komaaaaaaaaaaaaak!

:que:از مهندسان و مهندسان آینده کسی جزوه آموزشی نرم افزار ABAQUSداره؟؟؟
برای درس استاتیک و مقاومت مصالح باید پروژم با این نرم افزار انجام بدم :(
ولی حتی نمیدونم چیه!!!!!!!

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب از استادتون میپرسیدی که چیه

ajamincc

عضو جدید
عجب

عجب

یه سوال برام پیش اومد.از مهندسان نقشه بردار، کسی دیگه بوده که مثل ایشون رشته اش نقشه برداری باشه و درس استاتیک و مقاومت مصالح گذرونده باشه؟؟من که پاس نکردم.:(

ehsan_l

عضو جدید
یه سوال برام پیش اومد.از مهندسان نقشه بردار، کسی دیگه بوده که مثل ایشون رشته اش نقشه برداری باشه و درس استاتیک و مقاومت مصالح گذرونده باشه؟؟من که پاس نکردم.:(
سلام
مگه شما ترم چند هستی؟
در رشته نقشه برداری از ترم 2 تا ترم چهار میشه این درس رو برداشت
اگه از ترم 4 بگذره چون پیش نیاز درس هایی مثل تکنولوژی مصالح ساختمانیه
باعث میشه نتونید اون ها رو بردارید
پس توصیه میثه حداکثر ترم 4 این درس رو بردارید.البته اگه زود تر بردارید بهتره:gol:

ehsan_l

عضو جدید
این نرم افزار برای رشته ی مکانیکه البته اطلاعاتی در مورد این نرم افزار ندارم
ولی چیزی که شنیدم اینه که برای طراحی جامدات به کار میره
که نرم افزار solid work این کار رو به خوبی انجام میده
جای تعجب داره که برای شما این نرم افزار معرفی شده؟!!!

ajamincc

عضو جدید
فارغ التحصیلم

فارغ التحصیلم

سلام
مگه شما ترم چند هستی؟
در رشته نقشه برداری از ترم 2 تا ترم چهار میشه این درس رو برداشت
اگه از ترم 4 بگذره چون پیش نیاز درس هایی مثل تکنولوژی مصالح ساختمانیه
باعث میشه نتونید اون ها رو بردارید
پس توصیه میثه حداکثر ترم 4 این درس رو بردارید.البته اگه زود تر بردارید بهتره:gol:

تو کاردانی که دانشگاه انقلاب اسلامی(میدان معلم-یافت آباد-تهران)میخوندم، همچین واحدی نداشتم. واسه کارشناسی هم دانشکده سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح بودم بازم نداشتم. گمونم یا این واحد ها فقط تو دانشگاه آزاد ارائه میشه یا اینکه جدیدا ارائه میشه که من خبر ندارم. من شهریور 89 مدرک گرفتم.

free surveyer

عضو جدید
واحدهای درسی

واحدهای درسی

تو کاردانی که دانشگاه انقلاب اسلامی(میدان معلم-یافت آباد-تهران)میخوندم، همچین واحدی نداشتم. واسه کارشناسی هم دانشکده سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح بودم بازم نداشتم. گمونم یا این واحد ها فقط تو دانشگاه آزاد ارائه میشه یا اینکه جدیدا ارائه میشه که من خبر ندارم. من شهریور 89 مدرک گرفتم.
با درود
دوست عزیز حق با شماست تا جائیکه بنده هم اطلاع دارم دروس استاتیک و مقاومت مصالح مربوط به مهندسی عمران-عمران هستش و ربطی به مهندسی نقشه برداری نداره مگر اینکه رشته خاصی از مهندسی نقشه برداری مد نظر ایشونه و ما و شما ازش مطلع نیستیم.

mm.salemi

عضو جدید

سلام دوست عزیز.
نرم افزار ABAQUS نرم افزاری است که بیشتر در آنالیز تنش بکار میره و مربوط میشه به مهندسی مکانیک . پیشنهاد بنده اینه که درخواستتون رو در تالار مکانیک مطرح کنید.

-----------------------------------------------------------------------------

www.sdme2008.blogfa.com

free surveyer

عضو جدید
مهندس آینده مملکت با سلام
آخه درسی مثل استاتیک که دیگه پروژه نداره جنابعالی میخواهی با نرم افزار انجامش بدی، کلاً یه امتحان کتبی بیشتر نداره که اون هم معمولاً متشکل از 5 تا سواله.
هر کاری کردی سر جلسه امتحان کردی و بیجهت خودت را به دردسر ننداز.

ehsan_l

عضو جدید

با درود
دوست عزیز حق با شماست تا جائیکه بنده هم اطلاع دارم دروس استاتیک و مقاومت مصالح مربوط به مهندسی عمران-عمران هستش و ربطی به مهندسی نقشه برداری نداره مگر اینکه رشته خاصی از مهندسی نقشه برداری مد نظر ایشونه و ما و شما ازش مطلع نیستیم.

آره منم شنیدم که مقاومت مصالح و استاتیک برای مهندسی عمران - عمران هستش
با سلام خدمت مهندسین محترم
در اینجا یه توضیحی لازمه و اون اینه که
در دانشگاه های دولتی تا سال گذشته درس استاتیک و مقاومت مصالح جزو درس های تخصصی
رشته نقشه برداری محسوب می شد ولی الآن دو ترم هست که این رشته رفته جزو دروس اختیاری
شاید دلیل این که شما این درس رو نگذروندید همین باشه
ولی تا جایی که اطلاع دارم در کلیه دانشگاه های دولتی این درس برای رشته مهندسی نقشه برداری ارائه میشه
و رشته نقشه برداری تنها رشته ایه که دروس استاتیک و مقاومت مصالح رو به صورت یک جا و در 3 واحد داره.
من خودم در ترم گذشته این درس رو پاس کردم

ajamincc

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین محترم
در اینجا یه توضیحی لازمه و اون اینه که
در دانشگاه های دولتی تا سال گذشته درس استاتیک و مقاومت مصالح جزو درس های تخصصی
رشته نقشه برداری محسوب می شد ولی الآن دو ترم هست که این رشته رفته جزو دروس اختیاری
شاید دلیل این که شما این درس رو نگذروندید همین باشه
ولی تا جایی که اطلاع دارم در کلیه دانشگاه های دولتی این درس برای رشته مهندسی نقشه برداری ارائه میشه
و رشته نقشه برداری تنها رشته ایه که دروس استاتیک و مقاومت مصالح رو به صورت یک جا و در 3 واحد داره.
من خودم در ترم گذشته این درس رو پاس کردم

شایدم!!!!

خوبین شمااااااااااااااااااااااااااااا؟
حتی رشته ی مهندسی شیمی و مهندسی صنایع هم استاتیک مقاومت مصالح داره چه برسه به مهندسی عمران-نقشه برداری...
با این تفاوت که استاتیک مقاومت ما با هم 3 واحد ولی مال عمرانا بیشتره!!!

ajamincc

عضو جدید
دووووووسسستان
این موضوع، قضیه دو دو تا چهار تاس.یکی این واحد ها رو گذرونده، یکی هم نگذرونده.تموم شد و رفت.

ehsan_l

عضو جدید
آره بابا دوستمون راست میگه اصلا این درس اینقدر برای رشته نقشه برداری ارزشش رو نداره که راجع بهش
اینقدر بحث بشه . رشته نقشه برداری درس های تخصصی و کاربردی زیادی داره که جا داره در بارشون بحث بشه
:D

artinbala999

عضو جدید
خوب شد این تاپیک به نتیجه رسید چی خواسته بودن چی شد؟ همش تقصیر شیوا خانوم و ajamincc :biggrin::biggrin::biggrin:
راستی بچه های دانشگاه زنجان وقت کردین یه سری هم به تاپیک دانشگاه زنجان بزنین دلتون میاد هیشکی نیست اونجا هر از گاهی یکی میاد و میره این قدر سرده وا!!!

ajamincc

عضو جدید
خوب شد این تاپیک به نتیجه رسید چی خواسته بودن چی شد؟ همش تقصیر شیوا خانوم و ajamincc :biggrin::biggrin::biggrin:
راستی بچه های دانشگاه زنجان وقت کردین یه سری هم به تاپیک دانشگاه زنجان بزنین دلتون میاد هیشکی نیست اونجا هر از گاهی یکی میاد و میره این قدر سرده وا!!!
شمام شیطونیا.....بلا.....

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:
بابا....ایشون ( یعنی صاحب تاپیک) یه سوال پرسیدن و گفتن کسی این نرم افزارو نداره؟!!!....دیگه نپرسیدن این درس استاتیک و مقاومت مصالح مال چه رشته اییه!!!...والااااااا :دیییی

ehsan_l

عضو جدید
آقایون مهندسین دیگه جای بحث نیست
بنده همون دو هفته پیش آموزشش رو برای ایشون گذاشتم
و خود به خود این تاپیک هم بسته شد
حالا اومدم میبینم که این تاپیک جایی شده برای بحث و مجادله
آقا جان اگه حرف جدیدی داری یه تاپیک بزن تا نظر بدیم
وگر نه این بحث ها رو بخوای ادامه بدی تا ابد و دهر طول میکشه

valentino

عضو جدید

مگه انقلاب واحد نقشه برداریش میدون امام حسین نبود؟
من که ماردانی را میدون امام حسین خوندم برا کارشناسی هم سازمان نقشه برداری

ALI-Geo

عضو جدید
مگه این واحد برای شما حذف نشده ؟ بچه های 87 ما pass کردند اما به ما که رسید حذف شد ( خدا رو شکر )

باسلام
من که تمام در س های کاردانی را پاس کردم و الان ترم 2 کارشناسی هستم تاحالا اسم این درس به گوشم نخورده
شما مطمئنی که رشته ات نقشه برداری؟

بالا