·▪•●سوالات و درخواست آموزش نرم افزارهای مهندسی شیمی ●•▪·

mahdipoor

عضو جدید
با سلام خدمت اساتيد
كسي اطلاع داره كه براي شبيه‌سازي واحد آمين با حلال amdea (يا همان mdea فعال) چكار بايد كرد؟ آخه در نرم‌افزارهايي مثل Hysys، يا promax، اين حلال جزو component list نيست.

stamhn

عضو جدید
سیمولینک

سیمولینک

آموزش سیمولینک نرم افزار MATLAB

------ با عرض سلام خدمت دوستان و مهندسان عزیز.
با توجه به اینکه بخش سیمولینک توی نرم افزار متلب به تازگی تو دانشگاه ها مورد توجه قرار گرفته (حداقل تا جایی که من می دونم)
گفتم شاید لازم باشه بچه های مهندسی شیمی هم به این موضوع بپردازن. البته این بخش بیشتر توی مهندسی برق کاربرد داره و لی توی درس هایی مثل کنترل واقعا بدرد بخوره
از دوستان خواهش می کنم اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره در اختیار دیگران هم بذاره تا همه بتونیم ازش استفاده کنیم.
با تشکر............. منتظریم .................................................................

آخرین ویرایش:

*م*

عضو جدید
سلام
ببخشيد نرم افزرا اسپن رو نصب كردم وقتي اجرا ميكنم يه صفحه مياد CONNECT TO ENGINE
بعدم گزينه اي به نام LOCAL PC داري
هركاري ميكنم اوكي ميزنم ارور ميده و نمياره
لطفا راهنمايي كنيد

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
ببخشيد نرم افزرا اسپن رو نصب كردم وقتي اجرا ميكنم يه صفحه مياد CONNECT TO ENGINE
بعدم گزينه اي به نام LOCAL PC داري
هركاري ميكنم اوكي ميزنم ارور ميده و نمياره
لطفا راهنمايي كنيد

سرور تایپش و نصب کردی باید با مود استند الون نصب بشه

• Like
واکنش ها: *م*

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان. کسی در مورد اضافه کردن مدل ترمودینامیکی جدید به نرم افزار اسپن پلاس اطلاعی داره (با مودیفای کردن اشتباه نشه)

webcam

عضو جدید
سلام
اموزش نرمافزارهای سزار2 ،chvac ، rhvac ، chemcad11 رو لازم دارم ممنون.

mostafahem

عضو جدید
سلام
از جزواتی که در این قسمت گذاشته اید بسیار ممنونم
اگر امکان داره یک جزوه فارسی خوب برای hysys دینامیک
را به من بدهید.چون کتابهای موجود در بازار بدرد بخور نیستند.بخصوص برای دانشجوهای گرایش کنترل فرآیند.
باتشکر

shikhi06

عضو جدید
اموزش hysys

اموزش hysys

لطفا کتاب آموزش hysys را بگذارید.:)
ضروری است!:cry:
هفته دیگه امتحان دارم:eek:

mesa1363

عضو جدید
شبیه سازی فرایند تولید اتانول با hysys

شبیه سازی فرایند تولید اتانول با hysys

شبیه سازی تولید اتانول با hysys رو می خوام خیلی فوریه ممنون:)

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من تازه فوق لیسانس نفت قبول شدم هیچ آشنایی با نرم‌افزارها ندارم به من توصیه شده
aspen hysys 2007
یاد بگیرم این دقیقا چیه و کدوم نرم‌افزار هست ممنون و از کجا می‌تونم نرم‌افزار و امزشهشو دانلود کنم

سلام دوست عزیز خوش آمدی
این نرم افزارها برای شبیه سازی واحدهای مختلف استفاده میشه
توی همین تایپیک آموزش فارسی و انگلیسی اون هست
برای اسپن هم توی تایپیک هست

آموزش اسپن کلیک کن

دانلود برنامه aspen 7.2

maroufi_nm

عضو جدید
سلام دوستان
من نرم افزار sulsim رو مي خوام كه نتونستم اون رو در شبكه پيدا كنم لطفا" اگر كسي نسخه اي از اون رو داره به من كمك كنه واسه پروژه ام بهش نياز دارم.

ممنونم

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها کسی فایل آموزشی در مورد شبیه سازی یک برج جذب پرکن دار با هایسیس نداره؟

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
آموزش شبیه سازی Quench tower رو کسی داره؟

roham_06

عضو جدید
سلام
من دارم هایسیس یاد میگیرم!
ولی نمیتونم درک کاملی از دستگاه های موجود تو برنامه داشته باشم!
کسی منبعی رو میشناسه که نحوه عملکرد دستگاه ها رو توضیح داده باشه؟!
ممنون

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممن دارم هایسیس یاد میگیرم!ولی نمیتونم درک کاملی از دستگاه های موجود تو برنامه داشته باشم! کسی منبعی رو میشناسه که نحوه عملکرد دستگاه ها رو توضیح داده باشه؟! ممنون
سلام دوست من برات ارزوی موفقیت می کنمتجهیزات موجود همه تو درسهای مهندسی شیمی هستبرای درک بهتر هم می تونی از help خود برنامه استفاده کنی که مناسبه

hesambasiri

عضو جدید
می خواهم pressure safety valve را size (سایز) کنم و اطلاعاتی هم که دارم فقط datasheet psv است
لطفا کمک کنید

ramin3615

عضو جدید
هر آموزشی از petro-SIM یا مثال حل شده دارید یا اگر ورژن جدیدشو دارید آپ کنید لطفا.

mohamad.63

کاربر فعال
پیرجو جان خیلی ممنون عالی بود
من یه سئوالی دارم ، برای شبیه سازی برج تقطیر اتمسفریک من از کتاب دانشگران استفاده کردم قسمت اخرش اگه دیده باشید از Cut point به عنوان مشخصه برای شبیه سازی استفاده کرده میخواستم بدونم انتخاب دمای Cut95% هر برش بر چه مبنایی صورت میگیره و اینطور که توی کتاب گفته تعریف مشخصه Cutpont 95% برای مثلا جریان نفتا باید Cutpoint 5% برش سنگینتر (کروسین) رو هم به عنوان مشخصه برای برج تعریف کرد میشه لطفا در این مورد کمک کنید
با تشکر

mhdnik

عضو جدید
طراحی برج جذب سطحی در هایسیس

طراحی برج جذب سطحی در هایسیس

با سلام به همه بروبچ
می خوام یک برج جذب سطحی برای شیرین سازی یک مخلوط هیدروکربوری مایع در هایسیس طراحی کنم ولی تجهیز مربوط به برج جذب سطحی را در لیست تجهیزات هایسیس پیدا نمی کنم. کسی می تواند کمکم کند؟

H-Engineer

عضو جدید
این جزوه رو خودم تهیه کردم لطفا دوستان بعد از مطالعه در همین تاپیک اعلام کنند که چطور بوده تا اگر مناسب می باشد بقیه تجهیزات رو هم بنویسم.

سلام.ممنون از مطلب خوبتون.
یه سوال؟توی این شبیه سازی(مربوط به پمپ.پست 12) با ورژن3.2 مشکلی پیش نمیاد.اما وقتی با aspen hysys بخوایم شبیه سازی کنیم توی بخش design قسمت parameter یه چیز دیگه به اسم pressure ratio هست که نداریم.
بعد از اینکه با 3.2 حل کردم و توی 7.2 باز کردم دیدم که مقدار این پارامتر 28 هست که نه فشار جریان ورودیه نه فشار جریان خروجی!:razz:

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ببخشيدنبودم اين فايل نشان دهنده چندتاچاه هست كه ازطريق چندخط لوله باطولهاي متفاوت وسايزمختلف وارديك پالايشگاه ميشن بعدازميكس شدن وارد لخته گيرمي شن ومايعات ان جدامي شه مايعات بعدازچندمرحله وارد برج تثبيت ميشن وبه اون استانداردموردنظرميرسه بيشترخواستي بگو

آخرین ویرایش:

jungle bird

عضو جدید
سلام من رشته ام مهندسی پلیمره می خواستم اگه می تونین در مورد mold flow یه سری توضیحات بدین ممنون

rezaee67

عضو جدید
Aspen Properties

Aspen Properties

سلام
من اطلاعاتی در مورد Aspen Properties میخواهم
یه سری گازها دارم . mole fractionو دما و فشار بحرانیش و ضریب بی مرکزی هم دارم
میخواهم با استفاده از معادله های PRوSRK ضریب فوگاسیته را بدست بیارم.
اگه من را راهنمایی کنید سپس گذارم
استفاده از برنامه را نمیدانم
مرسی
شنبه باید به استاد تحویل بدم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rioter

عضو جدید
سوال

سوال

سلام خدمت تمام مهندسان گرامییه مشکلی تو HYSYS داشتمتو طراحی راکتور بعد اینکه Add Set رو زدم و وارد بخش Basic Mgr Buttom میشم تو آموزش میگه Add Comp. رو بزن و وقتی میزنم میره تو صفحه ای غیر از صفحه ی گفته شده تو آموزش!عکساشو میزارماگه میشه کمکم کنید و اشکال کار مو بگیدممنونفرنود

پیوست ها

• 1.JPG
    1.JPG
    63 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    41 کیلوبایت · بازدیدها: 0

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام خدمت تمام مهندسان گرامییه مشکلی تو HYSYS داشتمتو طراحی راکتور بعد اینکه Add Set رو زدم و وارد بخش Basic Mgr Buttom میشم تو آموزش میگه Add Comp. رو بزن و وقتی میزنم میره تو صفحه ای غیر از صفحه ی گفته شده تو آموزش!عکساشو میزارماگه میشه کمکم کنید و اشکال کار مو بگیدممنونفرنود

ورژن هايسيس شما با اوني كه تو آموزش گذاشتن فرق داره

بالا