GPA3.2

waffen

اخراجی موقت
بچه ها سریع سریع سریع یکی به من بگه GPA 3.2 یعنی چه معدلی از 20؟
تقریبا میشه 16 و نیم. 3 میشه 15 .
شما میتونی بری تو اینترنت و ببینی چطوری میتونی دقیقا تبدیل کنی.
اگر داری برای تحصیل خارج از کشور و اپلای کردن مطالعه میکنی باید خدمتت عرض کنم که با این معدل ها قبول نمی کنند مگر از دانشگاه خیلی عالی مثل تهران یا شریف باشی.

waffen

اخراجی موقت
چجوری سرچ کنم؟
سرچ کردم نفهویدم
مطمئنی؟

بهترین راه اینه که برید به سایت
www.applyabroad.org
و اونجا عضو شی و سوالت رو در بخش مربوط بپرسی. اونجا افرادی هستند که خودشون پذیرش گرفتند و کامل و دقیق جوابت رو میدند. در ضمن این تنها سوال شما نیست و خیلی های دیگه همین سوال رو دارند. شما اگر یه نگاه به اون سایت بندازید پیدا میکنید.
راستی یادم اومد. یکی از راه های غیر دقیقش این هست که 3.2 رو در 5 ضرب کنی. میشه 16 تمام.

waffen

اخراجی موقت
مرسی اما آخه 16 خیلی بالاست . اروپاش هم 16 نمیخواد

بستگی داره شما کدوم دانشگاه بخوای بری.
اگرشما سوالت رو دقیق مطرح کنی من کامل برات توضیح میدم که چطور میشه و چه شانسی داری.
من خودم مدتهاست تو این کارم و سه تا خواهر و یه برادرم هم از این راه رفتند.

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره شما کدوم دانشگاه بخوای بری.
اگرشما سوالت رو دقیق مطرح کنی من کامل برات توضیح میدم که چطور میشه و چه شانسی داری.
من خودم مدتهاست تو این کارم و سه تا خواهر و یه برادرم هم از این راه رفتند.
ما رم ببر! :smile:

خودت چرا نميري؟:question:

waffen

اخراجی موقت
ما رم ببر! :smile:

خودت چرا نميري؟:question:

:biggrin::biggrin::biggrin: من خودم اندر خم یک کوچه ام .
اونها که رفتند خیلی درسخون تر از من بودند. :cry:
من برای اینکه برم باید حداقل فوقم رو از امیرکبیر بگیرم بعد برم.:cry::cry::cry::cry: که خودت میدونی چطوریه دیگه.
گرین کارت گرفتن هم که 12 سال طول میکشه. در نتیجه ...:razz::(

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin::biggrin::biggrin: من خودم اندر خم یک کوچه ام .
اونها که رفتند خیلی درسخون تر از من بودند. :cry:
من برای اینکه برم باید حداقل فوقم رو از امیرکبیر بگیرم بعد برم.:cry::cry::cry::cry: که خودت میدونی چطوریه دیگه.
گرین کارت گرفتن هم که 12 سال طول میکشه. در نتیجه ...:razz::(

نه بابا مگه كجا ميخواي بري؟؟؟ماساچوست آمريكا؟ :)

اتفاقا" من با يكي از خبره هاي اين كار صحبت كردم گفت زياد كاري به دانشگاهتو معدلت ندارن ، بيشتر مقاله هاي تحقيقاتي كه داري واسشون مهمه
...البته من نميدونم كدوم دانشگاه مد نظر تو هستش كه ميگي اينقدر پذيرشش سخته ولي اين دانشگاهاي بلژيك ملژيك راحت ميشه رفتا ;)

Fateme_Smaily

عضو جدید
آره اسپانیا هم میگن آسونه خوب هم پول میدن اما جای خوبی نیست.
اگه بتونی مقاله بدی خوبه.اما خیلی سخته.

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسپانيا چرا جاي خوبي نيست؟؟؟؟ :d

بارسلونا هم داره تازه ! :biggrin:

مقاله دادن هم زحمت داره ديگه ، ولي غير ممكن نيست ;)

waffen

اخراجی موقت
نه بابا مگه كجا ميخواي بري؟؟؟ماساچوست آمريكا؟ :)

اتفاقا" من با يكي از خبره هاي اين كار صحبت كردم گفت زياد كاري به دانشگاهتو معدلت ندارن ، بيشتر مقاله هاي تحقيقاتي كه داري واسشون مهمه
...البته من نميدونم كدوم دانشگاه مد نظر تو هستش كه ميگي اينقدر پذيرشش سخته ولي اين دانشگاهاي بلژيك ملژيك راحت ميشه رفتا ;)

عرضم به حضورت که من دانشگاه های Michigan Ann Arbor و
Yale , rice , Wisconsin , UCLA رو در در نظر دارم. بلاخره باید یه دانشگاهی بریم که کدرکش ارزش داشته باشه دیگه. منم فقط برای دانشگاه های آمریکا میخوام اقدام کنم. من برادرم خودش همون دانشگاه میشیگان رو رفته بود. رتبه ی 16 در دانشگاه های جهان هست. آرزوم اینه که یه روز اونجا قبول بشم.:redface::cry::cry::cry:
از نظر اینکه معدل چقدر مهم هست باید بگم که معدل از نظر اهمیتی در رتبه ی سوم قرار داره. اول TOEFL و بعد GRE و بعد GPA . در ضمن اینکه شما چندتا مقاله و کنفرانس دادید خیلی خیلی موثر هست چون اونها دنبال خر خون نمی گردند. دنبال یه نفر میگردند که نوآوری داشته باشه و در صورت اینکه امکانات در اختیارش بزارند بتونه مفید واقع بشه.
خلاصه این دانشگاه رفتن و کنکور دادن و مقاله نوشتن و کنفرانس دادن و درس خوندن و امتحان دادن و تافل گرفتن و جی آر ای دادن و پذیرش گرفتن آخرش مارو میکشه.:confused::confused::confused::confused::confused:

waffen

اخراجی موقت

بابا دانشگاه های اروپا از همه ی کشور ها بیشتر به معدل اهمیتی میدند. اگر معدل پایینی دارید تنها امیدتون دانشگاه های آمریکا هست.

waffen

اخراجی موقت
اسپانيا چرا جاي خوبي نيست؟؟؟؟ :d

بارسلونا هم داره تازه ! :biggrin:

مقاله دادن هم زحمت داره ديگه ، ولي غير ممكن نيست ;)

آقا مهرشاد جیگر طلا. این مقاله دادن رو برا ما توضیح میدی ؟؟؟ خودت تا حالا مقاله دادی ؟؟؟
من خودم چند بار مقاله برای مجلات داخلی مثل وب فرستادم. ولی اون زیاد ارزش نداره که . مسخره بازیه.
حقیقت اینه که ما هنوز در سطح علمی نیستیم که بخوایم مقاله بدیم برای ژورنال های اصیل مثل IEEE و ...
حداقل این چیزیه که من فکر میکنم. نمی دونم چقدر درسته.
من استادم یه مقاله نوشته بود برای ISI که داد من براش از فارسی به انگلیسی برگردوندم. خودش فارق التحصیل دانشگاه شریف بود.:eek: بعد مقالش مقبول نشد. :surprised::surprised::surprised::eek::eek::eek:
ببین چه خبره.:cry::cry::cry::cry:

waffen

اخراجی موقت
توجه کردید وقتی بحث از دانشگاه و امتحان و پذیرش از دانشگاه های خارجی و تافل و جی آر ای میشه هیچکدوم از بچه های فروم نمیان شرکت کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا مهرشاد جیگر طلا. این مقاله دادن رو برا ما توضیح میدی ؟؟؟ خودت تا حالا مقاله دادی ؟؟؟
من خودم چند بار مقاله برای مجلات داخلی مثل وب فرستادم. ولی اون زیاد ارزش نداره که . مسخره بازیه.
حقیقت اینه که ما هنوز در سطح علمی نیستیم که بخوایم مقاله بدیم برای ژورنال های اصیل مثل IEEE و ...
حداقل این چیزیه که من فکر میکنم. نمی دونم چقدر درسته.
من استادم یه مقاله نوشته بود برای ISI که داد من براش از فارسی به انگلیسی برگردوندم. خودش فارق التحصیل دانشگاه شریف بود.:eek: بعد مقالش مقبول نشد. :surprised::surprised::surprised::eek::eek::eek:
ببین چه خبره.:cry::cry::cry::cry:
مهرشاد يكي ديگه س ! :)

نه بابا من مقاله م كجا بوده !!! :biggrin:

گفتم اگه توي رشته ت زحمت بكشي و واقعا" فكرو ذهنت رو بذاري روي تحقيقات درست حسابي ، مقاله دادن هم غير ممكن نيست! مقاله هاي ISI بتوني بدي خوبه ، نميدونم استادت كجا ميخواست قبول بشه كه نشد ولي خب بازم دانشگاه هاي مختلف با هم فرق ميكنن اون بر ميگرده به سطح توقعي كه از خودت داري ... واسه من همين كه از اين مملكت كوفتي بزنم بيرون اونورم بتونم يه زندگي خيلي معمولي داشته باشم كافيه :redface:

عرضم به حضورت که من دانشگاه های Michigan Ann Arbor و
Yale , rice , Wisconsin , UCLA رو در در نظر دارم. بلاخره باید یه دانشگاهی بریم که کدرکش ارزش داشته باشه دیگه. منم فقط برای دانشگاه های آمریکا میخوام اقدام کنم. من برادرم خودش همون دانشگاه میشیگان رو رفته بود. رتبه ی 16 در دانشگاه های جهان هست. آرزوم اینه که یه روز اونجا قبول بشم.:redface::cry::cry::cry:

خب ديگه ... تو هدف بالايي رو نشونه گرفتي بايد تلاشتم خيلي زياد باشه ، اميدوارم به آرزوت برسي ;)

يكي از استادام يه حرفي زد كه هميشه آويزه ي گوشم كردم اونم اينكه "مسير هاي سخت آدمو به موفقيتهاي بزرگتري ميرسونه" هر چقدر بيشتر تن به سختي بدي بعدا" نتيجه هاي بهتري ميبيني
:w16:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
توجه کردید وقتی بحث از دانشگاه و امتحان و پذیرش از دانشگاه های خارجی و تافل و جی آر ای میشه هیچکدوم از بچه های فروم نمیان شرکت کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ميدوني اگه الان يه نظرسنجي بذارن كه كيا دوست دارن واسه ادامه تحصيل برن خارج از كشور شايد 90 % بگن دوست داريم بريم خارج ! ولي متاسفانه اكثرشون اطلاعاتي كه بايد داشته باشنو ندارن

waffen

اخراجی موقت
ميدوني اگه الان يه نظرسنجي بذارن كه كيا دوست دارن واسه ادامه تحصيل برن خارج از كشور شايد 90 % بگن دوست داريم بريم خارج ! ولي متاسفانه اكثرشون اطلاعاتي كه بايد داشته باشنو ندارن
قبول دارم, شما درست میگید. خیلیا از جمله خودم دلشون میخواد بره ادامه تحصیل برند خارج از کشور. البته مطمئنا یه آدمهایی هم هستند که میگند ما نمی تونیم خوانواده رو ترک کنیم و بریم تو یک کشور غریب و با فرهنگی متفاوت و ...
من افرادی رو میشناسم که (البته همه خانوم هستند) که فکر میکنند اگر برند در کشوری مثل آمریکا درس بخونند حتما در محیط فاسد و پر از فحشای اونجا یه بلایی سرشون میاد.

در ضمن این مسئله هم هست که همه اینقدر درس نمی خونند که بتونند بردند. بیاین قبول کنیم که همه خیلی بی انگیزه و درس نخون شدیم.:cry::cry:

Fateme_Smaily

عضو جدید
قبول ندارم که درس نخونیم . ولی بی انگیزه هستیم . شما رو نمیدونم ولی ما که کلی هم داریم وقت میذاریم و کار میکنیم اما آخرشم هیچی به هیچی. خودمون و بکشیم معدلمون 15 که هیجا با این معدل راهمون نمیدن . اونوقت بچه های دانشگاه آزاد همه معدلای بالا 18 یا 19 هستن و راحت پول هم دارن و میرن . اگه هم برگردن چون خارج تحصیل کردن جای ما رو میگیرن. از طرفی ما دخترا مشکل خانواده و هم داریم.

waffen

اخراجی موقت
قبول ندارم که درس نخونیم . ولی بی انگیزه هستیم . شما رو نمیدونم ولی ما که کلی هم داریم وقت میذاریم و کار میکنیم اما آخرشم هیچی به هیچی. خودمون و بکشیم معدلمون 15 که هیجا با این معدل راهمون نمیدن . اونوقت بچه های دانشگاه آزاد همه معدلای بالا 18 یا 19 هستن و راحت پول هم دارن و میرن . اگه هم برگردن چون خارج تحصیل کردن جای ما رو میگیرن. از طرفی ما دخترا مشکل خانواده و هم داریم.

من ترم اول که رفتم دانشگاه اینقدر انگیزه برای دزس خوندم داشتم که نمی دونی. هر روز بعد از کلاس میرفتم کتابخونه و تا همه ی درسهام رو نخونده بودم ول نمیکردم. آخر ترم که امتحان دادیم همه ی نمره هام عالی بود 19 و بیست به غیر از یک 17 . حالا میدونی چی شد ؟ یه درست تخصصی داشتیم که استادش که یه خانوم عقده ای بود تصمیم گرفت که دانشجو ها باید سختی بکشند و در های تخصصی رو راحت پاس نکنند. در نتیجه یه امتحان گرفته بود که فکر نمی کنم خودش هم توان قبولی توش رو داشته باشه. خلاصه نمیره ی اون امتحان شد 14.5 درس سه واحدی ... معدلم چند نمره اومد پایین. اینقدر ناراحت شده بودم که قابل توصیف نیست. جالب اینه که مادرم بهم میگفت تو خودت درس نمی خونی. :eek: حالا بیا درستش کن.
خلاصه بازم ترم دیگه گفتم این ترم بیشتر میخونم که دیگه حتی درس سخت ها رو هم نمیره بگیرم. باز این ترم هم همینطور شد. ترم بعد هم همین. ترم چهارم دیگه اصلا درس نخوندم. خدایی اصلا دیگه به هیچ وجه انگیزه نداشتم. چقدر درس بخونیم و تلاشمون به هدر بره ؟
8 واحد رو افتادم. الآنم که ترم پنجم هستم.:cry::cry::cry::cry:
خلاصه به نظر من یکی از دلایل اصلی بی انگیزه شدن دانشجوها خود اساتید هستند.
در مورد این دانشگاه آزادی ها هم باید بگم که اونها هم تقریبا مثل ما هستند. مال اونها هم به این راحتی ها نیست. به دانشجویی که 18 شده 19 نمیدن. نمره رو به اونهایی میدن که 8 شدن و 12 میخوان. و کسی هم با این نمره ها نه میتونه ادامه تحصیل بده نه میتونه بره خارج بره ادامه.
معمولا با نمره ی 15 کسی رو دانشگاه های خارجی قبول نمی کنند مگر اینکه مال دانشگاه خیلی معروفی باشه. برای مثال امیرکبیر یا شریف یا تهران. در ضمن شما میتونی مقدار زیادی کمبود نمره تون رو با GRE و مقاله و کنفرانس هاتون جبران کنید . البته نمره ی تافل هم خیلی مهم هست و معمولا کسی رو با تافل زیر 100 قبول نمی کنند.
یه مثال بیارم براتون. سال پیش دانشگاه نبراسکا 100 نفر دانشجوی بین المللی برای رشته های مهندسی میگرفته. 1200 نفر برای گرفتن یکی از این صد جا از سراسر دنیا اقذام کردند.:eek::surprised::cry:
شما حساب بکن که چه رقابتی وجود داره. واقعا وحشتناکه.:cry::cry::cry:

Fateme_Smaily

عضو جدید
خوب وقتی میگن حداقل معدل 16 یعنی ما حتی نمیتونیم دخواست بدیم . مگه نه؟

waffen

اخراجی موقت
خوب وقتی میگن حداقل معدل 16 یعنی ما حتی نمیتونیم دخواست بدیم . مگه نه؟

بعضی دانشگاه ها به شکلی هستند که میگند شما باید دارای حداقل معدل 15 یا 16 باشید.
در غیر اینصورت اصلا پرونده های شما بررسی نمیشه. معمولا دانشگاه های اروپا به این شکل هستند و دانشگاه های آمریکا دارای این قوانین نیستند. من کسی رو میشناسم که با معدل 11 از دانشگاه شریف برای رایس یونیورسیتی اقدام کرد و قبول شد.
شما میتونید برای دانشگاه هایی اقدام کنید که دارای حداقل معدل نیستند.

بالا