راهی به ذهنم نمیرسه. ولی اگه اون رو نشه حل کرد فکر کنم شکل زیر رو دیگه بشه حل کرد. البته ببخشید این سوال رو کش دادما فقط برای تبادل اطلاعات است.Untitled11.jpg

solid_mechanical

عضو جدید
با سلام

در مورد اون قسمت مورد نظر اگه نشه با تغییر متغییر حلش کرد منم راهی به ذهنم نمیرسه. ولی اگه اون رو نشه حل کرد فکر کنم شکل زیر رو دیگه بشه حل کرد. البته ببخشید این سوال رو کش دادما فقط برای تبادل اطلاعات است.مشاهده پیوست 183833

البته کار نشد نداره! منتها همونطور که قبلاً عرض کردم ما از تغییر متغیر قطبی استفاده نمیکنیم صرفاً به این خاطر که ازش استفاده کرده باشیم. فلسفه استفاده از این تکنیک (تکنیک تغییر متغیر) راحتتر و سریعتر رسیدن به جواب هستش در غیر اینصورت بکار بردنش لزومی نداره.

در زیر حل این مسئله با استفاده از مختصات قطبی رو براتون گذاشتم که حقیقتاً مصداق پیچوندن لقمه دور سر هستش!

مشاهده پیوست 5.pdf

موفق باشید/

Dashpot

عضو جدید
سلام؛
لطف میکنید تو حل این سوال راهنماییم کنید.
Untitled.jpg
متشکرم . . .

r.mob

عضو جدید
سلام دوستان.
نمی دونم تاحالا تو حل مسائل خرپا به این نکته توجه کردین یا نه. من که تا حالا توجه نکرده بودم.تو حل مسائل خرپا زمانی که رو خرپا یه نیروی خارجی میزارن و میگن روی فلان عضو چقد نیرو وارد میشه یا نیروی داخلی فلان عضو چقدر هست، ما قبل اینکه دست به قلم بشیم میتونیم تشخیص بدیم که اصلا اون نیرو روی عضو مورد نظر نیروی کششی وارد میکنه یا فشاری و با توجه به این نکته میتونیم یه سری از گزینه ها رو حذف کنیم.
مثل تست زیر که مشخص هست نیرو به روی عضو مورد نظر کشش وارد میکنه و 2 تا از گزینه ها حذف میشن به راحتی. من که تاحالا توجه نکرده بودم بهش..
kharpa.jpg

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا