آرشیو مبانی نظری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nino

مدیر بازنشسته
از اونجایی که این ترم خودم مبانی نظری رو دارم این تاپیک رو باز کردم
سعی می کنم هر جلسه که استاد درس میده یه خلاصه ای ازش اینجا بزارم

امیدوارم که بچه های دیگه هم اگر این درس رو دارن در نقد و تبادل نظر و گذاشت مطالب تو این تاپیک شرکت کنن.

خداوند شما را عمر دهاد !
از انجايي كه استاد مباني نظري اين ترمم از اين بدتر ( ببخشيد ولي بسيار پرت از موضوع ) نمي شد پس اينجانب بسيار مشتاقانه در انتظار پست هاي شما خواهم بود .:confused:

maral55

مدیر بازنشسته
نوشین جان راستش استاد ما هم همچین تعریفی نداره دیروز سر کلاس چیز خاصی نگفت
ولی شنیدم که اطلاعاتش زیاده سعی می کنم مطالبی از حرفاش رو که به درد میخورد بزارم اینجا حتما

habib_mohamadi

عضو جدید
استاد ما هم یه دکتره که همش رو یه جزوه می خونه.بعد هم آخره ترم یه جزوه میده به بچه ها تا روش کپی کنن.ناسلامتی مدیر گروه و عضو هیئت علمی ما هم هست.اگه خواستین یه اسکن از جزوش میگیرم و میارم تو سایت.البته اگر بدرد بخوره

maral55

مدیر بازنشسته
حبیب جان اگر بتونی این کارو بکنی که خیلی خوب میشه راستش من این دو جلسه که سر کلاس رفتم هنوز مطلب به درد بخوری نشنیدم که بزارم اینجا برای شما
امیدوارم در جلسه سوم معجزه ای رخ بده
باز صد رحمت به استاد شما لااقل یه جزوه داره استاد ما که مدام داره از این شاخه به اون شاخه میپره از تارخ معماری به رابطه انسان و معماری و تربیت بچه گرفته تا چیز های دیگه

nino

مدیر بازنشسته
حبیب جان اگر بتونی این کارو بکنی که خیلی خوب میشه راستش من این دو جلسه که سر کلاس رفتم هنوز مطلب به درد بخوری نشنیدم که بزارم اینجا برای شما
امیدوارم در جلسه سوم معجزه ای رخ بده
باز صد رحمت به استاد شما لااقل یه جزوه داره استاد ما که مدام داره از این شاخه به اون شاخه میپره از تارخ معماری به رابطه انسان و معماری و تربیت بچه گرفته تا چیز های دیگه
مارال جان اگه بگم استاد ما چطوري كه ميفهمي باز استادت خيلي خوبه
من كه حتما حذف مي كنم ولي اينو بگم كه استادمون مجنون گفته كل كلاس روي كتاب هفت شهر عشق عطار كار كنن .
بچه از هم مي پرسيدن هفت شهر كجاهاست بحث بود بين نيويرك و لندن و .... آخر هم معلوم نشد كدوماست :confused:

maral55

مدیر بازنشسته
مارال جان اگه بگم استاد ما چطوري كه ميفهمي باز استادت خيلي خوبه
من كه حتما حذف مي كنم ولي اينو بگم كه استادمون مجنون گفته كل كلاس روي كتاب هفت شهر عشق عطار كار كنن .
بچه از هم مي پرسيدن هفت شهر كجاهاست بحث بود بين نيويرك و لندن و .... آخر هم معلوم نشد كدوماست :confused:

وای ولی باید جالب باشه ها
هفت شهر عشق!!
چه استاد عارفی
حالا چه کار باید بکنین؟

زهرا ملكلو

عضو جدید
سلام. خيلي خوشحال شدم

سلام. خيلي خوشحال شدم

من هم اين ترم مباني دارم. يه پروژه داريم كه بايد تمام جزوات و كتابهايي كه دانشگاههاي ديگر استفاده ميكنن جمع اوري كنيم.
خوشحال ميشم به من كمك كنيد. حتي اگر به نظرتون جزوات چرتن برام بفرستيد يا شماره تلفنتون رو بدين.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد مبانی ما هم همین جوریاس.....خیلی ام بد نیستا....البته خوبه....
ولی اینم بگما من این ترم مبانی نظزی ندارم!!!!!:surprised:

maral55

مدیر بازنشسته
مبانی اولیه معماری
1. ادراک -------- حواس پنجگانه ( + حس ششم ) ------- ادراک و انواع آن
2. تعادل و توازن
3. تناسبات و مقیاس
4. نشانه ها و علایم ( 2بعدی - 3بعدی - 4بعدی )
5. تنوع
6.وحدت
7. ترکیب ------ سازماندهی
8. عالم مادی و غیر مادی اجسام
9. تقارن
10. تکرار پذیری و ریتم
11. حرکت ------ بعدی - آفرینشی
12. خواص اجسام ( جنسیت - رنگ - بافت - .... )
13. نحوه مطالعه و آنالیز ( روش تحقیق )
14. سبک

در مبانی اولیه برای رسیدن به هدف نهایی که ساختن است باید 14 عنوان را مورد مطالعه و بررسی قرار داد . این مجموعه تمام باید ها و نباید های طرح اولیه را مشخص می کند و به ما حکم می کند که از چه راهی و چگونه می توان با مقایسه این گزینه ها باهم و فهمیدن خواص طرح خود برای رسیدن به هدف اصلی تلاش کرد
شعار اصلی این مجموعه این است : برای ساختن باید که نساخت .....:surprised:

ممنون استاد ما که در طول ترم قبل هیچ مطلب قابل به عرضی نگفت!

Amir*taksa

عضو جدید
بچه ها 1خبر خوش:smile: استاد اين ترم مباني من پرفسور فلامكيه:) بهترين استاد مباني ايران قول ميدم هر چي تو كلاس گفت تك تكشونو براتون بگم گفته هر 1ماه 1جلسه ميام سر كلاستون بچه ها 1جلسه نشستنم تو كلاس فلامكي واسه ادم افتخاره البته هنوز كلاسش تشكيل نشده

Archibab

عضو جدید
بچه ها 1خبر خوش:smile: استاد اين ترم مباني من پرفسور فلامكيه:) بهترين استاد مباني ايران قول ميدم هر چي تو كلاس گفت تك تكشونو براتون بگم گفته هر 1ماه 1جلسه ميام سر كلاستون بچه ها 1جلسه نشستنم تو كلاس فلامكي واسه ادم افتخاره البته هنوز كلاسش تشكيل نشده

خوش به حالت امير!!!!!
من دير اين درسو برداشتم ظرفيت كلاس پروفسور فلامكي پر شده بود واسه همين مجبور شدم با دكتر ستاري بر دارم!
از همين حالا غم ترجمه مقاله داره ديونم مي كنه!!!!!:cry:

Amir*taksa

عضو جدید
خوش به حالت امير!!!!!
من دير اين درسو برداشتم ظرفيت كلاس پروفسور فلامكي پر شده بود واسه همين مجبور شدم با دكتر ستاري بر دارم!
از همين حالا غم ترجمه مقاله داره ديونم مي كنه!!!!!:cry:
ستاري با من بد جوري دوسته فكر نمرتو نكن;)

Mandan

عضو جدید
سلام منم اين ترم مباني دارم.
استادم دكتر رئيس سميعيه.
آدم با سواديه . هم تو عرفان و اشراق و هم تو معماري ذن و .... خيلي مطالعه و سر رشته داره .
تو اين چند جلسه خيلي حرفا زده . همشو ياد داشت كردم . ايده جالبي بود آوردنشون تو تاپيك .
مرتب ميكنم . ميارم.
سوژه من هم تو اين ترم مباني ميني ماليسمه.
تو معماري، موسيقي ، ادبيات و سينما.
فعلا دارم مطالعه مي كنم.
اگه پيشنهادي داشته باشيد يا منبعي معرفي كنيد كه خيلي خوشحالم مي كنيد...!

nino

مدیر بازنشسته
:razz:منم مبانی نظری دارم
البته خیلی راضی نیستم ولی خوب چون ترم آخره چاره ای نیست
موضوع ما مبانی نظری حیاط هست . بیشتر باید به جنبه هاب معنویش اشاره بشه و جایگاهش .

سمیرا

عضو جدید
یه سوال شما درس مبانی نظری معماری رو گذروندید؟
استادمون چند تا موضوع داده برای تحقیق نمیدونم کدومشو انتخاب کنم میتونید کمکم کنید؟

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
سمیرای عزیز اکثر این موضوعهای جالب یا مربوط به تاریخ هنر و معماری هستن یا مربوط به فلسفه ی بنیادی هنر و معماری ، در مورد همشونم مطلب زیاده ، ولی چیزی که این وسط از همه مهمتر و موثر تر در آینده ی درسی و حرفه ای نه تنها شما بلکه همه ی ما در هر سطحی هستش مورد 3 هستش که یه شاخه از یک مطلب بسیار مهمی هستش که هر معماری که به خوبی و بهتر از بقیه درکش مرد ما الان به عنوان اسطوره های خودمون میدونیم ، مثل رایت ، زاها و .... .:smile:

balal_art

عضو جدید
سلام بچه ها ....
در مورد مبانی نظری ( سبک فولدینگ) یا (معماری اسلامی) کسی مطلب یا چیز بدرد بخوری نداره کار ما رو راه بندازه

angellla

عضو جدید
سلام منم این ترم مبانی نظری دارم با افهمی خیلی جالب صحبت میکنه اگه میخواین صدای ضبط شدش رو میذارم;)

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم بیان معماری نظری دارم..........ولی تا الان نفهمیدم استاد چی میگه! چون کل کلاسو خواب بودم! اصلا این درس به درد میخوره؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا