آیا شکست عشقی نشانه ضعف است؟؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
بستگي به فرد داره
ممكنه كسي به خاطر انتخاب نادرست شكست بخوره
فردي به خاطر اعتماد زياد
يا بخاطر محبت كردن زياد
در هر صورت يه ضعفي هست ولي حتما در شخص نيست
ممكنه ضعف در فرد مقابل بوده

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما هنوز این قضیه رو ول نکردی؟من جای شما باشم با برنامه ریزی مناسب خودم رو به سطح خیلی خوبی از همه نظر میرسونم و با یک انتخاب آگاهانه ازدواج موفقی برای خودم رقم میزنم..خیلی خودت رو درگیر کردی ! داری انرژی و جوونیتو پای اتفاقی که تموم شده میذاری

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
هم میتونه نشانه ضعف باشه هم نه
خیلی بستگی داره

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
لطفا بگید به نظرتون شکست عشقی نشانه ضعف است؟چرا؟

اصولا شکست عشقی از نظر من زمانی ایجاد میشه که افراد انتخابشون از روی زیبایی طرف مقابل هست یعنی اینکه بدون اینکه بدونن خصوصیات اخلاقی چی هست عاشق میشین
وگرنه
اگه با کسی در ارتباط باشی و عاشف داشته هایی بشی که خودش بدست آورده مطمئن باشین که شکستی ایجاد نمیشه
به دلیل اینکه
زمانی که شما می تونین به داشته های اختیاری و خصوصیات اخلاقی کسی دست پیدا بکنین که در ارتباط نزدیک باشین واین لازمه اش این هست که طرف مقابل این اجازه را به شما داده باشه که بهشون نزدیک بشین و در این صورت یعنی حداقل تا حدودی مورد قبولشون هستین و این عاشقی سرانجام خوبی دارد.
ولی زمانی که عشق فقط از روی ظاهر شروع شود بدی های طرف مقابل هم امکان نادیده گرفتن هست . اما اینکه نشانه ضعف باشه بازم بستگی به نوع عاشقی داره که اگه شروعش از ظاهر باشه بله هست ولی اگه نه در حالت دوم باشه نه فقط میشه یه تجربه به ظاهر سخت

avayestan

کاربر بیش فعال
اصولا شکست عشقی از نظر من زمانی ایجاد میشه که افراد انتخابشون از روی زیبایی طرف مقابل هست یعنی اینکه بدون اینکه بدونن خصوصیات اخلاقی چی هست عاشق میشین
وگرنه
اگه با کسی در ارتباط باشی و عاشف داشته هایی بشی که خودش بدست آورده مطمئن باشین که شکستی ایجاد نمیشه
به دلیل اینکه
زمانی که شما می تونین به داشته های اختیاری و خصوصیات اخلاقی کسی دست پیدا بکنین که در ارتباط نزدیک باشین واین لازمه اش این هست که طرف مقابل این اجازه را به شما داده باشه که بهشون نزدیک بشین و در این صورت یعنی حداقل تا حدودی مورد قبولشون هستین و این عاشقی سرانجام خوبی دارد.
ولی زمانی که عشق فقط از روی ظاهر شروع شود بدی های طرف مقابل هم امکان نادیده گرفتن هست . اما اینکه نشانه ضعف باشه بازم بستگی به نوع عاشقی داره که اگه شروعش از ظاهر باشه بله هست ولی اگه نه در حالت دوم باشه نه فقط میشه یه تجربه به ظاهر سخت

موافقم..

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله نشونه ی ضعف طرفین هست

اونی که شکستو به وجود میاره از لحاظ انسانیت و درک و شعور میشه گفت ادم ضعیفیه

و اونایی که شکست میخورن ضعیفن چون نتونستن تعادل بین عقل و احساس رو رعایت کنن .

mehrdad.66

عضو جدید
من شکست خوردم. هیچ وقت پاسخ روشنی از طرفم دریافت نکردم که چرا؟
واسه همین سعی کردم جوابشو توی خودم پیدا کنم.
چهره( که فکر می کنم دلیل اصلی این باشه)...
جذاب نبودن...
آداب و معاشرت درست نداشتن (چون هیچ تجربه ای نداشتم)...
بی دست و پا بودن یا همون خیلی ساده بودن...
بی عرضه بودن واسه نشون دادن توانایی هام...

ولی با این همه اعتماد به نفسم تا حد ممکن بالا بود ولی چه سود که درک صحیحی از شرایطمون نداشتم...
الانم خیلی داغون شدم.هرکاری میکنم بهش فکر نکنم نمیشه.اعتماد به نفسم رو کامل از دست دادم.حتی هنوزم خیلی دوسش دارم ولی شاید اون مشکلاتی که گفتم نگذاشت حرف دل و برداشتم از یه موضوع رو درست منتقل کنم وبگم که چقدر طرفم واسم مهم بود...وشاید واسه این خیلی ناراحتم که نتونستم اون طور که دوسش داشتم عملی بهش نشون بدم...

فقط تنها توصیه ای که دارم اینه که افرادی که خیلی احساسی هستن هیچوقت دنبال تجربه رابطه عاشقانه ناشناخته نباشن که به شدت ضربه روحی می خورن.

آخرین ویرایش:

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب این معلومه شکست همیشه نشانه ضعفه شما تا وقتی ضعف نداشته باشی هرگز شکست نمیخوری...

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته نمیشه ناکامی عشقی رو شکست تلقی کرد ولی جدا کردنش از شکست هم خیلی دشواره ... چون از یه لحاظ این ناکامی بر میگرده به موافق نبودن دو فرد متفاوت ؛ اینجاست که شکست بی معناست ولی گاها این ناکامی حاصل ضعفیه که در طرفین هست و شاید ضعیف پایه و عامل شکست .
پایدار مانید .

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
بر خلاف نظر اکثر دوستان من برای شکست و ضعف هیچ ارتباطی پیدا نمیکنم
خیلی وقتا این شکست نتیجه ی یک اشتباهه
اگر بخواهیم بگیم اون هم ضعف در انتخاب یا ضعف در تشخیص درسته خب اونوقت باید همه رو انسانهای ضعیفی در نظر بگیریم چون بهر حال همه اشتباه میکنن
به نظر من ضعفی که در اینجا مطرح میشه ضعف احساسیه و بازهم نظرم منفیه
احساس خیلی لطیفه با کوچکترین مسئله ای ممکنه ازرده بشه
گاهی هم ما به اشتباه فکر میکنیم شمست عشقی خوردیم در حالی که باگذشت زمان راحت ازکنار خیلی مسائل میگذریم

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدای من در مورد چی حرف میزنید؟
بیشتر عشق های امروزی به شکست منجر میشن چون اصلا افراد در واقع اصلا عاشق نیستند بلکه فقط اونو بزبون میارن
عشق واقعی کمه اما هست و اون یه رابطه زیبا،گرم و با مسئعولیته
وهیچ شکست و ضعفی در اون نیست
اصلا عشق مقدس تر از این حرفاست که بشه براش صفت منفی در نظر گرفت
واین عشق های امروزی هم ،همیشه شکستش ضعف نیست
چون اونی که دلش میشکنه و مثلا شکست میخوره تنها گناهش قلب پاک و زلالشه،پس در واقع برنده است و نمیشه اونو برای دوست داشتن سرزنش کردوضعیف دونست
بلکه انسان قدرتمندیه که در این دوره بد،هنوز میتونه دلشو از زیبایی لبریز کنه
ضعیف اونیه که لیاقت عشق رو نداره چون اون اونقدر کوچیکه که عشق رو نمیفهمه و در مقابل تابش نورش ضعیفه
ما هرگز نباید از عشق نامید بشیم بلکه باید عشق رو زنده نگه داریم وبخاطر وجود افراد حقیر و کوچیک که نه تنها اونو نمیفهمن بلکه می خوان نابودش کنن نباید دست از حمایت اون برداریم
نباید این زنجیره از هم گسسته بشه
پس شماهایی که دلتون شکسته به خودتون و قلبتون افتخار کنین

آخرین ویرایش:

abdcef

عضو جدید
میتونه نشونه ضعف باشه...ضعف در کنترل احساس...انتخاب نادرست و...
مثلا کسایی که خیلی احساسی هستن نباید وارد رابطه ی عاشقانه بشن...(البته اگه بشه اسم این روابط امروزی رو عشق گذاشت)
تو این زمونه فقط باید با عقل تصمیم گرفت نه چیز دیگه!!!

l-mohajeri

عضو جدید
به نظرم امروزه دیگه عشق فقط بازیچه ای شده واسه رسیدن بعضی ها به خواسته های غیر معقولشون...
عشق واقعی تو زندگی و به مرور ایجاد میشه..
چیزی که گذرا بوده و شما به شکست توش منتهی شدید عشق نبوده یه احساس بوده

hbigdeli

عضو جدید
عشقی که فقط از رو احساس باشه و عشق واقعی نباشه به نظر من اصلا به درد نمی خوره و باعث نابودی روحیه انسان میشه که الان هم عشق واقعی وجود ندارد. البته بعد از ازدواج ممکنه عشق واقعی بوجود بیاد که مسلمه اگه این عشق دوطرفه باشه به ندرت به شکست می خوره

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدای من در مورد چی حرف میزنید؟
بیشتر عشق های امروزی به شکست منجر میشن چون اصلا افراد در واقع اصلا عاشق نیستند بلکه فقط اونو بزبون میارن
عشق واقعی کمه اما هست و اون یه رابطه زیبا،گرم و با مسئعولیته
وهیچ شکست و ضعفی در اون نیست
اصلا عشق مقدس تر از این حرفاست که بشه براش صفت منفی در نظر گرفت
واین عشق های امروزی هم ،همیشه شکستش ضعف نیست
چون اونی که دلش میشکنه و مثلا شکست میخوره تنها گناهش قلب پاک و زلالشه،پس در واقع برنده است و نمیشه اونو برای دوست داشتن سرزنش کردوضعیف دونست
بلکه انسان قدرتمندیه که در این دوره بد،هنوز میتونه دلشو از زیبایی لبریز کنه
ضعیف اونیه که لیاقت عشق رو نداره چون اون اونقدر کوچیکه که عشق رو نمیفهمه و در مقابل تابش نورش ضعیفه
ما هرگز نباید از عشق نامید بشیم بلکه باید عشق رو زنده نگه داریم وبخاطر وجود افراد حقیر و کوچیک که نه تنها اونو نمیفهمن بلکه می خوان نابودش کنن نباید دست از حمایت اون برداریم
نباید این زنجیره از هم گسسته بشه
پس شماهایی که دلتون شکسته به خودتون و قلبتون افتخار کنین

:w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w16::w17::w17::w17::w16:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لطفا بگید به نظرتون شکست عشقی نشانه ضعف است؟چرا؟

بستگی داره شکست رو چی تعریف کنیم؟ خیلی از افراد حس میکنند عاشق شدند و ضربه عشقی خوردند که با مرور زمان متوجه میشن عشقی دربین نبوده یه حس ساده دوست داشتن بوده ولی چون خود طرف بهش شاخ و برگ داده از نظر اون شکست دراین رابطه میشه بزرگترین ضربه زندگیش.. زندگی هم تلخه هم شیرین بستگی داره طرز فکر آدم به مسائل چه شکلی باشه

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر بنده گاهی دور شدن از کسیکه یه مدتی دوسش داشتی ...
نشونه ی تکامل فکری و تغییر ملاکهات به ملاکهای پخته تریه....
پ نشونه ی ضعف نیس...شاید تکامله...!!!!

حرفت موقعی درسته که طرف خودش جدا بشه و مجبور نشه یا پس زده نشه