[ اداری - خدماتی ] معماری برج بانک "ارومیا"

hadi1525

عضو جدید
کاربر ممتاز
مترجم: نغمه مقصودمعماری برج ارومیا، در شهر ارومیای کشور اتیوپی، یک شاخصه برای این شهر بحساب می آید. طرح معماری این برج توسط گروه "لاوا" ارائه شده است.
این برج نقطه ی قوتی است برای معماری این شهر بحساب می آید که هم با محیط زیست در تعامل مثبت خواهد بود و هم با هویت محلی و بومی شهر ارومیا و کشور اتیوپی.
این برج در عیت زیبایی موثر و کارامد نیز خواهد بود. با آرل همراه باشید.


نمای برگرفته از آبشارها و بافته های حصیری محلی و همچنین رنگهای غنی برگرفته از سنگهای اوپال به این انستیتوی طبیعی مفهوم می بخشد.
تکنولوژی مدرن ساخت برج در ترکیب با ساخت و ساز محلی، آب و رنگی بوجود می آورد که حسی قدرتمند به محیط اطرافش منتقل می کند.
آسمان خراش به سادگی فرم یافته است، سالن اصلی بانک در طبقه همکف با 20 طبقه ساختمان اداری بر روی آن.
طراحان در ساخت سازه و ادغام آن با سیستم کنترل محیط زیست، به ابتکاری خلاقانه دست زده اند. نمای خارجی دریافت انرژی خورشیدی را به راحتی کنترل می کند و انرژی دریافتی را به عمق فضای طبقات منتقل می سازد.
طبقات بالاتر برج با کمی عقب نشینی، راه را برای کافه تریایی تماشایی در بام باز می کند که با ایجاد سایبانی در فضای باز تکمیل می گردد.
جهت ایجاد دسترسی مناسب در محدوده سایت، با حداکثر استفاده از مسیرها در پیش بینی گسترش های آینده و بهره وری مناسب از تمامی ابعاد طبقات، ترکیبی صورت گرفت تا برجی نمادین با امکان تولید انرژی با گوشه چشمی به آینده خلق شود.
برج بانک "ارومیا" پروژه ای آزمایشی جهت معماری مبتکرانه و طرح پیشنهادی گروه JDAW و معماران مک کارتی در رقابت های معماری می باشد.مترجم: نغمه مقصود، حامد رضایی
منبع: EVOLO.US
 
بالا