آبیاری و زه کشی

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
آقا امیدوارمون داری میکونی.من احساسم میگه این رشته همه سر و کارش عمرانیه
اونوقت ما که گرایش کشاورزی داریم اعتماد به ما میکنن یا اینکه علافیم و باید به فکر ادامه تحصیلات باشیم؟؟؟
ممنون از کمک هاتون بیشتر هوای ما رو داشته باشین اینجا ما خیلی تنهاییم:gol::gol::gol:
تنها نیستی همه با همیم

yazdanpak

عضو جدید
درود بر شما .
آدر س بدهيد تا برايتان پست كنم. البته خيلي هم دقيق نيست.

آخرین ویرایش:

yazdanpak

عضو جدید
دوست من درود بر شما.
اين مطلب را با استناد مي نويسم . نمي دانم چرا دانشجويان ياتازه فارغ تحصيلان اين رشته دوست دارند با رشته عمران آب رقابت كنند از دروس كشاورزي فراري و علاقمند به دروس دهن پر كن دارند(مكانيك - مقاومت - سازه و...) بخدا اينها نان و آب نمي شود از ما كه گذشت باور كنيدچيزي كمتر از آنها اطلاعات نداريد و بعضي از اين مطالب هم تا حدود 70 درصد كاربردي نيستند. سعي كنيد بجاي رقابت تجربه كسب كنيد اطلاعات ، آشنايي با نرم افزارها ،نقشه برداري و ... مطمئن باشيد روزي بكار كي آيدو آنوقت اسم مدرك عمران يا ابياري ديگر مطرح نيست فقط اطلاعات كاربردي مطرح است . در پناه يزدان جهاندار

آخرین ویرایش:

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست من درود بر شما.
اين مطلب را با استناد مي نويسم . نمي دانم چرا دانشجويان ياتازه فارغ تحصيلان اين رشته دوست دارند با رشته عمران آب رقابت كنند از دروس كشاورزي فراري و علاقمند به دروس دهن پر كن دارند(مكانيك - مقاومت - سازه و...) بخدا اينها نان و آب نمي شود از ما كه گذشت باور كنيدچيزي كمتر از آنها اطلاعات نداريد و بعضي از اين مطالب هم تا حدود 70 درصد كاربردي نيستند. سعي كنيد بجاي رقابت تجربه كسب كنيد اطلاعات ، آشنايي با نرم افزارها ،نقشه برداري و ... مطمئن باشيد روزي بكار كي آيدو آنوقت اسم مدرك عمران يا ابياري ديگر مطرح نيست فقط اطلاعات كاربردي مطرح است . در پناه يزدان جهاندار

ارادتمند
نه برادر باور کنین نگرانی ما ازاین ها نیست .ما در پاس کردن درسهای دهان پرکن کمتر از اونها نیستیم.نگرانی ما از کارایی مدرک کشاورزی آب در آینده است مشکلی که همه ی ورودی های ما دارند.
در حالی که قبولی در عمران کار سختی نیست :cool::cool:

yazdanpak

عضو جدید
واقعيت

واقعيت

ارادتمند
نه برادر باور کنین نگرانی ما ازاین ها نیست .ما در پاس کردن درسهای دهان پرکن کمتر از اونها نیستیم.نگرانی ما از کارایی مدرک کشاورزی آب در آینده است مشکلی که همه ی ورودی های ما دارند.
در حالی که قبولی در عمران کار سختی نیست :cool::cool:
درود بر شما دوست گرامي.
آينده اي كه نگرانش هستي خواهد آمد. زمان ما هم نگراني ها خيلي بود ولي بعد از فارغ تحصيل شدن متوجه عرايض من خواهيد شد انوقت براي ياد گرفتن كوچكترين مطالب حتي حاضري سر كلاس الفبا هم بشينيد چون ان موقع شما مهندس هستي و نيازمند داشتن اطلاعات حالا يا مهندس عمران آب يا مهندس آب. تازه زمان ما هم به اين رشته مي گفتند آبياري ولي هم دوره اي هاي ينده فعلا در وزارت نيرو و داراي شركتهاي معتبر و حتي بالاتر از رشتهاي عمران آب هستند. اميدوار باش. در پناه يزدان

saghar20

عضو جدید
درود بر شما دوست گرامي.
آينده اي كه نگرانش هستي خواهد آمد. زمان ما هم نگراني ها خيلي بود ولي بعد از فارغ تحصيل شدن متوجه عرايض من خواهيد شد انوقت براي ياد گرفتن كوچكترين مطالب حتي حاضري سر كلاس الفبا هم بشينيد چون ان موقع شما مهندس هستي و نيازمند داشتن اطلاعات حالا يا مهندس عمران آب يا مهندس آب. تازه زمان ما هم به اين رشته مي گفتند آبياري ولي هم دوره اي هاي ينده فعلا در وزارت نيرو و داراي شركتهاي معتبر و حتي بالاتر از رشتهاي عمران آب هستند. اميدوار باش. در پناه يزدان
بله ولی همه دوستانتون یا بعضی هاشون

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درود بر شما دوست گرامي.

درود به شما
یعنی معیار برای استخدام واقعا دانش و اطلاعات ماست.؟
یعنی به نظر شما یک مهندس آب با علم قوی در رشته اش کامل موفق هست؟
ببخشید ما یه دنیا سوال داریم:)
دفتر مهندسی که ما باز می کنیم مجاز به چه فعالیت هائی می باشیم
پایه مهندسی چطور برای رشته ها و تحصیلات محاسبه می شه؟؟:gol::gol:
بازم تشکر از اینکه به تالار آب یک جوونی دادید:heart:

yazdanpak

عضو جدید
درود به شما
یعنی معیار برای استخدام واقعا دانش و اطلاعات ماست.؟
یعنی به نظر شما یک مهندس آب با علم قوی در رشته اش کامل موفق هست؟
ببخشید ما یه دنیا سوال داریم:)
دفتر مهندسی که ما باز می کنیم مجاز به چه فعالیت هائی می باشیم
پایه مهندسی چطور برای رشته ها و تحصیلات محاسبه می شه؟؟:gol::gol:
بازم تشکر از اینکه به تالار آب یک جوونی دادید:heart:
درود بر شما.
حالا چرا فقط استخدام. آمديم دولت يا شركتها نخواهد كسي را استخدام كند. چرا فقط به فكر بهره كشي ديگران از خود باشي و جواب اين بهره كشي هر از گاهي با خروج از يك شركت و ورود به شركت ديگر باشد. سعي كنيد تا جايي كه امكان دارد خودتان بهره اي از دسترنج خود ببريد. من تا حال مهندس آب( 5 سال اخير - قبلش را نمي دانم) بيكار نديدم اگر هم باشد فقط منتظر است در رحمتي باز شود و بي دردسر لقمه ناني چرب داشته باشد دوست من اينجوري كه مهندس آب سهله همه مهندسها بايد بيكار بشينن.اين رشته دردسر عمليات صحرايي داره بيشتر كاربردي است تا مطالعاتي .دفتر نشيني فايده اي ندارد. نگران آينده نباش مي آيد . نگران باش آينده حسرت گذشته را نخوري (اي كاش فلان درس را علمي تر و كاربردي تر مطالعه مي كردم و ...)

yazdanpak

عضو جدید
کسی میدونه نرم افزار SDRmap 8.1 رو از کجا میشه دانلود کرد.
قفل شکسته این نرم افزار رو تا حالا دیدید؟؟؟؟
درود بر شما دوست گرامي.

مراجعه كنيد به سايت جامع نقشه برداري www.surveing.ir به همراه آموزش دانلود كنيد.
ولي بخاطر حفظ حرمت حقوق جامعه مهندسي و شركت تهيه كننده بهتر است از شركت توزيع كننده تهيه كنيد. دستمزد يك مهندس جبران كوچكترين بخشي از تفكر اوست.

badboy

عضو جدید
:que:آقا من ترم اولم اين زهكشي چي هست كه همه ازش مينالن؟

peymangh_2009

عضو جدید
سلام آقای yazdanpak لطفا دروسی که برای کارشناسی ارشد آبیاری زهکشی نیاز هست برایم بفرستین با تشکر

ali-abi

عضو جدید
سلام من تازه این جا عضو شدم ومیخواستم از کسانی که چندین سال از فارغ التحصیلی آنها گذشته چند سوال بپرسم مخصوصا آقای یزدانپاک
ایشون طبق گفته هاشون 6 سال سابقه کار دارن
من هم با امید کامل دارم به این رشته میپردازم چون میدونم آینده ای داره اگه آب نباشه برق نیست که مهندسی برق بتونه کار کنه یا بتنی در کار نیست که مهندس عمران سازه ای درست کنه و ........گشنگی تشنگی-
جنگ آینده سر نفت نیست آب هستش -ضمینه های کاری و وسایل آبی زیاده

آقای یزدانپاک تاکید مهمی دارن برروی اینکه بریم نرم افزار یاد بگیریم و نقشه برداری و علممون رو افزایش بدیم-منم بر این باورم اگه کسی علمشو داشته باشه روی دست میبرنش میخواد رشتش هوا فضا باشه میخواد بیل سازی

الان من ترم 5 هستم بخشمونم ارشد هم داره زهکشی و سازه آبی -من دارم درسایی که ارشد ارائه میدن رو میخونم برای ارشد که پایه قوی کنم-مقالات آموزشی وکتب رو میخرم یا دانلود میکنم
1-برای افزایش علم جه راههایی دیگری هستش (علمی-آکادمیک

2-برای افزایش تجربه کاری چه کار باید کرد(تجربی- کاری

3-نقشه برداری در چه ضمینه هایی

4-نرم افزار درچه مواردی از آب

5-آیا برنامه اتوکد که باهاش نقشه ساختمانی میکشن توی ضمینه های آبی کاربرد دارن

6-گرفتن نظام مهندسی خوبه یا نه چه حالتیش مشاور-ناظرو
...
7-ماتوی چا ضمینه های دیگر آبی میتونیم کار کنیم به غیر از آبیاری -زهکشی-آبرسانی
آیا ما میتونیم تو کار سد -فاضلاب-رودخانه-منابع آب -آبرسانی شهری کار کنیم
به نظرتون اگه بخواهیم شرکت تاسیس کنیم توی چه ضمینه هایی کار کنیم طراح-مشاور-اجرا-8

-پیمانکاری اکثر شرکتهای آبی که تو اینترنت سایت دارن همه ضمینه ها هستن

9-رتبه بندی پایه چه جوری؟ چند پایه داریم در ضمینه آب آیا1بالاترینه یا پایینترین

10-ازنظر نرم افزارهای عمرانی کدوماشون توی آب کابرد داره منظورم مثل انسیس-ای تبس-سپ...

اگه راهکار دیگری هم به نظرتون میرسه که راهگشایی برای مهندشین آب جامعه باشه خیلی خوبه

به امید آن روز که مهندسین آب پولدارترین و بهترین مهندسان دنیا مخصوصا ایران باشن

s.khodadadi65

عضو جدید
سلام به دوستان ومهندسان آب
من دانشجوی کارشناسی ارشد رسته آبیاری وزهکشی دانشگاه تربیت مدرس هستم
می خواستم بدونم چطور مقالات را آپلود کنم که مورد استفاده دوستان قرار بگیرد
تشکر می کنم

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام به دوستان ومهندسان آب
من دانشجوی کارشناسی ارشد رسته آبیاری وزهکشی دانشگاه تربیت مدرس هستم
می خواستم بدونم چطور مقالات را آپلود کنم که مورد استفاده دوستان قرار بگیرد
تشکر می کنم
دوست عزیز خوش اومدین به این تالار
لطف کنین این تاپیکو مطالعه کنین
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=70106
توی این دوتا تاپیک هم خودتونو معرفی کنین
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=20436
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=31418

برای آپلود کردن هم گمن کنم سایت رپیدشیر سایت خوبی باشه
http://rapidshare.com/

هر سوالی داشتین بفرمایین در خدمتم.

payfer

عضو جدید
دوست عزیز ، سرکار خانم
من مدتهاست که در این سایت عضو هستم اما همین امروز(6/11/87) فرصت کردم که گشتی بزنم تا به سوال شما رسیدم
من کارشناسی ارشد تاسیسات ابیاری دارم و مدتهاست که مشغولم . صادقانه بهتون عرض میکنم که در بازار کار کارشناسی ارشد خیلی مهمتر از کارشناسی است و ارزش زحماتش رو داره ، باور کنید.
ضمن اینکه تحصیل همیشه خیلی خوبه و بخاطر تلاش ناموفق نباید دست ازش بردارید .
اما توصیه ای می کنم:
اگر می خواهید که با اطمینان قبول شید ، در 2 درس که ضرایب بالاتری دارند، آنچنان تلاش کنید که درصد بالای 95 درصد بزنید . کار سختی نیست . این تجربه منه و موفق هم بوده.
موفق باشید
اگر سوالی در ارتباط با کار ، تحصیل و ... داشتید در خدمتم

payfer

عضو جدید
سلام من تازه این جا عضو شدم ومیخواستم از کسانی که چندین سال از فارغ التحصیلی آنها گذشته چند سوال بپرسم مخصوصا آقای یزدانپاک
من هم با امید کامل دارم به این رشته میپردازم چون میدونم آینده ای داره اگه آب نباشه برق نیست که مهندسی برق بتونه کار کنه یا بتنی در کار نیست که مهندس عمران سازه ای درست کنه و ........گشنگی تشنگی-

آقای یزدانپاک تاکید مهمی دارن برروی اینکه بریم نرم افزار یاد بگیریم و نقشه برداری و علممون رو افزایش بدیم-منم بر این باورم اگه کسی علمشو داشته باشه روی دست میبرنش میخواد رشتش هوا فضا باشه میخواد بیل سازی

الان من ترم 5 هستم بخشمونم ارشد هم داره زهکشی و سازه آبی -من دارم درسایی که ارشد ارائه میدن رو میخونم برای ارشد که پایه قوی کنم-مقالات آموزشی وکتب رو میخرم یا دانلود میکنم

...
به نظرتون اگه بخواهیم شرکت تاسیس کنیم توی چه ضمینه هایی کار کنیم طراح-مشاور-اجرا-8

10-ازنظر نرم افزارهای عمرانی کدوماشون توی آب کابرد داره منظورم مثل انسیس-ای تبس-سپ...

اگه راهکار دیگری هم به نظرتون میرسه که راهگشایی برای مهندشین آب جامعه باشه خیلی خوبه

سلام دوست عزیز
من در حد توانم می خواستم به سوالاتتون پاسخ بدم
سعی می کنم با شماره سوالات ، بهتون پاسخ بدم
1- شرکت در سمینارها و گردهمایی ها رو شدیدا بهتون توصیه می کنم . فرصتها رو از دست ندید. بعلاوه اینکه دروس تخصصی رو خوب بفهمید نه بخاطر نمره بخونید . درک مفاهیم خیلی مهمه. مثلا درک انرژی مخصوص در هیدرولیک کانالها نه حفظ کردن فرمول و کاربردهای اون.
2-برای افزایش تجربه کاری فقط باید کار کرد . چون فرصت و رخصت کار رو ندارید ، سعی کنید پروژه های درسی رو با کمک مهندسین این رشته به طریقه ای حل کنید که معمولا در شرکتها بعنوان مسایل کاری مورد تجزیه و تحلیل قرار میگیره تا با روشهای کار در مشاور هم آشنا بشید . در این زمینه من در خدمتم.
3-نقشه برداری صرف ، در آینده کاری خیلی بدردتون نمیخوره ولی سعی کنید که روشهای ترازیابی ، محاسبات طول ، شیبها و مسیر یابی رو بدرستی یاد بگیرید . خواندن نقشه ، درک علائم نقشه و کار کردن با خطوط تراز و ... خیلی بدرد می خوره.
4-سعی کنید که نرم افزار های تخصصی رو در حل تمارین بکار بگیرید . مثلا cropwat در محاسبه تبخیر و تعرق و باران موثر و برنامه ریزی آبیاری یا sirmod در مدل کردن آبیاری سطحی و درک مفاهیم ابعاد قطعات آبیاری و راندمان
5-نقشه کشی به شدت مورد نیازه. کاربردهای اتوکد در رشته مهندسی آب آنقدر وسیعه که الان بدون آگاهی از اون نمیشه مهندس خوبی بود.
6-گرفتن نظام مهندسی حکما خیلی خوبه خصوصا در زمینه مشاوره (بنظر من)
7- در تمام رشته هایی که گفتید ، میتونید با قدرت کار کنید.
8-پایه یا گرید در ارتباط با شرکتها مطرح میشن. از پایه 3 شروع میشه و به یک ختم میشه(البته مشاور) پس یک بالاترینه
برای گرفتن رتبه ، هر شرکتی میبایستی مشخصاتی رو پاس کنه مثلا در هر رشته ای(مثل آبیاری و زهکشی) باید تعداد مشخصی مهندس با رشته های مشخص و تجربه مشخص داشته باشه تا بتونه رتبه 3 رو کسب کنه . بعد از اون با گرفتم کار و انجام اونها و افزایش تجربه و ارائه مدارک به سازمان برنامه ، رتبه افزایش پیدا میکنه . این رو هم بگم که گرفتن کار ارتباط مستقیمی با رتبه داره و کارهای اساسی و پر هزینه رو فقط به شرکتهای پایه 1 میدن . بنابراین داشتن هر پایه ای سقف مبلغ قرارداد رو هم مشخص میکنه.

امیدوارم کمک کرده باشم . اگر مایل بودید در زمینه های دیگر هم میتونم در خدمت تمام دوستانم باشم
;):gol:

mohammad.zamaniy

عضو جدید

...

سلام علي آقا
خسته نباشيد با اين همه سوالي كه پرسيديد معلومه اهل علم و بخصوص آبياري و زهكشي هستيد. سوالات زيادي پرسيديد كه تا حد امكان به بعضي از اونا جواب ميدم. رشته خوبي انتخاب كرديد و اگه ادامه تحصيل بديد فوق العاده است مخصوصاً در قسمت تخصص كه مي تونيد اونجا رشته تخصصي براي خودتون انتخاب كنيد. براي زدن شركت هم بايد اول عضو سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استانتون باشيد و بعد در كلاسهاي طراحي و اجراي سيستمهاي آبياري تحت فشار شركت و بعد در آزموني كه گرفته ميشه قبول بشيد تا بهتون مدركشو بدن و بعد با اون بتونيد شركت بزنيد و كار كنيد. در مورد كار با نرم افزارها هم هرچه نرم افزار بيشتري ياد بگيريد بهتره چون امروزه تمام كارا با همين نرم افزارها انجام ميشه بنابراين از اونا غافل نشيد.
به اميد موفقيت شما در رشته آبياري و زهكشي

payfer

عضو جدید
سلام علي آقا
خسته نباشيد با اين همه سوالي كه پرسيديد معلومه اهل علم و بخصوص آبياري و زهكشي هستيد. سوالات زيادي پرسيديد كه تا حد امكان به بعضي از اونا جواب ميدم. رشته خوبي انتخاب كرديد و اگه ادامه تحصيل بديد فوق العاده است مخصوصاً در قسمت تخصص كه مي تونيد اونجا رشته تخصصي براي خودتون انتخاب كنيد. براي زدن شركت هم بايد اول عضو سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استانتون باشيد و بعد در كلاسهاي طراحي و اجراي سيستمهاي آبياري تحت فشار شركت و بعد در آزموني كه گرفته ميشه قبول بشيد تا بهتون مدركشو بدن و بعد با اون بتونيد شركت بزنيد و كار كنيد. در مورد كار با نرم افزارها هم هرچه نرم افزار بيشتري ياد بگيريد بهتره چون امروزه تمام كارا با همين نرم افزارها انجام ميشه بنابراين از اونا غافل نشيد.
به اميد موفقيت شما در رشته آبياري و زهكشي
دوست عزیزم
از توصیه ای که به این دوست مشترک کردید سپاسگزارم
اما دوست من ، تاسیس شرکت منوط به گرفتن مدرک آبیاری تحت فشار نیست. کسانی که صرفا تصمیم به کار در زمینه آبیاری تحت فشار دارند می بایستی این مدرک رو هم داشته باشند.
حتما شما میدونید که تاسیس شرکت (خصوصا مشاور) مراحل خیلی زیاد و متنوعی داره و حتما باید تعدادی مدرک تحصیلی با سوابق کاری جمع بشن تا بتونند تو زمینه خاصی (مثل آبیاری و زهکشی) رتبه بگیرند.
تو چند سال اخیر حتی قراردادهای آبیاری تحت فشار با سازمانهای جهاد کشاورزی هم نیاز به رتبه آبیاری و زهکشی داره و بطور خاص باید مدرک آبیاری تحت فشار هم در کنارش باشه
البته سالهای قبل دقیقا به همین شکلی که شما فرمودید بود و شرکتهایی بودند که فقط در زمینه آبیاری تحت فشار فعال بودند و با مدرک مزبور هم طراحی و هم اجرا می کردند . اما الان خیلی از استانها با رتبه بندی این کار رو به انجام می رسونند.
اگر مایل باشید می تونیم در این زمینه بیشتر با هم صحبت کنیم ، شاید برای دیگران هم فایده داشته باشه:gol:

payfer

عضو جدید
:que:آقا من ترم اولم اين زهكشي چي هست كه همه ازش مينالن؟
سلام دوست عزیز
ورودت به این رشته رو خوش آمد میگم
زهکشی جمع آوری آبهای مازاد و انتقال مطمئن اون به خارج از محدوده است. این تعریف خیلی ساده از زهکشیه
آب مازاد میتونه در محیط ریشه گیاه باشه ، آب مازاد میتونه جریان آب در اثر باران توی یک خیابون باشه و ...
بخاطر همین زهکشی و روشهای اون انواع و اقسام زیادی داره
مثلا برای تخلیه آب مازاد در محیط ریشه (بالا بودن سطح آب زیرزمینی) میشه از لوله های مخصوص و سوراخدار استفاده کرد (زهکشی زیرزمینی) یا جمع آوری و انتقال آب رو بوسیله کانالهای خاکی و نسبتا عمیق انجام داد . البته روشهای محتلف به شرایط محیط خیلی وابسته هستند
همین جویهای آب کنار خیابون هم نوعی زهکشیه (زهکشی سطحی)
زهکشی درس خیلی جالب و شیرینیه . البته به استاد و روش تدریس ایشون هم خیلی وابسته است که آدم بتونه خوب یاد بگیره.
اما مثل هر چیز دیگه ای ، تجربه و انجام پروژه های مختلف (بعد از گذروندن درس) بهترین روش یاد گرفتن و تسلطه خصوصا اگه در کنار کسی باشی که خبره این موضوع باشه نگران نباشید . اتفاقا بنظرم این درس خیلی هم آسون و راحته اما به شرطی که .....
اگر کمک دیگه ای لازم بود ، در خدمتم :gol:

ali-abi

عضو جدید
سلام اگه میشه توضیح بدین چون من ترم آینده فارغ التحصیل میشم نمیدونم چه کار باید بکنم

راهایی که موجود برای کا پیدا کردن رو نشون بدین

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
ورودت به این رشته رو خوش آمد میگم
زهکشی جمع آوری آبهای مازاد و انتقال مطمئن اون به خارج از محدوده است. این تعریف خیلی ساده از زهکشیه
آب مازاد میتونه در محیط ریشه گیاه باشه ، آب مازاد میتونه جریان آب در اثر باران توی یک خیابون باشه و ...
بخاطر همین زهکشی و روشهای اون انواع و اقسام زیادی داره
مثلا برای تخلیه آب مازاد در محیط ریشه (بالا بودن سطح آب زیرزمینی) میشه از لوله های مخصوص و سوراخدار استفاده کرد (زهکشی زیرزمینی) یا جمع آوری و انتقال آب رو بوسیله کانالهای خاکی و نسبتا عمیق انجام داد . البته روشهای محتلف به شرایط محیط خیلی وابسته هستند
همین جویهای آب کنار خیابون هم نوعی زهکشیه (زهکشی سطحی)
زهکشی درس خیلی جالب و شیرینیه . البته به استاد و روش تدریس ایشون هم خیلی وابسته است که آدم بتونه خوب یاد بگیره.
اما مثل هر چیز دیگه ای ، تجربه و انجام پروژه های مختلف (بعد از گذروندن درس) بهترین روش یاد گرفتن و تسلطه خصوصا اگه در کنار کسی باشی که خبره این موضوع باشه نگران نباشید . اتفاقا بنظرم این درس خیلی هم آسون و راحته اما به شرطی که .....
اگر کمک دیگه ای لازم بود ، در خدمتم

سلام و خوش اومدی....
از پاسخهای گرم و خوبتون به سوالات بچه ها ممنونم...
:gol:
امیدوارم بتونیم به کمک شما و باقی بچه های آب تالار آب رو پربارتر و گرمتر نگه داریم...به امید فعالیت شما دوست خوبمون

موفق باشید

omidmt23

عضو جدید
سلام به همگی ، من خیلی وقت نیست که عضو این باشگاه شدم و لی تو همین مدت هم نتونستم زیاد سر بزنم . امیدوارم از این به بعد بتونم بیشتر با شما باشم و سعی میکنم مطالب یا نرو افزار های خوب کاربردی رو براتون معرفی کنم . در ضمن خیلی خوشحالم که یکی از بهترین های این رشته توی باشگاه فعالیت میکنه منظورم ( payfer ) عزیزه .
به امید موفقیت همه شما .

payfer

عضو جدید
سلام و خوش اومدی....
از پاسخهای گرم و خوبتون به سوالات بچه ها ممنونم...:gol:
امیدوارم بتونیم به کمک شما و باقی بچه های آب تالار آب رو پربارتر و گرمتر نگه داریم...به امید فعالیت شما دوست خوبمون

موفق باشید
سلام دوست عزیز
از لطفی که داشتید سپاسگزارم
تلاش می کنم بیشتر در خدمت باشم
سعی می کنم تجربه مختصرمو در اختیار بگذارم
بیشتر هم دنبال این هستم که به سوالات پاسخ بدم
با احترام:gol:

آخرین ویرایش:

payfer

عضو جدید
سلام به همگی ، من خیلی وقت نیست که عضو این باشگاه شدم و لی تو همین مدت هم نتونستم زیاد سر بزنم . امیدوارم از این به بعد بتونم بیشتر با شما باشم و سعی میکنم مطالب یا نرو افزار های خوب کاربردی رو براتون معرفی کنم . در ضمن خیلی خوشحالم که یکی از بهترین های این رشته توی باشگاه فعالیت میکنه منظورم ( payfer ) عزیزه .
به امید موفقیت همه شما .
امید جان از لطفت ممنونم
در خدمتت هستم

payfer

عضو جدید
سلام اگه میشه توضیح بدین چون من ترم آینده فارغ التحصیل میشم نمیدونم چه کار باید بکنم

راهایی که موجود برای کا پیدا کردن رو نشون بدین
سلام دوست عزیز
متاسفانه مقوله کار و کاریابی امروزه از بزرگترین معضلات جوونها شده
علت اون رو باید توی افزایش بیش از حد فارغ التحصیلان این رشته و افزایش قابل توجه شرکتهای خصوصی و کم بودن حجم کارها در سطح کشور دونست
امروزه سعی و تلاش بیشتری برای کاریابی باید صرف بشه
اما بگذارید از چشم شرکتها به قضیه نگاه کنیم
-جذب کار و انعقاد قرارداد با کارفرماها (که عمدتا دولتی هستند) خیلی خیلی مشکل شده
-چون تعداد مراجعین کار خیلی زیاده پس (در صورت نیاز) کسانی جذب می شن که از دانشگاه معتبر و با معدل بالاتر فارغ التحصیل شده باشند.
-البته این وسط سفارشات خیلی کارسازه و تعداد زیادی از جوونها با سفارش (اگر از طرف کارفرما باشه که دیگه نور علی نوره) جذب می شن
-وقتی یک قرارداد جاری تموم می شه و قرارداد جدیدی (حتی برای مدت کوتاه) در بین نیست چه باید کرد؟ نمی شه که حقوق مردم رو نداد . پس قرارداد کارشناسی دارای زمانهای محدود هستند که بشه عذر طرف رو خواست.

موارد از هر دو طرف خیلی متنوعه و هر کدوم هم حق دارند
بنظر من برای کاریابی باید
- به شرکتهای مختلف مراجعه کنید و فرم استخدام رو تکمیل کنید
-به شرکتهای کاریابی مراجعه کنید و فرمهای درخواست کار رو تکمیل کنید
-یادتون باشه که حتما هر چند روزی یکبار به شرکتها مراجعه کنید و پیگیر استخدام باشید در این صورت شرکتها بیشتر مجاب میشن که طرف رو جذب کنند
به شرکتها اعلام کنید که حاضرید بصورت کارآموزی براشون کار کنید تا کار رو یاد بگیرید . در این صورت مطمئن باشید در صورتی که شرکت تصمیم به جذب نیرو داشته باشه ترجیح می ده از کسی که مدتها اونجا زحمت کشیده و کار رو یاد گرفته ، استفاده کنه
اگر همه اینها به ثمر نرسید بنظرم بهترین کار اینه که در یک روستا ، مقداری زمین تهیه کنید و خودتون فعالیت کشاورزی کنید
مطمئنا چون کار رو بلدید و وام های کلان و حسابی هم به این کارها تعلق می گیره ، موفق میشید و درآمد خوبی بدست میارید
اما یادتون باشه که این روش بهترین ، پردرآمدترین و در ضمن ، پرکارترین راهه و تلاش خیلی زیادی رو می طلبه
اگر مایل باشید میتونیم بیشتر با هم صحبت کنیم

payfer

عضو جدید
من اوایل امسال تو یه شرکت مهندسی مشاور کارم رو شروع کردم بعد با اینکه خیلی امید داشتم کارشناسی ارشد قبول نشدم حالا کلی نگرانی دارم که برای شروع دوباره واسه ارشد کارم رو ول کنم یا نه خیلی احساس سردرگمی میکنم شما جای من بودین چی کار می کردین؟
دوست نازنین سلام
از طرح سوالتون مدت زیادی میگذره ولی دلم نیومد که نظرم رو بهتون نگم
بر خلاف تعداد زیادی از دوستان و هم رشته ایهای عزیز من اعتقاد دارم که شما باید درستون رو ادامه بدید
اگر بشه و شرکت مشاور بپذیره (که معمولا هم همکاری میکنند) کارتون رو هم حفظ کنید
اما باور داشته باشید که تحصیلات ارجحه و مطمئن باشید با مدرک بالاتر(در صورتی که معدل خوبی هم داشته باشید) کار براتون هست

بالا