REVIT یا آرشیکد ؟

مستانه.ع

عضو جدید
دوستان من کد و مکس رو بلدم
الان تو محیط کار انقد پروژه زیاده که کسی وقت رندر انچنانی و کشیدن نما و سکشن تو کد نداره ..برا همین میخوام یکی از این دوتارو یاد بگیرم ..خیلی گیچ شدم از نظرات متقاوت همه نسبت به این نرم اقزارا ..میخوام بدونم واقعن کدومش کاربردی تر و سربع تره ..برا منی که برا کار میخوام و میخوام موافعی که اپراتورا نیستن راحت باشم و نرم افزاری باشه که قابل ارایه به کارقرما باشه نه اینکه تازه بخوام بدم اپراتور بزکش کنه
از لحاظ سه بعدی و رندرینگ چطورن ؟
کلن یاریم بدین .... کار با نرم افزارو اصن دوس ندارم اما چاره ای نیست !

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلامم دوست عزیز.
من 6 ساله با آرشیکد کار میکنم.
کارام رو از آرشیکد میبرم تو مکس و کارای مربوط به متریال و رندرش رو انجام میدم.
رویت هم مثل آرشیکده و آرشیکد والسابقون السابقونه.امتحانش رو حداقل واسه من پس داده.کلا معماری با آرشیکد و ترکیبش با مکس خیلی لذت بخشه.
ما کارهای و سبک های ارائه جدیدی رو با همین آرشی کد تونستیم بوجود بیاریم.
3d section و 3d detail های خیلی عالی و کاملا اجرایی رو بدست میاریم.سازه و تاسیسات و جزئیات معماری رو بصورت همزمان مدل میکنیم اونم برای کل ساختمان و بعد خیلی راحت سکشن های دوبعدی و سه بعدی و همچنین دیتیل های کاملا اجرایی بصورت دوبعدی و سه بعدی بدست میاریم.
واقعا عالیه.الان مشکلی که در ساختمان سازی وجود داره بحث های مربوط به نقشه های فاز دوم و همچنین دیتیل هاست.اگه این دیتیل ها و نقشه های فاز دوم بصورت سه بعدی ارائه بشه کار اجرا کنندگان و همچنین نظارت خود ما خیلی راحتر تر میشه.در واقع کار مهندسی تر میشه.
البته رویت هم خیلی خوبه.من باهاش کار کردم.ولی آرشیکد رو بهش ترجیح میدم.البته به شرطی که باهاش درست و کامل کار کنید.چون بعضیا کار کردن با این نرم افزار رو بلد نیستن در موردش نظر خوبی ندارن.خب تو کشور ما اینطوره دیگه.
دوستم تو یه شرکت تو سوئد بخاطر تسلطش به همین نرم افزار استخدام شد تازه اون یک دهم ما هم بلد نبود.
البته الان برای خودم کار میکنم ولی قبلا که با شرکت ها همکاری میکردم وقتی میگفتم من مادلینگم رو تو آرشیکد انجام میدم و در مکس خروجی میگیرم خوششون نمیومد و میگفتن نه ما با کد کار میکنیم بعد که نمونه کارهای اجرایی رو نشون میدادم چهرشون تغییر میکرد.تو یه شرکتی رفته بودم و کل سیستمشون رو رئیسشون بخاطر آرشیکد تغییر داد و به همه گفته بود که باید آرشیکد یاد بگیرن.
حالا من نمونه کارهارو تو سیستم دفتر دارم که حتما فردا میارم و بهتون نشون میدم تا شروع نکرده از کار کردن با این نرم افزار لذت ببرید:)

مستانه.ع

عضو جدید
خیلی لطف کردین ... منتها الان من یک کمی ناراحت شدم ...چون هرجا رفتم کلاس آرشیکد نداشتن و همه رویت بود منم رویت ثبت نام کردم ....!
به نظرتون بگردم کلاس آرشیکد پیدا کنم با رویتو برم ؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
خیلی لطف کردین ... منتها الان من یک کمی ناراحت شدم ...چون هرجا رفتم کلاس آرشیکد نداشتن و همه رویت بود منم رویت ثبت نام کردم ....!
به نظرتون بگردم کلاس آرشیکد پیدا کنم با رویتو برم ؟

salam.
Na niyazi nist cancel konid.
In do narmafzar mesl ham hastan.
Man chon archicad ro mishnakhtam dar moredesh tozih dadam.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
پس نمونه کاراتونو بذارید ما ببینیم چطوریه ؟ :smile:

آرشیکد برای کارهای خیلی فنی و همچنین جزئیات دقیق معماری و همچنین سازه و تاسیسات و نمایش همزمان این موارد با هم خیلی مناسبه.
ما یه برآوردی که کردیم و با سازنده های حتی خیلی بزرگی که صحبت میکنیم و خودمون تو کارهامون میبینیم مشکل بزرگی که وجود داره بحث تطبیق معماری با سازه و معماری با تاسیسات و سازه و معماری با تاسیسات هست.
البته ما این سیستم رو چند ساله راه انداختیم (3 سال)و این نرم افزار خیلی کمک میکنه.
من چند نمونشونش رو براتون میزارم:
(البته رویت هم اینکارارو میکنه ولی خب معماری قدیمی تره و من اون مزانی که شروع کردم رویت نبود اصلا)

6.jpg

4.jpg

حالا جدا از این موارد فنی واسه دیتیل های معماری هم بی نظریه.
مثلا من واسه نما مادلینگمو کاملا دیتیله و کاملا اجرایی تو آرشی مدل میکنم .............چند تا خروجی میگیرم.همزمان سکشن های سه بعدی(دو نمونش رو بالا میبینید البته واسه نما متفاوته که عکسشو فردا میزارم اینجا) و دو بعدی مو میگیرم.یعنی کار شاپ نمام همزان بدست میاد.
مدلم رو میبرم تو مکس و کار گرافیکیم هم بدشت میاد.
یه نمونه از این کار نمارو هم تو نمونه کارام گزاشتم.

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-F-A-R-Z-A-D?p=7772810&viewfull=1#post7772810

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
آرشیکد برای کارهای خیلی فنی و همچنین جزئیات دقیق معماری و همچنین سازه و تاسیسات و نمایش همزمان این موارد با هم خیلی مناسبه.
ما یه برآوردی که کردیم و با سازنده های حتی خیلی بزرگی که صحبت میکنیم و خودمون تو کارهامون میبینیم مشکل بزرگی که وجود داره بحث تطبیق معماری با سازه و معماری با تاسیسات و سازه و معماری با تاسیسات هست.
البته ما این سیستم رو چند ساله راه انداختیم (3 سال)و این نرم افزار خیلی کمک میکنه.
من چند نمونشونش رو براتون میزارم:
(البته رویت هم اینکارارو میکنه ولی خب معماری قدیمی تره و من اون مزانی که شروع کردم رویت نبود اصلا)

مشاهده پیوست 217234

مشاهده پیوست 217235

حالا جدا از این موارد فنی واسه دیتیل های معماری هم بی نظریه.
مثلا من واسه نما مادلینگمو کاملا دیتیله و کاملا اجرایی تو آرشی مدل میکنم .............چند تا خروجی میگیرم.همزمان سکشن های سه بعدی(دو نمونش رو بالا میبینید البته واسه نما متفاوته که عکسشو فردا میزارم اینجا) و دو بعدی مو میگیرم.یعنی کار شاپ نمام همزان بدست میاد.
مدلم رو میبرم تو مکس و کار گرافیکیم هم بدشت میاد.
یه نمونه از این کار نمارو هم تو نمونه کارام گزاشتم.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/588593-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-F-A-R-Z-A-D?p=7772810&viewfull=1#post7772810

معمولا تو آرشیکد مدل میکنین تو مکس متریال میدین با چی رندر میگیرین؟ منتال یا وی ری؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
معمولا تو آرشیکد مدل میکنین تو مکس متریال میدین با چی رندر میگیرین؟ منتال یا وی ری؟
Salam.
Ba vray.
Vali too in kara choon graphic kheili mohem naboob kheili mamooli material dadam.

shayan@

عضو جدید
سلام ودرود به مهندسان گل
من با آرشیکد کار نکردم ولی تمام کارایی که دوستمون گفت رو میشه تو رویت انجام داد
کار با رویت خیلی آسونه بی نهایت راحت وهمچنین یادگیریش آسون
با رویت هر کاری که بخواین میتونید انجام بدین شک نکنید هر طرحی رو میشه در رویت پیاده کرد
با رویت به راحتی مدلسازی کن ببرش در محیط مکس و با وی ری بهترین رندر رو ازش بگیر فوق العاده میشه

fphoenix

عضو جدید
سلام ودرود به مهندسان گل
من با آرشیکد کار نکردم ولی تمام کارایی که دوستمون گفت رو میشه تو رویت انجام داد
کار با رویت خیلی آسونه بی نهایت راحت وهمچنین یادگیریش آسون
با رویت هر کاری که بخواین میتونید انجام بدین شک نکنید هر طرحی رو میشه در رویت پیاده کرد
با رویت به راحتی مدلسازی کن ببرش در محیط مکس و با وی ری بهترین رندر رو ازش بگیر فوق العاده میشه
م
ن باهر دوتاش کار ردم ارشیکد درحد پرژها ی دانشجویی هستش تو سطح حرفه ای کارایی نداره رویت داره هر سال بزرگتر و قویتر میشه مخصوصا پلاگین هایی که براش اومدن فوق العادس و طراحی پارامتریک رویت که نظیر نداره

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام مهندس در مورد نماهای اجرایی چه چیزایی داری که بتونه بهم کمک کنه؟

سلاممممم.
چند نمونه کار دارم.کی تازه کامل شد. وقت نکردم کامل کالم دیتیلشو تو آرشیکد در بیارم ولی از لحاض دیتیل خود سنگ ها کامله.خاواستید براتون میفرستم.البته باید ببیننم حجمش چقدره.
این مواردی که درم ورد رویت گفتید کاملا درسته.نرم افزار خیلی خوبیه.ولی این کارایی که الان دارن با رویت میکنن ما چند ساله انجام میدیم.چون معمولا افراد در سطح مبتدی با نرم افزارها کار میکنن احساس میکنن نرم افزار در حدی که لبدن کارایی داره.

shayan@

عضو جدید
سلاممممم.
چند نمونه کار دارم.کی تازه کامل شد. وقت نکردم کامل کالم دیتیلشو تو آرشیکد در بیارم ولی از لحاض دیتیل خود سنگ ها کامله.خاواستید براتون میفرستم.البته باید ببیننم حجمش چقدره.
این مواردی که درم ورد رویت گفتید کاملا درسته.نرم افزار خیلی خوبیه.ولی این کارایی که الان دارن با رویت میکنن ما چند ساله انجام میدیم.چون معمولا افراد در سطح مبتدی با نرم افزارها کار میکنن احساس میکنن نرم افزار در حدی که لبدن کارایی داره.
سلام مهندس ممنون میشم برام بفرسین
تشکر فراوان
saghi_shayan@yahoo.com