آینده دارترین رشته مهندسی.

SHADOW

عضو جدید
سلام بچه ها.

به نظر شما بهترین رشته مهندسی که تا مقاطع بالا در ایران تدریس بشه و آینده شغلی مناسبی داشته باشه و اقتصادی هم باشه کدومه ؟

ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنین.

nagola

عضو جدید
اصولاً به نظر من مهندسی کامپیوتر عالیه چون از نظر اقتصادی قابل توجه و
تو این دوره زمونه اقتصاد از همه موارد پیشی گرفته. من خودم رتبه خیلی خوب بود
همه ی رشته ها رو می تونستم انتخاب کنم.ولی کامپیوتر اولویت اولم بود.
در ضمن الان کارشناسی ارشد های کامپیوتر می تو نن تو دانشگاههای دولتی تدریس کنن.:lol:

enteha

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هر رشته اي كه ميخواد باشه مهم نيست. اگه كسي واقعاً در رشته خودش پربار باشه كار همه جا هست.
اما اگه كسي رشته توپ ميخواد كه مورد نياز روز باشه من فكر ميكنم مهندسي معدن عاليه. همه جاي دنيا هم خواهان داره.

nagola

عضو جدید
بیچاره حرف کی رو گوش کنه!؟!؟ :w42: همه دارن از رشته ی خودشون تعریف و تمجید میکنن.:w26:
درحالی که هیچ کدوم به درد نمی خورن البته به غیر از مهندسی کامپیوتر!!!!!:w16:
نه حالا از شوخی گذشته هر کسی به هر رشته ای که علاقه داشته باشه تو اون موفق میشه.:w11:

altinay

عضو جدید
به نظرتون رشته ی هوا فضا چه طوره ؟
بازار کار ش خوبه؟
یا باید بشینم تو خونه؟
پسر عمم تو ایران لیسانس گرفته .............
دولت نمی ذاره بره آلمان براش دعوتنامه هم اومده..........!:w00:

nagola

عضو جدید
به نظرتون رشته ی هوا فضا چه طوره ؟
بازار کار ش خوبه؟
یا باید بشینم تو خونه؟
پسر عمم تو ایران لیسانس گرفته .............
دولت نمی ذاره بره آلمان براش دعوتنامه هم اومده..........!:w00:
به دولت جه ربطی داره عزیزم . اگه دعوت نامش واقعی باشه خودش بخاد می تونه بره.:w16:

f-kazemi

عضو جدید
سلام.;)
به نظر من از همه بیشتر علاقه شخص مهمه.اگه علاقه باشه به دنبالش تلاش و موفقیت میاد.موفق باشی:)twisted:البته باید بگم مکانیک واقعا" حرف نداره)

nino

مدیر بازنشسته
من اصلا توصيه نمي كنم بياي معماري ،‌ اصلا به هركي ميتونيد بگيد نياد اين رشته ،‌ اين رشته اصلا خوب نيست ، اصلا هم درآمد نداره و اصلا كار نيست به همه دوستاتون بگيد
واسه اين ميگم كه دست تو اين رشته كم بشه هرچي معمار كمتر بهتر ،‌بازار كار واسه ما داغتر :biggrin:

mahdi-m

عضو جدید
سلام بچه ها.

به نظر شما بهترین رشته مهندسی که تا مقاطع بالا در ایران تدریس بشه و آینده شغلی مناسبی داشته باشه و اقتصادی هم باشه کدومه ؟

ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنین.
چون ایران کشور نفت خیزیه رشته های مهندسی شیمی (پالایش -گاز-پتروشیمی)ومهندسی نفت ولی رشته مهندسی شیمی رشته سختیه نه بخاطر اینکه رشته خودم .

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با اون کار ندارم............
آینده هوا فضا چه جوریه؟:wallbash:
سلام التيناي جان:من من تقريبا همسنتم ولي طبق پرسشايي كه قبلانا داشتم اين جوابا رو براي هوافضا پيدا كردم:
مكانيك (جامدات)زير مجموعه اي از هوافضاست با توجه به رشد صنعت در هر جاي دنيا و نياز ه اون رشته قابل توجهيه حالا رشته هوافضا كه كليت بيشتري رو در بر ميگيره بازار كارش هم در همه جا بهتر و بيشتر هست الان صنايع نظامي علمي تنها و.... نياز به صنعت و .. دارن كه منشا همشون رشته هوافضاست و تو ايران هم با توجه به اين كه رشته جديديه مسلما نفراتي كه اول و در ابتداي امر به تحصيل تو اين رشته مشغول ميشن امكانات بهتري بهشون داده ميشه البته درسته كه ايران زياد امكانات نداره اما با توجه به اين كه گفتي پسر عموت اجازه خروج براي ادامه تحصيل نداره شايد ميخوان يك كارايي بكنن و نياز به نيرو دارن احتمالش هست!!در كل اگه بتوني قبول بشي ايندت تضمين عزيزم مهم علاقست كه تو داري

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فقط علاقه.اگه تو به هر رشته ای علاقه داشته باشی و بخوای شماره ی 1 اون رشته بشی ،،،مطمئنا" میشی:

تو ایران هیچی معلوم نیست.

1-مثلا رشته ی خودم(مواد و متالورژی) چون تقاضا زیاده و خروجی کمه بیشترین بازدهی داره.1دلیلشم اینه که مهم ترین صنایع زیر مجموعه ی این علمند(نانو،صنعت ریخته گری،شیشه ،سرامیک و....)
2-مهندسی نساجی:شنیدم رشته ایکه روز به روز داره پیشرفت می کنه.
3-به قول دوستمون مهندسی نفت:به دلیل تامین امنیت شغلی این رشته با توجه به منابع عظیم نفت و گاز.
4-مهندسی مکانیک:این رشته معمولا سرجهازی تمامی صنایع هست.
5- البته از نظ من برق، عمران،معدن و کامپیوتر در عناوین بعدی اند.

--------------------------------------------------
هوا وفضا رشته ی TOP مهندسی ،ولی حیف که دکتراش(همسایمون ازکانادا فارغ شده والان توی یه آموژشگاه تو سمنان 2 روز در هفته میره درس میده) تو نون شبشون موندن.
با عرض پوزش از بچه های هوا وفضا.........................

neda.j

عضو جدید
همش بستگي به علاقه داره.البته هوش و خلاقيت و... هم خيلي تاثير داره.
مثلا برق-الكترونيك رشته خوبيه اما خدا اون روز رو نياره كه كسي علاقه يا استعدادش رو نداشته باشه اون وقته كه ديگه فاتحش خوندس.

bardinova

مدیر بازنشسته
جوابها عالیه !!! . هر کس از زاویه دید خودش فقط در مورد رشتهء خودش صحبت کرده !! . شاید اصلا مطرح کردن همچین سئوالی مثل اون سئوال معروف بابات رو بیشتر دوست داری یا مامانت رو باشه !! . از اون جهت که اصلا معلوم نیست چی جواب بدی و هرچی هم جواب بدی یه جای کار میلنگه !!! . با دوستانی که میگن آینده اصلا قابل پیش بینی نیست بسیار موافق هستم . اما یه نکته رو بگم ، مهندس صنایع بنا به یه دلیل خاص بازار کار بیشتری داره . اون هم به این خاطر که کلیه سازمانها و ادارات و نهادها و کارخانه ها و کارگاهها با هر نوع زمینه کاری نیاز به چند مهندس صنایع دارن . تا اینجاش با مهندسی کامپیوتر وجه اشتراک داره . اما یه فرقی با اون هست ، و اون اینکه مهندسی صنایع رو حتما باید مدرک داشته باشی ، اما کامپیوتر فقط کافی هست که کامپیوتر بلد باشی (تا الان هر جایی که کار کردم و رفتم مدیر IT و پرسنل بخش کامپیوتر هیچ کدوم مدرکشون کامپیوتر نبود) . اما ... یه نکتهء مهمی هست . مهندسی صنایع نمیتونه حس و نیاز یه فردی که روحیه مهندسی داره رو ارضا کنه ، مخصوصا که این رشته بزرگترین رشتهء " اژدها کشی " در ایران هست.

archi_arch

مدیر بازنشسته
عزیزم بهتره اول یه کم از علایق و تواناییهات بگی اونطروی بهتر میتونیم کمکت کنیم.مهمترین چیزی که تو هر رشته مطرحه همینه که بهش علاقه داری یا نه تو بهترین رشته هم بری اگه علاقه نداشته باشی نمیتونی توش موفق بشی
بهترین رشت ههم که بری اگه با تواناییهات جور در نیاد نمیتونی تو اون رشته مفید باشی و بنابراین نمیتونی اون اینده ای که ازش حرف میزنن و بدست بیاری.
مخصوصا رشته هایی مثل معماری و... که بیشترش عملیه.

SHADOW

عضو جدید
سلام عزیزان .

بزارین یکم بیشتر توضیح بدم تا بهتر راهنمایی کنین .

من دلم میخواد که (بهتره) آقا بالاسر نداشته باشم و میخوام پس از گرفتن مدرک فوق لیسانس وچند سال کار در ایران به کشورهای پیشرفته مهاجرت کنم.

دوست دارم که جا برای پیشرفت باز باشه و بتونه روحیه بینهایت طلبی من رو ارضا کنه .

عزیزان . من در دبیرستان تیزهوشان تحصیل میکردم که بنا به دلایل سیاسی اخراج گشتم و یک سال هم حق تحصیل نداشتم ولی از امسال ادامه دادم و در دروس ریاضی و فیزیک و زبان انگلیسی درسم بدک نیست !

در شیمی هم خوبم ولی نه به خوبی ریاضی و فیزیک . از زبان عربی هم چیزی بلد نیستم :biggrin:

خواهش میکنم بهتر راهنمایی کنین . منون

آخرین ویرایش:

altinay

عضو جدید
به نظر من برای تو هوا فضا بهتره....
البته باید تا مقطع دکترا ادامه تحصیل بدی....
برای اطلاعات بیشتر به تالار هوا فضا و تاپیک چگونه فضانورد شویم یه سری بزن....؟

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزان .

بزارین یکم بیشتر توضیح بدم تا بهتر راهنمایی کنین .

من دلم میخواد که (بهتره) آقا بالاسر نداشته باشم و میخوام پس از گرفتن مدرک فوق لیسانس وچند سال کار در ایران به کشورهای پیشرفته مهاجرت کنم.

دوست دارم که جا برای پیشرفت باز باشه و بتونه روحیه بینهایت طلبی من رو ارضا کنه .

هیچ کدوم از رشته های مهندسی این ویژگی هایی که شما می خواهین رو ندارن:w28:!
بهتره تو فکر یه رشته ی دیگه ای باشی. اصلا" چرا کنکور هنر نمی دی؟ روحیه ی بی نهایت طلبیت رو ارضا میکنه!!!:)

SHADOW

عضو جدید
پروین خانم ، منظور من از روحیه بیهایت طلبی ، پیشرفت زیاد در رشته بود !

به نظر شما ها با کدوم رشته مهندسی آدم بره استرالیا یا کانادا یا آمریکا ! بهتره ؟ :smile:

بالا