"آسیب شناسی روابط دختر و پسر" دکتر میثاق

kaveh_69

عضو جدید
آره واقعا این بحثی هست که خیلی ضروریه واسه امروز جامعه ما...

ensan1

عضو جدید
به نظر من باید دختر و پسر از همون ابتدا باهم بزرگ شن تا از اول به دید انسان به هم نگاه کنن نه از دید جنسیتی ولی ما این کار رو نمی کنیم حتی تو دانشگاه هم محدود میکنیم

از استاتر هم ممنونم

سلام

صحبت های امروز آقای میثاق به نظر من بسیار راهگشا و زیبا بود مثل همیشه و در ارتباط با موضوعی که در بالا گفتید هم صحبت شد میتونید از وبلاگ "پسر ایرانی" که ادرسش در اولین پست اومده دانلود کنید....

موضوعات طرح شده در برنامه امروز:

1.اصلاح ارتباط به جای حذف ارتباط

2.مراحل ارتباط درست از نظر دکتر میثاق(شناختی،عاطفی،غریزی)

3.ارتباط در کدام فضاها وچگونه؟

4.چه وقت باید انتخاب کرد؟(بعد از 4 بلوغ جنسی،روانی،اجتماعی و عاطفی)

ensan1

عضو جدید
سلام

آقای میثاق همیشه در صحبت هاشون از جملات و اشعاری استفاده میکنن که به شدت زیبا هستند و عمیق...سعی میکنم که این جملات رو در این تاپیک قرار بدم...

" هر کس لایق شرایطی است که تلاشی به تغییرش نمیکند"

" دنیا سرزمین رنج است،آنکس که رنج سازنده را نپذیرد گرفتار رنج سوزنده خواهد شد"

"لذت نیست آنچه بعدش رنج بی پایان است،و رنج نیست آنچه بعدش لذت بی پایان است"

"عاقل کسی است که تمامی کارهایش به جاست"

"دلبستگی آری اما وابستگی نه دلبستگی یعنی بی تو غمگینم اما وابستگی یعنی بی تو تعطیلم"

"تو را دوست دارم اما حقیقت را بیشتر"

"اول تفهیم بعد تحمیل"

"خدایا به من تقوای ستیز بیاموز نه تقوای گریز"

"من دنبال نتیجه سالم هستم نه نتیجه خوشایند"

"اخلاق موقعیتی نداشته باشید" با همه مهربان باشید

"چشمی که دلی برد به تاراج***دانی که به سرمه نیست محتاج"

"هنگامیکه شما نظراتتون رو تحمیل میکنید بدون تفهیم طرف مقابل هم تحمل میکنه،گوش نمیده که بفهمه"

"من آنم که خود میخواهم نه آنکه تو میخواهی نه آنکه شرایط من را بنویسد"

"آنقدر کوبم در این خانه را***تا ببینم روی صاحب خانه را"

"شدت عشق هیچ قیمیتی نداره بلکه این سلامت عشقه که قیمتیه"

"ما مامور به وظیفه هستیم نه نتیجه"

"ایمان به تلاش داشته باشید نه هدف"

"آب خوش بی تشنگی ناخوش بود"

"مهمترین عامل خوشبختی انیانها ارتباط های سالمه"

"در فکر کردن پیر باشید(منطقی و عمیق)،در رفتار جوان باشید(پر شور و نشاط)،در احساس کودک باشید(پاک و بی ریا)"

آخرین ویرایش:

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم خیلی دوسشون دارم...
ممنون به خاطر تاپیک...

ensan1

عضو جدید
سلام

موضوعات مورد بحث این هفته: انگیزه های ارتباط، انتقام و غریزه ی جنسی

که در زیر مجموعه این عناوین بحث های خیلی جالبی صورت گرفت

ایلیای عزیز (وبلاگ پسر ایرانی)فایل رو برای دانلود آماده کردند...

ensan1

عضو جدید
سلام

امروز هم مثل همیشه زیبا بود،نظر خاصی ندارم

فقط امیدوارم همه ما بتونیم گاهی اوقات از اون نوع نگاهی که به قضیه ارتباط داریم "حالا هر چی که هست" قدری کنده بشیم و از یکم بالاتر به قضیه ارتباط مخصوصا بین دختر و پسر نگاه کنیم ...این باعث زنده بودن/زنده ماندن ما میشه...

باز هم ایلیای نازنین زحمتش رو کشیده...

Sarp

مدیر بازنشسته
کو اون وبلاگه ؟
همونی که سخنرانیها رو ضبط میکنه و آپلود میکنه
گمش کردم

ensan1

عضو جدید
سلام

امروز هم مثل همیشه حرف های دکتر عالی بود... پیشنهاد میکنم گوش کنید
عالی تر از اون که ایلیا 2 تا فایل هم از دکتر گذاشته...
البته فایل امروز رو گفته شب آپلود میکنم....

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
دوباره سلام

اما در ارتباط با کتاب باید بگم این یکی از بهترین کتابهایی هست که تا به حال خوندم،بسیار عالی و خوندیه
تمامی انگیزه های ارتباط دختر و پسر رو به زیباترین شکل آسیب شناسی کرده،و راه برطرف شدن مشکلات فکری اونها رو هم گفته...
نگاهی که در این کتاب به انسان میشود یک نگاه درست و عالمانه است ،به نظرم سیستم آموزش ما خیلی وقته که با این نگاه به انسان بیگانه است

کیفیت ارتباط.....زمان ارتباط سالم.....انگیزه های ارتباط....انواع عشق و.... از فصل های این کتاب هستند

"قسمت هایی از کتاب"

ارتباط سالم=ارتباط شناختی(در صورت مقبولیت)-ارتباط عاطفی-قانونی شدن ارتباط(در صورت قانونی شدن ارتباط) ارتباط غریزی
ارتباط فاسد=غریزی،عاطفی،شناختی،ناکامی

شما با حذف آزادی ودر ارتباط و محدود کردن جوان،میخواهید از آن ها آدم هایی پاک بسازید در حالیکه با این عمل کرد تنها یک بچه مثبت دست و پا چلفتی ساخته اید که برای جامعه تربیت نشده است مطمئن باشد در این شرایط با اولین برخورد با دیگران فریب خورده و سلامت روح و رفتار او از بین خواهد رفت. پاک ماندن یک زندانی چه ارزشی خواهد داشت؟پاکی در عین آزادی ارزشمند است ..تربیت فرزندان در تفهیم روابط درست بین آنهاست نه با محدود کردن آنها.(بدیها را از ما نگیرید ،ما را از بدیها بگیرید)آنها باید تفهیم شوند که چرا باید سالمو درست زندگی کنند،چون در غیر اینصورت حتی اگر سالها زندانی باشند به محض آزادی مرتکب خلاف خواهند شد..
ممنون از مطالب مفيدتون ..ببخشيد تشكر ندارم

ensan1

عضو جدید
"زندگی روی پرده "حلیلی روانشناسانه از فیلم های سینمایی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما:" زندگی روی پرده" مجموعه ای دیالوگ محور و در عین حال تحایلی است که در آن یک کارگردان و یک روانشناس جنبه های رفتارگرایانه و روانشناختی شخصیت های فیلم های ایرانی و خارجی را که در یک حادثه یا گفت و گو به نمایش در آمدهاست را تحلیل و بررسی می کند.
مسعود فروتن روی پرده
در زندگی روی پرده مسعود فروتن در مقابل دکتر میثاق در رابطه با فیم های سینمایی به گفت و گو می نشیند.

یک حبه قند، یک تکه نان، طلا و مس، مادر، شرق بهشت، سمور آبی از جمله فیلم های سینمایی داخلی و خارجی هستند که در " زندگی روی پرده" از دیدگاه روانشناسی در یک فضای رئال در خانه هنرمندان بررسی خواهند شد.
" زندگی روی پرده" در 13 قسمت 40 دقیقه ای در گروه فرهنگی و اجتماعی شبکه چهار سیما تهیه و تولید میشود و قرار است هرشب در ایام نوروز از قاب 4 به نمایش دراید.

هم میتونید از وبلاگ

http://persianboy.blogsky.com/category/cat-30/

هم میتونید از ارشیو برنامه های سیما گوش کنید

http://www.iransima.ir/Calendar.jsp?code=41

capslock

عضو جدید
یکی که علاقه منده یا باید عشقشو ثابت کنه هر طوری که هست یا کاری کنه طرف باهش ازدواج کنه ولی همه پسر ها میرن سراق یک دست نخورده چه بخواد عشقشو ثابت کنه چه بخواد بلیسه که احتمالا طرف پولداره بهترین کار اینه تو موقعیتی قرار بدی این دخترا رو که بخوان فقط عشقشونو ثابت کنن

ensan1

عضو جدید
یکی که علاقه منده یا باید عشقشو ثابت کنه هر طوری که هست یا کاری کنه طرف باهش ازدواج کنه ولی همه پسر ها میرن سراق یک دست نخورده چه بخواد عشقشو ثابت کنه چه بخواد بلیسه که احتمالا طرف پولداره بهترین کار اینه تو موقعیتی قرار بدی این دخترا رو که بخوان فقط عشقشونو ثابت کنن

سلام
در ارتباط با انگیزه های ارتباط و راه شناسایی و نحوه ی برخورد به طور کامل در کتاب "ارتباط سبز" و به طور مختصر در گفتگو های دکتر میثاق هست....

عشقی هم که فرمودید ..عشق, نیازه نه عشق, لیاقت

ensan1

عضو جدید
یکی که علاقه منده یا باید عشقشو ثابت کنه هر طوری که هست یا کاری کنه طرف باهش ازدواج کنه ولی همه پسر ها میرن سراغ یک دست نخورده چه بخواد عشقشو ثابت کنه چه بخواد بلیسه که احتمالا طرف پولداره بهترین کار اینه تو موقعیتی قرار بدی این دخترا رو که بخوان فقط عشقشونو ثابت کنن

گیریم طرف دوست نداشت باهاش ازدواج کنه اونوقت تکلیف چیه؟

بقیه اش رو هم متوجه نشدم...

capslock

عضو جدید
اصلا این مسایل ربطی به ازدواج نداره همه هم بنظر مطلع هستند شاید از هر چند ده نفر یک نفر باسش یک همچین اتفاقی بیفته همه هم از این چیزا حمایت میکنن تا قبل از ازدواج و جز موقع ازدواج کسی هم که مسولیتی به گردن داره باید تاوان بده که یا پدر مادراین یا شخص مقابل آشنایی لازم نیست همین که از روحیات و رفتار یک فرد خوشت بیاد درسته حالا شاید یکی بخواد سر والدینشو گرم کنه

ensan1

عضو جدید
سری جدید برنامه

"تا خوشبختی راهی نیست"

ساعت 19 یا 19:15 از شبکه 4 ....