آینده دارترین رشته مهندسی.

.payam

عضو جدید
فقط صنايع................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

ala-engineer

عضو جدید
ميبخشيد دوستان اگه كسي بخواد از اين تاپيك براي انتخاب رشته استفاده كنه :w34:شك ندارم كه گيج ميشه!!!! :confused:

milad.ebadi

عضو جدید
این تاپیک هواداران رشته ی معماری رو چندین برابر میکنه!چون واقعا واسه آینده دار بودنش استدلال های منطقی ای ابیان شده و به دور از خود ستاییه!!!!;)

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب مسلما وقتي معماري هست ديگه بقيه رشته ها حرفي واسه گفتن ندارن.معماري هنر ،تفكر،استعداد،سليقه همه چيز رو با هم داره.البته بهتون توصيه ميكنم بدون علاقه واردش نشين چون از كاراي سختش جا مي خورين و كم ميارين.

m.foroughi

عضو جدید
سلام بچه ها.

به نظر شما بهترین رشته مهندسی که تا مقاطع بالا در ایران تدریس بشه و آینده شغلی مناسبی داشته باشه و اقتصادی هم باشه کدومه ؟

ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنین.
فقط مهندسي صنايع

vahid_loobof

عضو جدید
به نظر من بهترین رشته کارامدترین پولسازترین رشته کلاهبرداریه بعد مکانیک

FZ.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر چند مهندسی شیمی یه رشته خوبیه
اما ببین پارتیت تا چه حده؟!اگه کلفته اونوقت برو آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد بخون و بشو مدیر تموم مهندسا!بعدش هم کلی حالشو ببر که مهندس داره زیر دستت کار میکنه،چون باباش جز خدا کسی رو نداره!:(
حالا از شوخی گذشته به نظر من مهندسی شیمی، و مکانیک خیلی خوبه.

نرگس313

عضو جدید
خوب حالا که هرکی رشته خودش رو میگه ما هم میگیم مهندسی پزشکی
(البته به قول استادمون تا مهندسی پزشکی بخواد جایگاه واقعی اش رو تو ایران پیدا کنه موهای شما رنگ دندون هاتون شده!)
ولی خوب اگه بری تو کار تولید یا واردات پول خوبی توش هست.از نظر پژوهشی هم جزو به روز ترین رشته های دنیاست یعنی هر روز داره اطلاعات جدیدی به ش اضافه میشه...

Medical_eng87

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته ی من

رشته ی من

من هم با نرگس خانوم که هم رشته ی من هستن موافقم و رشته ی مهندسی پزشکی را تبلیغ می کنم ;) خصوصا گرایش بیو الکتریک :cool:
البته این رشته الان در ایران کارایی چندانی نداره ولی فوق العاده دوست داشتنی و با کلاس هست
به نظر من رشته ی برق هم الان و هم در آینده موقعیت خودش را از دست نمیده و یکی از بهترین رشته های مهندسی هست :redface:

msmsoft

عضو جدید
به نظر من رشته ي نفت ميتواند رشته ي اينده داري باشد
البته اين پاسخ من كمي تعصبي باشد چون خودمم نفتم

ozra.m

عضو جدید
من نمیخوام از رشته ام تعریف کنم
هر رشته ای هر جای دنیا واسه خودش یه ارزشی داره به نظر من به هر رشته ای که علاقه داشته باشی و موقه کار از کارت لذت ببری ،خودش یه دنیاست :smile:
واسه پول و درآمد نگران نباش خدا بزرگه ;)

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چه مهندس معماری هستی که نمی دونی الان دارن از چین ساختمونهای پیش ساخته وارد می کنن؟;)غالب میلگردهای بازار هم که چینین.پانل های آماده کم که جدیدا رسیده به جای دیوار به کار می برن!به نظر من علمی خوبه که انتها نداشته باشه.هم در حد خودش عمران بدونه هم مکانیک هم مدیریت هم اقتصاد هم شناخت مواد و فلزات هم یه کم برق و الکترونیک!ببینم حدث می زنی چه رشته ایی این خصوصیات رو داره؟:que:

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
من خودم تو انتخاب رشته،اشتباها وارد رشته ی معماری شدم.انتخابهام اول مهندسی نفت،بعدش پلیمر،پتروشیمی،برق،مکانیک بود.قبل از ورود به دانشگاه هم می گفتم بعد از یه ترم حتما تغییر رشته میدم.اما وقتی اومدم معماری دیدم واقعا معماری یه چیز دیگست!
وقتی میدیدم کاردانی های معماری دانشکدمون تو دوران دانشجویی سالی4-5 میلیون درآمد دارن به خودم که کارشناسی می خوندم امیدوار شدم.همچنین وقتی میدیدم اساتیدمون اگه میلیاردر نباشن ملیونرن!
اکثرا هم فنی اند هم هنرمند.از اکثر علوم سر در میارن.

همیشه گفتن معماری اقیانوسیست به عمق یک وجب چون با اکثر علوم سر و کار داره حتی اگه خیلی مختصر هم باشه..

معماري پس از زبان مهم ترين بستر براي بروز هر فرهنگ است
معماري است که انسان ها را متمدن مي سازد و تمدن يک بشر را مي توان در معماري آن يافت

آرشیتکت بودن خیلی کلاس داره.
هیچ فارغ التحصیل معماری نمی تونه بگه کار نیست مگر این که بی سواد باشه!
ادامه تحصیل خارج از کشورش هم خوبه.
معماری رشته ای که خدا واسه بنده هایی که خیلی دوسشون داره آفریده

و در آخر:
تنها چیزی که نمی تونن از چین وارد کنن ساختمونه!!!

حالا قضاوت با خود شما:smile:

.
شما چه مهندس معماری هستی که نمی دونی الان دارن از چین ساختمونهای پیش ساخته وارد می کنن؟;)غالب میلگردهای بازار هم که چینین.پانل های آماده کم که جدیدا رسیده به جای دیوار به کار می برن!به نظر من علمی خوبه که انتها نداشته باشه.هم در حد خودش عمران بدونه هم مکانیک هم مدیریت هم اقتصاد هم شناخت مواد و فلزات هم یه کم برق و الکترونیک!ببینم حدث می زنی چه رشته ایی این خصوصیات رو داره؟:que:

milad.ebadi

عضو جدید

سلام.وای به حال صنایع کشور!:cry:
عزیزم،دلبندم مصالح ساختمان با خود ساختمان فرق میکنه!:biggrin:
یه میلگرد بگیر دستت ببینیم واست سر پناه میشه؟!؟بیمارستان میشه؟!؟مدرسه میشه؟!؟کارخانه میشه!؟
مملکت ما اگه بد بخته به خاطر همین صحبت های غیر علمیه؟!؟;)

این رشته ای که شما پرسیدی معماریه!به اضافه ی این که هنر،فرهنگ،تاریخ،اقلیم شناسی و .. هم میدونه!

اگه ساخت و ساز بخوابه همتون بیکار و الافید!
از برق کار و لوله کشش گرفته تا فروشنده ی لوازم خانگیش!
از دکترای برق و صنایع گرفته تا دکترای ادبیات عرب!!!
مثله همین الان!!!

پسرم کمی بیشتر تامل کن!
با استادات هم بیشتر مشورت کن!:smile:

arsham66

عضو جدید
اقا دست بردار.تو ایران از این حرف تو حرفا زیاد.من خودم معماری میخونم تا حالا نشنیده بودم ساختمون پیش ساخته از چین وارد کنن!!!!!!!!!!!!من شور و اشتیاقی که معماری تو داشجو به وجود میاره رو تو هیچ رشته دیگه ندیدم.با توجه به اینکه همخونه ایهای من همیشه نسبت به معماری حسادت میکردن.چیزی که من تو برق و صنایع و... ندیدم.چون با بچه های این رشته در ارتباطم.بدون هیچ تعصبی این حرفا رو زدم

MaaRyaaM

عضو جدید
مشخصه که همه بدون تعصب حرف میزنن:biggrin:
هیچ رشته ایی تو دنیا برتری نداره
هر رشته ایی کارایی خودشو داره
هیچ جا رو نمیتونی پیدا کنی که فقط از یه رشته خاص استفاده شده باشه
واقعا بعیده یه سری آدم دانشجو و به اصطلاح مهندس بیان این حرفا رو بزنن !:surprised:

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
متأسفم برات

متأسفم برات

سلام.وای به حال صنایع کشور!:cry:
عزیزم،دلبندم مصالح ساختمان با خود ساختمان فرق میکنه!:biggrin:
یه میلگرد بگیر دستت ببینیم واست سر پناه میشه؟!؟بیمارستان میشه؟!؟مدرسه میشه؟!؟کارخانه میشه!؟
مملکت ما اگه بد بخته به خاطر همین صحبت های غیر علمیه؟!؟;)

این رشته ای که شما پرسیدی معماریه!به اضافه ی این که هنر،فرهنگ،تاریخ،اقلیم شناسی و .. هم میدونه!

اگه ساخت و ساز بخوابه همتون بیکار و الافید!
از برق کار و لوله کشش گرفته تا فروشنده ی لوازم خانگیش!
از دکترای برق و صنایع گرفته تا دکترای ادبیات عرب!!!
مثله همین الان!!!

پسرم کمی بیشتر تامل کن!
با استادات هم بیشتر مشورت کن!:smile:

من هم ابراز تأسف رسمیم رو اعلام میکنم و به دوستان عزیز می خوام بگم که تا یادمون نرفته بریم رشته ی مادر رو از ..... (بگم تعصب می شه) به رشته ی معماری تغییر بدیم.
فامیل ما معمار تجربیه ! هنوز هم داره خونه می سازه اگه شما یه وقت نخواستید کار کنید خبرشون می کنم. ولی تو رو خدا این دفعه رو بی خیال شید بیایید کار کنید. حالا یه مهندس عمران میومد این حرف رو می زد یه چیزی ،دیگه معماری ...
از شوخی گذشته زشته اگه من بیام بگم اگه منِ نوعی قطعه نسازم، اگه میلگرد تولید نکنم، و فلان همه تون بیکار و خدایی نکرده الاف می شید. بیایید دقیق تر نگاه کنیم : خوب اگه مثلا مهندسی برق کار نکنه یا مهندسی نفت خوب کوره ی من روشن نمی مونه. اگه عمران کار نکنه مهندس نفت نمی تونه از دریا نفت درآره. اگه مکانیک کار نکنه خب برق هم تولید نمی شه. ما مثلا مهندسای این مملکتیم نباید اینجوری حرف بزنیم. زشته به خدا

qmars200

عضو جدید
من هم ابراز تأسف رسمیم رو اعلام میکنم و به دوستان عزیز می خوام بگم که تا یادمون نرفته بریم رشته ی مادر رو از ..... (بگم تعصب می شه) به رشته ی معماری تغییر بدیم.
فامیل ما معمار تجربیه ! هنوز هم داره خونه می سازه اگه شما یه وقت نخواستید کار کنید خبرشون می کنم. ولی تو رو خدا این دفعه رو بی خیال شید بیایید کار کنید. حالا یه مهندس عمران میومد این حرف رو می زد یه چیزی ،دیگه معماری ...
از شوخی گذشته زشته اگه من بیام بگم اگه منِ نوعی قطعه نسازم، اگه میلگرد تولید نکنم، و فلان همه تون بیکار و خدایی نکرده الاف می شید. بیایید دقیق تر نگاه کنیم : خوب اگه مثلا مهندسی برق کار نکنه یا مهندسی نفت خوب کوره ی من روشن نمی مونه. اگه عمران کار نکنه مهندس نفت نمی تونه از دریا نفت درآره. اگه مکانیک کار نکنه خب برق هم تولید نمی شه. ما مثلا مهندسای این مملکتیم نباید اینجوری حرف بزنیم. زشته به خدا

به جاي ضايع كردن هم درباره اينده دار ترين رشته(مهندسي كامپيوتر )حرف بزنين:)

nadernorozi

عضو جدید
تمامی رشته ها به نظر من خوب هستن

در کشور ما اینده هر رشته ای که انتخاب کنی فقط منوط به فرصتهای شغلی اونه وبدون شک در این مهم نقش پارتی در راس این موضوع قرار دارهبا اینحال جزو رشته های ایدهال

مهندسی

عمران
کامپیوتر
صنایع
...................................................................

windy

عضو جدید
به نظر من یکی از آینده دارترین رشته های کشورمون مهندسی اجراییه که هم برق می دونه ,هم صنایع, هم عمران ,هم مکانیک و هم کامپیوتر.رشته ی من همه ی اینا رو با هم داره و بچه های این رشته مهندسای توپی میشن با اطلاعاتی که تو این زمینه ها به دست میارن !!!

kordeliya

عضو جدید
زمان انتخاب رشته رفتم ÷یش یه مشاور به ظاهر حاذق
گفتم میخوام مهندسی رایانه بخونم
گفت عزیزم!این رشته دو گرایش سخت افزارو نرم افزار داره و از اونجایی که کسایی که مهارت دارن با انگشت شسته پاشون دکمه ئ پاوره رایانه رو بزنن میرن سخت افزار این رشته اصلا در شهن شما نیست
{دوستان ماجرا ادامه داره ها!اما ادامش باشه برای بعد...}

بالا