اسکچ اپ یا ارشیکد

jamsh

عضو جدید
سلام دوستان میتونیدلطف کنید جدا از یادگیری اسان بگید کدوم یک از این دو نرم افزار بهتره از لحاظ کیفیت وواقعی بودن وقدرت مانور وساختن احجام پیچیده و....

mina.eror

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان میتونیدلطف کنید جدا از یادگیری اسان بگید کدوم یک از این دو نرم افزار بهتره از لحاظ کیفیت وواقعی بودن وقدرت مانور وساختن احجام پیچیده و....

من اسکچ اپو پیشنهاد میکنم چون خیلی باهاش راحترم و کلی کارای زیبا باهاش انجام دادم

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من هردو تاشو بلدم . ارشیکد و بهتر بلدم به نظر من باید از دوتاش استفاده کنی .

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من تقاضای شما چیه فقط رندر ؟
یا یک نرم افزار کامل ؟ از cad تا pres .... (منظورم از Cad اتوکد نیست منظورم طراحی به کمک کامپیوتر هیت )

تا حالا با چی کار کردی ؟
به نظر من آرشیکد نمیتونه گزینه خوبی باشه چون بزرگترین غول نرم افزاری دنیا یه نرم افزار رقیب برای اون زده .... و مطمئن باش که توی همین یکی دو سال آینده یا کلا دیگه ریلیز نمیشه یا توسط اتودسک خریداری میشه ...
اسکچ آپ از اسمش پیداست ... اسکچ ! نمیتونی توقع ساخت احجام پیچیده رو داشته باشی ....
برای یک پرزانته خوب از ابتدا تا انتهای یک کار revit گزینه بسیار خوبیه ومنتال ری رو هم توی خودش برای رندر داره ....
ولی توقع همچین رندرهایی رو که من با مکس میگیرم نداشته باش

پیوست ها

• 8-30 pm .jpg
    8-30 pm .jpg
    34.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 35.jpg
    35.jpg
    42.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

jamsh

عضو جدید
یا یک نرم افزار کامل ؟ از cad تا pres .... (منظورم از Cad اتوکد نیست منظورم طراحی به کمک کامپیوتر هیت )

تا حالا با چی کار کردی ؟
به نظر من آرشیکد نمیتونه گزینه خوبی باشه چون بزرگترین غول نرم افزاری دنیا یه نرم افزار رقیب برای اون زده .... و مطمئن باش که توی همین یکی دو سال آینده یا کلا دیگه ریلیز نمیشه یا توسط اتودسک خریداری میشه ...
اسکچ آپ از اسمش پیداست ... اسکچ ! نمیتونی توقع ساخت احجام پیچیده رو داشته باشی ....
برای یک پرزانته خوب از ابتدا تا انتهای یک کار revit گزینه بسیار خوبیه ومنتال ری رو هم توی خودش برای رندر داره ....
سلام من رشتم عمرانه میخواستم یه نرم افزار سه بعدی خوب یاد بگیرم تا هم دید خودم بهتر شه و هم بتونم بهتر با مشتریم ارتباط برقرار کنم قبلا چند ماه مکس کار کردم ولی اصلا نتونستم باهاش کنار بیام در مورد اسکچ و ارشیکد یه چیزایی شنیده بودم واسه همین از دوستان راهنمایی خواستم دنبال یه چیزی هستم که رندرهاش تا یه حدی واقعی باشه و حجم سازیش هم راحت یه چیزی که بتونم نمای بیرونی و درونی ساختمونو راحت در بیارم

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من رشتم عمرانه میخواستم یه نرم افزار سه بعدی خوب یاد بگیرم تا هم دید خودم بهتر شه و هم بتونم بهتر با مشتریم ارتباط برقرار کنم قبلا چند ماه مکس کار کردم ولی اصلا نتونستم باهاش کنار بیام در مورد اسکچ و ارشیکد یه چیزایی شنیده بودم واسه همین از دوستان راهنمایی خواستم دنبال یه چیزی هستم که رندرهاش تا یه حدی واقعی باشه و حجم سازیش هم راحت یه چیزی که بتونم نمای بیرونی و درونی ساختمونو راحت در بیارم

من به شما اسکچ آپ رو پیشنهاد میکنم با وی ری هم راحته هم در حد کار شماست

hamidfar

عضو جدید
اسکچ اپ فقط برای کار اولیه و ارائه طرح اولیه خوبه اما برای ارائه نهایی بهتره که از یه برنامه قوی تر استفاده بشه که این برنامه مکس یا رویت هست ولی قطعا ارشی کد جالب نیست سعی کن مکس یاد بگیری و رویت قبول دارم سخت هست اما با ارزشه .

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میشه بیشتر توضیح بدبن مثلا اینکه هرکدوم چه ضعف هایی دارن چه نقاط قوتی دارن...

خود من واسه طراحی فرم طرحم فقط از اسکچ اپ استفاده کردم ، ارشیکد خیلی حرفه ایی تره واسه رندر هم که ارتلانتیسو داره. به نظرم ارشیکد بیشتر بدردت میخوره . زودم یاد میگیری

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وقتی استفاده از ارشیکد راحتره من موندم چرا همه گیر دادن به مکس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی استفاده از ارشیکد راحتره من موندم چرا همه گیر دادن به مکس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چون آرشی آینده نداره ... مطمئن باشید
رویت توی همه زمینه ها از آرشی سرتره و آرشی هم تا دو یا سه سال آینده توسط اتودسک خریداری میشه
و نکته دیگه اینه که هیچ وقت حجم سازی پیچیده و رندر حرفه ای نمیتونید با آرشی یا رویت بگیرید و باید سراغ مکس ... مایا یا ... برید

به نظر من که اسکچاپ واقعا عالیه جون هم خیلی سبکه ، کار کردن با اون خیلی راحته تنظیمات پیجیده نداره جندین موتور رندر از جمله ویری از اسکچاپ حمایت میکنند و بر روی اسکچاپ قابل نصبن و رندرهای فوق العاده ای دارن پلاگین های بسیار زیادی هست که هرکدام به سادگی قابل نصبه و کارهای متفاوتی رو انجام میدن تازه توی سایت خود گوگل اسکجاپ خیلی ها طرح های خودشونو به اشتراک میزارن و به راحتی با یک سرچ ساده فایل سه بعدی هر نوع بنایی پیدا میشه دیگه این که خود گوگل کم جیزی نیست نرم افزارهایی هم که میسازه تکن به سرعت هم داره رشد میکنه من که از اسکچاپ واقعا خوشم اومده برای پایان نامه ام هم از اسکچاپ استفاده کردم

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منم از آرشیکد استفاده میکنم
در حد ارائه کار دانشگاهی و مقطع سریع و نما و...و یا ارائه به کارفرما خوبه ولی برای داخلی ک ب مکس نمیرسه
موافق نیستی؟
درضمن مکس مث پرایده ک توی شب تار همبخوای بفروشیش مشتری هس!!! اگه یه جای کار گیر کنی کم نیستن آدمایی ک بلدن
ولی آرشی رو همه کس بلد نیس و اگه گیر کنی توی دردسر میفتی
درضمن تجربه به من ثابت کرده نرم افزارهای هم خانواده (مثلا اتودسک) چون همدیگه رو بهتر درک میکنن بهترن

پ.ن:آرشیکد هم توی ورژن های جدیدش داره با اتودسک ارتباط بهتری برقرار میکنه و مطمئنم روزی میرسه که همونطور ک الان با کد پلانو میکشیم میبریم توی اسکچ و حجم میسازیم و میبریم تو مکس و رنگ و لعاب میدیم, آرشیکد هم میاد توی این سیکل و میتونیم توی آرشیکد پلان و حجمو بسازیم و ببریم توی مکس

concreteman

عضو جدید
چون آرشی آینده نداره ... مطمئن باشید
رویت توی همه زمینه ها از آرشی سرتره و آرشی هم تا دو یا سه سال آینده توسط اتودسک خریداری میشه
و نکته دیگه اینه که هیچ وقت حجم سازی پیچیده و رندر حرفه ای نمیتونید با آرشی یا رویت بگیرید و باید سراغ مکس ... مایا یا ... برید

جالبه که میگید آرشیکد آینده نداره ، تفاوت جدی ورژن 15 آرشیکد رو با ورژن های قبلی دیدید؟ کدوم حجم پیچیده رو نمیشه با آرشیکد ساخت؟ (البته منکر این نیستم که طراحی کارهای پیچیده زمانبره) همخوانی ورژن 15 آرشیکد هم با اتوکد عالیه.
چرا نمیشه رندر حرفه ای با آرشیکد گرفت ؟
این هم دو نمونه کار آرشیکد.
web_1280241125.jpgweb_1289327200.jpg

concreteman

عضو جدید
سلام.
میخوام بجز آرشیکد و اتوکد یه نرم افزار معماری دیگه هم یاد بگیرم. برای این کار احتیاج به مشاوره شما دوستان دارم.
تری دی مکس مقداری بلدم و ازش متنفرم. مثل خمیر بازی برای آدم بزرگا میمونه.
حس میکنم راینو هم شبیه مکس باشه؟
خودم رویت رو برای آیندش ترجیح میدم اما قابلیتهاش خیلی شبیه آرشیکده نمی دونم مزیتی به آرشیکد داره یا نه؟
اسکچ آپ هم چون هم وی ری داره و هم شنیدم اشکال پیچیده رو میشه توش ساده تر از رویت ساخت مد نظر دارم. آیا این حقیقت داره؟
اما ویژگیهایی که ترجیح میدم این نرم افزار داشته باشه این هان 1- مستقل باشه یعنی تمام کارهای مربوط به تهیه نقشه های فاز 2 و حتی اجرایی رو بشه توش انجام داد.
2-رندرش خوب باشه یا یک موتور رندر خارجی خوب ازش پشتیبانی کنه. 3- نقشه هاش سنگین نباشه و کار باهاش با بالا رفتن حجم پروژه کند نشه.

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.
میخوام بجز آرشیکد و اتوکد یه نرم افزار معماری دیگه هم یاد بگیرم. برای این کار احتیاج به مشاوره شما دوستان دارم.
تری دی مکس مقداری بلدم و ازش متنفرم. مثل خمیر بازی برای آدم بزرگا میمونه.
حس میکنم راینو هم شبیه مکس باشه؟
خودم رویت رو برای آیندش ترجیح میدم اما قابلیتهاش خیلی شبیه آرشیکده نمی دونم مزیتی به آرشیکد داره یا نه؟
اسکچ آپ هم چون هم وی ری داره و هم شنیدم اشکال پیچیده رو میشه توش ساده تر از رویت ساخت مد نظر دارم. آیا این حقیقت داره؟
اما ویژگیهایی که ترجیح میدم این نرم افزار داشته باشه این هان 1- مستقل باشه یعنی تمام کارهای مربوط به تهیه نقشه های فاز 2 و حتی اجرایی رو بشه توش انجام داد.
2-رندرش خوب باشه یا یک موتور رندر خارجی خوب ازش پشتیبانی کنه. 3- نقشه هاش سنگین نباشه و کار باهاش با بالا رفتن حجم پروژه کند نشه.
با توجه به 3 تا ویژگی که مد نظرتونه بدون شک برید سراغ رویت

TECT-FORM

عضو جدید
با سلام -نظر شخصی بنده در رابطه با نرم افزارهای مدلسازی - مخصوصا معماری -چون خودم هم فارق التحصیل همین رشته هستم. وچند سالیه با نرم افزارها ی مدلسازی و انیمیت کار میکنم.
-در مورد آرشیکد-تقریبا با اسکچاپ میشه گفت قابل مقایسه است-از لحاظ پلاگین ومتورهای رندر-اسکچاپ رو دست کم نگیرید.
در مورد رویت که باید بگم شاه کاریه ار سوی کمپانی آتودسک برای معماری.اگر کسی میخواد فقط یک نرم افزار یاد بگیره-که همه کاراشو باهاش انجام بده -باید بگم اون فقط نرم افزار رویت هستش.
برای معماری همین 3 تا نرم افزار خوبه.1-رویت2-اسکچاپ3-آرشیکد

آخرین ویرایش:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

تا حالا با چی کار کردی ؟
آرشیکد + آرتلانتیس در صورت وارد بودن رندرایی بهتر و واقعی ترازینو در میاره.
جالبه که میگید آرشیکد آینده نداره ، تفاوت جدی ورژن 15 آرشیکد رو با ورژن های قبلی دیدید؟ کدوم حجم پیچیده رو نمیشه با آرشیکد ساخت؟ (البته منکر این نیستم که طراحی کارهای پیچیده زمانبره) همخوانی ورژن 15 آرشیکد هم با اتوکد عالیه.
چرا نمیشه رندر حرفه ای با آرشیکد گرفت ؟
این هم دو نمونه کار آرشیکد.
مشاهده پیوست 83111مشاهده پیوست 83112

رندرای آرشیکد هم خوبه،اگه آرتلانتیسو وارد باشین کارا خیلی قوی و واقعی در میاد.

javad_arch

عضو جدید
سلام بدون هیچ معطلی برو سراغ آرشیکد چون نسبت به اسکچ آپ معماری تره و واقعی تر.

مهندس شیلات

عضو جدید
ای بابا هر کدوم از دوستان سلیقه خودشو پیشنهاد میده!!!:eek:
منمعماری نیستم اما واسه پروژه دانشکده کمی باید نرم افزار3بعدیادبگیرم تا بتونم ی مجتمع کشاورزی و چندتااستخر ماهی بکشم...هیچم از این نرم افزار نمیدونم چیکارباید بکنم؟!!!:cool:

aaarch

عضو جدید
به نظر من اسکچ آپو اول یاد بگیر اگه تونستی بعدش آرچی کد چون ارچی کد همون کده فقط خاصه معمارانه همونجوری که ازاسمش پیداست.به عبارتی اگر کدو بلد باشی آرچی کد روهم بلدی :smile:

حضوری

عضو جدید
من پیش یه استاد خوب اسکپاب یاد گرفتم و خیلی توی کارم راضی ام ، پیشنهاد می کنم اسکچاپ یاد بگیرید اونم پیش مهندس تجویدیان با شماره 09124331887

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
ای بابا هر کدوم از دوستان سلیقه خودشو پیشنهاد میده!!!:eek:
منمعماری نیستم اما واسه پروژه دانشکده کمی باید نرم افزار3بعدیادبگیرم تا بتونم ی مجتمع کشاورزی و چندتااستخر ماهی بکشم...هیچم از این نرم افزار نمیدونم چیکارباید بکنم؟!!!:cool:

با سلام ........

دوست من اگه زمان نداری .............. عجله داری ................. و می خوای خودت کار کنی هم یک برنامه رو یاد بگیری و هم اینکه کار خودتون رو بتونید انجام بدید.................... شما از برنامه اسکیچاپ استفاده کنید................نیازهای شما دوست عزیز رو برآورده می کنه .................... کلاس خاصی هم نمی خواد............. با استفاده از قسمت آموزشی همین سایت و کمک سایر دوستان می تونید یاد بگیرید.................... البته فایلهای آموزشی هم ساخته شده که به یاد گیری شما سرعت میده ....... .... و اگه وقت بزارید در مدت زمان کوتاهی یاد می گیرید.............. بدرود.

saeed nabgani

عضو جدید
اگه برای تحویل نهایی بتونید از ویری اسکچاپ استفاده کنید نیازی نیست مکس کار کنید ولی در کل اگه مکس یاد بگیرید خیلی بهتره و در اینده بازار کار خوبی داره