ارتعاشات بال هواپیما

eng.bozorgtabar

عضو جدید
سلام؛ من دانشجوی سال آخر مکانیک جامدات هستم و پروژه تخصصیم "بررسی ارتعاشات بال هواپیما"ست می خواستم بدونم می تونی منبعی برای دریافت اطلاعات به من معرفی کنید؟ اگر این کار رو انجام بدی واقعاً ازت ممنون می شم.:)

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
ارتعاشات هواپیما جزو پایداری دینامیکی هواپیما دسته بندی میشن.شما میتونید برای پیدا کردن معادلات مربوط به بال به کتاب مکانیک پرواز آقای راسکم یا مکانیک پرواز آقای اندرسون مراجعه کنید.(اسم لاتین کتاب ها: Airplane Flight Dynamics and Automatic Flight Controls (راسکم) که میتونید از اینجا دانلود کنید. و Flight stability and Automatic control (اندرسون))

شما می تونید با جستجوی کلمات "Aeroelasticite" ، "Flutter" و "Dynamic Stability+wing Vibration" در وب به مطالب مفیدی دست پیدا کنید.برای مثال سایت زیر سایت مناسبیه:
http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/summary?doi=10.1.1.3.8931
An Experimental Study and Flight Testing of Active Aeroelastic Aircraft Wing Structures (یک فایل Pdf)

موفق و پیروز باشید
یا علی

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
در مورد آیرو الاستیسیته (چقدر نوشتن این کلمه سخته!) یک کتاب با همین عنوان در بخش کتاب های طراحی سازه قرار داده شده است.

موفق و پیروز باشید
یا علی

behnam-ghasemian

عضو جدید
كمك....!!!

كمك....!!!

سلام من مي خوام flutter بال هواپيما رو بررسي كنم اگه مي تونيد منو كمك كنيد واسه مدل سازيشششش

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داخل کتاب اجزا محدود انتشارات دانشگاه تهران در مورد انالیز مودال یک بال یه چیزایی نوشته که البته ارتعاش از نوع ازاده

بالا