c#.net یا c++ را پیشنهاد میکند ؟

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان :gol:
یه سوال داشتم ...
لطفا دوستانی که اطلاعات کافی دارند کمک کنند
اگه بخوام برنامه نویسی رو از پایه شروع کنم کدوم زبان رو پیشنهاد میکنید
قبلا کمی c++ کار کردم در حد ابتدایی
الان هم c#.net را تا یه جا هایی پیش رفتم (نه زیاد ) ولی بین اینکه C++ را دوباره شروع کنم یا c#.net را ادامه بدم مردد هستم
با تشکر :gol:

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
زبان های برنامه نویسی برای برنامه نویس حکم ابزار رو دارند، هر زبانی هم برای یک استفاده هایی خیلی
مناسبه و برای بعضی کارها اصلا مناسب نیست، مقایسه کردن زبان های برنامه نویسی
اصلا درست نیست. نمیشه گفت کدوم زبان برنامه نویسی بهتره هر کدوم مزایا و معایبی دارند،
و شما باید ببینی چه چیزی از این زبان میخوای و میخوای چیکار کنی

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
زبان های برنامه نویسی برای برنامه نویس حکم ابزار رو دارند، هر زبانی هم برای یک استفاده هایی خیلی
مناسبه و برای بعضی کارها اصلا مناسب نیست، مقایسه کردن زبان های برنامه نویسی
اصلا درست نیست. نمیشه گفت کدوم زبان برنامه نویسی بهتره هر کدوم مزایا و معایبی دارند،
و شما باید ببینی چه چیزی از این زبان میخوای و میخوای چیکار کنی
درسته نیاید مقایسه کرد
ولی مشکل اینجاس که نمیدونم در آینده میخوام چیکار کنم به طور دقیق که راهو انتخاب کنم !!!

• Like
واکنش ها: etnn

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
درسته نیاید مقایسه کرد
ولی مشکل اینجاس که نمیدونم در آینده میخوام چیکار کنم به طور دقیق که راهو انتخاب کنم !!!
خب اول راهتو مشخص کن تو برنامه نویسی تحت وب؟یا دسک تاپ؟
برنامه نویسی دسک تاپ برا ایجاد برنامه های کاربردی و...
و زبان های رنامه نویسی تحت وب هم که برا ایجاد سایت ها و نرم افزارهای تحت وب
حالا اول راهتو مشخص کن...

عشق کامپیوتر

اخراجی موقت
اگه بخام هم اپلیکیشن کارکنم هم وب نمیشه سی شارپ و ای اس پی رو خوند به دنبال هم؟؟
سی ++ در چه زمینه ای قدرتمنده؟؟ آیا در وب هم استفاده میشه و قدرتمنده؟؟

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
خو فدات شم اول مشخص کن در اینده میخوای چیکار کنی!
قربونت برم
همچون بی هدف بی هدفم نیستم

هردو
اول کاربردی و ...

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اگه بخام هم اپلیکیشن کارکنم هم وب نمیشه سی شارپ و ای اس پی رو خوند به دنبال هم؟؟سی ++ در چه زمینه ای قدرتمنده؟؟ آیا در وب هم استفاده میشه و قدرتمنده؟؟
کلا ++c خیلی زبان قدرتمتدیه اکثربرنامه های کاربردی رو میشه باش نوشت مثلا فتوشاپ رو با سی پلاس پلاس نوشتن والبته ویندوز خودتون دیگه قدرت ++c رو ببنید

عشق کامپیوتر

اخراجی موقت
کلا ++c خیلی زبان قدرتمتدیه آکثربرنامه های کاربردی رو میشه باش نوشت مثلا فتوشاپ رو با سی پلاس پلاس نوشتن والبته ویندوز خودتون دیگه قدرت ++c رو ببنید
میشه با سی++ تحت وب کار کرد؟؟
یعنی نظرتون اینه که به جای سی شارپ سی++ بخونیم بهتره؟؟

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
به نظرم با ++c شروع کن چون کلا خانواده c خیلی شبیه به هم هستن مطمئنا ++c رو یاد بگیری یاد گرفتن #c خیلی برات آسونتر میشه
php , c#.net چه فرقی با هم دارن؟
برا برنامه نویسی تحت وب c#.net کار کنیم بهتره یا php ؟

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
اصلا بحث اینا جداس شما اگه میخوای طراحی وب کارکنی برو از php-java script-css-htmlو... اینا رو یاد بگیر

php , c#.net چه فرقی با هم دارن؟
برا برنامه نویسی تحت وب c#.net کار کنیم بهتره یا php ؟

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
php , c#.net چه فرقی با هم دارن؟برا برنامه نویسی تحت وب c#.net کار کنیم بهتره یا php ؟
دوست عزیز ASP و PHP دو زبان برنامه نویسی Server side هستند درصورتی که C# یک زبان برنامه نویسی مستقله#c‌رو نمیشه با php مقایسه کرد ولی بین asp.net و php من php رو پیشنهاد میکنم

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینید بین C++ و C# خب نمیشه گفت کدوم بهتره.
بستگی به کار شما داره. مثلا" اگه شما میخواین برنامه های گرافیکی بنویسید و کلا" پروژه های موسسات رو انجام بدید خب با C# راحت تر میشه اینکار رو کرد.
C++ زبان خیلی قوی هست ویندوز و لینوکس با این زبان نوشته شدن. ولی خب برای کارای گرافیک دردسرش زیاد میشه.

CPlus

عضو جدید
s.1.8.1.18 درست میگه یجورایی
نوشتن برنامه های روزمره با Cpp احتیاج به زحمت زیادی داره ، چرا که در چاچوب .net خیلی از کلاسا از قبل نوشته شده

.net در بین حرفه ای ها جایی نداره :دی تو ایران فقط زیادی جا افتاده

اگه میخواید خارجی فک کنید!!! سمت Cpp و java بروید

و البته بدونید پول درآوردن با C# خیلی خیلی آسون تره تا Cpp و Java

در کل استفاده های C# تو ایران خیلی بییتشره

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
سلام.
اگه دنبال درآمد هستید قطعا تو ایران C# بهتر هست.
اما اگه فراتر از این ها فکر میکنید شک نکنید C++ و C++/QT هم از نظر قدرت و کارایی و سرعت قابل مقایسه با دات نت نیست.گرچه از نظر درآمد خیلی هم بد نیست فعلا.

aidinMC

عضو جدید
اگه میخوای واقعا یه برنامه نویس بشی باید بگم باید زحمت زیادی بکشی و این زحمت فقط با سی پلاس نتیجه خواهد گرفت
من یه خورده شمارو در این رابطه روشن کنم:

ببین #C زبانی هست تحت عنوان manage ! یعنی این زبان برای ترجمه و استفاده از کد شما از یه ماشین مجازی استفاده میکنه ، در واقع کد شما اول تبدیل میشه به زبان قابل فهم برای ماشین مجازی و سپس ترجمه میشه به زبان قابل فهم سیستم عامل ، این عمل دوتا ایراد بزرگ داره :
1 ) امنیت : کدهای شما به نسبت در خطر هست و با دیکد کردن میشه اکثر اونارو بازیابی کرد ( البته کار هر کسی نیست ولی شدنی!!)
2 ) سرعت : خودت حساب کن کدهای شما برای اینکه اجرا بشه چقدر باید مسیر طی کنه...

در مقابل این کدهای که به زبان ++C نوشته شده اند native هستش یعنی مستقیم تبدیل میشه به زبان قابل فهم سیستم عامل، امنیت فوق العاده بالا سرعت وحشتناک بالا....
و یه چیز دیگه بگم کامپایلر #C با ++C نوشته شده!!!
اون عزیزی که میگه #C بهتره دلیل منطقی بیاره در خدمتش باشیم.

در کل شما میخوای بری سمت نرم افزارهای حسابداری ، انبارداری ، ماشین حساب :)D ) و... برو سمت سی شارپ . اگه میخوای برنامه نویس واقعی بشی بدون شک و قطعا سی پلاس....

آخه آدم اسباب بازی رو با سی پلاس مقایسه میکنه؟!؟

آخرین ویرایش:

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
اگه میخوای واقعا یه برنامه نویس بشی باید بگم باید زحمت زیادی بکشی و این زحمت فقط با سی پلاس نتیجه خواهد گرفت
من یه خورده شمارو در این رابطه روشن کنم:

ببین #C زبانی هست تحت عنوان manage ! یعنی این زبان برای ترجمه و استفاده از کد شما از یه ماشین مجازی استفاده میکنه ، در واقع کد شما اول تبدیل میشه به زبان قابل فهم برای ماشین مجازی و سپس ترجمه میشه به زبان قابل فهم سیستم عامل ، این عمل دوتا ایراد بزرگ داره :
1 ) امنیت : کدهای شما به نسبت در خطر هست و با دیکد کردن میشه اکثر اونارو بازیابی کرد ( البته کار هر کسی نیست ولی شدنی!!)
2 ) سرعت : خودت حساب کن کدهای شما برای اینکه اجرا بشه چقدر باید مسیر طی کنه...

در مقابل این کدهای که به زبان ++C نوشته شده اند native هستش یعنی مستقیم تبدیل میشه به زبان قابل فهم سیستم عامل، امنیت فوق العاده بالا سرعت وحشتناک بالا....
و یه چیز دیگه بگم کامپایلر #C با ++C نوشته شده!!!
اون عزیزی که میگه #C بهتره دلیل منطقی بیاره در خدمتش باشیم.

در کل شما میخوای بری سمت نرم افزارهای حسابداری ، انبارداری ، ماشین حساب :)D ) و... برو سمت سی شارپ . اگه میخوای برنامه نویس واقعی بشی بدون شک و قطعا سی پلاس....

آخه آدم اسباب بازی رو با سی پلاس مقایسه میکنه؟!؟

دوست عزیز من هم چند سالی سی شارپ کار کردم.الانم با سی پلاس کار میکنم.
برنامه نویس واقعی یعنی چطور؟
به نظر من سی پلاس برای پروژه های خاص خوبه که تو سطح عمومی جامعه خیلی رایج نیستن یا مثلا برای کارهای عظیمی تو سیستم عاملی مثل لینوکس.
اما برای سطح نیاز الان جامعه خیلی همین سی شارپ خیلی قویه. به نظرم لازمه کار بزرگ ..تیم بزرگ هم هست.الان خیلی اندک هستند تیم هایی که با سی پلاس کار کنن.اما چیزی فراوونه تیم های بزرگ دات نت که کارای خوبی هم انجام میدن.با همین سی شارپ جدا میشه همه کار کرد.و البته به راحتی.به قول معروف دات نت قدرت سی پلاس پلاس رو داره و سادگی ویژوال بیسیک.

aidinMC

عضو جدید
دوست من تو متنتون یه همچین چیزی نوشتین "با همین سی شارپ جدا میشه همه کار کرد.و البته به راحتی." میتونید یه مثال از این همه کاری که با سی شارپ کردن رو بزنید؟!؟!
شما در اشتباه بزرگی هستین چون واقعا و جدا نمیشه همه کار انجام داد! فکرشو بکن یه روز بیان بگن فلان سیستم عامل با #C نوشته شده واقعا خندم میگیره:biggrin:
اون بالا گفتم و دوباره میگم " اگه میخواین نرم افزارهای حسابداری و ماشین حساب بنویسین سی شارپ گزینه ی خوبیه براتون"

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
دوست من تو متنتون یه همچین چیزی نوشتین "با همین سی شارپ جدا میشه همه کار کرد.و البته به راحتی." میتونید یه مثال از این همه کاری که با سی شارپ کردن رو بزنید؟!؟!
شما در اشتباه بزرگی هستین چون واقعا و جدا نمیشه همه کار انجام داد! فکرشو بکن یه روز بیان بگن فلان سیستم عامل با #C نوشته شده واقعا خندم میگیره:biggrin:
اون بالا گفتم و دوباره میگم " اگه میخواین نرم افزارهای حسابداری و ماشین حساب بنویسین سی شارپ گزینه ی خوبیه براتون"
شما به این دلیل سی پلاس رو انتخاب میکنید که میشه باهاش سیستم عامل نوشت؟شما دنبال این هدفید؟کل این مملکت تا حالا یه سیستم عامل رایج و فراگیر درست کردن؟این دوستمون مگه میخواد سیستم عامل بنویسه؟
شما بیا سیستم عامل رو فاکتور بگیر ...
همین سی شارپ مسخره زبان رسمی و استاندارد اتحادیه اروپا هست.
من خودم الان دو ساله فقط سی پلاس کیوتی کار میکنم به اجبار کارم.
اما تو تهران 3 تا تیم سی پلاس نیست که بتونه منو تامین کنه.اما با سی شارپ میشه یه آینده کاری و زندگی ساخت.

aidinMC

عضو جدید
شما به این دلیل سی پلاس رو انتخاب میکنید که میشه باهاش سیستم عامل نوشت؟شما دنبال این هدفید؟کل این مملکت تا حالا یه سیستم عامل رایج و فراگیر درست کردن؟این دوستمون مگه میخواد سیستم عامل بنویسه؟
شما بیا سیستم عامل رو فاکتور بگیر ...
همین سی شارپ مسخره زبان رسمی و استاندارد اتحادیه اروپا هست.
من خودم الان دو ساله فقط سی پلاس کیوتی کار میکنم به اجبار کارم.
اما تو تهران 3 تا تیم سی پلاس نیست که بتونه منو تامین کنه.اما با سی شارپ میشه یه آینده کاری و زندگی ساخت.
کسی دنبال نوشتن سیستم عامل نیست، منظورم از سیستم عامل قدرت این زبان هستش...
در کل من بهت (و کسای ک مثل شما فکر میکنن) حق میدم برین سمت سی شارپ ، چون سی پلاس کار هر کسی نیست.
ازم دلخور نشو چون شما و امثال شما دنبال راحتی هستین بذار یه مثال براتون بزنم :

شما میخوای یه ماشین (اتومبیل) بسازی تو دوتا حالت میتونی این کارو بکنی:

1) بیای از صفر همه چی رو طبق محاسبات خودت طراحی کنی و بسازی
2) یکی بیاد قطعات رو آماده کنه بهت بگه بیا اینارو به هم وصل کن

سوال: تو کدوم حالت به خودت افتخار میکنی؟
(و این که منظورم از برنامه نویس واقعی همون گزینه یک بود)

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...

مقایسه این دو تا زبان اصلا" کار درستی نیست چون کاربرد استفاده شون متفاوته.
این دوستمون که طرفدار سرسخت ++C هستن (مثل خودم :) ) آیا حاضرن نرم افزار اتوماسیون اداری یه سازمان رو با ++C بنویسن ؟! قطعا" این کار رو نمی کنن.
باید ابتدا هدفمون از برنامه نویسی مشخص بشه
می خواهیم ازش پول در بیاریم یا فقط واسه دل خودمون برنامه می نویسیم ؟!
اگه هدف ورود به بازار کاره مشخصا" دات نت تو ایران همیشه واسش کار هست.
در غیراینصورت منم با این دوستمون موافقم که برنامه نویسی با ++C بسیار هیجان انگیز تره !

aidinMC

عضو جدید
این دوستمون که طرفدار سرسخت ++C هستن (مثل خودم :) ) آیا حاضرن نرم افزار اتوماسیون اداری یه سازمان رو با ++C بنویسن ؟! قطعا" این کار رو نمی کنن.
البته با فرم ورکهای مثل کیوت قطعا این کارو با سی پلاس انجام میدم ;)

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
البته با فرم ورکهای مثل کیوت قطعا این کارو با سی پلاس انجام میدم ;)
سلام.
دوست عزیز منم مدت هاست مجبورم پروژه هام رو با کیوت انجام بدم که بسیار جذاب و قدرتمنده.
اما در کل من عرق جامعه رو در نظر میگیرم چون جز چند جای خاص کسی توان کار کردن با سی پلاس رو نداره.
از قدرت سی پلاس همین بس که مریخ پیمای ناسا با سی پلاس کنترل میشه . اما چند نفر میتونن ناسا باشن.به هر حال برای بستن این بحث...
اگه دنبال کسب درامد تو ایران هستید سی شارپ بازارش 100 برابر سی پلاس پلاسه.
اگه میخوای جاهای خاصی کارکنی و برنامه های خفنی واسه بنویسی سی پلاس بهتره.
موفق باشید.

ttjam

عضو جدید
با سلام
اگه c++ خوب بلدی C# رو ادامه بده چون واقعا کاربر پسنده و پیشرفت میکنی