·▪•●سوالات و درخواست های نرم افزاری مهندسی شیمی ●•▪·

motaleby

عضو جدید
نرم افزار تخصصی پیش بینی هیدارت

نرم افزار تخصصی پیش بینی هیدارت

سلام
کسی از دوستان می تونه یه نرم افزار تخصصی پیش بینی هیدرات مثل DBR HYDRATE یا Hydrafact یا و... معرفی وآپلود کنه؟

ممنون

reyhane aghaie

عضو جدید
پروژه اسپن

پروژه اسپن

سلام ببخشید کسی هست که پروژه ی مهندسی شیمی با نرم افزار aspen انجام بده؟
خیلی فوریه. اکه کسی هست جواب بده:(
من pfd و فایل hysys شو دارم

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
کسی از دوستان می تونه یه نرم افزار تخصصی پیش بینی هیدرات مثل DBR HYDRATE یا Hydrafact یا و... معرفی وآپلود کنه؟

ممنون

دوست عزیز من شبیه سازی هیدرات گازی با هایسیس رو انجام دادم ببین برات کاربرد داره

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/318460-برسی-وتشکیل-هیدرات-گازی-با-نرم-افزار-هایسیس

alitj

عضو
درخواست نرم افزار smartplant p&ID

درخواست نرم افزار smartplant p&ID

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
اگه کسی از دوستان اطلاعاتی از نرم افزار smartplant p&ID و همچنین لینک دانلودش داره، اینجا قرار بده ممنون میشم
با تشکر

علی539

عضو جدید
FLUENT

FLUENT

سلام اگه میشه نرم افزار اموزشیFLUENT و خوده نرم افزارو با PDF اموزش رو برام بفرستید.:gol:

asir6355

عضو جدید
سلام خسته نباشید
میخاستم یه برج تقطیر دو جزئی شبیه کنم و دما یا غلظت محصولات کنترل کنم کسی هست کمکم کنه یا کتابی معرفی کنه در این زمینه.
ممنون میشم

diamondpersia

کاربر فعال
سلام ، من یک فایل هایسیس دارم، بقیه جریان ها و دستگاه ها را نمیتونم ران کنم لطفا هر کی میتونه کمک کنه خیلی فوریه...........
اگر فایل را ببینین ، تا نصفه کار رفتم ، بقیه اش واقعا نمیتونم

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام ، من یک فایل هایسیس دارم، بقیه جریان ها و دستگاه ها را نمیتونم ران کنم لطفا هر کی میتونه کمک کنه خیلی فوریه...........
اگر فایل را ببینین ، تا نصفه کار رفتم ، بقیه اش واقعا نمیتونم

خب ما که فایل رو نمیبینیم جایی آپ لود کردی؟

asir6355

عضو جدید
سلام خسته نباشید یه سوال داشتم
در gambit شرط مرزی پریودیک میدم شکلمم مش زدم اما به صورت فایل msh ذخیره نیکنه که بتونم در Fluent استفاده کنم کسی هست کمکم کنه .؟؟؟؟

asir6355

عضو جدید
در gambit شرط مرزی پریودیک میدم شکلمم مش زدم اما به صورت فایل msh ذخیره نیکنه که بتونم در Fluent استفاده کنم کسی هست کمکم کنه .؟؟؟؟

pakand

عضو جدید
فوری برنامهK-VALUE

فوری برنامهK-VALUE

با سلام
تو رو خدا اگه برنامه k-VLUE مربوط به درس ترمو رو کسی داره برام بذاره(با++ Cیا MATLAB).ممممممنوووونننممممممممم:cry:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
وقتی شما شرط مرزی رو از نوع پریودیک در گمبیت تعریف میکنی نیاز داری که مش رو به faces/edges لینک کنی این کار رو انجام بده بعد اون رو به صورت مش ذخیره کن یا اون شرط مرزی رو یک شرط مرزی دیگه تعریف کن و توی فلوئنت امکان تغییر شرط مرزی به راحتی امکان پذیر هست برای لینک کردن هم این لینک رو نگاه کن
http://202.118.250.111:8080/fluent/Gambit13_help/modeling_guide/mg0302.htm#mesh_edge_link_unlink

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

دوستان یک سوال دارم اگر لطف کنید بهم جواب بدید

فرض کنیم یک پلنت داریم که در هر ثانیه یک و نیم متر مکعب گاز طبیعی از خط لوله سراسری مصرف میکنه.

سوال: قطر لوله ای که از خط لوله سراسری گاز به پلنت کشیده شده چند اینچی باید باشد تا بتواند در هر ثانیه یک و نیم متر مکعب گاز تامین نماید؟

همچنین سوال دیگه اینکه فشار گازی که توی خط لوله های سراسری گاز وجود دارد چقدر است؟

با تشکر

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

دوستان یک سوال دارم اگر لطف کنید بهم جواب بدید

فرض کنیم یک پلنت داریم که در هر ثانیه یک و نیم متر مکعب گاز طبیعی از خط لوله سراسری مصرف میکنه.

سوال: قطر لوله ای که از خط لوله سراسری گاز به پلنت کشیده شده چند اینچی باید باشد تا بتواند در هر ثانیه یک و نیم متر مکعب گاز تامین نماید؟

همچنین سوال دیگه اینکه فشار گازی که توی خط لوله های سراسری گاز وجود دارد چقدر است؟

با تشکر

با سلام

دوست عزیزفشار گاز بسته به اینکه لوله پلی اتیلن یا فولادی باشد ویا اینکه خط تغذیه یا خطوط انتقال باشد متفاوت است .بعنوان نمونه فشار گاز در لوله های پلی اتیلن که جز خط توزیع است برابر 60 psiو در خطوط تغذیه

فشار کاری برابر 250 psi و در خطوط انتقال که فکر کنم همان خطوط سراسری باشد برابر 1000 psi است .

البته تقسیم بندی دقیق تر بر اساس کلاس لوله است لوله هیی با کلاس 600 جز خطوط انتقال محسوب شده وفشار کاری ان برابر 1000psiاست و لوله های کلاس 300 با فشار کاری 250 محسوب میشوند

وبرای سایزینگ لوله از جدول اکسل ضمیمه میتونید استفاده کنید

پیوست ها

• سایزینگ.rar
    6.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

asir6355

عضو جدید
aspen

aspen

سلام مهندسین خوبید؟ یک سوال aspen داشتم
من میخوام از کندانسورم آب بکشم بیرون . valid phase به vapor-liquid-free water تغییر دادم ولی تو خروجیام هیچ آبی نیست چیکار کنم؟
ممنون میشم سریع ج بدید.

سشئشد

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام دوست عزیز
پروژه من در باره شبیه سازی fluidized bed در mfix می باشد .
اولا خیلی گشتم اما نتوانستم آخرین نسخه mfix را پیدا کنم اگر جایی سراغ دارید که این نسخه را دارد راهنمایی کنید؟
دوما اگر در مورد mfix و نصب و کارایی آن اطلاعاتی دارید لطفا بنویسید .چون هیچ سایت فارسی دیگری در این مورد وجود ندارد .
با تشکر از شما.

mohamad.63

کاربر فعال
سلام
این نرم افزار یک نرم افزار متن باز هست در واقع یک کد به زبان فرترن که نیازی به نصب نداره فقط کافیه با visual fortran بازش کنید و اطلاعات مسئله رو وارد کنید و اجرا کنید داخل پوشه برنامه فایل های tutorial برنامه به صورت پی دی اف هست به برای اجرا می تونید از اونا استفاده کنید راستش خیلی وقت پیش استفاده میکردم خیلی ازش یادم نیست . compaq visual fortran که من استفاده میکردم فقط روی ویندوز اکس پی نصب میشه.
این کد همونطور که گفتم متن باز و رایگانه از این سایت میتونید دانلود کنید (کد با آخرین تغییرات) ولی متاسفانه به کسانی که از ایران به سایت سر میزنند اجازه دانلود نمیده، شاید بشه با ... ش ک ن که آی پی تغییر کنه دانلود کرد(به این صورت که تو سایت عضو میشید بعد از تایید عضویت در سایت لاگین میکنید و دانلود)
از خود سایت هم میتونید فایل های doc برنامه رو به راحتی دانلود کنید

hex6789

عضو جدید
سلام مهندسین خوبید؟ یک سوال aspen داشتم
من میخوام از کندانسورم آب بکشم بیرون . valid phase به vapor-liquid-free water تغییر دادم ولی تو خروجیام هیچ آبی نیست چیکار کنم؟
ممنون میشم سریع ج بدید.

دوست عزیز در ضمیمه یک فایل گذاشتم که حتما مشکلتون رو حل میکنه :smile:

پیوست ها

• AspenPlusDistillation5.pdf
    3.9 مگایابت · بازدیدها: 0

cement

عضو جدید
gambit v fluent

gambit v fluent

می خوام یه طرح هندسی از کوره سیمان بکشم با گمبیت نمیشه کسی می تونه منو کمک کنه
نقاطش
(xو(y
0و0
-64و2.56
-64و6.76
0و4.2
0و2.3
-.5و2.3
-.5و2
0و2

t900

عضو جدید
اموزش نرم افزار

اموزش نرم افزار

[FONT=&quot]خواهش میکنم اگه روش کار کردن با نرم افزار[/FONT]crystalMaker[FONT=&quot] بلدید یه خلاصشو بزارید تو سایت فقط سریع.[/FONT]
[FONT=&quot]خواهش میکنم اگه روش کار کردن با نرم افزار[/FONT]crystalMaker[FONT=&quot] بلدید یه خلاصشو بزارید تو سایت فقط سریع.[/FONT]