[ اداری- خدماتی] معماری زیبای یک «بانک» در ژاپن از امانوئل موراکس

reza-tak

عضو جدید
این بانک دارای شعب مختلفی در سطح توکیو (ژاپن) می باشد که در معماری و طراحی داخلی آنها دقت و خلاقیت بسیاری به کار گرفته شده است. بویژه در شعبه ی جدید آن که شیمورا را محل سکونت خود قرار داده است.

امانوئل موراکس معمار این ساختمان برای طراحی نمای خارجی این بانک از دوازده لایه ی رنگی که تداعی کننده ی آسمان و رنگین کمان شده اند، برای یک خوشامد گویی زیبا به مراجعین استفاده کرده است.این لایه های رنگی در شب با نور ملایمی روشن می شوند و هنگامی که خود را با فصل ها و زمان های مختف روز تطبیق می دهند، زیبایی منحصر بفردی پیدا می کنند.

طراحی داخلی این بنا نیز بی نظیر است. این گفته را زمانی به خوبی درک می کنید که با قدم گذاشتن به داخل بانک تکه ای از آسمان را از دورن حفره های بیضی شکل بالای سر خود می یابید و دور تا دورتان را قاصدک های رنگی احاطه می کنند.


طبقه ی اول این بانک مربوط به اتاقک های مشاوره، دستگاه های خودپرداز، بخش پاسخگویی و قسمت صندلی های انتظار با 14 رنگ متفاوت است.

طبقه ی دوم شامل اتاق های برگزاری جلسات و نیز کافه تریا و طبقه ی سوم مخصوص کارکنان بانک می باشد.
هوایی که گویی به درون ساختمان دمیده می شود نیز ناشی از حرکت خلاقانه معمار در تعبیه ی سه راه هوایی در طبقه های اول و دوم است که نور و هوای تازه را با سخاوت به مهمانان این بانک می بخشند.

منبع: معماری نیوز
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا