آیا به مکه می روید؟

samaneh91

عضو جدید
می توانی مکه و مدینه و سوریه برای زیارت نروی
و بروی زاغه نشین های کنار شهرت و برای مردمت
یک پیامبر آرامش یا خدای مهربانی باشی...می توانی.
کاش می دانستی که تو خودت برای خیلی از آدم ها خدایی
که منتظرش هستند تا امشب بچه هاشان گرسنه به خواب نروند...کاش می فهمیدی همین ...

خیلی پولا صرف کارای نابه جا میشه اگه کسی قصد کمک به فقرای جامعه داره میتونه از اون پولا خرج کنه کسی که تمکن مالی داره و برای زیارت بارها به مکه میره حتما داره که خرج مردم محروم جامعه بکنه با 3 یا 4 میلیون هزینه سفر، مردم دارا جیبشون برای کمک به بقیه خالی نمیشه موضوع اینه که خیلی را لذت با خدا بودن رو فقط تو زیارت می بینن نه چیزای دیگه به همین دلیل این مردم شلوارشون برای فقرا بی جیب میشه

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی پولا صرف کارای نابه جا میشه اگه کسی قصد کمک به فقرای جامعه داره میتونه از اون پولا خرج کنه کسی که تمکن مالی داره و برای زیارت بارها به مکه میره حتما داره که خرج مردم محروم جامعه بکنه با 3 یا 4 میلیون هزینه سفر، مردم دارا جیبشون برای کمک به بقیه خالی نمیشه موضوع اینه که خیلی را لذت با خدا بودن رو فقط تو زیارت می بینن نه چیزای دیگه به همین دلیل این مردم شلوارشون برای فقرا بی جیب میشه
تو جمله ی اول خودت جواب خودتو دادی عزیز! نا بجا !!!
بحث من سر کاریه که عزیزان فک میکنن خیلی کار بجا و واجب الوجوبی انجام دادن اونم با جور کردن پولش به قیمت وام و ... هر جوری که الان میبینیم
دوست من صحبت من سر اولویت بندی کار خدا پسندانه س .. بله کسی که تمکن مالی داره هم فکر میکنم یک بار کافی باشه اگه خیلی اشتیاق داره و فک میکنه برای ملاقات خدا حتما باید به کعبه بره!!! اما با همون هزینه ی یک بارش هم میدونید چند برابر میشه ثواب کرد ؟
همون 3-4 میلیون هم وقتی میشه دوبار هزینه ی اضافیه .. اصرافه ..
همه ی آدم های دارا جزء این دسته ای نیستن که شما گفتین
اونی هم که شما میگی لذت با خدا بودن نیست ریاست .. وگرنه کسی که خدا رو میشناسه کمک به همنوع رو هم میفهمه ....

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رفتم کلی کیف میده ساعت ها هم بشینی و کعبه رو نگاه کنی خسته نمی شی
ولی من با سوغات خریدن از عربستان مخالفم و واقعا ما انکار رو کردیم
البته بگم با چند بار رفتن به حج هم مخالفا ادم به جای اینکه چند بار بره حج گره از کار ی نفر باز کنه صوابش بیشتره

IRANIAN VOCAL

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نماده دوست عزیز
خود خدا گفته اون خونه ی منه
به اون نماز بخونید
حرف شما هم بسیار متین و عاقلانه س
ولی با توجه به قران خونه ی خدا یه محله برای وحدت مسلمونا
مرسی دوست عزیز و آفرین به شما با این اطلاعات و دیدگاه وسیعتون ;)

IRANIAN VOCAL

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رفتم و برای اون کسی که اعتقاد داره و علاقه منده ، خیلی لذت بخشه.

وقتی به کعبه نگاه می کنی ، یه عظمت و روحانیت خاصی احساس می کنی

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
بله من میرم یعنی اگه خدا بخواد زنده باشم تا چند ساله اینده حاج خانم میشم فقط باید نوبتم بشه و خیلییییییییییییییی خوشحالم که خدا من به خونش دعوت کرده خیلیییییییییییییییییییییی خیلیییییییییییییییییییی خیلییییییییییییییییییییییییی

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
من رفتم و برای اون کسی که اعتقاد داره و علاقه منده ، خیلی لذت بخشه.

وقتی به کعبه نگاه می کنی ، یه عظمت و روحانیت خاصی احساس می کنی

اره واقعا دوستای منم رفتن قبل رفتنشون گریه میکردن نرن بابا ومامانشون به زور بردنشون اما وقتی اومده بودن گریه میکردن یه بار دیگه بتونن برن

sareh joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره واقعا دوستای منم رفتن قبل رفتنشون گریه میکردن نرن بابا ومامانشون به زور بردنشون اما وقتی اومده بودن گریه میکردن یه بار دیگه بتونن برن

نازززززززززززززززززززززززززی

parya_88

عضو جدید
خیلی دوست دارم برم ، حتما این کارو می کنم !

به کعبه گفتم

تو از خاکی من از خاک

پس چرا باید دورت بگردم

گفت :

تو با پا آمدی باید بگردی

برو با دل بیا تا من بگردم ...

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه - نخونده میگم نه نه نه نه نه
مجانی که هیچ , اگه پولم بهم بدن بازم میگم نه
هر ساله ملیاردها تومان از سرمایه ای که میتونه صرف نیازمندان بشه دارن میدنش به اعرابی که شیعه رو کافر میدونن
اعرابی که دینشون کامل نیست
من نمیخام با این کارم به دشمنام سود برسونم.
مگر حتما باید خونه خدا رفت که پاک شد یا پاک بودن رو راه قرار داد. اگه با این عقیده خونه خدا میرین بدونین که خودتونو گول می زنید - همه جا می تونه خونه خدا باشه فقط شرط داره این که اثری از دروغ اونجا نباشه.
نه نه نه

مصطفی مطیعی

عضو جدید
نه - نخونده میگم نه نه نه نه نه
مجانی که هیچ , اگه پولم بهم بدن بازم میگم نه
هر ساله ملیاردها تومان از سرمایه ای که میتونه صرف نیازمندان بشه دارن میدنش به اعرابی که شیعه رو کافر میدونن
اعرابی که دینشون کامل نیست
من نمیخام با این کارم به دشمنام سود برسونم.
مگر حتما باید خونه خدا رفت که پاک شد یا پاک بودن رو راه قرار داد. اگه با این عقیده خونه خدا میرین بدونین که خودتونو گول می زنید - همه جا می تونه خونه خدا باشه فقط شرط داره این که اثری از دروغ اونجا نباشه.
نه نه نه
اول سلام من میرم پارسال دانشجویی اممون افتاد و رف.. اولش فک نمکردم منم عقیدم مث شما که ده برابر شما بود ولی اونجا مخصوصن خونه خدا طوری ذهنم از هرچی خالی کرد که دیدم نسبت به خیلی از مسائل عوض شده به دوستای گلمم پیشنهاد مکنم برن

saleh-sinava

عضو جدید
روضه رضوان .................................... واااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای ی ی ی ی ی ی ی ...........................اصلا قابل وصف نیست..............................