آنا دیلی(زبان مادری)

Diamond.B

عضو جدید
من اهل ازربایجانم و همونجام درس خوندم و دانشگاه رفتم اصلا همچین چیزی نیست توی کلاسا استادا فارسی صحبت میکنن!شنیدن این حرفا برام جالب بود!

------------------------
خانم جان یا شما دروغ میگی یا دوست آذربایجانیتون-با خودتون صحبت کنید راستشو به ما ابلاغ کنید

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
------------------------
خانم جان یا شما دروغ میگی یا دوست آذربایجانیتون-با خودتون صحبت کنید راستشو به ما ابلاغ کنید

هیچ کدوم دروغ نمیگیم استاد ایشون یکی از اساتید خاص بودن که توی دانشگاها چند نفری هستن ولی اینکه تمام استادای ما بخوان تورکی تدریس کنن این دروغ محضه!من خودم به شخصه استادی که بیاد و تورکی تدریس کنه نداشتم!

مهرناز*

عضو جدید
هیچ کدوم دروغ نمیگیم استاد ایشون یکی از اساتید خاص بودن که توی دانشگاها چند نفری هستن ولی اینکه تمام استادای ما بخوان تورکی تدریس کنن این دروغ محضه!من خودم به شخصه استادی که بیاد و تورکی تدریس کنه نداشتم!
تایید می شود.والا من تا حالا از بین استادامون حتی یه نفرشونم ندیدم که تو کلاس ترکی صحبت کنه.البته ما تو کلاس سوالامون رو ترکی شاید بپرسیم ولی استادا قارسی جواب میدن.

Diamond.B

عضو جدید
تایید می شود.والا من تا حالا از بین استادامون حتی یه نفرشونم ندیدم که تو کلاس ترکی صحبت کنه.البته ما تو کلاس سوالامون رو ترکی شاید بپرسیم ولی استادا قارسی جواب میدن.

----------------------------------------------
خب شما هم اشتباه می کنی ترکی سوال می کنی؟اگر کلاستون ترک بود یک حرفی-این بحث کشور میاد روی کار که آقای moein.bگفت-مردم یک کشور باید با هم رابطه برقرار کنند که توسط زبان واحدی به نام زبان فارسی صورت می گیره-افراد دانشگاه هم که از جاهای مختلف کشور میان مصداق مردم کشور هستن ....

نقی1981

عضو جدید
-----------------------------
شما اول معنی کشور رو به من بگو یعنی چی بعدش که جواب دادی با شما صحبت می کنم
از همتون خواهش می کنم وقتی می خوایید بحثی کنید اول اینکه ادب رو رعایت کنید (البته منظورم شما نیستی)و بعدش با اطلاعات کافی بیایید حرف بزنید-شما هنوز معنی کشور براتون جذب نشده دوست عزیز داری میگی انگلیسی صحبت کنیم-اگه یک جمله ی دیگه ازتون اینطوری حرف ببینم واقعا دیدم نسبت به ترکهای عزیز عوض میشه

دوست عزیز پاسخ من وراه حل من ربطی به دونستن معنی ملت وکشور و یکپارچی واین حرفها نداره. زبان بین الملی دنیا انگلیسیه . تنها کاربردیکه زبان فارسی برای غیر فارس زبانها تو ایران داره اینه که با سایر هموطنها با این زبون ارتباط برقرار میکنن.چرا این زبون چون زبون رسمی کشور شده. وهیچ کاربرد علمی وعملیه دیگه ایی براشون نداره .بخوان برن خارج (هر کجای دنیا) باید انگلیسی بلد باشن. بخوان از اطلاعات بروز دنیا استفاده کنن باید انگلیسی بلد باشن. بخوان مقاله علمی تو دنیا چاپ کنن باید به انگلیسی ترجمش کنن. زبان فارسی برای خود فارسها هم جز توی ایران جای دیگه کاربرد نداره مگه یه جاهایی تو افغانستان. اونم نه تمام کشورش. خب با این فرض تصور نمیکنید که احمقانه است که ما وقتمون رو یاد گیری زبانی میذاریم که کاربرد چندانی نداره. در حالیکه با جایگزینی زبان انگلیسی ما علاوه با دیگر هموطنانمون. با تمام دنیا ارتباط برقرار میکنیم. ضمن اینکه زبان مادریمون هم حفظ میشه. اگر زبان رسمی کشورترکی بود بنظرم شماهم دلتون میخواست که بتونید به زبون مادریتون بنویسید وبخونید. لطفا بخاطر تعصب بیجا چشماتون روی واقعیت نبندید. مطمئن باشید همه اقوام از اینکه زبان رسمی کشور انگلیسی باشه حمایت خواهند کرد. میخواهید امار بگیریم.؟

آخرین ویرایش:

سانیار 90

عضو جدید
خب شما هم اشتباه می کنی ترکی سوال می کنی؟اگر کلاستون ترک بود یک حرفی-این بحث کشور میاد روی کار که آقای moein.bگفت-مردم یک کشور باید با هم رابطه برقرار کنند که توسط زبان واحدی به نام زبان فارسی صورت می گیره-افراد دانشگاه هم که از جاهای مختلف کشور میان مصداق مردم کشور هستن ....

کاملا موافقم باهاتون.;)

سانیار 90

عضو جدید
دوست عزیز پاسخ من وراه حل من ربطی به دونستن معنی ملت وکشور و یکپارچی واین حرفها نداره. زبان بین الملی دنیا انگلیسیه . تنها کاربردیکه زبان فارسی برای غیر فارس زبانها تو ایران داره اینه که با سایر هموطنها با این زبون ارتباط برقرار میکنن.چرا این زبون چون زبون رسمی کشور شده. وهیچ کاربرد علمی وعملیه دیگه ایی براشون نداره .بخوان برن خارج (هر کجای دنیا) باید انگلیسی بلد باشن. بخوان از اطلاعات بروز دنیا استفاده کنن باید انگلیسی بلد باشن. بخوان مقاله علمی تو دنیا چاپ کنن باید به انگلیسی ترجمش کنن. زبان فارسی برای خود فارسها هم جز توی ایران جای دیگه کاربرد نداره مگه یه جاهایی تو افغانستان. اونم نه تمام کشورش. خب با این فرض تصور نمیکنید که احمقانه است که ما وقتمون رو یاد گیری زبانی میذاریم که کاربرد چندانی نداره. در حالیکه با جایگزینی زبان انگلیسی ما علاوه با دیگر هموطنانمون. با تمام دنیا ارتباط برقرار میکنیم. ضمن اینکه زبان مادریمون هم حفظ میشه. اگر زبان رسمی کشورترکی بود بنظرم شماهم دلتون میخواست که بتونید به زبون مادریتون بنویسید وبخونید. لطفا بخاطر تعصب بیجا چشماتون روی واقعیت نبندید. مطمئن باشید همه اقوام از اینکه زبان رسمی کشور انگلیسی باشه حمایت خواهند کرد. میخواهید امار بگیریم.؟

اره این یه حقیقته.انگلیسی بلد نباشی خیلی بده وسخته واست

مهرناز*

عضو جدید

تو کلاسی که به جز چند نفر معدود بقیه ترک هستن و استاد هم ترک باشه هیچ وقت من خودم به شخصه (البته خیلی ها تو کلاس مثل منن) فارسی حرف نمیزنم و نخواهم زد.;)

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجوریام نیست دوست من کمی منطقی باش
بهرحال زبان رسمی کشور ما فارسی هستش
هر چی هم باشه شما دلیل نمیشه یه ایالت جدا تشکیل بدین و زبان رسمیتون رو تغییر بدید بلکه این شما هستید که باید خودتون را با کل کشور وفق بدید

mech.r

عضو جدید
--------------------
شما اگه بخواین هم نمیتونین کل کلماتتون رو ترکی بگین همینطور فارسی،نصف کلماتش عربیه هر کاری هم کنن نمیتونن درستش کنن،اگه خود شما هم نخواین اسیب چندانی به زبانتون نمیزنه
این که میگین کنارش زبان مادری یاد بگیریم،منظورتون اینه که دستور زبان ترکی+ادبیات ترکی تدریس بشه،ببخشید اونوقت این کتاب به چه درد تهرانیا میخوره؟!هر کس باید به زبان خودش صحبت کنه این درست!ولی یادگیری فارسی برای ما که زبان کشورمونه اختیاری نیست.
من منظورم اصلا داشتن لهجه نیست،منظورم اینه که وقتی یکی میاد یه سوال به فارسی ازمون میپرسه 20تا جمله بتونیم پشت سر هم بگیم که اگه تو مدارسمون ترکی تدریس بشه ما فارسی رو یاد نمیگیریم.اینهمه ظلم تو کشور در حقمون میشه اونوقت شما گفتن دوتا کلمه به فارسی رو ظلم به حساب میارین.
خیر، گفتن چند کلمه فارسی ظلم نیس.
شما مثل اینکه نگرفتی منظورمو، من که نگفتم همه بیان ترکی یاد بگیرن! منظور من اینه که نباید جوری بشه که به تدریج زبان ترکی رو به فراموشی بره ...
درضمن، دخترجون شما که از خیلی چیزا خبر نداری بهتره بری مخشاتو بنویسی !