آبیاری و زه کشی

agashir

عضو جدید
سلام

سلام

ممنون دوست عزیز
باید بگم با اجازتو یه نوزده ماه دیگه از خدمتم مونده
می خوام تو این مدت خوب بخونم
شاید قبول شدم
:):heart::gol:

eng-rafiei

عضو جدید
این تاپیک رو مجدد بالا آوردم ... در مورد آب ایشالا چراغش رو روشن نگه میداریم ...;)

eng-rafiei

عضو جدید

این سمینار تو موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کرج اردیبهشت امسال برگزار میشه

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه امین جون
سابق بر این یه تاپیک گذاشته بودم که برنامه های آموزشی که برگزار میشه رو اونجا بزاریم . اگه راجع به رشته های دیگه خبری به دستت رسید یا سمیناری برگزار شد ممنون میشم واسمون اونجا بزاریش. واسه من از همه جا بی خبر خیلی کمک بزرگیه.مرسی:gol:

agashir

عضو جدید
سلام دوستان

سلام دوستان

دوستان کسی نرم افزار های جدید نقشه برداری به همراه آموزش رو جایی سراغ نداره

eng-rafiei

عضو جدید
دوستان کسی نرم افزار های جدید نقشه برداری به همراه آموزش رو جایی سراغ نداره
sdr map هم نرم افزار ساده و جالبیه ، کتاب و نرم افزارش رو یه شرکتی فروش انحصاری داره که اسم شرکت متاسفانه یادم نیستا نقلاب تا اونجا که یادم گیر میومد ولی نرم افزار کاربردی ایه ،

peymangh_2009

عضو جدید
sdr map هم نرم افزار ساده و جالبیه ، کتاب و نرم افزارش رو یه شرکتی فروش انحصاری داره که اسم شرکت متاسفانه یادم نیستا نقلاب تا اونجا که یادم گیر میومد ولی نرم افزار کاربردی ایه ،
سلام من تازه واردم دانشجوي ترم آخر خدمت هم رفتم
آقا امين برنامه نويسي هم آشنايي دارم رشته مهندسي آبياري
اگر كار سراغ داشتيد لطفا به من اطلاع بديد با تشكر:D

alireza_ab

عضو جدید
دوستان كسي ميدونه كدوم گرايش براي ارشد الان بازار كار بهتري داره؟:smile:

ببین دوست گرامی بهترین گرایش بین5 گرایش مهندسی آب"اول عمران-آب بعدشم سازه های آبیه"
البته برای شرکت در گروه عمران باید به دروس اختیاری بسیار توجه بشه.مثلا درسی مثل تحلیل سازه

zahra-d

عضو جدید
من اوایل امسال تو یه شرکت مهندسی مشاور کارم رو شروع کردم بعد با اینکه خیلی امید داشتم کارشناسی ارشد قبول نشدم حالا کلی نگرانی دارم که برای شروع دوباره واسه ارشد کارم رو ول کنم یا نه خیلی احساس سردرگمی میکنم شما جای من بودین چی کار می کردین؟

quail

عضو جدید
من میخواهم ارشد عمران آب بخونم لطف کنید بگید کدوم واحدهای درسی لازمه:w10:

peymangh_2009

عضو جدید
من اوایل امسال تو یه شرکت مهندسی مشاور کارم رو شروع کردم بعد با اینکه خیلی امید داشتم کارشناسی ارشد قبول نشدم حالا کلی نگرانی دارم که برای شروع دوباره واسه ارشد کارم رو ول کنم یا نه خیلی احساس سردرگمی میکنم شما جای من بودین چی کار می کردین؟
سلام به نظر من دوست عزیز با این وضعیت فعلی بازار کار کار داشته باشی بهتر از درس خوندنه ادامه تحصیلو میشه با تجربه کاری در آینده ادامه بدین:cool:;)

yazdanpak

عضو جدید
دوست من درود بر شما. نرم افزار sdr را شركت تهران مساحي دارد 44329165-021

yazdanpak

عضو جدید
دوست من درود بر شما. فقط كار. تحصيلات بالاتر كار و امتياز خاصي ندارد ولي كار تجاربش چند برابر تحصيلات بالاتر ارزش دارد ولي بشرط مطالعه و كسب تجارب و ميل به پيشرفت.
به اميد پيروزي شما. با سپاس. اشرفي.

yazdanpak

عضو جدید
دوست من درود بر شما. اين رشته شبيه آچار فرانسه است چون مي تواني در هر شاخه كه مربوط به آب و نقشه برداري و...باشد سرك بكشي و حرفي براي گفتن داشته ياشي و لي بايد آچار محكمي باشي و اصلاعات و تجارب مستند علمي و عملي داشته باشي. نگران نباش.اين مطلب بر اساس 6 سال سابقه كاري بنده مي باشد. پيروز باشيد.

yazdanpak

عضو جدید
دوست من درود بر شما . اول كار مهم است بعد ادامه تحصيلات.

alireza_ab

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

من میخواهم ارشد عمران آب بخونم لطف کنید بگید کدوم واحدهای درسی لازمه:w10:

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon14.gif تغییر رشته از مهندسی آب به مهندسی عمران-آب در مقطع کارشناسی ارشد
دوستان توجه کنند که دروس اختیاری که در مقطع کارشناسی ارائه میگردد باید مرتبط با رشته ای انتخاب شود که شما میخواهید در مقطع بعدی تحصیلی یعنی کارشناسی ارشد ادامه دهید باشد.مثلا برای رشته ای مثل عمران باید حتما درسی مهمی مانند تحلیل سازه جزدروس اختیارشود.
در زیر من سر فصل های رشته عمران را ذکر کردم امیدوارم مفید واقع بشه.

1

رياضي 1

اعداد مختلط ، حير خطي ،‌معادلات خط و صفحه در فضا
حد و پيوستگي ، مشتق و كاربردها
انتگرال گيري و كاربرد ها ، انتگرال هاي ناسره
دنباله و سري ها

2

رياضي 2

توابع دو متغيره (مسايل حد و مشتقات نسبي) ،‌مسائل اكسترمم توابع دو متغيره
بخشهاي اپراتورها ،‌انتگرال هاي دوگانه
بخشهاي اپراتورها ،‌انتگرال هاي دو گانه
انتگرال هاي سطح نوع اول و دوم ، قضيه ديوژرانس و استوكس ، ميدان هاي برداري (سرعت ، شتاب ،‌نحنا)

3

معادلات ديفرانسيل

بخشهاي اقداماتي ،‌معادلات ديفرانسيل مرتبه اول ،‌مسيرهاي قائم و پوش دسته منحني ها
بخشهاي اوليه معادلات مرتبه دو و جواب عمومي معادلات با ضرايب ثابت و كوشي اوليه روش هاي تغيير جواب خصوصي ،‌بخشهاي خاص در معادلات مرتبه دو (كاهش مرتبه ، تعيين پايه هاي جواب)
تبديل لاپلاس
روش سريها و دستگاه معادلات

4

مقاومت مصالح

- مباني ايستايي ، انواع تكيه گاهها ،‌درجه آزادي ، معيني و نا معيني ايستايي
- تنش ، كرنش شامل :
تعريف تنش و كرنش ، نمودار تنش و كرنش ،‌قانون هوك ،‌انرژي كرنشي الاستيك ،‌تنش برشي ،‌كرنش برشي ، تفاوت هاي تنش نرمال و تنش هاي برشي ، تبديلات كرنش ،‌دايره براي كرنش ،‌اثر پواسون ، قانون هوك براي تنش هاي چند مجوزه ، تنش هاي سر محوره ، تغيير حجم ، كرنش حجمي ، معيارهاي تسليم ،‌تنش در پوسته هاي جدا نازك تحت فشار
- نيروي محوري و تغيير شكل محوري - تحليل عليه هاي نا معين ، سيستم هاي دمادل فنر سري و فنر موازي
- تحليل تنش ميله هاي مركب ،‌اثر حرارت ، تغيير شكل ناشي از وزن ميله
- تحليل تيرهاي معين ، معادلات ديفرانسيلي تعادل تيرها ، رسم نمودارهاي انگر منشي و نيروي برشي
- ئئوري خمش ارتجاعي ،‌مقاومت خمشي تيرها اساس مقطع
- تيرهاي مركب (چند ماده اي) ، خمش توأم با نيروي محوري ، بار محوري خارج از مركز ،‌هستد قطع
- توزيع تنش برشي در مقاطع مسطتيل و I شكل و غيره ، تعيين جريان برشي در مقاطع جدا نازك ، اصل پيوستگي جريان برشي ،‌مركز پيچش
- خمش ناقد قارن (دو محوره) و ارتباط آن با Ixy
-تغيير شكل ناشي از خمش درگيرها
- پيچش شامل :
پيچش مقاطع دايره اي شكل ، پيچش مقاطع جدار نازك بسته ،‌پيچش مقطع مستطيل ، پيچش مقاطع جدار نازك باز
- كمانش ستون ها شامل :
رابطه اولي ،‌طول موثر ستون ها ، تنش بحراني ،‌بار بحراني ستون هاي صلب با فنر

5

تحليل سازه ها(درس اختیاری مهندسی آب)

مقدمه اصول ايستايي ، تركيب صلب ،‌روابط شرطي و نا معيني داخلي ،‌تشخيص سازه اي اسكلتي ، تشخيص خرپاها
تحليل خرپا ها و خط تأثير
تغيير شكل تيرها و روش هاي انرژي
تحليل سازه هاي نا معين :
1- روش نيرو
2- روش شيب افت
3- روش توزيع انگر

6

مكانيك خاك

طبيعت خاك ها و كاني هاي رسي ، حدود اتر برگ و دانه بندي ، طبقه بندي خاك ها
روابط وزني حجمي ، تراكم در خاك ، تنش در خاك
آب در خاك يك بعدي ، آب در خاك دو بعدي ، تحكيم
مقاومت برشي ،‌پايداري شيرواني ، رانش در خاك

7

مكانيك سيالات

تعاريف عمومي سيالات ، هيدرواستاتيك و فشار در سيالات ، سكون نسبي در سيالات
سينماتك و رابطه پيوستگي در سيالات ديناميك سيالات و رابطه برنولي و مومنتوم در سيالات
تحليل ابعادب و قوانين مدل سازي در سيالات ، جريان لايه اي و روابط آن بين صفحات موازي و در لوله هاي تحت فشار
جريان آشفته درلوله ها (تحت فشار) ، خط انرژي و كراديان هيدروليكي در سيستم هاي تحت فشار ،‌لوله هاي موازي و سري

8

زبان عمومي و تخصصي

گرامر

لغت، درك مطلب

زبان تخصصي(جز دروس اختیاری مهندسی آب)

دروس فوق جهت شرکت در کنکور ارشد در گرایش عمران-آّب باید خوانده شود.
البته این مطلب را قبلا"در تالار مهندسی آب ارائه داده بودم.

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست من درود بر شما. اين رشته شبيه آچار فرانسه است چون مي تواني در هر شاخه كه مربوط به آب و نقشه برداري و...باشد سرك بكشي و حرفي براي گفتن داشته ياشي و لي بايد آچار محكمي باشي و اصلاعات و تجارب مستند علمي و عملي داشته باشي. نگران نباش.اين مطلب بر اساس 6 سال سابقه كاري بنده مي باشد. پيروز باشيد.

آقا امیدوارمون داری میکونی.من احساسم میگه این رشته همه سر و کارش عمرانیه
اونوقت ما که گرایش کشاورزی داریم اعتماد به ما میکنن یا اینکه علافیم و باید به فکر ادامه تحصیلات باشیم؟؟؟
ممنون از کمک هاتون بیشتر هوای ما رو داشته باشین اینجا ما خیلی تنهاییم:gol::gol::gol:

بالا