آیا این آدم میره بهشت؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

یه سوال شرعی

اگه یه نفر، از باباش کلی ارث بهش برسه، پولدار بشه، بعد هیچ وقت هم نماز نخونه و روزه نگیره و اینا، بعد یه مدرسه بسازه، و به یه آخوند پولی چیزی بده نماز روزه اش رو واسش بخونه و بگیره، گناه خاصی هم نکنه و مثل خیلی از آدما معمولی زندگی کنه و وصیت کنه یه پولی بدن بعد از مرگش 100 نفر واسش قرآن رو کامل بخونن، آیا این آدم میره بهشت یا نه؟

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

یه سوال شرعی

اگه یه نفر، از باباش کلی ارث بهش برسه، پولدار بشه، بعد هیچ وقت هم نماز نخونه و روزه نگیره و اینا، بعد یه مدرسه بسازه، و به یه آخوند پولی چیزی بده نماز روزه اش رو واسش بخونه و بگیره، گناه خاصی هم نکنه و مثل خیلی از آدما معمولی زندگی کنه و وصیت کنه یه پولی بدن بعد از مرگش 100 نفر واسش قرآن رو کامل بخونن، آیا این آدم میره بهشت یا نه؟
تصور بسیار سطح پائینی از بهشت و جهنم ـه.
به نماز و مدرسه و آخوند و پول و دعا و قرآن نیست،مهم اینه چقدر بتونی تاثیر مثبتی برای خودت و دیگران به ارمغان بیاری.شیش و نیم میلیارد نفر نماز نمیخونن مدرسه نمیسازن قرآن رو کامل نخوندن،یکم فکر کن بنظرت اینا جهنمی ان؟
اصلا بنظرت منطق عدالت خدا، اینقدر سطح پائینه؟

البته هر جور خودت فکر کنی و بهش برسی اهمیت داره نه نظر دیگران...

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
تصور بسیار سطح پائینی از بهشت و جهنم ـه.
به نماز و مدرسه و آخوند و پول و دعا و قرآن نیست،مهم اینه چقدر بتونی تاثیر مثبتی برای خودت و دیگران به ارمغان بیاری.شیش و نیم میلیارد نفر نماز نمیخونن مدرسه نمیسازن قرآن رو کامل نخوندن،یکم فکر کن بنظرت اینا جهنمی ان؟
اصلا بنظرت منطق عدالت خدا، اینقدر سطح پائینه؟

البته هر جور خودت فکر کنی و بهش برسی اهمیت داره نه نظر دیگران...

سلام
ولی اینجور که آخوندا میگن آدم این کارا رو بکنه میره بهشت.
الان این آدم بهشت میره بالاخره یا نه؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

یه سوال شرعی

چه آدم ِ مایه دار ِ باحال و خیرخواهی! :D
اولا تا زمانی که خودش زنده هستش باید خودش قضای نماز و روزه ش رو به جا بیاره.
بعدشم چرا نره؟
چون خیلی بلد نیستم و متخصص نیستم. بیشتر حرف نمیزنم و سکوت میکنم :)

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه آدم ِ مایه دار ِ باحال و خیرخواهی! :D
اولا تا زمانی که خودش زنده هستش باید خودش قضای نماز و روزه ش رو به جا بیاره.
بعدشم چرا نره؟
چون خیلی بلد نیستم و متخصص نیستم. بیشتر حرف نمیزنم و سکوت میکنم :)

بهشت میره در حد لالیگا ...

خب پس اینجوری که خدا رو هم میشه با پول خرید که :|

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
سلام

یه سوال شرعی

این که معلومه که به بهشت نمی ره!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهشت و جهنم درجات دارن. بهشت همش یه جا و یه جور نیست که. میره بهشت ولی در درجات پایین که ممکنه حسرت بخوره چرا فلان جور نبودم تا الان درجات بالا داشته باشم.
مثل اون قضیه سیاحت غرب که گفته بودن هرکی ازاین الماسا برنداره پشیمون میشه و هرکسی هم برداره باز پشیمون میشه!.
یعنی کسی که زیاد برداره میگه چرا بیشتر ورنداشتم، کسی هم کم ورداره که.....!!!

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ولی اینجور که آخوندا میگن آدم این کارا رو بکنه میره بهشت.
الان این آدم بهشت میره بالاخره یا نه؟
از کی تا حالا حرف مُلّاها شده وحی مُنزَل؟ علم الدهر هستند اینان یا فرستادگان الهی؟
یه عده انسانن که از ترس سربازی و حقوق خوب آخُندی و وجهه ی خوب اجتماعی و درآمد در راستای رفتن به بهشت،خواستن چهارصد و پنجاه تیر رو با یک نشان بزنن و روی آوردن به این مسلک.

حرف که باد هواست عزیز دلم، شما خودت تصمیم بگیر واسه خودت. من یکمی از اوضاع و احوالت متوجه شدم و میدونم این چند هفته ذهنت درگیره اینجور مسائل شده، ولی مهم این نیست که چه چیزایی گفتن شما اون چیزها رو رعایت کنی،مهم اینه چه چیزهایی احساس میکنی با ارزش و مفید هستن و وقتی شب سرت رو روی بالشت میزاری جای اینکه فکر کنی چجوری بری بهشت (مثل خیلی از کسائیکه به اسم دین......) شما به فکر این باش که آیا تونستی یک کار مفید برای خودت خانوادت رفیقات یا مردمت انجام بدی؟ این کارها رو انجام بده بقیه صحبتا و حرفهای دیگران رو ول کن.
اگر میتونی مثلا میگم اگر پولداری،یه کارخونه بزن 300نفر رو شاغل کن،هیچیزی زیباتر از لبخند خوشحالی پدر یک خانواده نیست شما این رو به 300نفر هدیه دادی، منظورم اینه با فکر و با نیت صحیح نه اینکه بگی چیکار کنم برم بهشت، ولش کن بره،اینجوری فکر کنی میشی مثل یه دونده که هنوز راه نیفتاده به فکر اینه وقتی رسید خط پایان و نفر اول شد، با جایزش چه ماشینی بخره؟! به این نمیگن دونده به این میگن خوش گذرون و پول پرست....
شما بهشت پرست نشو.
انسان پرست شو.خدا پرست شو. این 2تا قضیه با هم فرق دارند.من حتی کسائیکه از جهنم میترسن رو بسیار بیشتر قبول دارم تا بهشت پرست ها رو که بخاطر رسیدن به لذت اخروی دست به هر کاری زدن (نمونه بارزش اینقدر زیاده که....)

قربونت برم، کارت به دیگران نباشه حتی نظر من هم از ذهنت حذف کن.مهم خودتی و وجدان خودت.با وجدان باش،هیچ دینی هم نمیخواد داشته باشی.همون وجدان تورو هدایت میکنه.بهت قول میدم.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهشت و جهنم درجات دارن. بهشت همش یه جا و یه جور نیست که. میره بهشت ولی در درجات پایین که ممکنه حسرت بخوره چرا فلان جور نبودم تا الان درجات بالا داشته باشم.
مثل اون قضیه سیاحت غرب که گفته بودن هرکی ازاین الماسا برنداره پشیمون میشه و هرکسی هم برداره باز پشیمون میشه!.

بعد من ازروی اینکه گفتی گناه خاصی نکنه (یعنی مردم آزار نباشه) - البته تا ببینم منظور از گناه خاص چیه!...نیت ها خیلی مهمن. گناه خاص و غیرخاص نباید بگیم!......خخخ. ایناروگفتم. و ازروی اینکه خدا مهربان و باگذشته. البته که نباید سوءاستفاده کرد.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که معلومه که به بهشت نمی ره!
چرا؟
بالاخره بهشت میره یا نمیره؟
از کی تا حالا حرف مُلّاها شده وحی مُنزَل؟ علم الدهر هستند اینان یا فرستادگان الهی؟
یه عده انسانن که از ترس سربازی و حقوق خوب آخُندی و وجهه ی خوب اجتماعی و درآمد در راستای رفتن به بهشت،خواستن چهارصد و پنجاه تیر رو با یک نشان بزنن و روی آوردن به این مسلک.

حرف که باد هواست عزیز دلم، شما خودت تصمیم بگیر واسه خودت. من یکمی از اوضاع و احوالت متوجه شدم و میدونم این چند هفته ذهنت درگیره اینجور مسائل شده، ولی مهم این نیست که چه چیزایی گفتن شما اون چیزها رو رعایت کنی،مهم اینه چه چیزهایی احساس میکنی با ارزش و مفید هستن و وقتی شب سرت رو روی بالشت میزاری جای اینکه فکر کنی چجوری بری بهشت (مثل خیلی از کسائیکه به اسم دین......) شما به فکر این باش که آیا تونستی یک کار مفید برای خودت خانوادت رفیقات یا مردمت انجام بدی؟ این کارها رو انجام بده بقیه صحبتا و حرفهای دیگران رو ول کن.
اگر میتونی مثلا میگم اگر پولداری،یه کارخونه بزن 300نفر رو شاغل کن،هیچیزی زیباتر از لبخند خوشحالی پدر یک خانواده نیست شما این رو به 300نفر هدیه دادی، منظورم اینه با فکر و با نیت صحیح نه اینکه بگی چیکار کنم برم بهشت، ولش کن بره،اینجوری فکر کنی میشی مثل یه دونده که هنوز راه نیفتاده به فکر اینه وقتی رسید خط پایان و نفر اول شد، با جایزش چه ماشینی بخره؟! به این نمیگن دونده به این میگن خوش گذرون و پول پرست....
شما بهشت پرست نشو.
انسان پرست شو.خدا پرست شو. این 2تا قضیه با هم فرق دارند.من حتی کسائیکه از جهنم میترسن رو بسیار بیشتر قبول دارم تا بهشت پرست ها رو که بخاطر رسیدن به لذت اخروی دست به هر کاری زدن (نمونه بارزش اینقدر زیاده که....)

قربونت برم، کارت به دیگران نباشه حتی نظر من هم از ذهنت حذف کن.مهم خودتی و وجدان خودت.با وجدان باش،هیچ دینی هم نمیخواد داشته باشی.همون وجدان تورو هدایت میکنه.بهت قول میدم.

من سوالم یک کلمه هست جوابش
آره یا نه

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا؟

بالاخره بهشت میره یا نمیره؟

من سوالم یک کلمه هست جوابش
آره یا نه
سوالت مثل این میمونه که کسی بپرسه : من یه جت شخصی دارم, اگر پر از سوختش کنم,میتونم برم «ماه» یا نه؟! آره یا نه!؟!

جوابت به این فرد چیه؟ همون میشه جواب خودت.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالت مثل این میمونه که کسی بپرسه : من یه جت شخصی دارم, اگر پر از سوختش کنم,میتونم برم «ماه» یا نه؟! آره یا نه!؟!

والا من جواب رو نمیدونم
هی مثل احمدی نژاد جواب میده :)
بابا بگو آره یا نه!

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام

یه سوال شرعی

از روایات معلومه که هرکی نمازش رو جدی نگیره، و سبک بشمره، به شفاعت ائمه در نمیاد. کسی هم که نمازش تایید نشه، خب هرکار خیری هم بکنه، باز قبول نمیشه. چون مهر تایید اعمال انسان، نمازه.

ولی بازم باید خدا تصمیم بگیره.
البته خدا هم گفته که چه چیزی رو قبول میکنه و چه چیزی رو نه. (قرآن و روایات)

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
از روایات معلومه که هرکی نمازش رو جدی نگیره، و سبک بشمره، به شفاعت ائمه در نمیاد. کسی هم که نمازش تایید نشه، خب هرکار خیری هم بکنه، باز قبول نمیشه. چون مهر تایید اعمال انسان، نمازه.

ولی بازم باید خدا تصمیم بگیره.
البته خدا هم گفته که چه چیزی رو قبول میکنه و چه چیزی رو نه. (قرآن و روایات)

الان این گفته شما که نظر آقای M.A777 رو بطور کامل رد میکنه.
احتمالا شنیدین که آقای بیل گیتس رییس سابق شرکت مایکروسافت چند وقت پیش تو خبرا اومده بود که وصیت کرد تمام 83 میلیارد دلار (چیزی بیش از 249 هزار میلیارد تومان) ثروتش وقف امور خیریه بشه، جالبه به هر کدام از فرزندانش فقط 1 میلیون دلار میرسه . این آقا مطمئنا نماز نخونده، پس تکلیفش چیه؟ آیا نیاز به شفاعت ائمه داره؟ اصلا آیا خیری بزرگتر از ایشون تو تاریخ بشریت بوده؟!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل مسلمانها اینه که فکر میکنن فقظ خودشون به بهشت میرن همه ی ما همینطوریم

ما هم مثه بقیه انسان هستیم همونطور که خدا خدایی ماست خدای سایر ادیان هم هست اگه اینطور باشه اونا میرن جهنم ما میریم بهشت

در ثانی نمیدونم چرا همیشه سعی میکنیم خشم خدا رو بیشتر از رحمش جلوه بدیم در صورتی که اصلا اینطور نیس خداوند ایقدر مهربان هست که روز قیامت شیطان هم به بخشش امیدوار میشه

متفکر ایقد فکر میکنی اخر یه چیزیت میشه ها من نگرانتم:D

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز

البته باید سوخت جت بزنی؛ با گازوئیل نمی شه (البته من نظرم همونه که قبلاً نوشتم؛ خواستم بگم که میشه اینجوری سر به سرتون گذاشت).

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

یه سوال شرعی

سلام

وااااا!
جز خدا کسی نمیدونه .. کسی چه میدونه چطور آدمیه .. !!
ینی چی این سؤالا!!

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

شما بهشت پرست نشو.

شما که انقدر قشنگ متوجه نیت خیل عظیمی از آدما میشی، لطف کن جواب این بنده خدارو هم همینقدر دقیق بده؛
که بالاخره میره بهشت طرف یا نه؟! :)

با تچکّر!

* وجهه ی اجتماعی و حقوق خوب رو که درست زدی به هدف اصلاً!! :||

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
پيامبر(ص) : «اول ماسئلت يوم القيامه الصلاه ان قبلت قبل ما سواها و ان ردت رد ماسواها .
در قيامت اول چيزى كه مورد پرسش قرار مى گيرد نماز مى باشد. اگر قبول شد ديگر اعمال نيز مقبول است و اگر رد شد بقيه نيز مردود مى باشد» (نهج الفصاحه)

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
پيامبر(ص) : «اول ماسئلت يوم القيامه الصلاه ان قبلت قبل ما سواها و ان ردت رد ماسواها .
در قيامت اول چيزى كه مورد پرسش قرار مى گيرد نماز مى باشد. اگر قبول شد ديگر اعمال نيز مقبول است و اگر رد شد بقيه نيز مردود مى باشد» (نهج الفصاحه)
من یادمه یه گروه تو قران اومده که خداپرست هستن ولی نه نما میخونن ونه چیزی و اسمشون یه چیز تو مایه های صابئین یا سابعین یا همچین چیزی هست که خدا تو قران گفته اینها چون کار نیک میکنن وارد بهشت میشن، کسی اطلاعی داره؟

آخرین ویرایش:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که انقدر قشنگ متوجه نیت خیل عظیمی از آدما میشی، لطف کن جواب این بنده خدارو هم همینقدر دقیق بده؛
که بالاخره میره بهشت طرف یا نه؟! :)

با تچکّر!

* وجهه ی اجتماعی و حقوق خوب رو که درست زدی به هدف اصلاً!! :||
:D :D :D
چشم...

با تحقیقاتی که بنده به عمل آوردم، این آقا میره بهشت.ولی اونجا Levelـش 1 خواهد بود.حالا باید تازه بازی کنه Exp جمع کنه لول آپ کنه بیاد بالا.بعد Town Hall رو لول آپ کنه،پول جمع کنه و ... وسطاش چنتا اتک بده به جهنمی ـا .... که همین پروسه میلیون ها سال طول میکشه :D

خداوکیلی اگه بهشت اینجوری بود خیلی حال میداد من نهر عسل و اینا نمیخوام،همین خوبه :D

meytim گفت:
البته باید سوخت جت بزنی؛ با گازوئیل نمی شه (البته من نظرم همونه که قبلاً نوشتم؛ خواستم بگم که میشه اینجوری سر به سرتون گذاشت).
آره اتفاقا حواسم بود نگفتم گازوئیل، گفتم "سوخت" که ضایع نشم :D راستی، میخوندم که سوخت جت، در واقع نفت سفید هست.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میرم جهنم بچه ها! :D
کاری باری؟! چیزی نمیخواید از جهنم بیارم؟

قربانت....
ئه چقد شلوغه شده این جهنم...نیگا کن اصلا آسانسور گیر نمیاد بریم طبقه سوم... ای بابا... 6.5 میلیارد نفر آدم اینجائن... گزارش دادن فقط 40-50میلیون اونم اکثرن ایرانی رفتن بهشت...... ای به خشکی شانس

بالا