·▪•●درخواست مقالات مربوط با مهندسی پلیمر را در این تاپیک مطرح فرمایید●•▪·

ره پوی

عضو جدید
در خواست مقاله پلی امید ها

در خواست مقاله پلی امید ها

مدتی دنبال مقاله ایی در مورد تاریخچه پلی امید ها ,مونومر مشترک در پلی امیدها,خواص ,کاربردها ومنابع مقالات می گردم واکثر سایت ها را هم زیرورو کردم ولی چیزی که کاملا به درد من بخوره پیدا نکردم اگه کسی چیز جالبی داره برام بذاره ممنون می شم

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
مدتی دنبال مقاله ایی در مورد تاریخچه پلی امید ها ,مونومر مشترک در پلی امیدها,خواص ,کاربردها ومنابع مقالات می گردم واکثر سایت ها را هم زیرورو کردم ولی چیزی که کاملا به درد من بخوره پیدا نکردم اگه کسی چیز جالبی داره برام بذاره ممنون می شم

نایلون (پلی آمید)

نايلون، پليمري است كه در سال 1935 توسط والاس كاروترز متخصص شيمي آلي كمپاني دوپونت كه يكي از بزرگ ترين توليدكننده ‌هاي مواد شيميايي در آمريكا و جهان است ساخته شد.

كاروترز 7 سال بر روي اين پروژه كار كرد تا در نهايت موفق شد در سال 1938 اولين محصول نايلوني را كه مسواكي با الياف نايلون بود توليد كند. سپس مشهورترين محصول نايلوني كه همان جوراب نايلون زنانه است در 5 مي1940 به بازار عرضه شد. براي تبليغ نايلون آن را به استحكام فولاد و به خوبي و لطافت تار عنكبوت تعبير كردند.
امروزه نايلون در شمار عظيمي از محصولات هم چون چتر نجات، لاستيك ماشين، چادر، طناب و بسيـاري ابزار نظامي استفاده مي‌شود. با وجود اين ما همچنان به جوراب نايلون زنانه مي‌گوييم جوراب نايلون.
براساس تاريخچه توليد نايلون مي‌بينيم كه ساخت نايلون به همان اندازه مشكل بوده،كه پيدا كردن نامي براي آن .
در سال 1940 ژان اكلبري از دوپونت توضيح داد كه كلمه (NYL) كلمه دل بخواهي است و كلمه ON از الياف كتان يا ريون اقتباس شده، عجب توضيحي!
در سال 1978 دوپنت توضيح داد كه نايلون به معناي No Run است يعني درنمي‌رود (نخ‌كش نمي‌شود) و سپس با تغييراتي نايلون خوانده شد تا خوش آهنگ‌تر باشد. توضيح خوبي است تنها اشكال اين است كه اين الياف نخ‌كش مي‌شود!
توضيح عجيب ديگري هم مي‌گويد كه اين نام با ادغام كلمات دو شهر نيويورك (NY) و لندن (LON) بوجود آمده دو شهري كه الياف در آن معرفي شد. اگر چه اين توضيح با علم لغت شناسي يا صرف و نحو همخواني دارد اما با حقيقت ارتباطي ندارد. جوراب نايلون در نمايشگاه جهاني نيويورك معرفي شد. لندن نقشي در تاريخ نايلون ايفا نكرده است.
تقريباً 400 توضيح براي نام نايلون ارائه شده هر كدام بدتر از ديگري. چرا دوپونت سعي دارد با سياه كردن اوراق متعدد چنين توضيحاتي را درمورد نام نايلون بدهد؟ نكته مشكوك اين است كه به جز اولين توضيح تمام توضيحات بيش از 30 سال پس از ورود نايلون به بازار داده شده‌اند.
به نظر من ماجرا از اين قرار بوده: عاملي كه موجب شد دوپونت سعي كند اين الياف جديد را توليد كند قيمت بالاي ابريشم آسيايي بود كه عمدتاً از ژاپن وارد مي‌شد. در دهه 1930 ارتباط بين آمريكا و ژاپن آميزه‌اي از [X] * و نفرت بود. ابتدا ژاپني‌ها توسط ساكنين آمريكا به عنوان مردماني مؤدب و درستكار پذيرفته شدند اما به تدريج ساكنين از اين مردمان سخت‌كوش، موفق و هميشه ساكت احساس نفرت كردند.
در اين اوان ژايني‌ها قيمت ابريشم‌شان را به شدت بالا بردند و يكي از بزرگ ترين مشتريان اين ابريشم ارتش آمريكا بود. بنابراين ساخت نايلون دستاورد بزرگي براي آمريكائي‌ها محسوب مي‌شد به طوري كه برخي آن را يك جنگ شيميايي ناميدند. بر اين پايه، توضيح ديگري ارائه شده، به اين شكل كه نايلون از حروف اول اين كلمات تشكيل شده است: «ديگه باختي ژاپن پير» يا «حالا بگير ژاپن ِ پوسيده ي شپشو.» (كلمه نيپون نام ديگري براي ژاپن است.) به نظر من با بررسي تاريخچه نايلون به اين نتيجه مي‌رسيم كه همين توضيح درست است.
در طول جنگ جهاني دوم نايلون جايگزين ابريشم آسيايي شد و اين ضربه‌اي به ژاپن بود كه بازار ابريشم خود را از دست داد. اما 30 سال بعد از جنگ جهاني دوپونت حرفش را عوض كرد. چرا كه فكر ‌كردند اين داستان اثر نامطلوبي بر روابط ژاپن و آمريكا خواهد داشت.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

خواص پلی آمید ها

گستره وسیعی از خواص گوناگون را دارندكه ضمن برآورده كردن نیازهای كاربردی قطعه (به عنوان مثال تحت سایش بودن، در معرض ضربه بودن،...) ، قابلیت فرایند و اعمال فرایندهای نهایی روی قطعه (مانند رنگ آمیزی، جوش پلاستیك،...) را دارا می باشند

* توازن سفتی/چقرمگی عالی
* استحكام مكانیكی بالا
* پایداری حرارتی خیلی خوب
* خواص ضد شعله عالی
* خواص الكتریكی خوب
* مقاومت سایشی بالا و اصطكاك سطحی كم
* مقاومت شیمیایی خیلی خوب
* جریان پذیری و فرایند پذیری خوب

sam1369

عضو جدید
یه سوال

یه سوال

سلام
چه جوری میشه یه مقاله ی سال 2009 در مورد مکانیسم واکنش های پلیمری پیدا کرد؟
این استادا چه چیزایی از آدم می خوانا؟ :confused::confused:

Excalibur

عضو جدید
سلام
چه جوری میشه یه مقاله ی سال 2009 در مورد مکانیسم واکنش های پلیمری پیدا کرد؟
این استادا چه چیزایی از آدم می خوانا؟ :confused::confused:

والا راه که بسیاره...دیتا بیس های زیادی هم هست که توشون بگردین
مثلا سایت sciencedirect.com برو بعد اونجا موضوع رو سرچ کن بعد تیک مربوط به 2009 را بزن و limit کن...بعد اسم مقاله رو بردار بیار تو باشگاه تو قسمت مقالات درخواستي از ScienceDirect در خواست بده واست میزارن تا بتونی دانلود کنی...

مانی شیمی

عضو جدید
یک سوال

یک سوال

به نام خدا​
سلام دوستان
اطلاعات میخواستم در مورد بازیافت پلاستیک ها با پوست گیاهان هر اطلاعاتی داشتید نیازمندم
با تشکر:heart:

mrsplym007

عضو جدید
درخواست مقاله براي خواص پليمر هاي طبيعي

درخواست مقاله براي خواص پليمر هاي طبيعي

سلام ... اگه كسي مقاله براي " خواص و كاربرد پليمر هاي طبيعي" داره برام بذاره ممنون ميشم

ره پوی

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام دوستان کسی می تونه مقاله ایی در مورد اینکه عوامل زیر چه اثری در چگالی پلیمر دارد را برای من قرار دهد
1)درصدتبلور
2)درجه شاخه ایی شدن
3)حضور عناصر سنگین
4)صورت بندی ارایش فضایی
ممنون

نیلو*

عضو جدید
salam.khobi.man taze ozv shodam.arshade mohandesi shimi hastam.niyaz be komak daram.maghale mikham vase temo va riyaziyat mohandesi pishrafte​

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
salam.khobi.man taze ozv shodam.arshade mohandesi shimi hastam.niyaz be komak daram.maghale mikham vase temo va riyaziyat mohandesi pishrafte​
سلام

ورودتونو به باشگاه مهندسان شیمی تبریک میگم.
برای اینکه درخواستتون زودتر رسیدگی بشه لازمه که چند نکته رو خدمتتون بگم:

1. لطف کنید در تالار ها فارسی تایپ کنید.
2.درخواستتون را در تاپیک زیر بیان کنید.
مقالات درخواستی لاتین | مقالات درخواستی فارسی

موفق باشید:gol:

dariushkhan

عضو جدید
مثلا تهیه ی پلی استایرن به روش بالک. اگه خواستی نحوه ی کارو برات با رایانامه می فرستم.

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار
سلام ... اگه كسي مقاله براي " خواص و كاربرد پليمر هاي طبيعي" داره برام بذاره ممنون ميشم
مقاله فکر نکنم گیرتون بیاد.اما کتاب میتونم بهتون معرفی کنم.
خواص و کاربرد پلیمرهای طبیعی تالیف دکتر نورالدین گودرزیان و.... انتشارات مهکامه

داود بهوندی

عضو جدید
ساخت پلیمر اتیلن و پروپیلن با استفاده از زیگلر ناتا

ساخت پلیمر اتیلن و پروپیلن با استفاده از زیگلر ناتا

ساخت پلیمر اتیلن و پروپیلن با استفاده از کاتالیست زیگلر ناتا :)

soroush66

عضو جدید
این استادای دانشگاه ماهشهر هم چه پروژه هایی میدن...
آقا داود! خودت کار کن رو پروژه، به دکتر نجفی میگما ....:biggrin:

nazanin narges

عضو جدید
در خواست کمک

در خواست کمک

باسلام و عرض خسته نباشید
من به اطلاعاتی در مورد گرانول احتیاج دارم

ali.mo

عضو جدید
مقاله

مقاله

در مورد الکل پوست مرکبات اطلاعات میخوام

فرنوش خادمی

عضو جدید
نقطه ی ذوب و دانسیته پلیمر

نقطه ی ذوب و دانسیته پلیمر

سلام
مهندسین پلیمر به کمکتون احتیاج دارم
یه مقاله در مورد چگونگی به دست آوردن نقطه ی ذوب و دانسیته پلیمر ها می خوام.
لطفا روش آزمایشگاهی باشه
خوشحال میشم اگه بتونید کمکم کنید
چون فرصت زیادی ندارم.

8542421036

عضو جدید
قالبگیری

قالبگیری

سلام یک مقاله در مورد قالبگیری تزریقی پلاستیک میخواستم.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
·▪•●درخواست مقالات مربوط با مهندسی پلیمر را در این تاپیک مطرح فرمایید●•▪·

درخواست مقاله مربوط به مهندسی پلیمر

سلام.
اطلاعاتی در مورد رزین اپوکسی می خواستم لطفا.

آخرین ویرایش:

GNMS

عضو جدید
سلام.
اطلاعاتی در مورد رزین اپوکسی می خواستم لطفا.

سیمونه عزیز با سلام

اگه درخواستتان رو توی فوروم "سوالات، درخواستها و غیره مهندسی در اینجا مطرح میشود" رو بنویسید خیلی سریعتر به جواب میرسید

GNMS

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا