17 ايراني موفق در خارج از كشور

ايران اباد

عضو جدید

سپهر2

عضو جدید
سلام

سلام

عزیزم خیلی ها رو جا گذاشتی مثل ( bijan ) که یکی از بزگترین وبرجسته ترین تولید کنند های پوشاک و عطر و جواهرات در دنیاست ;)

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
یک شخص وقتی ایرانی و مایه افتخار ایران است که برای ایران کاری بکند مثل شهید چمران و دکتر حسابی، دکتر قریب و ...

من این آقایان را نمی شناسم. ان شا الله در کارشان موفق تر باشند اما به نظر من نام و موفقیت شخصی آنها نمی تواند مایه افتخار ما و کشور ما باشد. ان شا الله برای کشورشان کار مفیدی انجام داده اند تا به آنها افتخار کنیم.
من به آبدارچی شرکت مان که با عشق به کشور و مردمش کار می کند بیشتر افتخار می کنم تا مدیر ایرانی فلان شرکت بزرگ خارجی یا فلان پروفسور ایرانی ناسا که تنها نسبتش با ایران شناسنامه وی است و تنها کاری که برای کشورش کرده شاید کمی حس وطن دوستیش باشد!

هوش و استعداد و کار و تلاش زمانی مایه افتخار است که برای خدمت به مردم باشد و برای خدا باشد. ان شا الله که نصیب همه ما بشود

مهرومهتاب

عضو جدید
یک شخص وقتی ایرانی و مایه افتخار ایران است که برای ایران کاری بکند مثل شهید چمران و دکتر حسابی، دکتر قریب و ...

من این آقایان را نمی شناسم. ان شا الله در کارشان موفق تر باشند اما به نظر من نام و موفقیت شخصی آنها نمی تواند مایه افتخار ما و کشور ما باشد. ان شا الله برای کشورشان کار مفیدی انجام داده اند تا به آنها افتخار کنیم.
من به آبدارچی شرکت مان که با عشق به کشور و مردمش کار می کند بیشتر افتخار می کنم تا مدیر ایرانی فلان شرکت بزرگ خارجی یا فلان پروفسور ایرانی ناسا که تنها نسبتش با ایران شناسنامه وی است و تنها کاری که برای کشورش کرده شاید کمی حس وطن دوستیش باشد!

هوش و استعداد و کار و تلاش زمانی مایه افتخار است که برای خدمت به مردم باشد و برای خدا باشد. ان شا الله که نصیب همه ما بشود
شدید موافقم:w16:

Parsi.Eng

عضو جدید

ایول:gol:

سپهر2

عضو جدید

فرمایش شما صحیح اما به این مضوع فکر کردی که همچین افرادی چقدر اعتبار ما ایرانی ها رو در خارج کشور که باتبلیغات منفی از بین رفته رو افزایش میده ؟ ضمنا خیلی از این افراد به دلیل مشکلات سیاسی حاکم برکشورو... مجبور به ترک ایران شدن

haj amin

عضو جدید
آیییییییییییی من جاموندم

آیییییییییییی من جاموندم

محمد امین شریفی مدیر شرکت HECO تولید کننده سیستم های نورپردازی. اما و البته در ایران :biggrin:;)

fullclassic

عضو جدید
موافقم دوست عزيز.به اميدروزي كه دنيا خواهان گرويدن به اسلام و نخبگان خواهان اقامت درايران باشند.بايد همت كرد.

ايران اباد

عضو جدید

دوست من فرض رو بر اين ميگيريم كه اين افراد توي ايران باشند.مثل خيلي ها كه واقعا نخبه هستند و توي ايرانند.اما وقتي من يا شما يا خيلي كساي ديگه بهشون بها نميديم باز هم مي تونند به اون بالا بالاها برسند؟؟؟

fullclassic

عضو جدید
با آقاي ايران آباد موافقم.تا زماني كه دست افراد سودجوي پارتي باز كوتاه نشه بهترين ها جايي براي پيشرفت ندارن.

moein_rnd

عضو جدید
مرسی:gol::gol::gol:
ولی اسم خیلی رو نبردی.چنتا رو من میگم:

پروفسور داوری.معاون ارشد شرکت IBM.بزرگترین شرکت سخت افزار کامپیوتر در جهان
حسین اسلامبولچی.رییس شرکت مخابرات امریکاAT&T
پروفسور مجید سمیعی.رییس جراحان مغز جهان در آلمان
ماریا خرسند.رییس شرکت اریکسون
......

.......................................................................................................................

:heart: از سفر کرده ، ارزش سرزمین مادری را بپرس:heart:

ايران اباد

عضو جدید
مرسی:gol::gol::gol:
ولی اسم خیلی رو نبردی.چنتا رو من میگم:

پروفسور داوری.معاون ارشد شرکت IBM.بزرگترین شرکت سخت افزار کامپیوتر در جهان
حسین اسلامبولچی.رییس شرکت مخابرات امریکاAT&T
پروفسور مجید سمیعی.رییس جراحان مغز جهان در آلمان
ماریا خرسند.رییس شرکت اریکسون
......

.......................................................................................................................

:heart: از سفر کرده ، ارزش سرزمین مادری را بپرس:heart:
دوست من سلام.مرسي ازت

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
فرمایش شما صحیح اما به این مضوع فکر کردی که همچین افرادی چقدر اعتبار ما ایرانی ها رو در خارج کشور که باتبلیغات منفی از بین رفته رو افزایش میده ؟ ضمنا خیلی از این افراد به دلیل مشکلات سیاسی حاکم برکشورو... مجبور به ترک ایران شدن

من حرف شما را درک می کنم. در اینکه دولت ما برای نخبه ها و نوابغ ارزشی قائل نیست، به آنها میدان داده نمی شود و بجای شایستگی، رابطه حاکم است شکی نیست اما موضوع را باید از دیدگاه تک تک خود ما هم دید. لازمه موفقیت و پیشرفت، دلسوزی و تعهد همه ما (و بیشتر، نخبه ها که دانش بهتری دارند و راه حلها را بهتر می دانند) هم هست. شرایط کشور ما بدتر از آلمان بعد از جنگ جهانی که نیست! بخشی از دانشمندان آلمانی بعد از جنگ به آمریکا رفتند. اگر قرار بود اغلب آنها اینکار را می کردند آلمان امروز ایقدر پیشرفته نبود. هنر آن است که در شرایط سخت ایستاد و کشور را ساخت. اینکه وظیفه کشور رسیدگی به نخبه ها و دانشمندان است سبب نمی شود که از وظیفه آنها در ایستادگی و کار در هر شرایطی برای کشورشان غافل شویم.

بالاتر از جان هم داریم؟! چمرانها جانشان را برای کشورشان دادند. کشور اکنون جان نمی خواهد! دلسوزی و تعهد می خواهد. چند درصد افرادی که به اجبار یا اختیار کشورشان را ترک کرده اند حاضرند بدون چشم داشت قدمی برای کشورشان بردارند.
ما ایرانیها، قبل از اینکه از خود بپرسیم برای کشور و مردممان چکاری کرده ایم می پرسیم که کشور ما برای ما چکار کرده است و هیچ قدمی برنداشته مدعی هستیم و سهم خواهی می کنیم.
البته باید توجه کنیم که سوال برای کشورت چه کرده ای را هر یک از ما باید از خودش بپرسد نه از کس دیگری. حتی دولت هم حق ندارد چنین سوالی از مردم بکند که متاسفانه دارد می کند و این سوال دستاویز دولت برای وارد کردن هرگونه فشار اقتصادی و ... به مردم شده است.

moh2010

عضو جدید
هركجا باشم آسمان مال من است.
دوست عزيز اين جوري هم نيست. كساني مانند پروفسور مولانا،سميعي،رضا و جوان با وجود زندگي در آمريكا و آلمان چند ماه از سال را به ايران مي آيند و با تمام وجود در خدمت هم وطنانشان مي باشند.
اما به اميد روزي كه تمام نخبگان ايران در سرزمين مادريشان خدمت كنند.

ايران اباد

عضو جدید
اما دوست عزیز ما ایرانی های موفق زیادی داریم در خارج از کشور. بیشتر از 17 تا

سلام دوست عزيز. منم ميدونم كه ايراني هاي زيادي هستندفولي من فقط اسم 17 نفر رو اينجا اوردم.چون اگه مي خواستم همه رو بنويسم فكر كنم چند صد صفحه اي ميشد

Yekpesar

عضو جدید

واقعا قشنگ گفتی...انصافا کیف کردم...خیلی وقت بود همچین جواب قشنگی نشنیده بودم...مرسی
ضمنا همین آقای پیر امیدیار در یکی از مصاحبه هایی که با یک مجله خارجی کرده بود وقتی از ملیتش میپرسن هیچ اشاره ای به ایرانی بودنش نکرده بود ...حالا موندم چرا شما میخواین به زور ایرانی جلوش بدین...ایران برای کسیه که با افتخار بگه من ایرانیم.
یا علی

آخرین ویرایش:

masoudabbasi

عضو جدید
سلام
من مهندسین ایرانی موفق در رشته مکانیک رو می خوام اگه کسی پیدا کرد لطفا برام بفرسته
amasoud36@yahoo.com

آخرین ویرایش:

mrnd67

عضو جدید
احسنتت ا
درود بر ایرانیانی که مایه افتخار ایران هستند
مثل فردوسی
دکتر حسابی و ...

ahmadnejad1364

عضو جدید
وجودانسان های شایسته درهمه جای دنیاشایدبشودگفت طبیعی است
ولی انسانهایی که ازاین قابلیت های ذاتی خودشون برای صلاح بشریت استفاده کنندارزشمندترهستند
مثل خیلی ازدانشمندان ایرانی

yoksal

عضو جدید

داداش جون خودتون میگین خارج از کشور
اگه اینجا بودن که داشتن پله های اداره هارو برا گرفتن مجوز و اسپانسر متر میکردن...
چه سوءاستفاده ای که از این عشق وطن خیلی از این نوابغ نمیشه
البته قربونه ایرانم برما....

بالا