ارشد 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

masser

عضو جدید
سلام دوستان
واسه مدیریت تولید (تخصصی ساخت) کدوم سرفصلها رو بخونیم؟؟؟؟؟؟؟

daneshju.m

عضو جدید
چند روز پیش کتاب استاتیک نایی به دستم رسید ، دیروز وقت کردم ، یه نگاهی روش بندازم ، به نظرم کتاب خوبیه ، نکات جالبی توش نوشته شده ، من جزوه دستنویس نایی رو هم داشتم و قبلا خونده بودم ، اولش فکر می کردم ، شاید خریدن کتابش ، در صورتی که جزوشو دارم ، پول حروم کردنه ، اما فعلا که از خریدم راضی هستم ، چون بعضی از نکات توی جزوش خیلی خلاصه نوشته شده بود، منم که سر کلاسش نبودم و فقط جزوشو داشتم ، با استدلال خودم ، درکش می کردم ، ولی تازه فهمیدم کلا قضیش یه چیز دیگه بوده :biggrin:
یه چیز دیگه ای که نظرم رو جلب کرد و به نظرم خوب اومد ، این بود که در اول هر فصل ، فراوانی تست های آزمون های سراسری از هر فصل رو نوشته ، ... :)
این درصد ها رو می زارم که دوستانی که به هر دلیلی نتونستن این کتاب رو تهیه کنند ، یه اطلاعات کلی درباره اهمیت فصل های استاتیک داشته باشن :;)

فراوانی تست های آزمون سراسری از هر فصل :

فصل اول : مفاهیم اولیه - نیرو ( حدود یک درصد )
فصل دوم : تعادل نقطه مادی ( حدود ده درصد )
فصل سوم : تعادل اجسام صلب ( حدود بیست و دو درصد )
فصل چهارم : خرپا ( حدود سیزده درصد )
فصل پنجم : قاب ها و ماشین ها ( حدود شش درصد )
فصل ششم : مرکز سطح ( حدود هفت درصد )
فصل هفتم : نیروهای داخلی - نمودار نیروی برشی و گشتاور خمشی - کابل ها ( حدود ده درصد )
فصل هشتم : اصطکاک ( حدود بیست و یک درصد )
فصل نهم : گشتاور (ممان ) اینرسی و حاصلضرب اینرسی سطح ( حدود چهار درصد )
فصل دهم : کار مجازی ( حدود پنج درصد )

امیدوارم همگی موفق باشید:gol::w16:

shirin_902

عضو جدید
سلام
من ریاضی 1و2 از کتاب آقاسی خوندم ولی برای معادلات و ریاضی مهندسی نمیدونم چیکار کنم برای معادلات گاج بهتره یا آقاسی یا کتاب دیگه؟ برای ریاضی مهندسی هم کتاب کریمی خیلی حجیم به نظر میاد ارزش داره بخونیش یا کتاب دیگه ای بگیرم؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

اگه پایه تقریبا متوسطی از این 2 تا درس داری ، کتابای دکتر معتقدی ( پارسه ) خوبه . نکته های خوبی داره و توضیحاتش هم خوبه.

حجرالاسود

عضو جدید
ehsan-inventor

ehsan-inventor

سلام آقا احسان
شما هم تا به الان شروع کردید؟
کدام دانشگاهید؟
کدام آزمونا شرکت میکنید؟

mec_eng_2010

عضو جدید
سلام دوستان -من ارشد دارم برای طراحی کاربردی میخونم به نظر شما بهترین منبع برای طراحی اجزا چیه؟

farzadyar

عضو جدید
یه سوال

یه سوال

همین الان از خودتو بپرسید که ، آیا تمام کارهایی که برای قبولی در ازمون ارشد انجام می دهم ، تمام کارهایی است که می توانم انجام دهم ؟
اگه تمام کار ها یی که می توانید انجام دهید کمتر از کار هایی است که انجام می دهید از امروز برای کار هایی که می توانید انجام دهید و انجام نمی دهید برنامه ریزی کنید.

gigili206

عضو جدید
سلام
من ریاضی 1و2 از کتاب آقاسی خوندم ولی برای معادلات و ریاضی مهندسی نمیدونم چیکار کنم برای معادلات گاج بهتره یا آقاسی یا کتاب دیگه؟ برای ریاضی مهندسی هم کتاب کریمی خیلی حجیم به نظر میاد ارزش داره بخونیش یا کتاب دیگه ای بگیرم؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

به نظر من اگه ریاضی 1 و 2 رو از رو آقاسی خوندی و راضی بودی معادلاتم از همون اقاسی بخون چون سبک نگارشش با ریاضی یک و دو یه جوره. من که هر سه تا رو از رو اقاسی خوندم و به نظرم هر سه تا کتاب کتابهای خوبی هستن. در ضمن معادلات گاج به نظر من یه مقدار مختصره درسش و به کاملی اقاسی مباحث رو تشریح نکرده. برا ریاضی مهندسی هم که دوستان کتاب مهندس کریمی رو پیشنهاد دادن که من خریدمش ولی هنوز نخوندم .

gigili206

عضو جدید
معادلات نیکوکارم عالیه...

معادلات نیکوکار دو تا کتابه اگه کتاب درسیش منظورتونه که اصلا به درد کنکور نمیخوره پر از قضیه و اثبات و... در واقع یه کتاب مرجعه. کتابای کنکورشم یه عیب بزرگ دارن و اون اینه که تست طبقه بندی شده ندارن و تست ها رو بر اساس سالشون تو اخر کتاب اورده. یعنی صد صفحه اول کتاب فقط درس داده و تست برای هر مبحث نداره.

ehsan-inventor

عضو جدید
سلام آقا احسان
شما هم تا به الان شروع کردید؟
کدام دانشگاهید؟
کدام آزمونا شرکت میکنید؟

سلام دوست عزیز،بله من شروع کردم، حدود 2 ماه پیش شروع کردم ولی متاسفانه به خاطر مشکلاتی که برام پیش اومد فقط به اندازه یه ماه برنامه رو جلو بردم...تو این مدت هم شاید درس خوندنم خیلی مفید نبوده ولی تجربه های خوبی کسب کردم که در حال حاضر دارم ازشون استفاده می کنم...این که همه درسارو با هم بخونم و برنامه کاملی داشته باشم...
در مورد آزمون هنوز تصمیم قطعی نگرفتم ولی احتمالا آزمون های 25 درصدی-آموزشی موسسه ها رو شرکت نکنم و فقط جامع ها رو شرکت کنم(با چند نفر از قبولی های پارسال که صحبت کردم به این نتیجه رسیدم...)
اگرشما هنوز شروع نکردین الان وقتشه،قبلا هم نوشته بودم اگر یه برنامه جامع با در نظر گرفتن همه موارد تنظیم کنین و بالای 90 درصد هم اجرا کنین؛ می تونین به نتیجه دلخواهتون برسین،شک نکنین.
هم دانشگاهی و دوست من رتبه 800 طراحی اورده بود از 20 مهر شروع کرده بود...! ولی روزی بالای 8 ساعت می خوند
یکی دیگه از هم دانشگاهیام رتبه 1200 اورده بود و از تابستون شروع کرده بود اما وسطای کار 2 ماه ول کرده بود با این وجود این رتبش بود...
یکی دیگه از دوستام از تابستون شروع کرده بود و خوب خونده بود اما 1800 شد...فکر می کنم بی برنامه بوده...اهمیت برنامه خیلی زیاده،اینو من واقعا درک کردم و این که تو هر خطم یه برنامه می بینین به خاطر اینه که دوست دارم کسی که برنامه ش مشکل داره از حالا درستش کنه.
خلاصه که اگر بخوایم میشه ولی باید سختیشو تحمل کنیم...
اینا رو برای دوستانی نوشتم که فکر می کنن اگه حالا شروع کنن دیره.دیر هست ولی اگر مردش باشین میشه.
دوستان قدیمی؛چه خبر؟ باز هم که کم ناپیدا؟؟! بابا روزی 10 دقیقه وقت بذارین بیاین اینجا چیزی نمیشه... ! خوشحال میشم، وقتی که؛ پستی از شما، اینجا ببینم.
موفق باشید.

gigili206

عضو جدید
سلام دوستان -من ارشد دارم برای طراحی کاربردی میخونم به نظر شما بهترین منبع برای طراحی اجزا چیه؟

جزوه شریعت پناهی رو میگن خوبه. چند تا از بچه ها تو سایت هم جزوه رو کپی میکردن میفرستادن واسه هر کی میخواست. من خودم واسه تبدیل میخونم کتاب مدرسان شریف رو گرفتم حجمش کمه و مختصر و مفیده به نظرم کتاب بدی نباشه البته برای کسی که میخواد خوب بخونه کتاب کاملی حساب نمیشه...

gigili206

عضو جدید
سلام دوست عزیز،بله من شروع کردم، حدود 2 ماه پیش شروع کردم ولی متاسفانه به خاطر مشکلاتی که برام پیش اومد فقط به اندازه یه ماه برنامه رو جلو بردم...تو این مدت هم شاید درس خوندنم خیلی مفید نبوده ولی تجربه های خوبی کسب کردم که در حال حاضر دارم ازشون استفاده می کنم...این که همه درسارو با هم بخونم و برنامه کاملی داشته باشم...
در مورد آزمون هنوز تصمیم قطعی نگرفتم ولی احتمالا آزمون های 25 درصدی-آموزشی موسسه ها رو شرکت نکنم و فقط جامع ها رو شرکت کنم(با چند نفر از قبولی های پارسال که صحبت کردم به این نتیجه رسیدم...)
اگرشما هنوز شروع نکردین الان وقتشه،قبلا هم نوشته بودم اگر یه برنامه جامع با در نظر گرفتن همه موارد تنظیم کنین و بالای 90 درصد هم اجرا کنین؛ می تونین به نتیجه دلخواهتون برسین،شک نکنین.
هم دانشگاهی و دوست من رتبه 800 طراحی اورده بود از 20 مهر شروع کرده بود...! ولی روزی بالای 8 ساعت می خوند
یکی دیگه از هم دانشگاهیام رتبه 1200 اورده بود و از تابستون شروع کرده بود اما وسطای کار 2 ماه ول کرده بود با این وجود این رتبش بود...
یکی دیگه از دوستام از تابستون شروع کرده بود و خوب خونده بود اما 1800 شد...فکر می کنم بی برنامه بوده...اهمیت برنامه خیلی زیاده،اینو من واقعا درک کردم و این که تو هر خطم یه برنامه می بینین به خاطر اینه که دوست دارم کسی که برنامه ش مشکل داره از حالا درستش کنه.
اینا رو برای دوستانی نوشتم که فکر می کنن اگه حالا شروع کنن دیره.دیر هست ولی اگر مردش باشین میشه.
دوستان قدیمی؛چه خبر؟ باز هم که کم ناپیدا؟؟! بابا روزی 10 دقیقه وقت بذارین بیاین اینجا چیزی نمیشه... ! خوشحال میشم، وقتی که؛ پستی از شما، اینجا ببینم.
موفق باشید.

هم اتاقی من از اول مهر شروع کرد روزی 10 ساعت درس خوند یه ماه اخر هم جمع بندی کرد رتبش شد 140 !!! در ضمن پایه ی درسیش خیلی هم قوی نبود...

shirin_902

عضو جدید
موفق باشید.

درسته ، برنامه خیلی مهمه ، هر کی یه برنامه ایده آل برای خودش داره ، که سخت ترین جاش شروعه درستشه و پشتکار خوبی لازم داره . و بعدش کار راحت تر می شه
برای کنکور کارشناسی خوب این کارو انجام دادم ، اما برای این کنکور هنوز رو قلتک نیفتادم ،چون شدنیه تلاشمو می کنم :دی

godman2010

عضو جدید
معادلات نیکوکار دو تا کتابه اگه کتاب درسیش منظورتونه که اصلا به درد کنکور نمیخوره پر از قضیه و اثبات و... در واقع یه کتاب مرجعه. کتابای کنکورشم یه عیب بزرگ دارن و اون اینه که تست طبقه بندی شده ندارن و تست ها رو بر اساس سالشون تو اخر کتاب اورده. یعنی صد صفحه اول کتاب فقط درس داده و تست برای هر مبحث نداره.

اره... ولی به نظر من این یه حسن کتابای نیکوکاره

ديناميك

عضو جدید
سلام به همه پر تلاشان کنکور چند روز نبودم به علت اینکه اوضاع درس خوندنم کمی بهم خورده(روزی 6 ساعت!!!!!!) و این ترم هم 3 روز در هفته کلاس دارم که فکرمو به هم ریخته بود در آخر به این نتیجه رسیدم که شب ها بیدار بمونم که به برنامه اصلا لطمه نزنه و این چند روز هم تمرین بیداری می کردم!!!!!
از همه دوستان به خاطر پست های مفیدشون تشکر می کنم.
و یک سوال داشتم : در درس ریاضی مهندسی تصمیم گرفتم فصل آخر رو حذف کنم چون تو کنکور های اخیر به ندرت سوال اومده و تمرکز اصلی رو به فصل اول و دوم بدم به نظر شما کار جالبی هست یا نه؟؟؟؟؟؟
موفق باشید.

meh_bah2010

عضو جدید
سلام به همگی
من سه تاسوال داشتم:

1-من هنوز دروس ریاضی رو شروع نکردم و میخواستم بدونم این جزوهای معتقدی که همه تعریف میکنن دستنویسن یا همون کتابهای پارسه هستش؟

2-من از 15 تیر شروع کردم و فقط مراجع رو خوندم و خلاصه نویسی کردم بدون هیچ تست زدنی! وتا امروز به این جا یی که پایینه رسیدم و می خواستم نظرتون رو بدونم پیشرفتم خوب بوده ومی تونم با این سرعت تا بهمن تموم کنم؟
1- اواخر ترمو1 هستم
2-سیالات رو تاآخر فصل7 از شیمز تموم کردم
3-مقاومت1 رو هم از جانستون تا 5 تموم شدم
4-استاتیک رو هم تموم کردم
5-دینامیک رو تا آخر بحث ذره خوندم

3-وآخر اینکه کی pdf سیالات شیمز (حل المسایل)رو داره آپلود کنه ممنون میشم
موفق باشید

mech_reza

عضو جدید
برای سیالات کتاب راهیان ارشد جلد 1 از خداکرمی ولی جلد 2 از خداکرمی نیست -- برای ترمودینامیک هم 2 تا جلد 2 داره؟؟
کلا برای سیالات-ترمو-انتقال حرارت برای رشته مکانیک از کتابای راهیان ارشد کدومشو باید بگیرم؟؟

koohe energy

عضو جدید
سلام به همه پر تلاشان کنکور چند روز نبودم به علت اینکه اوضاع درس خوندنم کمی بهم خورده(روزی 6 ساعت!!!!!!) و این ترم هم 3 روز در هفته کلاس دارم که فکرمو به هم ریخته بود در آخر به این نتیجه رسیدم که شب ها بیدار بمونم که به برنامه اصلا لطمه نزنه و این چند روز هم تمرین بیداری می کردم!!!!!
و یک سوال داشتم : در درس ریاضی مهندسی تصمیم گرفتم فصل آخر رو حذف کنم چون تو کنکور های اخیر به ندرت سوال اومده و تمرکز اصلی رو به فصل اول و دوم بدم به نظر شما کار جالبی هست یا نه؟؟؟؟؟؟
موفق باشید.
به نظر من بهترین کار رو میکنی.واقعا ارزش وقت گذاشتن نداره،هم سخته و هم احتمال اومدنش تو کنکور کمه

UmadaM

عضو جدید
جزوه شریعت پناهی رو میگن خوبه. چند تا از بچه ها تو سایت هم جزوه رو کپی میکردن میفرستادن واسه هر کی میخواست. من خودم واسه تبدیل میخونم کتاب مدرسان شریف رو گرفتم حجمش کمه و مختصر و مفیده به نظرم کتاب بدی نباشه البته برای کسی که میخواد خوب بخونه کتاب کاملی حساب نمیشه...

من خودم از این سایته خریدم manabe.ir دوتا جزوه اجزا داشت.

یه کتاب تست واسه معادلات میخوام بهترین کتاب معادلات چیه من واقعا بعضی وقتا سر تستای معادلات گیج میشم و تشخیص دادن روش حل برام سخت میشه:( خودم احساس میکنم باید بیشتر تست بزنم تا برام جا بیفته . لطفا راهنمایی کنید؟

mec_eng_2010

عضو جدید
ریاضی مهندسی شما روی چه منبعی کار میکنید؟ پارسه -مدرسان- ماهان کدوم کتاب ریاضی مهندسی بهتره؟

yataghan

عضو جدید
سلام به بچه های درسخوان پارسه هم گرونه هم غیراستاندارد هم طبق گفته خودشون آمار قبولی ساله گذشته شون فقط 8 درصد بوده
منظور از آزمونهای سنجش چیه؟ سنجش و دانش یا سنجش تکمیلی(اکسین) یا هیچکدام!?

shirin_902

عضو جدید
موفق باشید.

به نظر من کاملا حذف نکن ، و فقط نسبت به فصل های دیگه وقت کمتری روش بزار.
اگه سوال نسبتا آسونی ازش اومد دلت نسوزه :D

gigili206

عضو جدید
سلام به همگی
من سه تاسوال داشتم:

1-من هنوز دروس ریاضی رو شروع نکردم و میخواستم بدونم این جزوهای معتقدی که همه تعریف میکنن دستنویسن یا همون کتابهای پارسه هستش؟

2-من از 15 تیر شروع کردم و فقط مراجع رو خوندم و خلاصه نویسی کردم بدون هیچ تست زدنی! وتا امروز به این جا یی که پایینه رسیدم و می خواستم نظرتون رو بدونم پیشرفتم خوب بوده ومی تونم با این سرعت تا بهمن تموم کنم؟
1- اواخر ترمو1 هستم
2-سیالات رو تاآخر فصل7 از شیمز تموم کردم
3-مقاومت1 رو هم از جانستون تا 5 تموم شدم
4-استاتیک رو هم تموم کردم
5-دینامیک رو تا آخر بحث ذره خوندم

3-وآخر اینکه کی pdf سیالات شیمز (حل المسایل)رو داره آپلود کنه ممنون میشم
موفق باشید

جزوات پارسه تا سال 89 یه سری کتاب کوچیک بودن که بهشون میگن جزوات قدیمی پارسه که بیشترش درسه و تو هر بخش چند تا تست و مثال بیشتر نداره ولی از پارسال پارسه جزوات درس و تستش رو با هم یکی کرد که شد چهار تا کتاب قطور ریاضی یک و ریاضی دو و ریاضی مهندسی و معادلات که هم درس داره هم تست طبقه بندی. تا اونجا که من اطلاع دارم چیزی به اسم جزوه ی دست نویس وجود نداره و منظور از جزوات معتقدی همون کتابای معتقدی موسسه پارسه هستند.

پیشرفتتون خوبه ولی به نظر من اگه میخواید برسید همه ی دروس رو تموم کنید باید کم کم لاقل تو درس هایی که مسلط ترید کتابای مرجع رو کنار بزارید. کتابای مرجع رو باید تو طول دوران تحصیل میخوندین. مراجع رو به یکی دو تا درس که کتاب کنکور خوب نداره محدود کنید وگرنه وقت کم میارید.
یه چیز دیگه اینکه بهتره یه ماه اخر رو کامل به جمع بندی ،مرور کردن خلاصه ها و زدن تست سالهای گذشته اختصاص بدین پس برنامه درس خوندنتون رو حداکثر تا اخر دی بچینید که همه ی دروس تموم بشه و نخواید تو بهمن درس جدید بخونید.

gigili206

عضو جدید
برای سیالات کتاب راهیان ارشد جلد 1 از خداکرمی ولی جلد 2 از خداکرمی نیست -- برای ترمودینامیک هم 2 تا جلد 2 داره؟؟
کلا برای سیالات-ترمو-انتقال حرارت برای رشته مکانیک از کتابای راهیان ارشد کدومشو باید بگیرم؟؟

نه ترمودینامیک کلا دو تا جلده جلد یک که خداکرمی نوشته و جلد دو که خداکرمی ننوشته ولی شیوه ی نگارشش مثل همون خدا کرمیه و مشکلی باهاش نخواهید داشت.
واسه سیالات دو نوع کتابه یکی کتاب قرمز رنگه که مخصوص رشته ی مکانیکه و فقط تستای مکانیکو داره و یکی هم جلد ابی هست که دو جلده و تست بقیه ی رشته ها رو هم داره به نظر من همون دو جلدی (ابی رنگ) رو بگیرید بهتره.
انتقال هم فکر کنم یه کتاب بیشتر نیست که همون ابی رنگه هست فکر نکنم کتاب دیگه ای واسه انتقال داشته باشه راهیان... بقیه بچه ها راهنمایی کنن...

gigili206

عضو جدید
سلام به بچه های درسخوان پارسه هم گرونه هم غیراستاندارد هم طبق گفته خودشون آمار قبولی ساله گذشته شون فقط 8 درصد بوده
منظور از آزمونهای سنجش چیه؟ سنجش و دانش یا سنجش تکمیلی(اکسین) یا هیچکدام!?

یا هیچکدام!!! منظور آزمونهای تعاونی خدمات آموزشی سازمان سنجش هست اینم آدرس سایتش: http://www.sanjeshserv.ir/

UmadaM

عضو جدید
سلام دوستان
من دنبال خرید کتاب ساخت و تولید پارسه واسه کنکور پارسال هستم ( دو جلدیه) کسی میتونه بهم بده؟ من پارسال شدیدا" از درصد ساختم ضربه خوردم و این کتاب نسبتا خوبه من شهرستان هستم پیداش نکردم از دوستانی کتاب ساختشونو نمیخوان ممنون میشم این دو جلد رو به من بفروشن

ممنون اگر جواب بدید​

shirin_902

عضو جدید
جزوات پارسه تا سال 89 یه سری کتاب کوچیک بودن که بهشون میگن جزوات قدیمی پارسه که بیشترش درسه و تو هر بخش چند تا تست و مثال بیشتر نداره ولی از پارسال پارسه جزوات درس و تستش رو با هم یکی کرد که شد چهار تا کتاب قطور ریاضی یک و ریاضی دو و ریاضی مهندسی و معادلات که هم درس داره هم تست طبقه بندی. تا اونجا که من اطلاع دارم چیزی به اسم جزوه ی دست نویس وجود نداره و منظور از جزوات معتقدی همون کتابای معتقدی موسسه پارسه هستند.

پیشرفتتون خوبه ولی به نظر من اگه میخواید برسید همه ی دروس رو تموم کنید باید کم کم لاقل تو درس هایی که مسلط ترید کتابای مرجع رو کنار بزارید. کتابای مرجع رو باید تو طول دوران تحصیل میخوندین. مراجع رو به یکی دو تا درس که کتاب کنکور خوب نداره محدود کنید وگرنه وقت کم میارید.
یه چیز دیگه اینکه بهتره یه ماه اخر رو کامل به جمع بندی ،مرور کردن خلاصه ها و زدن تست سالهای گذشته اختصاص بدین پس برنامه درس خوندنتون رو حداکثر تا اخر دی بچینید که همه ی دروس تموم بشه و نخواید تو بهمن درس جدید بخونید.

جطوه دکتر معتقدی وجود داره ، و کتابش جداست .
جزوه های کلاس های دکتر معقدیه که دست نویس بچه هاست

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا