P & ID

leilinnn

عضو جدید
سلام دوستان
من چند روز پیش برای مصاحبه به یک شرکت طراحی تصفیه خانه فاضلاب رفته بودم ازم پرسید با تهیه P & ID در تصفیه فاضلاب اشنایی داری
کسی اطلاعاتی داره
ممنون میشم

Mehrdad.ne

کاربر فعال مهندسی عمران ,
با سلام ،
به نظرم مراحل ترسیم فرایندهای تصفیه خانه فاضلاب و در نظر گرفتن افت مسیر از ابتدا تا انتهای فرآیند در یک تصفیه خانه را می گویند(P&ID ترسیم دياگرام جريان و پروفيل هيدروليکي).

saeedy212

عضو جدید
نقشه p&id هيچ ربطي به افتها و هيدروليك تصفيه خانه نداره، نقشه PID فقط مربوط به نشان دادن واحهاي فرآيندي ، پايپينگ و ابزار دقيق يك طرح يا تصفيه خانه و يا هر مجموعه فرآيندي ديگري ميباشد.
piping and instrumentation diagram

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehdisilver

عضو جدید
P & ID مخفف pipe & instrument diagram می باشد و به نقشه هایی گفته میشه که مشخصات تجهیزات و لوله کشی ها در آن باشد. تهیه آن کار سختی نیست در صورتیکه یه بار دیده باشید یا یه نمونه داشته باشید. امیدوارم مفید بوده باشه و در مصاحبه بعدی کمکتون کنه.

leilinnn

عضو جدید
P & ID مخفف pipe & instrument diagram می باشد و به نقشه هایی گفته میشه که مشخصات تجهیزات و لوله کشی ها در آن باشد. تهیه آن کار سختی نیست در صورتیکه یه بار دیده باشید یا یه نمونه داشته باشید. امیدوارم مفید بوده باشه و در مصاحبه بعدی کمکتون کنه.

خیلی ممنونم لطف کردید
من با P&ID آشنایی دارم ولی خوب بلد نمیستم اون رو محاسبه کنیم و طراحی کنم البته در تصفیه خانه فاضلاب

بالا