Multisim یا Proteus ?

niegrau

عضو جدید
برای کار تعمیرات لپ تاپ، موبایل و تبلت.
برای یادگیری و درک بهتر مباحث و شاید روزی برای عیب یابی، کدوم نرم افزار رو یاد بگیرم به نظر شما؟ چرا؟
مولتی سیم
یا
پروتیوس
؟

سپاس فراوان

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای کار تعمیرات لپ تاپ، موبایل و تبلت.
برای یادگیری و درک بهتر مباحث و شاید روزی برای عیب یابی، کدوم نرم افزار رو یاد بگیرم به نظر شما؟ چرا؟
مولتی سیم
یا
پروتیوس
؟

سپاس فراوان

قدرت نرم افزار در مدارات میکروکنترلری هست که می تونید میکرو هارو پروگرام هم کنید، multisim هم در مدارات آنالوگ نرم افزاری قوی هست ولی در مدارات میکروکنترلری از قدرت لازم برخوردار نیست این دو نرم افزار رو باید در کنار هم بلد باشین.

niegrau

عضو جدید
Re: Multisim یا Proteus ?

قدرت نرم افزار در مدارات میکروکنترلری هست که می تونید میکرو هارو پروگرام هم کنید، multisim هم در مدارات آنالوگ نرم افزاری قوی هست ولی در مدارات میکروکنترلری از قدرت لازم برخوردار نیست این دو نرم افزار رو باید در کنار هم بلد باشین.
دوست خوب خیلی ممنون.
ولی به نظر شما اولویت رو به کدوم برنامه بدم؟
موارد مهم برام اینه که: زمان لحاظ شه. و فعلا من سواد کافی برای کار روی میکروکنترلر هارو ندادم.
حال به نظر شما با توجه به فعالیت کاریم. کدوم نرم افزار رو شروع کنم ابتدا؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوب خیلی ممنون.
ولی به نظر شما اولویت رو به کدوم برنامه بدم؟
موارد مهم برام اینه که: زمان لحاظ شه. و فعلا من سواد کافی برای کار روی میکروکنترلر هارو ندادم.
حال به نظر شما با توجه به فعالیت کاریم. کدوم نرم افزار رو شروع کنم ابتدا؟

کار با نرم افزار Multisim نسبتاً آسون هست و راحت کینومی باد بگیری. در ضمن وقتی یه نرم افزار تحلیل و طراحی مدار رو یاد بگیری کار با سایر نرم افزارها بسیار آسان تر خواهد بود.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
رفیق میشه بیشتر توضیح بدی؟ ممنون

مولتی سیم نرم افزار خوبیه ,اما جنبه عملی و حرفه ای نداره یا حداقل میشه گفت سطح پایینه
ار کد مناسب تر دارای کتابخانه و انالیز های بهتری هم هست
شما چه مبتدی باشی چه حرفه ای میتونی کار با ار کد رو شروع کنی
ولی بخوای به خاطر مبتدی بودن وقت بذاری و با محیط مولتی سیم اشنا بشی
و بعد که نیاز به نرم افزار پیشرفته تر پیدا کردی بری با محیط ار کد یا یک شبیه ساز دیگه اشنا بشی فقط وقت هدر دادی.
از همین الان با نرم افزار پیشرفته مثل ارکد شروع کن به نظر من
با هر دو هم تا حدودی اشنا هستم . و نظر به این دارم که محیط ارکد حتی ساده تر از مولتی سیمه در حالی که پیشرفته تر هم هست
.
از پروتئوس اطلاعی ندارم
.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
ورژنهای جدید Multisim بسیار حرفه ای و پیشرفته هست، این نرم افزار محصول کمپانی National instruments یکی از بزرگترین کمپانی های تحقیقاتی در حوزه الکترونیک هست که محصولاتش بسیار کاربرپسند و حرفه ای هستند.

ولی نرم افزار OrCAD محصول کمپانی Cadence هست یک محصول حرفه ای کاملاً تجاری هست و ادوات بسیار پیچیده و آنالیزهای دقیقی رو انجام میده. شما اگه بخواهید از نسخه های جدید این نرم افزار OrCAD 16.6 استفاده کنید حتی تو فعالسازیش هم ممکنه دردسر داشته باشین و محیط نسبتاً سرد و سنگین نرم افزار یک مقدار زود افراد رو دلزده می کنه. اگه هم بخواهید از ورژنهای قدیمیش استفاده کنید که خوب هیچ مزیتی نسبت به Multisim نخواهد داشت.

نرم افزار multisim بخاطر ماهیت آکادمیک بودن کمپانی NI بسیار مورد استفاده مراکز غلمی و تحقیقاتی قرار میگیرد ولی OrCAD بیشتر در صنایع مورد استفاده دارد.

بالا