4 راه براي خرج پول از زبان پدراقتصاد بازار ازاد

vooroojak khanoom

عضو جدید
کاربر ممتاز
میلتون فریدمن
پدر اقتصاد بازار آزاد
چهار راه برای خرج پول وجود دارد:
۱- می توانیم پول خودمان رابرای خودمان خرج کنیم .در این حالت پول رابا وسواس خرج می کنیم تا هزینه حداقل و منفعت حداکثر شود.
۲- می توانیم پول خودمان را برای دیگری خرج کنیم. مثلا یک هدیه تولدبخریم.دراین صورت خیلی به محتوای هدیه کاری نداریم , اما به قیمتش توجه داریم.
۳- میتوانیم پول دیگران را برای خودمان خرج کنیم. دراین صورت من خودم را یک نهار خوب مهمان میکنم!
۴- می توانیم پول دیگری رابرای دیگری خرج کنیم.اگر چنین شود نه دل نگران پولی هستیمکه خرج می شود و نه نگران چیزی که کسب می شود.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
خب حالا که چی؟ نتیجه اخلاقیش چیه این مطلب؟!

vooroojak khanoom

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب حالا که چی؟ نتیجه اخلاقیش چیه این مطلب؟!

نتيجه اينكه اگر به فكر سود و منفعت خودت هستي يا پول خودتو واسه خودت خرج كن يا پول ديگري رو...............:w16:
اما اگه به فكر سود و منفعت ديگري هستي.........يا پول خودتو واسش خرج كن يا پول خودشو............
:w16:

اينو فقط يه اقتصاد دان درك مي كنه
:cool:

Phyto

مدیر تالار
نتيجه اينكه اگر به فكر سود و منفعت خودت هستي يا پول خودتو واسه خودت خرج كن يا پول ديگري رو...............:w16:
اما اگه به فكر سود و منفعت ديگري هستي.........يا پول خودتو واسش خرج كن يا پول خودشو............
:w16:

اينو فقط يه اقتصاد دان درك مي كنه
:cool:

خب این که دیگه از بدیهیاته!! گفتن نداشت!

vooroojak khanoom

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب این که دیگه از بدیهیاته!! گفتن نداشت!

ببين هر استادي سر كلاس تدريسش يه نظريه رو به زبان ساده با يه مثال ساده به شاگرداش ياد ميده
ايشونم با يه مثال ساده كه براي اكثر افراد ملموس و قابل فهم باشه اومده انواع خرج پول رو در بازار ازاد بيان كرده
متوجه شدي؟؟؟؟؟؟؟

Phyto

مدیر تالار
ببين هر استادي سر كلاس تدريسش يه نظريه رو به زبان ساده با يه مثال ساده به شاگرداش ياد ميده
ايشونم با يه مثال ساده كه براي اكثر افراد ملموس و قابل فهم باشه اومده انواع خرج پول رو در بازار ازاد بيان كرده
متوجه شدي؟؟؟؟؟؟؟

نه!