ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

gm1362

عضو جدید
منم برا امسال میخونم.از اولین صفحه های تایپک خوندم نظر دوستانو تا اینجا.قضیه من یه خورده فرق داره.من شاغل بودم و متاهل هستم اما به خاطر علاقه به درس از کار در اومدم و با وجود سختیهای فراوانی که از همین تصمیمم برام پیش اومده دارم میخونم.منابع مطالعاتی رو با توجه به پیشنهادهای دوستان جمع کردم فقط چند تا سوال داشتم
1-آیا کتاب سیالات راهیان ارشد من که مال سال 86 هستش باید عوض شه و جدیدترشو بگیرم؟
2-کل کتابهای ریاضی نیکوکارو دارم اما بنا به نظر دوستان میخوام معادلات گاج و ریاضیات 1و2 آغاسی رو بگیرم تائید میفرمایید؟
3-دروس دینامیک و طراحی اجزا و استاتیک و ارتعاشات و احتمالا کنترل و میخام کنار بزارم و نیرومو برا بقیه بزارو چون برام خیلی بدقلق هستند!
4-دانشگاه عباسپور تهران تبدیل انرزی مدنظرمه از ترازها و درصدهای قبولیش خبری دارین؟
سلام دوست عزیز.سعی میکنم مختصر جواب سوال هاتون رو بدم.
1: کتاب های راهیان سال 86 رو من ندیدم اما ترجیحا چاپ جدید رو بگیرید.
2: برای ریاضی یک کتاب نیکوکار هم چیزی از آقاسی کم نداره ولی برای ریاضی دو، من خودم کتاب آقاسی رو ترجیح میدم.معادلات گاج هم عالیه.
3: اگر این درسهایی که گفتین رو کنار بذارید شک نکنید که قبول نمیشید.از هیچ درسی نترسید.دور اول شاید براتون سخت باشه اما روزهای آخر پیشرفت خودتون رو متوجه میشید.
4: شما به دانشگاه و رتبه و تراز فکر نکن.هم تراز و هم درصد هرسال تغییر میکنه.از الان تا روزی که میری سر جلسه کنکور فقط یه کار داری که اونم خوندنه.محاسبه درصد و تراز و این چیزا واسه بعد از کنکوره.
5: هیچ درسی رو کنار نذار.چون خیلی مهم بود دوبار گفتم.
موفق باشید.

gm1362

عضو جدید
سلام دوستان
من قبلا هم گفته بودم كه امسال در گرايش ساخت شركت كرده بودم ولي بنا بر نامريد روزگار و بعضيا حقم خيلي ضايع شد يه باباي اومده فقط يك ماه ساخت خونده زده 30 درصد درحالي كه گرايش اين نيست ول يمن كه 4 سال درسشو خوندمو تو كاراش بودم و 4 5 ماه تمام ساخت ميخوندم واسم اومده 14 درصد!!!
واسه همين امسال و همه باكس هاي مكانيكو ميخونم
حالا ميخاستم بگم كه من چون پايه ديناميكيم ضعيف تابستون همه باكس هه جز ديناميك ها رو ميخونم و بعد از تابستون با شركت در كلاس هاي درس مربوطه خودمو به شما مير سونم ميخاستم بدونيد كه من با شما پيش ميا م ولي يكم برنامم فرق داره كه بعدا دچار اشتباه نشيم
از Daneshju.m و بقيه دوستا ننيز سپاسگذارم
همگي موفق باشيم;)
سلام.
آقا ایمان شما دیگه چرا این حرفو میزنی؟
کل دینامیک رو شما خلاصه کنی جمعا بیشتر از 10 تا فرمول نیست.دینامیک اصلا درسی نیست که بخوای کلاسش رو بری.فقط حل تمرین لازمه تا با تیپ همه سوال ها آشنا بشی.از همین تابستون تمرین های مریام رو عمقی و با حوصله حل کن شک نکن نتیجه میگیری.دینامیک درسی نیست که توی بحبوحه پاییز بتونی از پسش بر بیای.تابستون مثال تشریحی حل کن پاییز تست بزن.کلاس هم نیاز نداری.

mahdi0063

عضو جدید
نه آزمون نمیخوام بدم بنظر من آزمون برای کسانی که بار اول میخوان ارشد شرکت کنن مناسبتره نه برای یکی مثل من

mahdi0063

عضو جدید
سلام.
کل دینامیک رو شما خلاصه کنی جمعا بیشتر از 10 تا فرمول نیست.دینامیک اصلا درسی نیست که بخوای کلاسش رو بری.فقط حل تمرین لازمه تا با تیپ همه سوال ها آشنا بشی.از همین تابستون تمرین های مریام رو عمقی و با حوصله حل کن شک نکن نتیجه میگیری.دینامیک درسی نیست که توی بحبوحه پاییز بتونی از پسش بر بیای.تابستون مثال تشریحی حل کن پاییز تست بزن.کلاس هم نیاز نداری.

ولی کلا دینامیک درس فراری هست نیاز به تمرین مداوم داره منم پیشنهاد شمارو قبول دارم و میخوام از الان براش برنامه ریزی کنم فقط کنترل موندم چطوری بخونم هیچ منبع خوبی ندارم براش:-(

gm1362

عضو جدید
ولی کلا دینامیک درس فراری هست نیاز به تمرین مداوم داره منم پیشنهاد شمارو قبول دارم و میخوام از الان براش برنامه ریزی کنم فقط کنترل موندم چطوری بخونم هیچ منبع خوبی ندارم براش:-(
کنترل آریاز برادرانی کتاب خیلی خوبیه.پیشنهاد میکنم از روی اون بخونید.

daneshju.m

عضو جدید
خوب حالا برای اینکه تو بودجه بندی دچار اختلاف نشیم نظرتون در مورد بودجه بندی های که توسط موسسه هایی مثل ماهان و پارسه انجام شده چیه ؟طبق بودجه بندی این موسسه ها که تو سایتشون هم قرار دادن استارت بزینیم ؟

بودجه بندی ؟!!! من که همون برنامه خودم رو اصلاح می کنم ، به امید خدا با همون شروع می کنم ، تا ببینیم خدا چی می خواد ، هر کی هم که میاد بسم الله ، کاری به بودجه بندی موسسات هم ندارم ، طبق همون سرفصل های کتاب پیش میرم ، آزمون هم احتمال زیاد شرکت نمی کنم ، ولی اگه بعدا کسی پایه شد ، سر تاریخ های مشخص آزمون های پارسه رو از خودم می گیرم ، درصداشو با بقیه مقایسه می کنم ، ببینم در چه وضعیتی هستم ، این از من ....

mahdi0063

عضو جدید
بودجه بندی ؟!!! من که همون برنامه خودم رو اصلاح می کنم ، به امید خدا با همون شروع می کنم ، تا ببینیم خدا چی می خواد ، هر کی هم که میاد بسم الله ، کاری به بودجه بندی موسسات هم ندارم ، طبق همون سرفصل های کتاب پیش میرم ، آزمون هم احتمال زیاد شرکت نمی کنم ، ولی اگه بعدا کسی پایه شد ، سر تاریخ های مشخص آزمون های پارسه رو از خودم می گیرم ، درصداشو با بقیه مقایسه می کنم ، ببینم در چه وضعیتی هستم ، این از من ....

برنامتو اگر اصلاح کردی بزار تو تایپیک، منم بودجه بندی موسساتو بیخیال شدم و سرفصل کتابارو مد نظر میگیرم

mahdi0063

عضو جدید
کنترل آریاز برادرانی کتاب خیلی خوبیه.پیشنهاد میکنم از روی اون بخونید.

این کتاب که معرفی کردید حجمش چقدره واضح و تمیز توضیح داده؟ من کتاب راهیان ارشد کنترل داشتم خیلی بد توضیح داده بود منم کنترلم خیلی ضعیف هست و برا هیچ ازمونی تا حالا نخوندمش

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام.
والا من 3 سال پيش ديناميك پاس كردم اونم در حد ساخت و توليد به هيچ وجهم سراغ كتاب مريام تالا نرفتم از اين ميترسم يكم بد قلقي كنه كتابش!!! ولي ممنون ا زراهنماييت
در مورد ارتعاشات و كنترل چه پيشنهادي داري؟ واسه ما كنترل و ديناميك ماشين اختياري بود كه من اصلا پاسش نكردم اصلا نميدونم موضوع درسش دقيقا چيه ولي ارتعاشات رو تا حدودي واردم من اوضاع يكم با شماها فرق داره راستي منظورم از كلاس كلاس ها يآزاد نيست كه پول خرج كنم ميخام سر كلاساي دانشگاه خودم بشينم يكي دو تا استاد توپ در زمينه ديناميك داريم نميدونم بشناسيد يا نه استاد شمسي پور و استاد خادم القران

آخرین ویرایش:

daneshju.m

عضو جدید
برنامتو اگر اصلاح کردی بزار تو تایپیک، منم بودجه بندی موسساتو بیخیال شدم و سرفصل کتابارو مد نظر میگیرم

هنوز اصلاح نکردم ، برنامه هرکس ممکنه متفاوت باشه ، من این برنامه رو براساس شرایط خودم نوشتم ، اگر دوستان برنامه ی دیگری دارن ، با کمال میل استقبال می کنم ... شما هم هرجور راحت تری بخون آقا مهدی ، من پارسال با برنامه پارسه می خونم ولی امسال نمیخوام این کار رو کنم .

gm1362

عضو جدید
این کتاب که معرفی کردید حجمش چقدره واضح و تمیز توضیح داده؟ من کتاب راهیان ارشد کنترل داشتم خیلی بد توضیح داده بود منم کنترلم خیلی ضعیف هست و برا هیچ ازمونی تا حالا نخوندمش
حجمش حدود 600 صفحه است.اما خیلی خوب و واضح توضیح داده.

godman2010

عضو جدید

کتاب خیلی خوبیه..........انتشارات آزاده

daneshju.m

عضو جدید
والا من 3 سال پيش ديناميك پاس كردم اونم در حد ساخت و توليد به هيچ وجهم سراغ كتاب مريام تالا نرفتم از اين ميترسم يكم بد قلقي كنه كتابش!!! ولي ممنون ا زراهنماييت
در مورد ارتعاشات و كنترل چه پيشنهادي داري؟ واسه ما كنترل اختياري بود كه من اصلا پاسش نكردم اصلا نميدونم موضوع درسش دقيقا چيه ولي ارتعاشات رو تا حدودي واردم من اوضاع يكم با شماها فرق داره راستي منظورم از كلاس كلاس ها يآزاد نيست كه پول خرج كنم ميخام سر كلاساي دانشگاه خودم بشينم يكي دو تا استاد توپ در زمينه ديناميك داريم نميدونم بشناسيد يا نه استاد شمسي پور و استاد خادم القران

من شخصا از کنترل خیلی خیلی بیشتر از ارتعاشات خوشم میاد ، البته بعضی از قسمت ها کنترل اینجوریه که باید ارتعاشات رو حتما بدونی ، کتاب آریاز کتاب خوبیه ، حجمش بالاست و مخصوص بچه های برقه ، فقط باید حواست باشه فقط قسمت های مربوط به مکانیک رو بخونی

mahdi0063

عضو جدید
هنوز اصلاح نکردم ، برنامه هرکس ممکنه متفاوت باشه ، من این برنامه رو براساس شرایط خودم نوشتم ، اگر دوستان برنامه ی دیگری دارن ، با کمال میل استقبال می کنم ... شما هم هرجور راحت تری بخون آقا مهدی ، من پارسال با برنامه پارسه می خونم ولی امسال نمیخوام این کار رو کنم .

نه منم برنامه ریختم ولی میخوام از برنامه بقیه دوستان هم استفاده کنم برای بهتر کردن برنامه خودم، و اینکه با بقیه بچه های تایپیک هماهنگ باشیم که حس رقابتمون بره بالا

gm1362

عضو جدید
در مورد ارتعاشات و كنترل چه پيشنهادي داري؟ واسه ما كنترل و ديناميك ماشين اختياري بود كه من اصلا پاسش نكردم اصلا نميدونم موضوع درسش دقيقا چيه ولي ارتعاشات رو تا حدودي واردم من اوضاع يكم با شماها فرق داره راستي منظورم از كلاس كلاس ها يآزاد نيست كه پول خرج كنم ميخام سر كلاساي دانشگاه خودم بشينم يكي دو تا استاد توپ در زمينه ديناميك داريم نميدونم بشناسيد يا نه استاد شمسي پور و استاد خادم القران
کتاب مریام کتاب بد قلقی نیست نگران نباش.بخونی متوجه میشی.
دینامیک ماشین درس سختی نیست اگر تست های سال های قبل رو بزنی میتونی راحت بهش مسلط بشی.

daneshju.m

عضو جدید
نه منم برنامه ریختم ولی میخوام از برنامه بقیه دوستان هم استفاده کنم برای بهتر کردن برنامه خودم، و اینکه با بقیه بچه های تایپیک هماهنگ باشیم که حس رقابتمون بره بالا

خب ، آقا مرام بذار ، برنامتو بنویس اینجا ، تا ما هم استفاده کنیم ،اگه قراره که هیچکدومتون نگید و فقط برنامه خودتون رو درست می کنید ، منم به خدا بیکار نیستم ، فقط نزدیک 30 دقیقه تایپ کردم ، که همه باهم به یه نتیجه درستی برسیم ، اگه از اولش اینجوریه ، که منم دیگه ساده نباشم ...

gm1362

عضو جدید
خب ، آقا مرام بذار ، برنامتو بنویس اینجا ، تا ما هم استفاده کنیم ،اگه قراره که هیچکدومتون نگید و فقط برنامه خودتون رو درست می کنید ، منم به خدا بیکار نیستم ، فقط نزدیک 30 دقیقه تایپ کردم ، که همه باهم به یه نتیجه درستی برسیم ، اگه از اولش اینجوریه ، که منم دیگه ساده نباشم ...
برنامه شما تقریبا کامله فقط من یه ایراد توش دیدم که اونم اینه:
شما درس هارو بهتره یک دور توی تابستون تموم کنی تا همیشه یک دور از آزمون های آزمایشی جلوتر باشی.این خیلی مهمه که همیشه از آزمون ها یک قدم جلوتر بمونی.

mahdi0063

عضو جدید

حتما میزارم، الان در حال تدوین هستم کامل که شد میزارم بقیه هم استفاده کنن برنامه من بیشتر بدرد کسایی میخوره که شاغل هستن مثل خودم، من حتی دارم فایل گزارش نویسی آخر هفتمونو هم درست می کنم که همه استفاده کنن

k1keyvan27

عضو جدید
سلام دوست عزیز.سعی میکنم مختصر جواب سوال هاتون رو بدم.
1: کتاب های راهیان سال 86 رو من ندیدم اما ترجیحا چاپ جدید رو بگیرید.
2: برای ریاضی یک کتاب نیکوکار هم چیزی از آقاسی کم نداره ولی برای ریاضی دو، من خودم کتاب آقاسی رو ترجیح میدم.معادلات گاج هم عالیه.
3: اگر این درسهایی که گفتین رو کنار بذارید شک نکنید که قبول نمیشید.از هیچ درسی نترسید.دور اول شاید براتون سخت باشه اما روزهای آخر پیشرفت خودتون رو متوجه میشید.
4: شما به دانشگاه و رتبه و تراز فکر نکن.هم تراز و هم درصد هرسال تغییر میکنه.از الان تا روزی که میری سر جلسه کنکور فقط یه کار داری که اونم خوندنه.محاسبه درصد و تراز و این چیزا واسه بعد از کنکوره.
5: هیچ درسی رو کنار نذار.چون خیلی مهم بود دوبار گفتم.
موفق باشید.
بعضی وقتا آدم حقایقو میدونه اما خودشو گول میزنه.حق با شماست یه تغییراتی تو برنامم دادم ولی کلا سخت شد!!!!!!
گزینه 5ام که گفتین کارمو سخت کرد:)
ممنون از راهنماییتون

daneshju.m

عضو جدید
حتما میزارم، الان در حال تدوین هستم کامل که شد میزارم بقیه هم استفاده کنن برنامه من بیشتر بدرد کسایی میخوره که شاغل هستن مثل خودم، من حتی دارم فایل گزارش نویسی آخر هفتمونو هم درست می کنم که همه استفاده کنن

ممنون میشیم ، در ضمن من که از اول گفتم یه کار نیمه وقت هم دارم (!!! ) ، پس منتظریم :)

k1keyvan27

عضو جدید
یه پیشنهاد:من کلا شبا راحتترم واسه درس خوندن هم ساکته هم کاری الا درس نداری هم در یخچال بی هیچ دردسری(خانم)به روت بازه.اما یه نفر بهم گفت کا از 7یا8 صبح بشینی بخونی بازده بیشتر میشه و در زمان هم جلوتری!!!نظر شما چیه؟

daneshju.m

عضو جدید
بچه ها واسه دینامیک من کتاب ارتعاشات و دینامیک جباری رو دارم ، تک جلدی جدیدشو ندارم ، پارسال هم دینامیک رو کنار گذاشته بودم ، کتاب مریام من هم زبان فارسی نیست ، چون دوران دانشجویی استادمون زبان اصلی می خواست ، ما هم کتاب زبان اصلی گرفته بودیم و الان بخوام زبان اصلی بخونم ، خیلی وقتمو می گیره ، به نظرتون چی کار کنم ، همون کتاب مشترک دینامیک و ارتعاشات جباری کفایت می کنه یا برم کتاب دیگه ای بخرم ؟ چه کتابی ؟ (با خودم عهد کرده بودم ،دیگه امسال یه قرون پول واسه کتاب ارشد خرج نکنم ولی انگار نمیشه :D )

daneshju.m

عضو جدید
یه پیشنهاد:من کلا شبا راحتترم واسه درس خوندن هم ساکته هم کاری الا درس نداری هم در یخچال بی هیچ دردسری(خانم)به روت بازه.اما یه نفر بهم گفت کا از 7یا8 صبح بشینی بخونی بازده بیشتر میشه و در زمان هم جلوتری!!!نظر شما چیه؟

هرکسی خودش می دونه ولی من با صبح ها خیلی خیلی موافق ترم

gm1362

عضو جدید
بچه ها واسه دینامیک من کتاب ارتعاشات و دینامیک جباری رو دارم ، تک جلدی جدیدشو ندارم ، پارسال هم دینامیک رو کنار گذاشته بودم ، کتاب مریام من هم زبان فارسی نیست ، چون دوران دانشجویی استادمون زبان اصلی می خواست ، ما هم کتاب زبان اصلی گرفته بودیم و الان بخوام زبان اصلی بخونم ، خیلی وقتمو می گیره ، به نظرتون چی کار کنم ، همون کتاب مشترک دینامیک و ارتعاشات جباری کفایت می کنه یا برم کتاب دیگه ای بخرم ؟ چه کتابی ؟ (با خودم عهد کرده بودم ،دیگه امسال یه قرون پول واسه کتاب ارشد خرج نکنم ولی انگار نمیشه :D )
شما جواب سوال خودتون رو دادید.کتاب مریام به زبان شیرین پارسی رو تهیه بنمایید و سوالات آن را تشریحی حل بفرمایید تا بر آنها تسلط یابید و در کنکور توفیق الهی شامل حالتان گردد.:biggrin:
کتاب جباری به تنهایی کفایت نمیکنه.

karim-mech

کاربر بیش فعال
سلام gm1362 . شماها دارین منو وسوسه میکنید یه بار دیگه واسه کنکور بخونم. متولد 68 هستم. هنوز سربازی نرفتم. به نظرتون میرزه یه بار دیگه کنکور بدم؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا