bio material

fariba1991

عضو جدید
سلام دوستان می خواستم ببینم کسی هست که در زمینه بایو فعالیت کرده باشه که ازشون کمک و راهنمایی بخوایم:)
با تشکر

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان می خواستم ببینم کسی هست که در زمینه بایو فعالیت کرده باشه که ازشون کمک و راهنمایی بخوایم:)
با تشکر

سلام
اين اطلاعات رو دوستان قبلا تو تالار گذاشته بودند
شايد كمكت كنه
لينك1
لينك 2
لينك 3
لينك4

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
با تشکر

سلام، اگه در توانم باشه در خدمتتون هستم.
ممن در زمینه بیومتریال سرامیکی و مهندسی بافت کار میکنم

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
با تشکر

راجع به چه بایو ای؟ بایو مواد ؟ بایو مکانیک ؟ بایو الکترونیک ؟ ...
بیومواد خودش دسته های مختلفی داره: سرامیک - فلز - پلیمر - کامپوزیت....
شما درخواست تون رو واضح بفرمایید که دقیقا چی می خوایید؟
من در مورد پوشش های زیست فعال سرامیکی پژوهش داشتم. به روش الکتروفورتیک - سل ژل
شما درخواستتون رو بفرمایید اگه من بلد بودم در خدمتم البته در حضور اساتیدی چون Namavar - Ghzshadow - melted boy جسارت نمی کنم...:)

chs

عضو جدید
شما درخواستتون رو بفرمایید اگه من بلد بودم در خدمتم البته در حضور اساتیدی چون Namavar - Ghzshadow - melted boy جسارت نمی کنم...:)
اگر میشه کتب فارسی در زمینه بایومواد برامون یگید یا حتی یه سری مراجع برای دروس بایو در ارشد.

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام، اگه در توانم باشه در خدمتتون هستم.
ممن در زمینه بیومتریال سرامیکی و مهندسی بافت کار میکنم
سلام دوستان
اول از مهندس حميد به خاطر لطفي كه به بنده دارن ممنون... شما استادين و شكسته نفسي مي كنين...
راستش منم مي خوام برا پروژم تو زمينه بايو متريال كار كنم. اگر در رابطه با تجهيزات مورد نياز و تخمين هزينه هاش كسي بهم كمك كنه خيلي ممنون ميشم.
تا حالا به دليل كمبود تجهيزات چند تا موضوع عوض كردم

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
اگر میشه کتب فارسی در زمینه بایومواد برامون یگید یا حتی یه سری مراجع برای دروس بایو در ارشد.

نیازی نیست شما دروس بایو رو بزنید اگه تو مواد رتبه بیارید می تونید بایو هم تو ارشد بخونید!!! تا انجایی که می دونم فکر کنم همین طور باشه!!!
http://s3.picofile.com/file/7400118...ics_within_the_field_of_biomaterials.pdf.html

Melted_Boy

کاربر ممتاز

متاسفانه حقیقتش کتب فارسی آنچنان قوی برای بایو وجود نداره.
کتاب بیومتریال اقای دکتر فتحی و کتاب بیومتریالها؛ اصول و کاربردها از دکتر رفیعی نیا (انتشارات امیرکبیر) در حال حاضر کتابهای مربوط به بایومتربال هست، ولی اگر بحث بین رشته ای رو پیگیری کنید در حوزه ی علوم نوین و مهندسی بافت، کتاب های بیشتری میتونید پیدا کنید.
ولی در کل سراغ منابع فارسی در حوزه بیومتریال اصلااااااااااااااااً نباشید...
تمام کتاب های فارسی هم که وجود داره، عموما کلی هستن و متمرکز بر روی چیز خاصی نمیشه مطالبشون...

فقط مقالات روز مهندسی بافت و کتاب های لاتین میتونه کمکتون کنه...
موفق باشید

Melted_Boy

کاربر ممتاز
سلام دوستان
اول از مهندس حميد به خاطر لطفي كه به بنده دارن ممنون... شما استادين و شكسته نفسي مي كنين...
راستش منم مي خوام برا پروژم تو زمينه بايو متريال كار كنم. اگر در رابطه با تجهيزات مورد نياز و تخمين هزينه هاش كسي بهم كمك كنه خيلي ممنون ميشم.
تا حالا به دليل كمبود تجهيزات چند تا موضوع عوض كردم

منم از آقا حمید تشکر میکنم! ایشون لطف دارن...!

والا من خودم تا الآن در حال حاضر که کارم رسیده به کشت سلولی نمونه هام، نزدیک به ۳ میلیون خرجم شده...:cry:
عمده ی هزینه هام رو تا الآن مواد اولیه پودری و محلول هام برای اماده سازی نمونه هام شده...
اگه نتونین پژوهانه بگیرین از یه جا حد اقل تا سقف ۵ میلیون، نمیشه نتیجه ی مطلوبی گرفت... حالا با اینکه شما هم علم و صنعت درس میخونید، امیدوار باشین که بهتون بدن، از طرف دیگه ای هم دانشگاه شما پروژه ی توپ میخواد...
تازه من خیــــــلی از هزینه های جانبی تو بحث تست های in vitro تو دانشگاه علوم پزشکی رو ازم نگرفتن......
چون با اساتید اونجا همکاری بین رشته ای انجام دادم، هزینه ی سلول هایی که از رویان میگیرن، محیط کشت سلولی، PBS، ول ها و... رو حذف کردم که شده تا الآن ۳ تومن...
SEM هم هزینه بر ترین بخش کار من بود...
من الآن هرسری میام تهران رازی عکسامو میگیرم...

ولی خارج از تمام این گفته ها، بحث خیــــــــــــلی نوپا و شیرین تری هست تو علم مواد!!!!
کارش لطیف تره!!!!!!!!!
بازم در خدمتتون هستم اگه سوالی باشه;)

Melted_Boy

کاربر ممتاز
نیازی نیست شما دروس بایو رو بزنید اگه تو مواد رتبه بیارید می تونید بایو هم تو ارشد بخونید!!! تا انجایی که می دونم فکر کنم همین طور باشه!!!
http://s3.picofile.com/file/7400118...ics_within_the_field_of_biomaterials.pdf.html

ولی اگر یه خورده بیفتین رو زمینه بیومتریال، راحت میشه سوالاشو زد...
من بیومتریال رو ۲۰ زده بودم، فیزیولوژی رو ۸%...
میشه زد سوالاشو...

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
ولی اگر یه خورده بیفتین رو زمینه بیومتریال، راحت میشه سوالاشو زد...
من بیومتریال رو ۲۰ زده بودم، فیزیولوژی رو ۸%...
میشه زد سوالاشو...

من خواص مواد مهندسی و بیومتریال ها رو 43% زده بودم!!! :) آسون بود بااااااا بیومواد از خود مواد خیلی آسون تره!!!
فیزیکی مکانیکی ترمو ما به کل رشته ها می ارزه واقعا مفهومی و در نگاه اول سخت و همش هم اسم داره!!! امان از این عملیات حرارتی که همش شبیه به هم!!!!

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
منم از آقا حمید تشکر میکنم! ایشون لطف دارن...!

والا من خودم تا الآن در حال حاضر که کارم رسیده به کشت سلولی نمونه هام، نزدیک به ۳ میلیون خرجم شده...:cry:
عمده ی هزینه هام رو تا الآن مواد اولیه پودری و محلول هام برای اماده سازی نمونه هام شده...
اگه نتونین پژوهانه بگیرین از یه جا حد اقل تا سقف ۵ میلیون، نمیشه نتیجه ی مطلوبی گرفت... حالا با اینکه شما هم علم و صنعت درس میخونید، امیدوار باشین که بهتون بدن، از طرف دیگه ای هم دانشگاه شما پروژه ی توپ میخواد...
تازه من خیــــــلی از هزینه های جانبی تو بحث تست های in vitro تو دانشگاه علوم پزشکی رو ازم نگرفتن......
چون با اساتید اونجا همکاری بین رشته ای انجام دادم، هزینه ی سلول هایی که از رویان میگیرن، محیط کشت سلولی، PBS، ول ها و... رو حذف کردم که شده تا الآن ۳ تومن...
SEM هم هزینه بر ترین بخش کار من بود...
من الآن هرسری میام تهران رازی عکسامو میگیرم...

ولی خارج از تمام این گفته ها، بحث خیــــــــــــلی نوپا و شیرین تری هست تو علم مواد!!!!
کارش لطیف تره!!!!!!!!!
بازم در خدمتتون هستم اگه سوالی باشه;)

هاهاهاها:biggrin:
اومدی مثلا زرنگی کنی دانشگاه آزاد نخونی پول ندی... همون پول 4سال آزاد رو دادی واسه پروژه ات!!!
بیخیال بااااااااااا... سرامیک دوستیت منو کشته به خدا :)

fariba1991

عضو جدید
ازتون خیلی ممنونم راستش من می خواستم واسه پروِژه موضوع انتخاب کنم که یکی از مواردی که بنظرم تو رشته خودم جالب بود بحث بایوست می خواستم یه کم ایده درموردش داشته باشم. اینکه چه زمینه هاییش جذابتره و ارزش بیشتری داره؟

fariba1991

عضو جدید
ازتون ممنونم میشه خواهش کنم یه کم از جذابیت های مهندسی بافت بگین؟ یا یه منبعی معرفی کنین که باهاش بیشتر آشنا شم. می خوام یه دید کلی داشته باشم. یا اگه که در مورد زمینه های دیگه هم اطلاع دارین در اختیارم قرار بدین. ممنون

Melted_Boy

کاربر ممتاز
من خواص مواد مهندسی و بیومتریال ها رو 43% زده بودم!!! :) آسون بود بااااااا بیومواد از خود مواد خیلی آسون تره!!!
فیزیکی مکانیکی ترمو ما به کل رشته ها می ارزه واقعا مفهومی و در نگاه اول سخت و همش هم اسم داره!!! امان از این عملیات حرارتی که همش شبیه به هم!!!!

مگه کارنامت رو دیدی؟؟؟؟؟؟!!!!!!
دمت گرم حمید جون!!!!!!!

خب باید یه فرقی بکنه یه درسی یا نه!!!

Melted_Boy

کاربر ممتاز
هاهاهاها:biggrin:
اومدی مثلا زرنگی کنی دانشگاه آزاد نخونی پول ندی... همون پول 4سال آزاد رو دادی واسه پروژه ات!!!
بیخیال بااااااااااا... سرامیک دوستیت منو کشته به خدا :)

مگه من پولشو میدم؟؟؟؟؟!!!!!!!
خودشون میدن، به من چه.......!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

من کوچیکتم حمید جون...;)

Melted_Boy

کاربر ممتاز
ازتون ممنونم میشه خواهش کنم یه کم از جذابیت های مهندسی بافت بگین؟ یا یه منبعی معرفی کنین که باهاش بیشتر آشنا شم. می خوام یه دید کلی داشته باشم. یا اگه که در مورد زمینه های دیگه هم اطلاع دارین در اختیارم قرار بدین. ممنون

اول برامون مشخص کنید که از کدوم دانشگاه هستین، تجهیزاتتون چجوریه، چقدر آشنای دارین با بیو، چه قدر وقت دارین برای پروژتون، عملی میخواین کار کنید یا مطالعه ی میدانی هست....؟؟؟؟!!!!

chs

عضو جدید
والا رتبه موادم 270 شد و گرایش 8ام هم 280. من تو انتخاب رشته بایو امیر کبیر و تهران رو زدم، گفتم اگه احتمالا بایو قبول شدم یه سری اطلاعات مقدماتی داشته باشم.

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
............

............

والا رتبه موادم 270 شد و گرایش 8ام هم 280. من تو انتخاب رشته بایو امیر کبیر و تهران رو زدم، گفتم اگه احتمالا بایو قبول شدم یه سری اطلاعات مقدماتی داشته باشم.

به احتمال زیاد قبول می شید!!!!

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام
میشه تعداد شرکت کننده های ارشد وتعداد قبولی تو هر گرایش بگین

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز

مهندسی بافت یک شاخه علمی بسیار مهم و حائ ز اهمیت از مجموعه بایومتریالهاست ومدتهاست که بهصورت جداگانه و به عنوان یک زمینه تحقیقاتی مستقل مورد مطالعه قرارگرفته است .در واقع مهندسی بافت یک شاخه علمی بین رشته اي است که اصول مهندسیو علوم زیستی را در اختیار گرفته تا جایگزینهاي بیولوژیکی را به وجود آورد و از آنها برا يترمیم یا بهبود ارگانهاي مختلف بدن و بافتهاي آسیب دیده استفاده نماید .مهندسی بافتبراي تولید دقیق و قابل استفاده محصولات خود نیازمند عواملی سلولهاي مناسب برايهمچون ماتریس خارج (​
ECM) ، کشت ماتریس خارج سلولی، بیوراکتورهایی که بتوانندسلولی مناسب شرایطی همچون بدن انسان را ایجاد نمایند، می باشد که هر یک اهمی ت
[ خاص خود را در احیا و یا ترمیم بافت دارند.[

fariba1991

عضو جدید
مهندسی بافت یک شاخه علمی بسیار مهم و حائ ز اهمیت از مجموعه بایومتریالهاست ومدتهاست که بهصورت جداگانه و به عنوان یک زمینه تحقیقاتی مستقل مورد مطالعه قرارگرفته است .در واقع مهندسی بافت یک شاخه علمی بین رشته اي است که اصول مهندسیو علوم زیستی را در اختیار گرفته تا جایگزینهاي بیولوژیکی را به وجود آورد و از آنها برا يترمیم یا بهبود ارگانهاي مختلف بدن و بافتهاي آسیب دیده استفاده نماید .مهندسی بافتبراي تولید دقیق و قابل استفاده محصولات خود نیازمند عواملی سلولهاي مناسب برايهمچون ماتریس خارج (​
ECM) ، کشت ماتریس خارج سلولی، بیوراکتورهایی که بتوانندسلولی مناسب شرایطی همچون بدن انسان را ایجاد نمایند، می باشد که هر یک اهمی ت
[ خاص خود را در احیا و یا ترمیم بافت دارند.[
ازتون خیلی ممنونم آقای حمید:smile:

m_mahdi_tbt

عضو جدید
ازتون خیلی ممنونم آقای حمید:smile:
در ادامه عرایض دوست خوبم مهندس حمید اگر علاقه به مطالعه بیشتری راجع به بیو دارید و در اول کار استفاده از منابع زبان اصلی براتون ثقیل هستش
میتونید از کتاب مقدمه ای بر بیو مواد نوشته دکتر محمد حسین فتحی بهره ببرید.
دیگه از کتاب های فارسی میتونم کتاب نانو بیو سرامیک ها نوشته دکتر محمد حسین فتحی و مهندس آرش حنیفی یاد کنم

بالا