آمنه،اسيدپاش را بخشيد(موافقید یا مخالف؟)

آمنه،اسيدپاش را بخشيد(موافقید یا مخالف؟)

• موافقم

رای: 17 39.5%
  • مخالفم

رای: 26 60.5%

• مجموع رای دهندگان
    43

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
آمنه،اسيدپاش را بخشيد
جام جم آنلاين: آمنه قرباني خواستگار انتقامجو، امروز به همراه خانواده اش به بيمارستان دادگستري تهران آمد تا حكم قصاص دو چشم مجيد، خواستگار اسيد پاش را اجرا كند اما در يك عمل غيرمنتظره متهم را بخشيد. :gol::gol:

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاين، چند ماه قبل آمنه به همراه خانواده اش به بيمارستان فوق براي اجراي حكم مراجعه كرده بودند تا حكم به مرحله اجرا درآيد اما در پي گفتگو با مسئولان دادسراي جنايي تهران متوجه شدند به دليل نبود مقدمات پزشكي براي نابينا كردن اين متهم، حكم به طور موقت متوقف شد.

به اين ترتيب آمنه براي ادامه درمان خود به اسپانيا سفر كرد، ولي همچنان خواستار مجازات عامل حادثه بود.اين درحالي بود كه مسئولين قوه قضاييه اعلام كرده بودند به محض فراهم آوردن مقدمات پزشكي براي قصاص اين متهم حكم قضايي مربوطه را اجرا مي كنند تا اينكه شامگاه شنبه يكي از مسئولين دادسراي جنايي تهران با خانواده آمنه بهرامي تماس گرفت و خواست كه امروز براي اجراي حكم ابتدا به دادسراي جنايي مراجعه كنند.

ساعت شش بامداد امروز آمنه به همراه خانواده اش براي اجراي حكم در دادسراي جنايي تهران حضور يافت و پس از گفتگو با قاضي اميرآبادي سرپرست دادسراي جنايي تهران براي اجراي حكم به بيمارستان دادگستري رفت.
پس از حضور آنها در بيمارستان ، ساعتي بعد مجيد عامل حادثه اسيد پاشي تحت تدابير شديد امنيتي به بيمارستان دادگستري منتقل شد. متهم به محض اطلاع از حضور آمنه در بيمارستان فرياد مي زد او نابينا نشده است.

به اين ترتيب ماموران او را به بخش جراحي بيمارستان منتقل كردند. در همين موقع آمنه و عامل حادثه با هم روبرو شدند كه مجرم همچنان گفته هاي قبليش را تكرار مي كرد.
مسئولان قضايي ناظر بر اجراي حكم به گفتگو با آمنه پرداختند تا شايد بتوانند مقدمات بخشش متهم را فراهم كنند.

در حاليكه ساعت 8 صبح قرار بود اين حكم به مرحله اجرا درآيد آمنه عامل حادثه را بخشيد و خواستار پرداخت ديه از سوي مجرم شد.

اين حكم در حالي اجرا شد كه اطلاع رساني از سوي قوه قضاييه صورت نگرفته بود.

http://jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100850213410

آخرین ویرایش:

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
خاک تو سرش

با این بخشش هر خری فکر میکنه منم میرم جون یکی رو میگیرم و اخر سر هم منو میبخشه!!!!!
اتفاقا به نظرم این قدر این کار انسانیش-در برابر اون کار غیر انسانی-تاثیر گذاره که نتیجه ای خلاف اون چیزی که میگین رو خواهد داد.

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا به نظرم این قدر این کار انسانیش-در برابر اون کار غیر انسانی-تاثیر گذاره که نتیجه ای خلاف اون چیزی که میگین رو خواهد داد.
اینجا ایران است!!

خاک عالم تو سرش دختره دیووونه.ولی پسره در هر صورت خاره حتی الان که بخشیده شده یکم بیشتر بهش بد نگاه میکنن.

میگ برو با امنه دوست شو

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مجازات بر عهده خودش بوده-یا شاید برادرش-
مجازات بر عهده هرکسی بوده، بهتر بود ازش نم گذشت....هرکسی شایسته بخشش نیست... اگر خودش نمی تونست نهایتا اجازه می داد خود مسولان قضایی مجازاتش کنن...

به نظر من که کارش ابدا شایسته تقدیر نیست... باید مجازات می شد تا حساب کار دست خیلی ها بیاد..... گناه اون آقا اصلا بخشودنی نیست...

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجازات بر عهده هرکسی بوده، بهتر بود ازش نم گذشت....هرکسی شایسته بخشش نیست... اگر خودش نمی تونست نهایتا اجازه می داد خود مسولان قضایی مجازاتش کنن...

به نظر من که کارش ابدا شایسته تقدیر نیست... باید مجازات می شد تا حساب کار دست خیلی ها بیاد..... گناه اون آقا اصلا بخشودنی نیست...

ایشون هم اصلا منکر گناه آقا نشده فقط خواسته اون کار غیر انسانی رو دیگه تکرار نکنه...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقل از پست یکی در ف.ب:
از گفتگوی آمنه
با بی بی سی فارسی
آمنه ( نقل به مضمون ) :
وقی بخشیدم ، به دست و پای من افتادن و من رو بوسیدن و .. مثل بقیه به اشتباه گمان میکرد الان میره خونه .. ولی وقتی فهمید میره زندان و باید دیه یک انسان کامل ( 200 م ، برای زن 100 م ) رو به من بده تا آزاد بشه « دوباره شروع کرد به توهین » من به آقای قاضی گفتم ببینید ( !! ) « این آدم برای جامعه خطرناکه »
=========
مثل اینکه گناه رو نبخشیده فقط خواسته اون کار رو نکنه

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایشون هم اصلا منکر گناه آقا نشده فقط خواسته اون کار غیر انسانی رو دیگه تکرار نکنه...

دوست عزیز حرف من اینه که اگر این آقا مجازات می شد، باعث می شد خیلی ها قبل از انجام این قبیل کارا به این فکر کنن که سر خودشون هم خواهد آمد....

حتی اگر سبب می شد یک نفر از قصد انجام "اسیدپاشی" پشیمون بشه، ارزششو داشت.... بحث فقط این خانوم نیست...

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقل از پست یکی در ف.ب:
از گفتگوی آمنه
با بی بی سی فارسی
آمنه ( نقل به مضمون ) :
وقی بخشیدم ، به دست و پای من افتادن و من رو بوسیدن و .. مثل بقیه به اشتباه گمان میکرد الان میره خونه .. ولی وقتی فهمید میره زندان و باید دیه یک انسان کامل ( 200 م ، برای زن 100 م ) رو به من بده تا آزاد بشه « دوباره شروع کرد به توهین » من به آقای قاضی گفتم ببینید ( !! ) « این آدم برای جامعه خطرناکه »
=========

دیدی گفتم اقا؟؟؟
اینجور ادم ها برای جامعه مضرند

فریاد...

عضو جدید
نقل از پست یکی در ف.ب:
از گفتگوی آمنه
با بی بی سی فارسی
آمنه ( نقل به مضمون ) :
=========
بعضی وقتا حیوانات از انسان ها
آدم تر هستند
آمنه بخشید و با ببخشش بزرگی خودش رو نشون داد و یه جوریای عذاب اونو بیشتر کرد
شاید اگه آمنه نمی بخشید دیگه اون جمله تکرار نمیشد
وقتی بخشید و باز هم اون مثل قبل بود
آمنه بزرگ و بزرگتر شد و اون خار و خارتر

فریاد...

عضو جدید
دوست عزیز حرف من اینه که اگر این آقا مجازات می شد، باعث می شد خیلی ها قبل از انجام این قبیل کارا به این فکر کنن که سر خودشون هم خواهد آمد....

حتی اگر سبب می شد یک نفر از قصد انجام "اسیدپاشی" پشیمون بشه، ارزششو داشت.... بحث فقط این خانوم نیست...
بارها افراد به دار آویخته شدند
بارها افراد خودکشی کردند
بارها افراد تیر باران شدند
و بارها...
آیا کسی دیگر دچار گناه و عمل جنایت نشد ؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
سيما فردوسي روانشناس برجسته كشور درباره نتايج و اثرات اجراي حكم قصاص مردي كه به صورت دختر جواني اسيد پاشيده گفت: در دستورات ديني ما آمده است كه بايد قصاص اجرا شود.

وي ادامه داد: بنا بر دستورات ديني اجراي قصاص باعث مي‌شود تا فردي كه جرمي مرتكب شده عبرت بگيرد و اين در حالي است كه كل جامعه نيز عبرت لازم را خواهد گرفت و باعث شود تا افرادي كه قصد ارتكاب چنين اعمالي را دارند منصرف شوند.

اين روانشناس كشور با اشاره به اين مطلب كه در روانشناسي هم قانون تنبيه وجود دارد گفت: در هر نظام تربيتي تنبيه وجود دارد و هيچ عقل سليمي نمي‌پذيرد كه تنبيه را از نظام تربيتي حذف كرد و اين تنبيه به معناي محدود كردن فرد خاطي است.

وي ادامه داد: مطمئناً هدف از اجراي اين گونه احكام اين نيست كه به طور كامل وقوع چنين جرائمي حذف شود زيرا هستند افرادي كه مريضند و به چنين اقداماتي دست مي‌زنند گفت: هدف اين است كه شخص خاطي عبرت بگيرد و حتي يك نفر از انجام چنين اقدامي منصرف شود.

فردوسي درباره اين مطلب كه اجراي اين حكم چه تأثيري در روح و روان فرد قرباني مي‌گذارد گفت: به طور قطع و يقين فردي كه به واسطه اقدام خشونت آميز اين مرد مرود هجوم واقع شده با ديدن اجراي حكم قصاص برخي مشكلات روحي و رواني‌اش حل مي‌شود.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا اجراي چنين احكامي از وقوع عقده‌هاي رواني در قرباني پيش‌گيري خواهد كرد يا خير گفت: شك نكنيد كه پس از اجراي اين حكم به واسطه آرامشي كه به سراغ اين دختر جوان مي‌آيد از بروز برخي عقده‌هاي رواني در آينده جلوگيري مي‌شود.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بارها افراد به دار آویخته شدند
بارها افراد خودکشی کردند
بارها افراد تیر باران شدند
و بارها...
آیا کسی دیگر دچار گناه و عمل جنایت نشد ؟؟؟

شما مطمئنی مجازات در پیشگیری از وقوع جرم تاثیر نداره؟!

فریاد...

عضو جدید
شما مطمئنی مجازات در پیشگیری از وقوع جرم تاثیر نداره؟!
تاثیر داره
ولی راه های دیگه ای هم هست نه ؟؟
به نظرتون اگه یکی به یکی دیگه توهین کرد اون طرف هم باید بهش توهینی بکنه؟؟
ببخشید مثال کوچیکی بود در برابر اون کاری که حیوان انسان نما انجام داد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تاثیر داره
ولی راه های دیگه ای هم هست نه ؟؟
به نظرتون اگه یکی به یکی دیگه توهین کرد اون طرف هم باید بهش توهینی بکنه؟؟
ببخشید مثال کوچیکی بود در برابر اون کاری که حیوان انسان نما انجام داد

دوست عزیز در مورد توهین باور کنین کاملا باهاتون موافقم و یادم نمیاد توهین رو با توهین جواب داده باشم... در مورد بعضی از مجازات ها هم تحت شرایطی ...

ولی این مورد فرق می کنه... برای من حتی تصور بلایی که سر اون خانوم اومده سخته...

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز در مورد توهین باور کنین کاملا باهاتون موافقم و یادم نمیاد توهین رو با توهین جواب داده باشم... در مورد بعضی از مجازات ها هم تحت شرایطی ...

ولی این مورد فرق می کنه... برای من حتی تصور بلایی که سر اون خانوم اومده سخته...
حالا تصور اینکه طرف رو با زنجیر دست و پاش رو بسته باشن و بیهوش کنن تا اسید رو قانونی بریزن چقدر دردناکه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر نا خواسته بود ، اگه حادثه بود ، اگه اتفاقی بود جای بخشش داشت...
ولی ترحم برپلنگ تیز دندان/ ستمکاری بود بر گوسفندان...آمنه فقط خودش نبود باید فکر آمنه های دیگه هم می کرد..